REIKI potrzebne rady

System uzdrawiania za pomocą energii życiowej
poles
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2014-02-03, 16:11

REIKI potrzebne rady

Post autor: poles »

Witam mam parę pytań głównie do mistrzów Reiki.

Czy między kolejnymi etapami inicjacji otrzymuje się znaki lub uczy się innych rzeczy czy po prostu odczekuje się jakiś czas.

Czy istnieje kolejność poznawania znaków jeśli tak czy jest to ważne.

Czy jest jakiś powód dla którego można wykonywać Reiki na odległość tylko za pomocą znaków ?

Czy jest jakaś różnica w inicjacji jeśli cała wykona się na raz tzn od zera do poziomu mistrzowskiego

Moje pytania wynikają z tego że inicjację Reiki otrzymałem kiedy byłem kilkuletnim dzieckiem ( całą na raz ) i nic z tego nie pamiętam a co do znaków poznałem tylko Day Ko Myo a słyszałem że ten konkretny znak powinno się otrzymać jako ostatni ( tutaj też nie pamiętam poznania znaku jest ze mną go odkąd sięgam pamięcią ) .

Na internecie widziałem znaki i kolejnośc "rysowania" ich . Nie wiem czy mogę korzystać z takiego znaku jeśli znam nazwę i wiem w jaki sposób go rysować ponieważ mój Ojciec ( on mnie wszystkiego uczy ale nie inicjował mnie ) mówił mi mniej więcej coś w tym stylu że znak należy otrzymać od kogoś i przy poznaniu karzdego ze znaków trzeba jakby coś poświećić coś oddać. A już od paru ładnych lat nie nauczył mnie niczego związanego ( przynajmniej tak mi się wydaje ) z Reiki tylko wieku innych rzeczy a obawiam się takiego eksperymentowania na własną ręke.

Z góry dziękuje za pomoc to dla mnie bardzo ważne .
Remik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 2013-06-23, 14:07

Re: REIKI potrzebne rady

Post autor: Remik »

Czy między kolejnymi etapami inicjacji otrzymuje się znaki lub uczy się innych rzeczy czy po prostu odczekuje się jakiś czas.
Chodzi Ci o znaki do przesyłania energii, tak? Je otrzymuje się przy inicjacji na 2 i 3 stopień, jeśli mówimy o Usui-Reiki. Pomiędzy kolejnymi stopniami uczeń zazwyczaj samodzielnie praktykuje według metod, które przekazał mu mistrz przy inicjacji.
Czy istnieje kolejność poznawania znaków jeśli tak czy jest to ważne.
Na drugim stopniu otrzymuje się 3 znaki, a na trzecim otrzymuje się czwarty.
Czy jest jakiś powód dla którego można wykonywać Reiki na odległość tylko za pomocą znaków ?
Znaki to niejakie skróty. Podobnie jak same inicjacje. Reiki jest systemem, czyli gotowym, uporządkowanym już sposobem praktyki. Można posyłać energię na odległość i bez znaków, ale po co, jeśli znaki nam to ułatwiają? No i bez drugiej inicjacji jest dosyć ciężko posyłać energię na odległość, bo jest słaby jej przepływ w ciele.
Czy jest jakaś różnica w inicjacji jeśli cała wykona się na raz tzn od zera do poziomu mistrzowskiego
W Usui-Reiki inicjacje są trzy. Jest określony minimalny czas przerwy, jaki należy zachować między inicjacjami. Jest to spowodowane tym, że poziom 2 bez pierwszego mógłby spowodować zbyt drastyczne zmiany w człowieku. Mógłby nie tylko tragicznie się rozchorować, ale nawet zwariować. Podobnie ze stopniem mistrzowskim. Ważną rolę gra tutaj również doświadczenie. Śmieszne by było, gdyby ktoś, kto jeszcze nawet nie wypróbował technik stopnia pierwszego, miałby być mianowany mistrzem.
miszczunio
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 22
Rejestracja: 2019-05-05, 15:24

Re: REIKI potrzebne rady

Post autor: miszczunio »

Tak można wykonywać reiki na odległość. Czasem jak ktoś mnie bardzo poprosi to wysyłam mu energię podczas rozmowy przez skypa. Ostatnio kolega miał problem bolał go ząb. Więc skumulowalem w sobie tyle energii ile się dało, następnie dzięki pewnemu zaklęciu przerobiłem ją na postać cyfrową i przesłałem światłowodem do niego. Po kilkunastu sekundach mu ulżyło.

Koleżance również w ten sposób pomogłem bo nie mogła zajść w ciążę z powodu niepłodności. Tak jak przynajmniej jakiś śmieszny lekarzyna powiedział. Uzdrowiłem ją również na odległość.

Lekarze maja do mnie pretensje bo zabieram ich pacjentów. Jestem prześladowany jak zięba. Mafia farmaceutyczna boi się o swoje interesy.
Awatar użytkownika
AlbertKowalski
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 72
Rejestracja: 2018-11-12, 03:31
Komentarze: 1

Re: REIKI potrzebne rady

Post autor: AlbertKowalski »

Dlaczego cię chłopie jeszcze nikt nie zbanował za te wszystkie brednie, jakie wypisujesz.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Reiki”