Malbork, opuszczone bunkry – ciekawe zdjęcia.

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Awatar użytkownika
czyzo3
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 161
Rejestracja: 2013-04-23, 00:25
Lokalizacja: Malbork
Komentarze: 1

Malbork, opuszczone bunkry – ciekawe zdjęcia.

Post autor: czyzo3 »

Witam!

Na wstępie zaznaczam, że nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać, sam zaś osobiście w tej sprawie pozostaję neutralny. Nie uważam zdjęć za konkretne dowody, jednakże widoczne na nich anomalie mogą (acz nie muszą) o czymś świadczyć i uważam że można to zjawisko zbadać, co sam w miarę możliwości zacznę robić.

Od dłuższego czasu jestem czytelnikiem tego forum, chociaż posiadając niewielką wiedzę nie udzielałem się na nim. Pewne przypadki i zaobserwowane zjawiska ostatnio w moim życiu (związane z inną , bardzo ciekawą i bardziej zaawansowaną sprawą, o której na razie się nie wypowiadam gdyż nie posiadam żadnych dowodów prócz własnych i innych świadków przeżyć) spowodowały, że zacząłem bardziej interesować się zjawiskami paranormalnymi. W konsekwencji zacząłem zastanawiać się nad sprawą bunkrów w Malborku, którą wcześniej traktowałem z przymrużeniem oka. O sobie więcej napiszę w dziale „poznajmy się”, teraz przejdę do sedna sprawy.

Na terenach lasu i poligonu w pobliżu Malborka znajduje się dość spora liczba takich obiektów (czerpiąc z samej pamięci mogę wymienić już ponad 15 sztuk). Bunkry i umocnienia powstawały głównie w latach 1899-1903, chociaż pomniejsze prace nad rozbudową infrastruktury trwały do 1915 roku. Stanowiły element Festung Marienburg (Forteca Malbork), czyli ciągu umocnień składających się z fortów, schronów i baterii artyleryjskich mających za zadanie bronić mostów i przepraw na rzece Nogat, głównie podczas I i II wojny światowej.

Obecnie, bunkry są zapomniane przez władze miasta, niszczeją i są dewastowane przez złomiarzy i wandali. Wszystkie stoją z dala od miasta, do większej części z nich można dostać się tylko „na przełaj”. Ciekawe zdjęcia pochodzą jednak z jednego z największych bunkrów, tzw „WP”, który znajduje się przy betonowej drodze prowadzącej przez las do śluzy na Nogacie. Jest to bunkier najczęściej odwiedzany przez różne osobowości i grupy, gdyż jest do niego najlepszy dostęp. Jako że od dziecka jestem związany z tutejszym lasem – a w konsekwencji z bunkrami – wiem że bunkry były również odwiedzane przez grupy „satanistyczne” (nie bez kozery to słowo jest w cudzysłowie...) i młodzież „wywołującą duchy” (podaję informację tylko dla ogólnej wiedzy, niczego nie sugeruję). Poniżej kilka ogólnych zdjęć bunkrów, dla rozeznania:

http://s13.postimg.org/6ovpnm22f/las_na ... ier_WP.jpg
"WP"
http://s22.postimg.org/ko0jk3a5t/Las_kl ... unkier.jpg
http://s22.postimg.org/tj5z8coc1/Las_bu ... wojnie.jpg


Historia zaczęła się od tego, że w 2008 roku eksplorując właśnie bunkier „WP”, z braku latarki radziłem sobie światłem z flesza aparatu w telefonie. Przypadkowo nacisnąłem przycisk odpowiedzialny za zrobienie zdjęcia, zapisało się ono w telefonie. Zdjęcie traktowałem i wciąż traktuję jako ciekawostkę. Jestem świadom tego, że najbardziej rozpoznawalnymi kształtami przez ludzki mózg jest twarz i dłonie (dlatego zasady maskowania stawiają nacisk na zakrywanie twarzy i dłoni) i spotkałem się z wieloma zdjęciami – swoimi jak i na tym forum, na których można by znaleźć w cieniach wiele kształtów które przypominają nam podświadomie – twarze. Jednak na zdjęciu widocznym poniżej, efekt jest bardzo ciekawy. Pozostawiam wam do oceny. Sam nie mam zdania, ale jeśli to jest tylko przypadkowy efekt – to również warto to zobaczyć. Myślę że nie muszę wskazywać gdzie twarz widać.

http://s7.postimg.org/6swlsmv9n/twarz.jpg

Ostatnie przeżycia jednak skłoniły mnie do baczniejszego przestudiowania wszystkich zdjęć bunkrów jakie posiadam. W temacie poprzedniej twarzy – kiedyś z moją byłą która pracowała w lokalnej telewizji robiliśmy krótki film przedstawiający te zapomniane bunkry. Wspominałem jej o tym zdjęciu i z ciekawości sprawdziliśmy zdjęcia które były wykonywane jako materiał dodatkowy. Stwierdziła, że również kilka twarzy na zdjęciach widziała i owszem tak było – lecz były to raczej typowe przykłady jak mózg ludzki potrafi wynajdywać znajomy kształt w odmętach zdjęć. Zdjęcia jakich wiele. Niestety nie mam już możliwości zbadania akurat tych zdjęć gdyż zostały usunięte, korzystałem z innych robionych w różnych latach.

Pewnie nie zamieściłbym tych zdjęć na forum gdyby nie jedno, które mnie zaintrygowało. Pochodzi prawdopodobnie z 2010 roku i było robione by przedstawić znajomym teren lasu Malborka i poligonu, który można by wykorzystać na scenariusz ASG. Jest to zdjęcie właśnie z tego samego bunkru, z którego pochodzi to z twarzą - „WP”. Mimo że pobieżnie w 2010 roku już interesowałem się tematyką zjawisk paranormalnych, to efekt orbów uważałem za zwykłe kurze na obiektywie i nigdy się im nie przyglądałem. Dzisiaj, przeglądając jedno zdjęcie zauważyłem kilka orbów. Co ciekawe, po analizie zdjęć innych bunkrów, efekt ten występował głównie w i w pobliżu „WP”. Przy innych bunkrach albo nie występowały, albo były pojedyncze i wyglądały jak typowe plamki na obiektywie. Pewnie dalej by mnie to nie zaintrygowało, gdyby nie moment, w którym dostrzegłem, że jeden z orbów widocznych (na zdjęciu niżej) w kanale praktycznie na wprost zdjęcia – chowa się częściowo we wnętrzu kanału. Kanał jest nachylony w stosunku do miejsca z którego jest robione zdjęcie – w prawą stronę (co widać poprzez widoczną na zdjęciu krawędź zakończenia kanału po lewej stronie jego wnętrza) ma ok. 1m i prowadzi do małego pomieszczenia. Studiując dalej zdjęcie, zauważyłem, że jeden orb chowa się przy framudze która jest na pierwszym planie po lewej stronie (słabo widoczny). Myślę, że to wskazuje na fakt, że nie są to plamki kurzu na obiektywie. Zdjęcie zostawiam do waszej oceny.

http://s23.postimg.org/819331gjf/Las_wn_trze_WP.jpg
http://s24.postimg.org/ip88nytdh/orb1.jpg
przybliżenie kanał
http://s8.postimg.org/ahbgh2b9h/orb2.jpg
przybliżenie framuga

Mam jeszcze jedno zdjęcie z ciekawymi orbami obok bunkru „WP” z 2008 roku, jednakże nie pokażę go na forum. Byliśmy tam z kumplami na wycieczce rowerowej jak mieliśmy 18lat, byliśmy młodzi oraz głupi i zrobiliśmy sobie dla jaj zdjęcie „na ulicznego kozaka”, które nigdy nie miało ujrzeć światła dziennego i nie ujrzy. Pokażę je tylko osobom, które ewentualnie zainteresowały by się tą sprawą :-)

Żadnych innych zjawisk w bunkrach i na terenach lasu i poligonu – nie zauważyłem.

Ogólnie, jeżeli ktoś kiedyś chciałby wpaść do Malborka, czy to pomóc w badaniu czy rzeczywiście występują tu jakieś anomalie, czy po prostu zwiedzić część bunkrów które się tutaj znajdują jako ciekawe zabytki historii – to zapraszam. Mogę zaoferować swoją pomoc oraz możliwość oprowadzenia po większości bunkrów.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Garest
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 145
Rejestracja: 2014-02-10, 23:24
Lokalizacja: Polska
Komentarze: 1

Re: Malbork, opuszczone bunkry – ciekawe zdjęcia.

Post autor: Garest »

chetnie wpadne do malborka na takie badania bym przyjechal ...
czesto takie orby to zwykle iluzje taki kat padania swiatla na obiektyw ... ;]
probowales kiedys zrobic zdjecie tego samego pkt z roznych katow ???
zeby okreslic ze jak zrobisz z kilku stron zdjecie i się powtazaja orby to masz juz pkt zaparcia czekam na fotki i staraj się pisac zwiezle ;p bo po 5 takich lektorach az mi się czytac niechce ;p
zdjecie twarzy jest interesujace moze byc ze to twarz
zrob zdjecia o ktore prosilem i daj znac
Ostatnio zmieniony 2014-02-22, 22:47 przez Garest, łącznie zmieniany 1 raz.
werewolf836
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2009-11-29, 15:54

Re: Malbork, opuszczone bunkry – ciekawe zdjęcia.

Post autor: werewolf836 »

Odświeżę , tzw orby są najprościej mówiąc odbiciem od kurzu lub też wilgoci.Kiedyś też myślałem że coś niesamowitego to jest.Jak znajdę to wrzucę Wam masę fotek z orbami w cegielni i na zewnątrz wieczorem przy lekkiej wilgotności.Na orbach można dostrzec twarze,znaki itp.
Awatar użytkownika
Garest
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 145
Rejestracja: 2014-02-10, 23:24
Lokalizacja: Polska
Komentarze: 1

Re: Malbork, opuszczone bunkry – ciekawe zdjęcia.

Post autor: Garest »

werewolf836 pisze:Odświeżę , tzw orby są najprościej mówiąc odbiciem od kurzu lub też wilgoci.Kiedyś też myślałem że coś niesamowitego to jest.Jak znajdę to wrzucę Wam masę fotek z orbami w cegielni i na zewnątrz wieczorem przy lekkiej wilgotności.Na orbach można dostrzec twarze,znaki itp.
najlatwiej wiesz jak sprawdzic prawdziwosc orba ???
sproboj go sfotografowac z roznego kata ;p
Awatar użytkownika
czyzo3
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 161
Rejestracja: 2013-04-23, 00:25
Lokalizacja: Malbork
Komentarze: 1

Re: Malbork, opuszczone bunkry – ciekawe zdjęcia.

Post autor: czyzo3 »

Garest pisze:chetnie wpadne do malborka na takie badania bym przyjechal ...
czesto takie orby to zwykle iluzje taki kat padania swiatla na obiektyw ... ;]
probowales kiedys zrobic zdjecie tego samego pkt z roznych katow ???
zeby okreslic ze jak zrobisz z kilku stron zdjecie i się powtazaja orby to masz juz pkt zaparcia czekam na fotki i staraj się pisac zwiezle ;p bo po 5 takich lektorach az mi się czytac niechce ;p
zdjecie twarzy jest interesujace moze byc ze to twarz
zrob zdjecia o ktore prosilem i daj znac
W najbliższym czasie będę się wybierał do lasu. to zrobię tak jak mówisz. Postaram się zabrać dwa aparaty dla porównania, jak jakiś dodatkowy zdobędę. Twoja teoria ma sens, pod warunkiem, że albo orby są w miarę statyczne (nie przemieszczą się w momencie nim zdążysz zrobić 2gie zdjęcie), albo zdjęcia są robione w tej samej chwili z dwóch różnych punktów. Załatwiłem też jakąś kamerę, może trochę ponagrywam miejsce. Myślałem nad EVP, ale jedyny stary dyktafon jaki na razie dorwałem nie ma wejścia na zewnętrzny mikrofon :-(


werewolf836 pisze:Odświeżę , tzw orby są najprościej mówiąc odbiciem od kurzu lub też wilgoci.Kiedyś też myślałem że coś niesamowitego to jest.Jak znajdę to wrzucę Wam masę fotek z orbami w cegielni i na zewnątrz wieczorem przy lekkiej wilgotności.Na orbach można dostrzec twarze,znaki itp.
Jestem i zawsze byłem świadomy tego zjawiska. Ale teraz powiem dlaczego, to zdjęcie mnie zaintrygowało:

W tym momencie przechodzimy do sedna sprawy. Skupmy się na zdjęciu nazwanym "Las_wn_trze_WP.jpg" W kanale o którym pisałem widoczne są trzy orby (przybliżenie kanału na zdjęciu "orb1.jpg"). Jeden z nich chowa się za framugą. Oznacza to, że obiekt, czy to jest orb w sensie paranormalnym, czy też może drobinka kurzu która odbiła światło - znajduje się we wnętrzu tego kanału. Dzięki temu możemy oszacować odległość obiektu od aparatu. Krawędź kanału ma ok.1m. Dzięki tej wiedzy możemy oszacować, że obiekt widoczny na zdjęciu, realnie ma średnicę ok. 16cm. Od miejsca z którego zostało wykonane zdjęcie do ściany bunkru jest jakieś 6m. Wiadomo, że zdjęcia zaopatrzone są perspektywą - ten sam obiekt bliżej obiektywu będzie na zdjęciu większy, zaś dalej obiektywu będzie mniejszy. Przyjmując, że jest to kurz znajdujący się 6m od obiektywu i dający rozbłysk o średnicy 16cm, co stałoby się, gdybyśmy tą samą drobinkę kurzu sfotografowali przykładowo w odległości 20cm od obiektywu? Prawdopodobnie rozbłysk prześwietliłby całe zdjęcie, bo zakryłby jego całą powierzchnię. Istotny jest również fakt, że bliżej obiektywu byłoby większe natężenie światła z fleszu, co jeszcze powinno wzmocnić ten efekt. Chodząc po jakimkolwiek starym obiekcie który jest wypełniony kurzem, bardzo często byśmy spotykali się z sytuacją, że drobinki kurzu blisko obiektywu prześwietliłyby nam większość zdjęć. Jednak tak się nie dzieje. Efekt orbów jako drobinek kurzu oczywiście istnieje, ale moim zdaniem są to odbicia świateł od drobinek, które nie znajdują się dalej niż metr od aparatu i same odbicia są o wiele mniejsze - efekt jakby były dalej spowodowany jest ich różnymi rozmiarami na zdjęciu, ale jest to tylko efekt. A to, że ten orb na zdjęciu chowa się za framugą kanału, jest dowodem na to że musi znajdować się te 6m od aparatu i ma rozmiar 16cm. Uważam że na rozbłysk światła od drobinki kurzu, to zdecydowanie za dużo.

Co myślicie o moim rozumowaniu? Mogę się mylić, ale fizyka, wydaje mi się że na to wskazuje...
Awatar użytkownika
Garest
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 145
Rejestracja: 2014-02-10, 23:24
Lokalizacja: Polska
Komentarze: 1

Re: Malbork, opuszczone bunkry – ciekawe zdjęcia.

Post autor: Garest »

teorytycznie masz racje ale tak
po 1. przecietne orby się nie przemieszczaja ;p
2. wezmy przyklad twojego zdjecia
w prawym dolnym rogu masz prykladowe odbicia swiatla natomiast w lewym gornym rogu masz mozliwe ze orba
3. orby pojawiaja się i znikaja
spowodowane jest to rozrzedzaniem się energi ;p
sproboj stanac przy 4 scianach pomieszczenia i sfotografowac mozliwy orb
oprocz tego mozesz zawsze zrobic drugie zdjecie w inna strone lub gdzie indziej zeby sprawdzic czy to nie wina obiektywu ;p
daj znac jak bedziesz miec fotki
Awatar użytkownika
czyzo3
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 161
Rejestracja: 2013-04-23, 00:25
Lokalizacja: Malbork
Komentarze: 1

Re: Malbork, opuszczone bunkry – ciekawe zdjęcia.

Post autor: czyzo3 »

Myślę, że udało mi się wykonać to, o co prosiłeś. Chociaż z tym przemieszczaniem się orbów było różnie, jeden złapałem statycznie. Chodzi o ten większy, widoczny między dwoma czarnymi workami na prawo od wejścia. Na pierwszym zdjęciu jest mniej widoczny, ale po przybliżeniu można go spokojnie dostrzec. Mogę podesłać oryginalne zdjęcia, jak będzie taka potrzeba.

Zdjęcia wykonane 10 kwietnia. Co ciekawe, orby były widoczne w tym samym pomieszczeniu, co ostatnio i jednym obok (na pierwszym zdjęciu widać framugę, zza której robiono zdjęcie na początku tematu). W innych pomieszczeniach albo nie było żadnego, albo pojedyncze sztuki w rogach zdjęcia (więc nie udało się chwycić z dwóch ujęć). Robiłem też nagranie EVP, ani nie było nic na nim słychać ciekawego, ani nic nie zauważyłem na widmie ścieżki dźwiękowej.

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2nro ... 1p2_1fPyNE

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=25ut ... 1p3OlfPyNE
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Malbork, opuszczone bunkry – ciekawe zdjęcia.

Post autor: Spock »

Przyjmując, że jest to kurz znajdujący się 6m od obiektywu i dający rozbłysk o średnicy 16cm, co stałoby się, gdybyśmy tą samą drobinkę kurzu sfotografowali przykładowo w odległości 20cm od obiektywu? Prawdopodobnie rozbłysk prześwietliłby całe zdjęcie, bo zakryłby jego całą powierzchnię.
Tak mogłoby być w przypadku mgły. Z "orbami" jest odwrotnie.

Drobiny kurzu powodujące "orby" znajdują się blisko aparatu, a nie daleko. W rzeczywistości mają średnice kilku milimetrów, tylko perspektywa powoduje, że wydają się większe.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Malbork, opuszczone bunkry – ciekawe zdjęcia.

Post autor: Pandemonium »

To nie jest nawet perspektywa. To jest złudzenie. To samo mamy jak zmrużymy oczy patrząc na latarnie.
Awatar użytkownika
czyzo3
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 161
Rejestracja: 2013-04-23, 00:25
Lokalizacja: Malbork
Komentarze: 1

Re: Malbork, opuszczone bunkry – ciekawe zdjęcia.

Post autor: czyzo3 »

Spock pisze: Drobiny kurzu powodujące "orby" znajdują się blisko aparatu, a nie daleko. W rzeczywistości mają średnice kilku milimetrów, tylko perspektywa powoduje, że wydają się większe.
Dokładnie TAK Spock! O to mi właśnie chodzi! I w 100% się z tym zgadzam. Z każdym słowem. Ja wcale nie staram się obalić tej teorii. Uważam, że 99% orbów na zdjęciach tak właśnie powstaje i jest to zjawisko znane. Przeczytaj jeszcze raz uważnie mój pierwszy post. Cały w tym sęk, że właśnie na tym zdjęciu jeden z tych orbów (resztę pomijam) przeczy temu, by był odblaskiem kurzu zgodnie z tym, co napisałeś.

Kurcze, nie możecie załapać co próbuję wam wytłumaczyć. Zrobimy więc to inaczej.

Popatrzcie sobie na to przybliżenie kanału: http://s24.postimg.org/ip88nytdh/orb1.jpg (jest to tylko przybliżenie wycięte z głównego zdjęcia po to, byście dostrzegli to, o co mi chodzi. Porównajcie sobie to z pełnym zdjęciem: http://s23.postimg.org/819331gjf/Las_wn_trze_WP.jpg, kanał z przybliżenia znajduje się na wprost zdjęcia) Widzimy na nim cztery orby. Ten najmniejszy i najjaśniejszy po prawej omijamy. Tak samo te dwa od lewej strony też omijamy. Skupiamy się na orbie z prawej strony, znajdującym się powyżej tego mniejszego.

Cały sęk w tym, że nie widzimy tego orba w całości. Jest on ucięty/zasłonięty. Skoro nie widzimy go w całości, oznacza to, że światło z tej niewidocznej części które miało dotrzeć do obiektywu aparatu natrafiło na fizyczną przeszkodę. Przeszkoda musi znajdować się pomiędzy tą niewidoczną częścią orbu a obiektywem. I jak widać to na zdjęciu, jest to prawa krawędź kanału (kanał jest w perspektywie skierowany w prawo). Oznacza to, że rozbłysk/obiekt musiał znajdować się WEWNĄTRZ kanału.

Jeżeli dalej nie rozumiecie o co mi chodzi, wykonałem wam szkic poglądowy. Przypomnijcie sobie jak się rysowało w szkole podstawowej na matematyce bryły w perspektywie. Linia ciągła oznacza krawędź widzialną, przerywana krawędzie niewidzialne. Kreskowanie określa płaszczyznę ściany w którą kanał jest wpisany (w którą jest wmurowany/w której się znajduje). Szkic: http://i58.tinypic.com/2i9m7ns.jpg

Tak jak widać na szkicu, niewidoczna część orba jest oznaczona linią kreskowaną. Orb więc znajduje się wewnątrz kanału na szkicu.

A skoro kanał jest oddalony od obiektywu o ok. 6 metrów (patrz pełny zdjęcie: http://s23.postimg.org/819331gjf/Las_wn_trze_WP.jpg), oznacza to, że obiekt musi się znajdować ponad 6 metrów od obiektywu.

Oznacza to, że obiekt nie jest blisko obiektywu, tylko daleko! Z tej racji ma o wiele większą średnicę w rzeczywistości niż jak to Spock stwierdził "kilka milimetrów" - gdyby był rozbłyskiem drobinki kurzu. Skoro znajduje się na zdjęciu blisko krawędzi kanału która ma ok. 1 metra, możemy oszacować że sam orb ma około 16 centymetrów.

Wszystko co próbuję wam wytłumaczyć opiera się na fizyce/matematyce. Chodzi właśnie o ten fakt, że orb nie jest widoczny w całości i jest zasłonięty krawędzią kanału, więc musi się znajdować wewnątrz kanału. Więc, w tym akurat jednym przypadku nie może być to złudzenie związane z perspektywą, jak to Spock pisał. Akurat ten jeden przypadek nie może być drobinką kurzu. Orby powstałe z drobinki kurzu mające kilka milimetrów, skoro znajdują się blisko aparatu, nie mogą być zasłonięte przez sporo odległe od nich krawędzie. Są zawsze całe/pełne.

Pytam się więc Was i proszę o odpowiedź. Pytam byście pomyśleli nad tym. Albo zrozumiecie o co mi chodzi, albo znajdziecie inne wytłumaczenie, którego z chęcią wysłucham :-) :

1. Dlaczego akurat ten orb, o którym mówię, nie jest widoczny w całości?
2. Jeżeli również dojdziecie do wniosku, że obiekt musi się znajdować wewnątrz kanału, czym jest więc ten obiekt i dlaczego tak uważacie?

EDIT:
Jak z jakiegoś powodu zdjęcia nie są wyraźne (na niektórych komputerach wczytuje się wersja zubożona i nie widać orbów), bądź chcecie obejrzeć je w oryginalnej rozdzielczości - piszcie PW to wyślę je na maila.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Malbork, opuszczone bunkry – ciekawe zdjęcia.

Post autor: Spock »

Chodzi mi o to, że "blisko"=kilka centymetrów przed obiektywem. Żaden normalny aparat nie uchwyci pyłku z odległości 6 metrów.
Awatar użytkownika
Garest
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 145
Rejestracja: 2014-02-10, 23:24
Lokalizacja: Polska
Komentarze: 1

Re: Malbork, opuszczone bunkry – ciekawe zdjęcia.

Post autor: Garest »

a sproboj sfotografowac ten orb z kilku stron
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Malbork, opuszczone bunkry – ciekawe zdjęcia.

Post autor: Pandemonium »

Spock pisze:Chodzi mi o to, że "blisko"=kilka centymetrów przed obiektywem. Żaden normalny aparat nie uchwyci pyłku z odległości 6 metrów.
http://s24.postimg.org/ip88nytdh/orb1.jpg

w sumie jeden z tych orbów chowa się za ścianą. To z pewnością więcej niż kilka milimetrów. Cholera go wie.
Awatar użytkownika
czyzo3
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 161
Rejestracja: 2013-04-23, 00:25
Lokalizacja: Malbork
Komentarze: 1

Re: Malbork, opuszczone bunkry – ciekawe zdjęcia.

Post autor: czyzo3 »

Pandemonium pisze: http://s24.postimg.org/ip88nytdh/orb1.jpg

w sumie jeden z tych orbów chowa się za ścianą. To z pewnością więcej niż kilka milimetrów. Cholera go wie.
@Pandemonium - No właśnie o to mi chodzi od początku :-). To jest akurat przybliżenie zdjęcia głównego, więc można określić odległość (jak podałem ok 6m do kanału w rzeczywistości). @Garest - W środku tematu umieściłem nowe zdjęcia jednego orba z 2-óch ujęć - tak jak chciałeś. Jak będę przy okazji to spróbuję porobić następne fotki, może coś się uda.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”