Wampir Energetyczny

Tematy związane z szeroko rozumianym odżywianiem się cudzą energią
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Wampir Energetyczny

Post autor: Pandemonium »

Wystarczy pomiar temperatury, ciśnienia i aktywności mózgu u osoby wysysającej i poszkodowanej. 3 zasada dynamiki mówi nam o tym, że każdej akcji towarzyszy reakcja, a energia nie ginie tylko się przekształca. Jeżeli takie zjawisko ma miejsce - da się to wykryć. W innym wypadku może to być zjawisko autosugestii, albo psychiczne.
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Wampir Energetyczny

Post autor: Karoolczak »

Pande, a co, jeżeli prawa fizyki się takiej energii nie tyczą ? Prawa fizyki nie są uniwersalne, mam na myśli, że może istnieć coś [Jakaś energia(mam na myśli jakiś "byt"), której nie odkryto], co może zaprzeczać prawom fizyki ;)
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Wampir Energetyczny

Post autor: Pandemonium »

NIC nie może zaprzeczać prawom fizyki. Możemy czegoś nie rozumieć, ale zawsze wszystko będzie zgodne z jej prawami ;) To tak samo jakby chcieć oszukać przeznaczenie - tylko, czy wtedy jego oszukanie... nie było by twoim przeznaczeniem? Taka sama logika ^^
Kamień

Re: Wampir Energetyczny

Post autor: Kamień »

Pandemonium pisze:NIC nie może zaprzeczać prawom fizyki. Możemy czegoś nie rozumieć, ale zawsze wszystko będzie zgodne z jej prawami ;) To tak samo jakby chcieć oszukać przeznaczenie - tylko, czy wtedy jego oszukanie... nie było by twoim przeznaczeniem? Taka sama logika ^^
A ja uważam, że jesteś w błędzie. A może gdzieś we wszechświecie istnieje cywilizacja, która wytworzyła technologię która zaprzecza naszym prawom?

Po za tym poglądy zależą od czasów w których żyjemy, gdybyś żył 1000 lat temu nie uwierzyłbyś, że ktos może polecieć w kosmos czy nawet podróżować drogą powietrzną.
Historia pokazuje jak 'naukowcy' wysuwali pewne wnioski a za kilkaset ktoś je obalał.

Kto wie co przyniesie nam przyszłość?
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Wampir Energetyczny

Post autor: Pandemonium »

Możesz tak uważać. Na tym portalu naczytałem się mnóstwa bredni ;) Ale zasad fizyki nie da się złamać, można ewentualnie je rewidować. Nie wiem czego tutaj nie rozumieć?

Tak się po prostu czasami mówi, że "coś łamie zasady fizyki", ale tylko w tym sensie, że nie można tego doświadczyć w normalnych warunkach i zbyt często. Np. taka ciecz nienewtonowska w której nie zatoniesz dopóki się nie zatrzymasz ;) W swojej tezie popełniasz po prostu błąd logiczny.
Awatar użytkownika
Darti
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 78
Rejestracja: 2011-10-07, 15:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wampir Energetyczny

Post autor: Darti »

Nurtuje mnie jedna rzecz, padlo tu wiele pojec, najbardziej podstawowe to:

-Tarcza Energetyczna
-Drenowanie (Swoja droga ciagle zastanawiam się czemu nie nazywa się to drainowanie :D)

No i sek w tym, ze w zasadzie nikt nie przyblizyl w jaki sposob wykonac owe zabiegi. Owszem moglbym zaczac szperac w necie lecz byloby fajnie gdyby ktos opisal to szerzej dla spolecznosci forum, zwlaszcza ze sa tutaj znawcy tematu ktorzy tworza autentyczne zrodlo :D
Awatar użytkownika
czyzo3
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 161
Rejestracja: 2013-04-23, 00:25
Lokalizacja: Malbork
Komentarze: 1

Re: Wampir Energetyczny

Post autor: czyzo3 »

Rzeczywiście, prawom fizyki zaprzeczyć się nie da. Pandemonium, pytanie tylko, na ile poprawnie my te prawa fizyki poznaliśmy i spisaliśmy? Nie możemy bezkrytycznie założyć, że wszystko zrobiliśmy dobrze. Chociażby prosty przykład - mechanika klasyczna a szczególna teoria względności. Bardzo długo opieraliśmy wszystkie obliczenia i obserwacje (i w większości przypadków dalej opieramy) na mechanice klasycznej... dopóki nie uzyskaliśmy takiego rozwoju technicznego, który pozwolił nam na obserwację zjawisk które tym teoriom zaprzeczały. Takim zjawiskiem jest mion - cząstka żyjąca na tyle krótko, że gdyby nie fakt jej prędkości poruszania się bliskiej prędkości światła i związanej z tym dylatacji czasu opisanej w szczególnej teorii względności - nie miałaby prawa dotrzeć do Ziemi i nie moglibyśmy jej zaobserwować. Stosując mechanikę klasyczną i licząc drogę jaką może taka cząstka pokonać w zależności od czasu jej życia - nie byłoby możliwe dotarcie jej do Ziemi. A jednak dociera - co tłumaczy zjawisko dylatacji czasu (im prędkość obiektu jest bliższa prędkości światła, tym dłużej czas "płynie" dla tego obiektu).

Póki prędkości które mogliśmy obserwować były stosunkowo niskie - zasady mechaniki klasycznej były słuszne - i były naszymi PRAWAMI FIZYKI. Rozwój technologiczny jednak pokazał, że nasze POZNANIE praw fizyki było błędne - powstały więc nowe teorie. Ale to nie oznacza, że i tym razem się nie mylimy. Obecnie znane nam prawa fizyki są słuszne - dla określonego układu i określonych warunków.

Dlatego, wszelkie zjawiska paranormalne, okultystyczne - nie są czymś... PONAD PRAWAMI FIZYKI. Nie są paranormalne. Po prostu, my tych praw fizyki jeszcze nie znamy. Niestety, nauka milczy o zjawiskach paranormalnych i cicho omija ten temat. A one są właśnie naszymi "MIONAMI". Coś, co zaprzecza ogólnie znanej i opisanej przez nas fizyce.

EDIT:

Wracając do tematu, Darti, jeśli chodzi o tarczę energetyczną, myślę że można by spróbować podpierając się teorią magii chaosu - wykonać serwitora, który by podążał za osobą która chce się chronić przed atakami bądź osobą będącą wampirem. W pierwszym przypadku trzeba by w jego rdzeń wpisać algorytmy które odcinałyby pobór energii od nas przy próbie wytworzenia kanału energetycznego. Ewentualnie mogłyby kierować pobór energii na inne źródło (np.: ziemię). W drugim przypadku algorytmy musiałyby opisywać jak stworzyć środowisko, w którym wampir byłby odizolowany od innych istot energetycznie - ale umożliwiałoby mu pobór energii naturalnie, z otoczenia. Tematy o tworzeniu serwitorów znajdują się na forum.
Awatar użytkownika
Darti
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 78
Rejestracja: 2011-10-07, 15:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wampir Energetyczny

Post autor: Darti »

Hmm, rozumiem

A co z tym wysysaniem energii? :)
Awatar użytkownika
czyzo3
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 161
Rejestracja: 2013-04-23, 00:25
Lokalizacja: Malbork
Komentarze: 1

Re: Wampir Energetyczny

Post autor: czyzo3 »

Darti pisze:Hmm, rozumiem

A co z tym wysysaniem energii? :)
W ten temat się nie zagłębiałem nigdy i nie mam zamiaru się zagłębiać, zaś jakbym wiedział to i tak bym się tym nie podzielił. Nie uważam za słuszne pobieranie energii od kogokolwiek.

Ale podam jeszcze jedną technikę "tarczy ochronnej" dla osób, które zajmują się runami i wierzą w ich moc. Testowałem ostatnio i przyniosła dobry skutek. Przydatna w ochronie doraźnej - jak ktoś nagle zacznie pobierać energię od ciebie. Trzeba zwizualizować sobie że otacza ciebie sześcian, którego krawędzie są zbudowane z runy durisaz. "Dzióbki" run powinny być skierowane na zewnątrz - jak taki płot z kolcami. Podczas wizualizacji trzeba myśleć nad tym, przed czym ta tarcza ma chronić - czyli w tym wypadku przed pobieraniem od nas energii. Jeśli mamy problem z wizualizacją trójwymiarowych konstrukcji w locie, można ograniczyć się do kwadratu tak samo skonstruowanego, w którego środku się znajdujemy. Pomysł zaczerpnięty z książki "Świat Run" Igora Warnecka.
Awatar użytkownika
Darti
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 78
Rejestracja: 2011-10-07, 15:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wampir Energetyczny

Post autor: Darti »

czyzo3 pisze:W ten temat się nie zagłębiałem nigdy i nie mam zamiaru się zagłębiać, zaś jakbym wiedział to i tak bym się tym nie podzielił. Nie uważam za słuszne pobieranie energii od kogokolwiek.
Rozumiem, ja rowniez podzielam do zdanie. Aczkolwiek jestem osoba ciekawska takze u mnie posiadanie wiedzy nie rowna się z jej wykorzystywaniem :D

Btw, dostales moje wiadomosci na priv?
paraparapet
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2015-06-17, 14:09

Re: Wampir Energetyczny

Post autor: paraparapet »

Akurat tacy ludzie, żerujący na naszej energii życiowej zdarzają się dość często i trzeba się przed nimi bronić.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Wampir Energetyczny

Post autor: Ivellios »

No tak, tylko jak rozpoznać kiedy jesteśmy przez kogoś atakowani? Ludzie mają różne sposoby, fajnie by było gdybyś podzielił się jakimiś swoimi.
Awatar użytkownika
czyzo3
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 161
Rejestracja: 2013-04-23, 00:25
Lokalizacja: Malbork
Komentarze: 1

Re: Wampir Energetyczny

Post autor: czyzo3 »

Ivellios pisze:No tak, tylko jak rozpoznać kiedy jesteśmy przez kogoś atakowani? Ludzie mają różne sposoby, fajnie by było gdybyś podzielił się jakimiś swoimi.

Ja myślę, że przede wszystkim na podstawie obserwacji swojego organizmu i/lub otoczenia. Gdy jesteśmy przez kogoś atakowani to organizm daje nam jasne oznaki. W moment zaczynamy się czuć zmęczeni, przykładowo siedząc, odpoczywając i rozmawiając z kimś w restauracji. Podczas rozmowy z wampirem energetycznym nagle bez powodu zaczynamy ziewać co chwilę. Zaczynamy robić się drażliwi i czuć coś na styl niepokoju - są to podobne odczucia jak ludzi których męczy nerwica. Możemy odczuwać kołatanie serca w skrajnych przypadkach. Bardziej wrażliwe osoby mogą czuć efekt mrowienia/pustki/wysysania w okolicach którejś z czakr. Częste są również nagłe ataki bólu w podbrzuszu. Tak naprawdę, każdy reaguje na to nieco inaczej. Warto więc zacząć obserwować samego siebie w momencie spotkania z kimś, o kim wiemy że jest wampirem energetycznym i zapamiętać/zanotować własne wrażenia i objawy, by nauczyć się je rozpoznawać.

Wampiry energetyczne często (aczkolwiek nie zawsze) są osobami o charakterystycznych cechach i zachowaniu. Szczególnie dotyczy to wampirów nieświadomych faktu, że nimi są, a to są ci których najczęściej w swoim życiu spotkamy. Spotkać wampira okultystycznego, czyli świadomego tego co robi i stosującego w tym celu okultystyczne metody jest naprawdę ciężko i większość z nas i tak nigdy nie będzie miało takiej okazji. Wampir nieświadomy często jest osobą, która dąży do kontaktu fizycznego, czyli musi kogoś dotknąć, poklepać po ramieniu, koniecznie uścisnąć rękę, pchnąć w żartach. Osoby takie często podchodzą bardzo blisko do rozmówcy, zaś gdy ty się przesuwasz - on robi to samo w twoją stronę. Gdy jest to osoba obca, przykładowo w tramwaju, to może próbować nawiązać z tobą kontakt wzrokowy. Część wampirów można poznać po tym, że zawsze starają się obarczyć ciebie swoimi problemami - na pytanie: "co tam?" zawsze odpowiadają "źle", "ch****o", po czym zaczynają się zwierzać ze swoich problemów. Dążą do tego byś im współczuł, zainteresował się, bo to również jest sposób na ściąganie z kogoś energii. Często takie osoby zaczynają na siłę wymyślać problemy nawet, gdy w życiu wiedzie się im dobrze. Inne zaś mogą być osobami które zawsze muszą być w centrum uwagi, głośne i hałaśliwe. Zdarzają się również osoby, które dokonują manipulacji - skłócają ze sobą innych ludzi, przyjaciół i z zamieszania które z tego powodu powstanie czerpią energię. Warto obserwować ludzkie zachowania, wtedy bardzo łatwo można dostrzec osoby, które mają predyspozycje do ściągania energii z innych.

Oczywiście, faktu wampiryzmu też nie można demonizować. To, że zauważymy że ktoś ściąga z nas energię nie oznacza od razu, że taka osoba na bank jest wampirem energetycznym. Między ludźmi zawsze dochodzi do jakiejś wymiany energii. Gdy ktoś przykładowo ma gorsze dni, bądź boryka się chwilowo z jakimś trudnym problemem, często może się zdarzyć, że będzie pobierał niedobór energii od innych. To jest naturalne. Taka osoba nie musi być wampirem energetycznym, bo gdy problem już się rozwiąże, to ściąganie energii ustąpi. Warto o tym pamiętać. Mianem wampira energetycznego określa się ludzi, którzy zawsze i wszędzie to robią, bez znaczenia na ich obecny stan bądź osobiste problemy.
KostPere
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2021-05-26, 12:46

Re: Wampir Energetyczny

Post autor: KostPere »

Kiedyś napadł mnie wampir energetyczny w tramwaju. Siedziałam i nagle zaczęłam czuć niepohamowaną senność, ni z tego ni z owego. Byłam wyspana i wesoła. Nie robiłam nic męczącego a jednak czułam się, jak bym miała narkolepsję albo co. Jak wysiadłam z tramwaju, wszystko wróciło do normy.

Co do twojego pytania, to oczywiście możesz spróbować się z tym zmierzyć.
Proponuję zabezpieczyć się amuletem, runami, stworzyć tarczę ochronną.
Polecam pierścień i wir atlantów. Ale może być również ametyst. Na noc zapalaj białe świece i pal w kadzidełku białą szałwię.

Być może to twój chłopak, ale też może to być byt, który za nim łazi, lub byt, który jego wizyty (chłopaka), traktuje jako przykrywkę.
Spróbujcie też, spędzać wspólny czas w zupełnie innym miejscu niż zwykle.
Ksiezniczka78
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2021-02-01, 12:00
Komentarze: 6

Re: Wampir Energetyczny

Post autor: Ksiezniczka78 »

ja kiedys tez doświadczyłam wampira energetycznego to było 2001 ja jestem optymistka pełna sił witalnych a przy tym wampirze niestedy traciłam siły energiczne i przychodziło zmęczenie .

KostPere piszesz o piersceniu atlanty?? bo założyłam temat z pytaniem o nim, a czy on broni przed wampirami?? ostatnio doswiadczam od Duchownych ze mnie opęta itd. ale doswiadczam więzi z nim.
Sybil
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 18
Rejestracja: 2022-02-09, 02:49

Re: Wampir Energetyczny

Post autor: Sybil »

Gdy byłem młodszy i siedziałem na protoplastach dzisiejszych for zjawisk niewyjaśnionych, miałem różne kontakty. To były jeszcze czsy gadu gadu. Napisała do mnie dziewczyna, która do tego miała mocno rozbudowaną mitologię - jak się okazało z ksiąg Akashy, których ja nie znałem. Tak mnie nawkręcała, że rzeczywisćie zacząłem źle się czuć i nawet prosić, aby dała mi spokój - wtedy przyznała i wypaplała co i jak, a ja czułem się nie za mądrze.
SIła sugestii czyni cuda
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wampiryzm”