Magia żywiołów-Jak zacząć?

Awatar użytkownika
introwertyk
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2012-12-15, 14:39

Magia żywiołów-Jak zacząć?

Post autor: introwertyk »

Cześć,jestem nowy na forum. Przeczytałem kilka tematów na forum i uznałem ze forum jest dobre i chciałbym zagościć na dłużej (rzeczy paranormalne również są w moim życiu ale mniejsza o to ). Czytałem temat magia żywiołów i postanowiłem założyć swój aby ktoś opisał mi od czego zacząć.Tak jak było w tamtym temacie , ze najlepiej po trochę z każdymi żywiołami tzn.z jednym pogłębiać ale żeby z innymi tez. Najbardziej hmm..Interesuję mnie ogień,dlaczego?Hmm po prostu mnie przyciąga , ciągnie mnie tak , jakby do mnie mówił , wody z kolei się boje pewnie przez uraz z dzieciństwa.Więc jeśli ktoś mógłby mi powiedzieć od czego zacząć w moim przypadku jakieś ćwiczenia itd. Wiem że muszę zacząć od paradygmatu a potem?
Chciałbym przeprosić za interpunkcję ale z ortografią problemu nie ma-dysleksja ale to mnie nie usprawiedliwia więc nie będę zły za krytykę . I jeszcze jedno pytanie na marginesie czy liczba 8 coś znaczy?Pytam ponieważ od bardzo dawna jest w moim życiu . Później może opowiem o sobie i magii , dziwnych rzeczach w moim życiu -lub bardziej ze nic w moim życiu nie jest przypadkiem,coś się z czymś wiążę - jeśli oczywiście to kogoś zainteresuję , znając życie znajdą się sceptycy ale cóż poradzić nikomu nie udowodnię ani nie zmuszę żeby wierzył.Z góry dziękuje za odpowiedź.
Remik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 2013-06-23, 14:07

Re: Magia żywiołów-Jak zacząć?

Post autor: Remik »

Żywioły mają miejsce rzeczywiście w wielu magicznych systemach. Rzekłbym nawet, że system pomijający żywioły nie jest już systemem magicznym. Moim zdaniem "magia żywiołów" to nawet nie jest system. Raczej odłam, który skupia się wyłącznie na jednej rzeczy, zupełnie pomijając inne, przez co jest bardzo wybrakowany. Jakby nie było, nie traktowałbym tego "systemu" zbyt poważnie.

Choć za magią żywiołów nie przepadam, to same żywioły są już bardzo ważne. Według zachodnich systemów magii ceremonialnej, świat jest złożony z czterech archetypowych żywiołów. Niezbędne jest więc opanowanie wszystkich, aby móc na niego swobodnie wpływać.

Rozróżnia się cztery żywioły: ogień, wodę, powietrze i ziemię. One z kolei powstały z piątego elementu - ducha, czasem zwanego również eterem bądź akashą. Opanowywać żywioły należy osobno, jeden po drugim. Obecnie znane są 3 najczęściej stosowane kolejności w opanowywaniu elementów.

1. Według Hermetyzmu: ogień -> powietrze -> woda -> ziemia.
Taka kolejność jest związana z niefizycznymi zmysłami. Poza tym, ziemia jest uznawana jako połączenie ognia, wody i powietrza, więc kolejność ta sprowadza energie od najsubtelniejszej (ogień) do najgęstszej (ziemia), tworząc "proces manifestacji". Ma to swoje odzwierciedlenie w czterech filarach Świątyni Salomona. Jeśli ogień jest Wolą, powietrze Wiedzą, a woda Działaniem, to ziemia jest Efektem.

2. Druga znana kolejność jest odwrotna. Zaczynamy więc od ziemi, poprzez wodę i powietrze, kończąc na ziemi. Ma to swoje uzasadnienie ponownie we własności energii. Człowiek aby wznieść się na "wyżyny", zaczyna od najniżej wibracyjnej (najgęstszej) energii, i stopniowo wznosi się, aż do najwyżej wibracyjnego ognia.

3. Trzecia kolejność jest związana z Kabałą. Opiera się na czterech najniższych sefirach Drzewa Życia i czterech kabalistycznych światach. Zaczyna się więc od ziemi, poprzez powietrze i wodę, skończywszy na ogniu.

Jak widać kolejności te nie różnią się zbyt szczególnie. Uważam, że każda z nich jest dobra na swój sposób. Z tego co mi wiadomo, magia żywiołów nie określa żadnej kolejności. Proponuję wybrać jedną z tych trzech, bowiem mają one poparcie u wielu magów.

Praktykę w opanowaniu elementów można również podzielić na cztery kroki:
1. Poznanie charakteru żywiołów i dostrzeżenie ich w sobie.
2. Dostrzeżenie ich w otaczającym świecie.
3. Zestrojenie z energiami żywiołów.
4. Poznanie duchów żywiołów.

Zaczyna się od poznania czym są żywioły i czym charakteryzuje się każdy z nich. Mając tę wiedzę można doszukać się w sobie i w swoim zachowaniu analogii do tych czterech żywiołów. Przykładowo ogień charakteryzuje się dynamiką, a w swojej negatywnej formie również destrukcją. Można więc przypisać do niego taką cechę jak agresja. Na tej podstawie można wyszukać w sobie wiele cech i przypisać je do poszczególnych elementów. Dokładniej ten proces opisany jest w książce "Wtajemniczenie do Hermetyzmu" Franza Bardona, rozdział o "zwierciadle duszy". Poznanie siebie jest bardzo istotną rzeczą, ponieważ świadomość pozwala nad sobą zapanować.

Drugi krok wydaje się dość oczywisty. Należy na tej samej podstawie co w kroku pierwszym dojrzeć żywioły w otaczających nas elementach rzeczywistości. Głównie chodzi o to, aby człowiek "myślał żywiołami". Zamiast mówić, że coś jest ciepłe i suche, określa się to jako "ogniste". I tak oczywiście z każdym żywiołem. Istotne jest poznanie natury czterech elementów w praktyce i uświadomienie sobie w jaki sposób one działają.

Dwa pierwsze kroki należy wykonywać jednocześnie dla każdego żywiołu, czyli nie szukamy w sobie i wokół siebie rzeczy związanych konkretnym żywiołem, tylko rozmyślamy nad tym, jaki żywioł dominuje w konkretnej rzeczy.

Krok trzeci jest już bardziej praktyczny i wymaga pewnego stopnia rozwiniętej zdolności wizualizacji wzrokowej i czuciowej. Zestrojenie polega głównie na akumulacji konkretnej energii w swoim ciele. Należy codziennie po kilka/kilkanaście minut kontynuować akumulację, aż element przestanie wywierać na ciało większy wpływ. Każdy żywioł należy opanowywać osobno, według jednej z opisanych kolejności. Czyli najpierw praktykujemy akumulację jednego elementu, aż opanujemy go całkowicie. Wtedy dopiero przechodzimy do zestrajania się z następnym. Praktykę tego kroku również można znaleźć we wcześniej wspomnianej książce, więc nie ma sensu, abym się rozpisywał.

Ostatni krok polega na poznaniu duchów żywiołów. Do tego kroku należy przejść dopiero wtedy, gdy zestroiło się z energią każdego żywiołu z osobna. Tu również należy podchodzić osobno do każdego z żywiołów. Najlepiej w tej kolejności, którą wybrało się wcześniej. Można też zastosować odwrotną kolejność. Lepiej jednak nie mieszać. Wezwanie duchów żywiołów i kontakt z nimi jest w każdym systemie opisany inaczej. Każdy może wybrać samodzielnie, która mu odpowiada. Żeby wybrać dobrze, w trakcie opanowywania elementów należy czytać różne magiczne książki, aby posiąść stosowną wiedzę. Sam kontakt z duchami natury należy z kolei utrzymywać tak długo, aż przestanie ich moc silnie oddziaływać na ciało praktyka.

Po opanowaniu elementów według tych czterech kroków, można korzystać z pomocy duchów natury do własnych celów. Można też samodzielnie, z pomocą akumulacji energii danego żywiołu, wywoływać konkretne zjawiska.


Jeśli zaś chodzi o liczbę 8, to jest ona związana z ósmą sefirą Drzewa Życia - Hod, która powiązana jest z żywiołem wody i planetą Merkury. Ma ona również powiązanie z hebrajską literą Cheth i tarotowym Rydwanem, dzięki czemu jest ona również związana ze znakiem Raka. Są to wszystko analogie do zjednoczenia dwóch przeciwstawnych biegunów. Według Kabały, Bóg jest właśnie zjednoczeniem wszelkich dualizmów. W tym systemie postrzega się Boga również jako coś nieskończonego, co z kolei odzwierciedla się w kształcie przewróconej ósemki (matematyczny symbol nieskończoności).

Ludzie z liczbą 8 w dacie urodzenia (ósmy dzień miesiąca lub miesiąc sierpień) zwykle cechują się wysoką inteligencją i dużym magicznym talentem. W astrologii o tych cechach świadczy z kolei Merkury, jeśli znajduje się w przynależnym sobie domie (na kosmogramie). Jak widać wszystko łączy się w spójną całość.

Nie wyczerpałem tematu i taki też był mój cel, aby zachęcić zainteresowanych do własnych poszukiwań. Życzę powodzenia!
Rozgavit
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2015-11-07, 23:12

Re: Magia żywiołów-Jak zacząć?

Post autor: Rozgavit »

Witam. Ja również stawiam pierwsze kroki na ścieżce magii żywiołów. W przyszłości może uda się powołać Zakon. :) Ale wróćmy do chwili obecnej - napotkałem pewną sprzeczność, a mianowicie informacje które znajdywałem w internecie mówią że magicznym narzędziem dla żywiołu powietrza jest szpada/sztylet, a w książce "Ścieżka wielkiego maga" żywiołowi powietrza przypisana jest różdżka. Która opcja jest poprawna? Czy nie ma to żadnego znaczenia?

Osobiście myślę, że stawiając pierwsze kroki na ścieżce magii żywiołów, najlepiej na początku skupić się przede wszystkim na żywiole który jest zgodny z naszym znakiem zodiaku.
Tharantula
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2015-11-07, 21:07

Re: Magia żywiołów-Jak zacząć?

Post autor: Tharantula »

a co zamierzasz z tymi sztyletami i rozdzkami robic? ;p
Rozgavit
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2015-11-07, 23:12

Re: Magia żywiołów-Jak zacząć?

Post autor: Rozgavit »

Na pewno nie zamierzam składać rytualnych ofiar z kurczaków czy ludzi :P W skrócie - zestawienie dla żywiołów w książce "Ścieżka wielkiego maga" na przykładzie żywiołu powietrza wygląda tak:

Obszar działania: koncentracja, intelekt, porozumiewanie się, wiedza.
Opiekun: Paralda.
Duchy Żywiołu: sylfy.
Strona świata: wschód.
Pora dnia: świt.
Pora roku: wiosna.
Kolor: żółty.
Znaki zodiaku: Bliźnięta, Waga, Wodnik.
Przyrząd magiczny: różdżka.
Symbol do medytacji: szczyt górski.

Oczywiście znajdują się tam obszerniejsze opisy wykorzystania magicznych narzędzi i jak kontaktować się z żywiołami, techniki odprężające, udrażniania itp.
Tharantula
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2015-11-07, 21:07

Re: Magia żywiołów-Jak zacząć?

Post autor: Tharantula »

troszke to zawile ;p a propos ksiazki...podasz autora?

odbiegajac od tematu jesli nie czytales jeszcze zachecam do przeczytania artykulu o wspolczesnym niewolnictwie ktory niedawno opublikowalam ;p z pewnoscia znajdziesz to
Rozgavit
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2015-11-07, 23:12

Re: Magia żywiołów-Jak zacząć?

Post autor: Rozgavit »

Michael Howard - "Ścieżka wielkiego maga - podręcznik wysokiej magii".
Jest dostępny w pdf na chomiku.
Rozgavit
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2015-11-07, 23:12

Re: Magia żywiołów-Jak zacząć?

Post autor: Rozgavit »

Widzę, że temat umarł chyba....
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Post autor: Pandemonium »

Jakbyś napisał coś konstruktywnego zamiast rzucać takimi banałami to może by nie umarł ^^
Rozgavit
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2015-11-07, 23:12

Re: Magia żywiołów-Jak zacząć?

Post autor: Rozgavit »

Myślałem że forum jest do zadawania pytań i dyskusji, ale widzę że administruje wesoła gimbaza z za bezpiecznej klawiatury. :)
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Magia żywiołów-Jak zacząć?

Post autor: Pandemonium »

Rozgavit pisze:Widzę, że temat umarł chyba....
To jest dla Ciebie pytanie? Bo jak dla mnie - odkopywanie trupa bez niczego konstruktywnego do powiedzenia. Nie wspominając już o double poście.

I co jest z tym polskim internetem, że za każde zwrócenie uwagi rzuca się już obelgi, albo wyzywa od gimbazy? Jak dla mnie to to jest takim cwaniakowaniem "zza bezpiecznej klawiatury".
Rozgavit
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2015-11-07, 23:12

Re: Magia żywiołów-Jak zacząć?

Post autor: Rozgavit »

Powyżej zadałem konkretne pytanie: napotkałem pewną sprzeczność, a mianowicie informacje które znajdywałem w internecie mówią że magicznym narzędziem dla żywiołu powietrza jest szpada/sztylet, a w książce "Ścieżka wielkiego maga" żywiołowi powietrza przypisana jest różdżka. Która opcja jest poprawna? Czy nie ma to żadnego znaczenia?

Zanim zaczniesz wyrzucać komuś "banały" to albo zapoznaj się z podaną lekturą (o której zresztą wspomniałem) albo zwróć uwagę o doprecyzowanie jeśli coś co napisałem jest dla Ciebie niejasne.
Tharantula
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2015-11-07, 21:07

Re: Magia żywiołów-Jak zacząć?

Post autor: Tharantula »

jest wiele innych ksiazek o magii ;p nie opieraj się tylko na tej jednej
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Magia żywiołów-Jak zacząć?

Post autor: Pandemonium »

Rozgavit pisze:Powyżej zadałem konkretne pytanie: napotkałem pewną sprzeczność, a mianowicie informacje które znajdywałem w internecie mówią że magicznym narzędziem dla żywiołu powietrza jest szpada/sztylet, a w książce "Ścieżka wielkiego maga" żywiołowi powietrza przypisana jest różdżka. Która opcja jest poprawna? Czy nie ma to żadnego znaczenia?

Zanim zaczniesz wyrzucać komuś "banały" to albo zapoznaj się z podaną lekturą (o której zresztą wspomniałem) albo zwróć uwagę o doprecyzowanie jeśli coś co napisałem jest dla Ciebie niejasne.
Ty nadal nie rozumiesz, prawda? Nie interesuje mnie w tym momencie Twoje zadane nie wiadomo kiedy pytanie. Interesuje mnie to, że po tygodniu piszesz double posta totalnie bez sensu, zamiast ubrać to w jakąś większą treść. Ja wiem, doba facebooka i tak dalej, ale to co tutaj piszesz to nie jest prywatna wiadomość. To jest kuźwa POST! Więc pisz go sensownie, albo scalaj! Tak trudno to zrozumieć? Pomijając to, że nie umiesz pisać na forum, pokazujesz jakim jesteś ignorantem oceniając ludzi po jednym zwróceniu uwagi. Po prostu ręce mi opadają jak patrzę na poziom, który jest tutaj reprezentowany.
Rozgavit
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2015-11-07, 23:12

Re: Magia żywiołów-Jak zacząć?

Post autor: Rozgavit »

Jeżeli ktoś tu czegoś nie rozumie, to nie ja. Doczepiłeś się do mnie człowieku jak mucha wiadomo do czego. A co do oceniania ludzi po "jednym zwróceniu uwagi", to zważ na ton tej "uwagi" - "Jakbyś napisał coś konstruktywnego zamiast rzucać takimi banałami to może by nie umarł ^^".

Nie interesują mnie Twoje uwagi. Zadałem pytanie i oczekuję na odpowiedź. CZY DO RYTUAŁÓW MAGICZNYCH Z MAGII ŻYWIOŁÓW SŁUŻY RÓŻDŻKA CZY SZTYLET, SZPADA, CZY NIE MA ZNACZENIA KTÓREGO PRZEDMIOTU UŻYJĘ? Jeżeli dalej nie rozumiesz, to ściągnij i poczytaj sobie to: http://chomikuj.pl/Velevit/*5bFILOZOFIA ... 531140.pdf
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Magia żywiołów-Jak zacząć?

Post autor: Pandemonium »

Okej... stawiasz się na miejscu gówna. Bardzo to przemyślane i bystre! Tak jak mówiłem twoje pytanie mnie nie interesuje, klarownie ci napisałem o co mam pretensję, nie mam zamiaru się powtarzać. Ale... jak już tak patrzę na to pytanie to wcale się nie dziwię, że rozmowa tak przebiega, jeżeli oponentem jest ktoś, kto wierzy w rytuały magiczne i różdżki.

End of topic. Każdy kolejny post nie w temacie będzie kasowany. Później wyczyszczę cały temat.
Awatar użytkownika
Glazery
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2012-10-08, 22:12

Re: Magia żywiołów-Jak zacząć?

Post autor: Glazery »

Drogi Rozgavicie!
W wielu praktykach magicznych, jeżeli chodzi o magię powietrza używa się sztyletu. Różdżka natomiast jest uniwersalnym narzędziem magicznym. Odpowiednio przystosowana do konkretnego działania sprawdza się równie dobrze, co taki artefakt jak sztylet, czy szpada. Efekt Twojej praktyki, drogi Rozgavicie, jest zależny od doboru odpowiedniego narzędzia do momentu, w którym masz go użyć. Tak więc, jeśli nastawiasz się na pewny efekt swojego działania -użyj sztyletu. Dla wprawnego maga posłużenie się różdżką w tym momencie będzie owocowało w równy Twojemu rezultat. Liczy się tutaj także kwestia obycia z konkretnym narzędziem. Pozdrawiam :)
Rozgavit
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2015-11-07, 23:12

Re: Magia żywiołów-Jak zacząć?

Post autor: Rozgavit »

Dziękuję bardzo drogi Glazery. :)
Otrzymałem odpowiedź na którą czekałem. :)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Czarna magia”