Rozkrzaczony RSS nagrań audycji.

Propozycje nowych audycji, tematów, itd. oraz uwagi i propozycje dotyczące działania strony. W tym dziale są również umieszczane ogłoszenia od administratorów
filip369

Rozkrzaczony RSS nagrań audycji.

Post autor: filip369 »

Czy była by możliwość naprawienia RSS, by program który pobiera mi audycje nie tworzył takich folderów i nazw plików:

Kod: Zaznacz cały

Teoria%20Chaosu%202%20maj%202014%20Co%20nowego%20w%20zimnej%20fuzji

Kod: Zaznacz cały

WykÂlady spirytystyczne
? Dodam, że kiedyś wszystko działało, jak należy, z innymi podcastami tak się nie dzieje (poza tymi od Paranormalium). Używam programu Polcaster, ale w iTunes pewnie jest podobnie (chociaż nie wiem nawet czy iTunes działa dla podcastów z paranormalium :D).

Druga kwestia, czy była by możliwość dodania opcji w profilu na forum, automatycznego zaznaczenia opcji Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie dla każdego postu, jak to jest na innych forach.

Inna sprawa - w programie TuneIn Radio na androida nie działa link do paranormalium.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Rozkrzaczony RSS nagrań audycji.

Post autor: Ivellios »

Dzięki za informację o błędach.

RSS'y zmodyfikowałem, co prawda walidatory zaczęły sypać błędami typu "Podany URL musi być pełny" (chyba kłócą się o spacje w nazwach plików, jeśli dobrze kojarzę), jednak Polcaster - przynajmniej u mnie - nie robi już cyrków z procentami. Problem z kodowaniem u mnie nie występuje, ale w tym zakresie też wprowadziłem zmiany.

Co do powiadamiania o odpowiedziach, to w najnowszym phpBB ta opcja nazywa się inaczej i jest umieszczona w innym miejscu:

ustawienia profilu -> ustawienia forum -> wysyłanie wiadomości -> "Domyślnie informuj mnie o odpowiedziach"

TuneIn Radio sprawdziłem, widocznie albo mają nieaktualny link do strumienia, albo wstawili strumień, którego ten program nie obsługuje. Nie dopatrzyłem się nigdzie możliwości zedytowania tego. Do słuchania Radia Paranormalium w Androidzie polecam aplikacje obsługujące format AAC+. Ja używam A Online Radio, można sobie wpisać do niego strumień AAC+ 24kbps i słuchać w bardzo dobrej jakości dźwięku przy minimalnym zużyciu transferu ;)
filip369

Re: Rozkrzaczony RSS nagrań audycji.

Post autor: filip369 »

Ok, dzięki już wszystko działa.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Rozkrzaczony RSS nagrań audycji.

Post autor: Ivellios »

TuneIn właśnie zaktualizowało link do strumienia Radia Paranormalium. Podesłąłem im link do strumienia, który zawsze działa, bo kopiuje sygnał z głównego serwera: http://stream.paranormalium.pl/
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Rozkrzaczony RSS nagrań audycji.

Post autor: Ivellios »

Wprowadziłem ostatnio zmiany w RSS-ach (w tym pojawiły się opisy poszczególnych audycji, wszystko wyświetla się poprawnie z polskimi literami). Popracowałem również nad obecnością Radia Paranormalium w dużych katalogach podcastów, głównie pod kątem dodania do nich RSS-ów poszczególnych cykli, żeby łatwiej było znaleźć np. nowe odcinki audycji obecnie emitowanych. Jesteśmy obecni w Spotify, iTunes, Podcast Addict, TuneIn oraz w Podcastach Google.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ogólna dyskusja o Radiu Paranormalium”