Mówią Świadkowie - niewyemitowane jeszcze relacje

Dyskusje o audycjach nadawanych na antenie Radia Paranormalium
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Mówią Świadkowie - niewyemitowane jeszcze relacje

Post autor: Ivellios »

Postanowiłem założyć taki temat podsumowujący nieopublikowane jeszcze relacje od słuchaczy, które docelowo pojawią się w przewidywalnej przeszłości w audycji "Mówią Świadkowie". Postaram się na bieżąco wstawiać posty z podsumowaniami rejestrowanych rozmów oraz informacjami, czy zapis rozmowy trafi na antenę.

Nie jestem w stanie powiedzieć, kiedy która rozmowa trafi na antenę, bo nagrania trwają od 15 minut do 3,5 godziny (!), zdarza się że ludzie dzwonią jeszcze w czasie premiery któregoś z odcinków. Bywa też i tak, że telefony odbieram i relacje rejestruję przez kilka kolejnych dni pod rząd. Materiału jest tyle, że może się zdarzyć że odcinki przynajmniej przez jakiś czas będą się ukazywały w miarę regularnie. Proszę jednak nie pytać, kiedy kolejny odcinek, bo zapowiedzi wrzucam tylko na stronę główną oraz profile społecznościowe RP i właśnie tam należy szukać informacji o dacie premiery kolejnego odcinka; i nie będę udzielał ani tutaj ani na GG, Skype, w komentarzach na fejsie, itd. odpowiedzi na tego typu pytania.

- - -

Rozmowa ze słuchaczem zarejestrowana 18 listopada 2018: seria dziwnych zdarzeń, których uczestnikami byli mieszkający tymczasowo i pracujący w Norwegii Polacy. Rzecz działa się w wynajmowanym przez nich domu w miejscowości Stavanger. Zdarzenia obejmowały coś, co przypominało aktywność poltergeista. Jest zgoda na emisję zapisu rozmowy // EDIT: jednak słuchacz się rozmyślił, prosi żeby spisać relację i ją streścić a nie dawać zapis rozmowy...

19 listopada z kolei zarejestrowałem rozmowę ze słuchaczem ze Szkocji, który podzielił się dużą ilością historii o UFO, spotkaniach z dziwnymi istotami (w tym czymś, co przypomina z opisu "człowieka w czerni"), itd. Jest zgoda na emisję zapisu rozmowy

Rozmowa ze słuchaczką zarejestrowana 26 listopada: UFO, słońce w bramkach, spotkania z humanoidalnymi istotami, spotkania ze zmarłymi, prekognicja, wątki przywołujące na myśl The Secret, itd. Szczególnie zwraca uwagę historia o spotkaniu we śnie zmarłej znajomej, parę dni później zmarł mąż naszej słuchaczki - znajomą i męża łączą takie same okoliczności śmierci (nagła śmierć na siedząco, z papierosem i kubkiem kawy). Jest zgoda na emisję zapisu rozmowy

Wcześniej zarejestrowałem także dwie rozmowy ze słuchaczką, która przekazała historie ze swojego życia - najwięcej miejsca w rozmowach poświęciła na opis serii spotkań z dziwną zakapturzoną postacią, która najwyraźniej chciała ją przestrzec przed nadchodzącymi problemami zdrowotnymi. W dalszej części rozmowy mamy z kolei obszerny opis czegoś, co można uznać za znaki z zaświatów wysyłane jej przez zmarłych bliskich (mąż i matka). Jest zgoda na emisję zapisu rozmowy

Podobnież jeszcze w październiku zarejestrowałem jeszcze bardziej obfitującą w dziwne zdarzenia ponad trzyipółgodzinną (!) rozmowę z młodą kobietą z Bydgoszczy - liczne obserwacje UFO, spotkania z dziwnymi humanoidalnymi istotami, liczne historie "okołozaświatowe" itd. Mam zgodę na emisję, jednak obrobienie tak długiego nagrania może mi zająć duuuuuuużo czasu
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Mówią Świadkowie - niewyemitowane jeszcze relacje

Post autor: Ivellios »

Wspomniana w poście ponad trzyipółgodzinna rozmowa (w nieco okrojonej wersji, bo pousuwałem m. in. momenty ciszy oraz elementy mogące umożliwić identyfikację słuchaczki - w obrobionej wersji nagranie ma niecałe trzy godziny) ukaże się na antenie dziś o 21:00. Równolegle będzie też odtwarzana premiera podcastu na naszym głównym kanale na YouTube.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Mówią Świadkowie - niewyemitowane jeszcze relacje

Post autor: Ivellios »

Właśnie zarejestrowałem rozmowę ze słuchaczem, który podzielił się trzema przeżyciami:

1) 30 grudzień 2019 godzina 5:13, okolice Kopenhagi (Dania), niebo zachmurzone, księżyc był widoczny, chmury oświetlone od księżyca, świadek zauważył obiekt świetlny częściowo skryty za chmurami, raz krążył w lewo a raz w prawo, bardzo szybko, wyglądem przypominał świetlny okrąg z pustą przestrzenią w środku, obiekt nie wydawał żadnych dźwięków

2) bedroom visitors, ok. roku 1990, świadek przebywał u znajomego nieopodal Warszawy, w nocy zauważył że w rogu pokoju "coś stoi" i po jakimś czasie poczuł jak jakaś siła ciągnie go za nogi i próbuje podnieść go z łóżka, słuchacz krzykiem próbował wezwać pomoc jednak współlokatorzy (znajomy i jego dziewczyna śpiący w innym pokoju) najprawdopodobniej nic nie słyszeli - w ogóle się nie obudzili

3) jeśli dobrze zrozumiałem, słuchacz pracował jakiś czas jako stróż nocny w pewnej firmie, podczas nocnego obchodu zauważył coś jakby mgiełkę utworzoną z grupy słabo widocznych świateł, czemu towarzyszył dźwięk przypominający śmiech dzieci (co było dziwne zważywszy na porę - godzina 2:00 w nocy - i okolicę w której dzieci zdecydowanie nie mogły przebywać), "mgiełka" zachowywała się tak jak gdyby reagowała na obecność słuchacza, chwilę stała w miejscu, po czym po paru sekundach zaczęła się oddalać

Słuchacz nawiązał także w trakcie rozmowy do sprawy, którą przed laty zreferował Damianowi Treli: http://czastajemnic.blogspot.com/2018/04/uso-nad-polskim-morzem-lipiec-198384.html
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Mówią Świadkowie - niewyemitowane jeszcze relacje

Post autor: Ivellios »

Zarejestrowałem od jednego słuchacza relację o obserwacji dwóch dziwnych obiektów świetlnych nad Bukowiną Tatrzańską w środku dnia 8 grudnia 2020. Obserwacja zbiorowa, po publikacji małego podsumowania w social mediach zgłosili się kolejni świadkowie. Mam wideo, mam zdjęcia, więc na początku roku 2021 któremuś z odcinków "Mówią Świadkowie" będzie towarzyszyła prezentacja tych materiałów.

Z innych rzeczy, aktualnie obrabiam dla celów emisji rozmowę z jedną słuchaczką mieszkającą w Niemczech, opisała między innymi dwie ciekawe obserwacje postaci kobiecych jakby wyjętych z innego czasu, które pojawiły się w jej sypialni. W dalszej części nagrania są też wątki nawiązujące do szeroko rozumianych kontaktów z zaświatami. Jest między innymi rozmowa ze zmarłym mężem poprzez medium, który przekazał pewne interesujące szczegóły dotyczące życia rodziny. Nie pamiętam teraz dokładnie czego te detale dotyczyły (nagranie dość długo czekało na obróbkę, w trakcie nagrywania porobiłem sobie w WAV'ie znaczniki z krótkimi opisami co jest w którym momencie).
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Mówią Świadkowie - niewyemitowane jeszcze relacje

Post autor: Arek »

Wspaniałe audycje, dalej tak Marku!!
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Mówią Świadkowie - niewyemitowane jeszcze relacje

Post autor: Ivellios »

W trakcie premiery 27. odcinka MŚ odebrałem telefon od jednego ze słuchaczy, który zrelacjonował ciekawą obserwację czarnego latającego trójkąta na tle nocnego nieba w Holandii latem 2020 roku. Mam zgodę na emisję, postaram się tę relację zaprezentować w którymś z nadchodzących odcinków.

W międzyczasie nagrywam audiobooka z drugą książką Damiana Treli :)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Mówią Świadkowie - niewyemitowane jeszcze relacje

Post autor: Arek »

Super. Gerhard Groeschel niemiecki ufolog też obserwował podobne zjawisko. Fajnie, że ten przypadek chcesz opublikować. Ja koncentruję się obecnie od zeszłej wiosny na przypadkach zagadkowych zaginięć ludzi, mam już dużo przypadków, będzie to większy projekt, jeżeli nie wyjdzie, zrobię w pdf i wstawię do poczytania. Twoje audycje słucham, więc powodzenia!!!!!
Awatar użytkownika
DR7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 2014-08-12, 04:38

Re: Mówią Świadkowie - niewyemitowane jeszcze relacje

Post autor: DR7 »

Czy można poprosić o linki do filmików z audycji 37? Będę wdzięczny
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Mówią Świadkowie - niewyemitowane jeszcze relacje

Post autor: Ivellios »

Ehh, no tak, na YouTube je wstawiłem do opisu, a o archiwum MP3 zapomniałem...

Załączniki do relacji:

rozmowa 01: https://www.paranormalium.pl/download/a ... wie_37/01/

Załączniki z 01 obejmują również zdjęcie "twarzy w chmurach" (nie jest ono ujęte w wideo).

rozmowa 02: https://www.paranormalium.pl/download/a ... wie_37/02/

Uwaga do załączników z 02 - są to materiały nagrane smartfonem w warunkach nocnych, więc trzeba się dość mocno przyjrzeć tym nagraniom, aby dostrzec wspominane przez słuchaczkę obiekty. Zalecamy oglądanie tych materiałów na urządzeniu z dużym ekranem, gdyż na smartfonie lub tablecie dostrzeżenie czegokolwiek może nie być możliwe
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Audycje”