Jak odchodzą wielcy ludzie?

Czyli teorie głoszące, że grupa ludzi działa świadomie i w utajnieniu dokonuje aktów dążących do uzyskania korzyści własnych lub / oraz na szkodę innych grup. Wbrew pozorom, wiele teorii spiskowych to nie fikcja!
Awatar użytkownika
Cień
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 193
Rejestracja: 2005-08-05, 19:24

Re: Jak odchodzą wielcy ludzie?

Post autor: Cień »

Dlaczego o niektórych ludziach jest głośno po śmierci jeszcze przez kilkadziesiąt lat, po czym pojawiają się plotki, że gwiazda ta jednak żyje, a niektórzy ludzie, jak chocby przytoczona przez Arka Matka Teresa, umierając, jest zapominana?
Bo ludzie potrzebują herosów. Grecy mieli Heraklesa, Tezeusza, Odyseusza, Chrześcijanie w średniowieczu mieli św. Stanisława, św. Wojciecha, i całą masę innych świętych, właściwie chrześcijanie to zły przykład, Oni nadal mają świętych, w których wierzą, patrz: JPII, Matka Teresa z Kalkuty (z tego co pamiętam to po jej śmierci ogłoszono żałobę narodową, a nawet jeśli nie, to transmisja pogrzebu była emitowana prawie na całym świecie, później została błogosławioną, a jeszcze za życia dostała Nobla, hmm zapomniana? to zależy przez kogo) , czy wersja bardziej hardcorowa ojciec dyrektor. Ci mniej religijni mają MJ, Madonnę, Elvisa. Człowiek musi w coś wierzyć, a że czasem za bóstwo uważa drugiego człowieka to już temat na inną dyskusję.
Mam nadzieję, że teraz jasno wyraziłem swoje pytania i wyjaśniłem na czym polega temat. Jakby ktoś jeszcze miał jakieś obiekcję, mogę jeszcze narysowac.
Ja bym chciał, tylko proszę, żeby było kolorowe. Wybacz Spooky nie mogłem się powstrzymać...
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Jak odchodzą wielcy ludzie?

Post autor: Spooky Fox »

Sothis, nawet gdy to jest twoje zdanie, nie masz prawa obrażac innych forumowiczów. I wypowiadaj się gdzie chcesz. I nie offtopuj tutaj. Wystarczy, że piszesz głupoty, nie musisz jeszcze offtopu tutaj zamieszczac.
Ja bym chciał, tylko proszę, żeby było kolorowe. Wybacz Spooky nie mogłem się powstrzymać...
:D

Niestety, mogę Ci narysowac ołóweczkiem. Powiesisz sobie nad biurkiem. Nie mam czego wybaczac. Twoje stwierdzenie to objaw humoru, a nie totalnej głupoty. Ale muszę przyznac, że masz rację. Ludzie zawsze w coś muszą wierzyc. Chociaż nie wiem, czy ten ojciec dyrektor to taki dobry przykład.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Jak odchodzą wielcy ludzie?

Post autor: Darnok »

ty, czy Sothis, nie jesteście od tego, aby temat określac mianem głupiego
No niestety- forumowa społeczność ocenia "mądrość" tematu. Natomiast
A propos inercji intelektualnej. Jeśli powiem, że debil jesteś, to co się stanie?
Świadczy tylko o Tobie.
Nie uda wam się to. Będę zakładał takie tematy, na jakie akurat będę miał ochotę podyskutowac z normalnymi ludźmi z tego forum.
Dopóki nie ogranicza cię regulamin tego forum, to masz do tego pełne prawo.
wypisujecie starając się za wszelkę cenę ośmieszyc mnie bądź tematy przeze mnie zakładane. Nie uda wam się to.
Miałem miesięczną przerwę- chyba nie zarzucasz mi, że pisałem w śnie? ;)
bo szanuje siebie i innych ludzi. Widzę, że wy macie z tym problemy.
Gdzie cię obraziłem? obraziliśmy?
Dlaczego o niektórych ludziach jest głośno po śmierci jeszcze przez kilkadziesiąt lat, po czym pojawiają się plotki, że gwiazda ta jednak żyje, a niektórzy ludzie, jak chocby przytoczona przez Arka Matka Teresa, umierając, jest zapominana?
Bo niektórzy ludzie nie potrafią się pogodzić z odejściem kogoś bliskiego (artysta, który wnosi coś do naszego życia nie jest jednak dla nas aż tak obojętny). Plotki pojawiają się, bo jeden brukowiec zrobi jakiś materiał dla żartów, opinia publiczna to przechwyci i plotka rządzi się własnym losem. Co do Elvisa, to każdy zdrowy człowiek traktuje te donosy jako żart. Ten mit podtrzymują strony o spiskach, o paranaukowej tematyce.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Jak odchodzą wielcy ludzie?

Post autor: Arek »

Kuroń był spoko!, dużo wniósł i jest teraz paru co go naśladuje. Jakbyś mi go nie przypomniał to bym nie wiedział że nie żyje
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Jak odchodzą wielcy ludzie?

Post autor: Spooky Fox »

Zależy jeszcze o jakim Kuroniu mówimy.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Jak odchodzą wielcy ludzie?

Post autor: Arek »

O Kotańskim myślę a Kuroń piszę, nie Jacka Kuronia nie miałem na myśli
NM_ONE
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2008-11-16, 23:58

Re: Jak odchodzą wielcy ludzie?

Post autor: NM_ONE »

Niedawno zainteresowałam się tym tematem, uważam że chodzi tu o iluminatów-ludzi którzy poprzez oddziaływanie na naszą podświadomość chcą nas wykończyć, bo chcą "oczyścić świat". Są wyznawcami Szatana, wystarczy wziąć dolara do ręki by dowiedzieć się skąd to się wzięło. Mają swoje symbole np: w większości teledysków jest pokazane słońce astrologiczne (czyli jako kropka), to jeden ze znaków iluminatów. Podaję stronę http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus ... ymbol.html jest tego sporo. Co do MJ czy 2Paca, Jimmiego Hendrixa pragnę wam zwrócić uwagę że przed swoją śmiercią, mówili trochę o iluminati może nie wprost ale ostrzegali nas. Na ostatniej płycie Tupaca sam tytuł, i piosenki mówią o tym jak media nas traktują(nie wiem czy wszystkie bo Tupaca nie słucham, raczej czytam o nim). W ostatniej z płyt MJ (tej kiedy jeszcze żył Blood...) na okładce, gwiazdor stoi na szachownicy, moim zdaniem chciał nam powiedzieć że jesteśmy tylko pionkami w jakiejś grze...Piosenka Michaela "They don't..." ma w sobie przekaz, i tu nie tylko chodzi o zrozpaczonego muzyka któremu dokopano, zwraca się także do nas, kiedy wyłapie się pewne wersety z jego piosenki. Mogłabym napisać dużo więcej jednak, raczej uznacie to za bzdurę, więc się nie będę wysilać.
Machno
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 117
Rejestracja: 2009-10-26, 17:48

Re: Jak odchodzą wielcy ludzie?

Post autor: Machno »

NM_ONE pisze:Piosenka Michaela "They don't..." ma w sobie przekaz, i tu nie tylko chodzi o zrozpaczonego muzyka któremu dokopano, zwraca się także do nas, kiedy wyłapie się pewne wersety z jego piosenki.
Wtedy możesz wszystko... :wink:
Awatar użytkownika
Svetlana
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2012-11-24, 23:21

Re: Jak odchodzą wielcy ludzie?

Post autor: Svetlana »

A John Lennon? Śmierć też wyjątkowo ciekawa, bo szaleniec który go zabił, to zdrowy z pewnością nie był. Jim Morrison, Amy Winehouse, Kurt Cobain, Jimi Hendrix, Whitney Houston i wielu innych, co z nimi?
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Jak odchodzą wielcy ludzie?

Post autor: Sothis »

Amy Winehouse zapiła się na śmierć, Whitney Houston utopiła się w wannie, bo przedawkowała kokę, Jimi H. udusił się własnymi wymiocinami po spożyciu tego i owego. Same chwalebne śmierci, nie ma co :>
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Jak odchodzą wielcy ludzie?

Post autor: Darnok »

Jeszcze Gary Moore, który przekroczył śmiertelną dawkę alkoholu ;]
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Jak odchodzą wielcy ludzie?

Post autor: Spooky Fox »

Darnok pisze:Jeszcze Gary Moore, który przekroczył śmiertelną dawkę alkoholu ;]
Jakby był Polakiem, to nic by mu się nie stało... 8)

Ja nie wspominam tutaj o śmierci alkoholików czy ćpunów, jak choćby Whitney. Ja mówię tu o śmierci wielkich, przy których były/są jakieś okoliczności, które mogłyby zmienić oficjalne historie.

Pierwszy na myśl mi przychodzi oczywiście Tupac i kawałek Hit'em Up. Shakur zginął rzekomo w strzelaninie, gdzie został postrzelony pięć razy, w wyniku czego zmarł. To było w 1994 roku. Natomiast w 1996 (niektóre źródła podają nawet 1998) roku pojawił się właśnie kawałek Hit'em Up, w którym Tupac po prostu dewastuje cały East Side z P.Diddym, Notoriousem B.I.G. i Lil'Kim na czele. W kawałku tym pojawia się jeden wers, który brzmi: "Five shots couldn't drop me
I took it and smiled". Oczywiście są głosy, że to było z wcześniejszej strzelaniny w Nowym Jorku w 1992 roku, ale od razu pojawiają się kontrargumenty, bo są policyjne papiery, które mówią, że Pac dostał tylko dwa strzały w lewą rękę.

Oczywiście wygodnym jest myśleć, że Pac nadal żyje gdzieś na małej wysepce. Dolary lecą. Zwłaszcza, że po kolejnej rzekomej śmierci jego największego wroga (a wcześniej najlepszego ziomka, którego Pac wypromował) - Biggiego, oba Side'y się pogodziły i już do siebie raczej nie strzelały. Od czasu do czasu jakiś beef i diss, ale nigdy na glocki :)

Żyją sobie, nagrywają i spijają śmietankę :)
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Jak odchodzą wielcy ludzie?

Post autor: Pandemonium »

Moim zdaniem nie ma tutaj nic dziwnego. Umarli i tyle. W różnych okolicznościach i z różnych powodów. Gdyby chcieli odosobnienia mogli by to zrobić bez "uśmiercania" siebie - choćby zakończeniem kariery i przeniesieniem się za granicę. A "Elvis żyje!" mnie jakoś nie przekonuje.

Fakt faktem niektórych szkoda. Morrison, Lenon, Hendrix i Joplin mogli jeszcze wiele ciekawego stworzyć.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Jak odchodzą wielcy ludzie?

Post autor: Sothis »

Wedle źródeł internetowych Tupac zmarł w 1996 :>?
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Jak odchodzą wielcy ludzie?

Post autor: Spooky Fox »

:bumbum:

Ha! Ha! Jakie faux pas! Oczywiście Sothisie, 1996 rok. Widzisz...człowiek się śpieszy i pisze bzdury. Dzięki za naprostowanie.

Co oczywiście nie zmienia faktu. Widzisz, według bzdurnej wikipedii utwór powstał w czerwcu '96, co jest nieprawdą. Tak samo, jak gościnny występ The Outlawz (Outlawz to również 2Pac, tak jak D12 to nie D12 plus Eminem, tylko razem z nim, ale to już inna bajka). Ogólnie na wikipedii wyczytałem mnóstwo bzdur, ale ta akurat bije je wszystkie.

Tak czy inaczej - utwór ujrzał światło dzienne po "śmierci" Paca. Tak tylko wspomniałem, bo jest to dosyć ciekawe (według mnie) spostrzeżenie.

Pandemonium - Widzisz - Elvis, Joplin i reszta nieżyjącej świty lat 60-90 to były...cóż, że się tak brzydko wyrażę - śmierć nie na rękę ani ich wydawcom, ani tym bardziej im.

Natomiast trzeba wspomnieć jaka była sytuacja w późnych latach '90 uw. wśród amerykańskich raperów. Wyobraź sobie, że na każdym kroku musisz się strzec, żeby nie dostać kuli w głowę. Nie możesz wyjść na zakupy, spacer. Twoja rodzina jest w wielkim zagrożeniu. W takiej sytuacji można było rozważać upozorowanie własnej śmierci w celu "spokoju". Rodzina swoje, on swoje - wszyscy są szczęśliwi, bo nadal zarabiają kokosy. Ot choćby nawet na ostatnim koncercie, na którym pojawił się hologram Paca. Na pewno nie za darmo.

Sprawy umarzano, morderców nie złapano...ot sobie nic ciekawego, prawda? Jest po prostu wiele nieścisłości akurat w tych dwóch śmierciach (2Pac i Notorious).
Awatar użytkownika
Svetlana
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2012-11-24, 23:21

Re: Jak odchodzą wielcy ludzie?

Post autor: Svetlana »

Spooky Fox, czy sprawa związana ze śmiercią Tupaca nadal jest tak "oficjalnie" wyjaśniana przez organy władzy? Czy może jakieś jednostki zajmują się tym na własną rękę? Bo dziwi mnie to, że dowody są, ale w sumie ich nie ma.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Jak odchodzą wielcy ludzie?

Post autor: Spock »

Spooky pisze:Wyobraź sobie, że na każdym kroku musisz się strzec, żeby nie dostać kuli w głowę. Nie możesz wyjść na zakupy, spacer. Twoja rodzina jest w wielkim zagrożeniu. W takiej sytuacji można było rozważać upozorowanie własnej śmierci w celu "spokoju"
Przypuśćmy, że to prawda.
Powstaje pytanie: skoro Tupac żyje, to kto w takim razie zginął w 1996 ?
Czy Tupac w obawie o własne życie wynajął sobowtóra ?
Czy za strzelaniną stali tylko jego wrogowie, czy może to on sam wszystko zaplanował ?
Jak udało się jemu (lub jego ludziom) sfałszować karte zgonu ?

Tyle pytań, tak mało odpowiedzi...
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Jak odchodzą wielcy ludzie?

Post autor: Spooky Fox »

Svetlana pisze:Spooky Fox, czy sprawa związana ze śmiercią Tupaca nadal jest tak "oficjalnie" wyjaśniana przez organy władzy? Czy może jakieś jednostki zajmują się tym na własną rękę? Bo dziwi mnie to, że dowody są, ale w sumie ich nie ma.
Dowodów mało, prawie wcale. Z tego, co mi wiadomo to podczas sekcji zwłok ktoś z bliskich osób zauważył brak kilku tatuaży na ciele Paca, głównie znanego i rzucającego się w oczy AK-47 z napisem "50 Niggaz" nad nim.
Spock pisze:Powstaje pytanie: skoro Tupac żyje, to kto w takim razie zginął w 1996 ?
Czy Tupac w obawie o własne życie wynajął sobowtóra?
Nie, no właśnie na tym polega problem, że według tej teorii - nikt wówczas nie zginął. Dlatego policyjna sprawa zakończyła się tak szybko. Rodzina nie drążyła tematu (co było dosyć dziwne, żeby matka po stracie syna nie chciała doprowadzić sprawy do końca, albo chociaż jej nagłośnić), nikt w zasadzie nie poświęcił się temu zbytnio. Ot po prostu kolejna śmierć podczas "drive by".
Spock pisze:Jak udało się jemu (lub jego ludziom) sfałszować kartę zgonu?
Nie musiał. Ja zresztą też nie wiem w jaki sposób mógł tego dokonać. Nie czytałem o tym, a jeśli już to dawno, bardzo dawno temu. Także nie zaspokoję w tej chwili Twojej ciekawości, musisz mi wybaczyć :)
Spock pisze:Tyle pytań, tak mało odpowiedzi...
Jak zawsze w przypadku takich śmierci.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Jak odchodzą wielcy ludzie?

Post autor: Dagmara »

Co do Amy Winehouse, to niestety ta dziewczyna była narkomanką i alkoholiczką od wielu lat zmagała się ze swoim nałogiem i przegrała tą walkę.
W ostatnich latach swego życia z tej ładnej dziewczyny zrobił się dosłownie potwór, organizm jej był strasznie wyniszczony przez narkotyki, alkohol więc kiedy przesadziła z dawką zakończyła swój żywot.
Także w przypadku jej śmierci nie ma niczego tajemniczego, badania śledczych wykazały, że dostała ona wstrząsu po spożyciu większej ilości alkoholu.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Teorie Konspiracyjne”