Senniki

Tutaj omawiamy wszelkie tematy związane ze snami
Awatar użytkownika
Tesuni
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 2011-12-10, 16:51
Lokalizacja: Zielona Góra

Senniki

Post autor: Tesuni »

Witam forumowiczów :)

Mam pytanie co sądzicie na temat różnorakich senników i innych 'opisów' snów dostępnych w internecie i księgarniach? Jest tam chociaż jakieś małe ziarno prawdy?
Jeśli był już taki temat to przepraszam..
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: Senniki

Post autor: UFOszaman »

Każdy ma inne zdanie na temat senników, w zależności od punktu widzenia i zainteresowania.
Jest różnorodność w wydaniach " senników " i różne w nich są interpretacje snów.Jest to zależne od źródła informacji.Ale po to one są żeby sobie samemu spróbować wytłumaczyć proroctwo czy inną rolę przeżytego snu.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Senniki

Post autor: Dagmara »

Ja kiedyś, bardzo dawno, swoją przygodę z interpretacją snów zaczynałam właśnie od senników. Nie raz jakieś drobne elementy się sprawdzały, ale nigdy całość.
Obecnie posiadam senniki, aczkolwiek lubię je jedynie sobie raz na jakiś czas poczytać, bardziej z nudów, nie opieram się na nich już w ogóle interpretując sny ;]
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: Senniki

Post autor: UFOszaman »

Ok Dagmaro, ale jeżeli wydane senniki dostępne w księgarniach nie są " wiarygodne " to jak, gdzie i u kogo mamy sobie tłumaczyć przeżyty sen ? Czy tłumaczenie snów to bzdura bo one nic nie znaczą ?
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Senniki

Post autor: Dagmara »

Istnieje coś takiego jak psychoanalityka ;]
Czyli interpretowanie snów w kontekście psychologicznym.
Tłumaczenie snów to nie jest bzdura, ponieważ one są odzwierciedleniem ludzkich problemów, stanów emocjonalnych i różnych przeżyć, choć nie każdy sen może mieć typowe znaczenie symboliczne, ponieważ nasze sny dzielą się w psychoanalityce na rodzaje, o których wielokrotnie pisałam już na forum.

Także odpowiadając na Twoje pytanie, do kogo się zwrócić w razie potrzeby zinterpretowania danego snu, to najlepiej do bardzo dobrego psychologa, lub psychoanalityka.
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: Senniki

Post autor: UFOszaman »

Powiadasz psychoanalityka lub psychologa - ok, ale mnie i innym ludziom śni się coś codziennie.
Kiedy mam wiedzieć, który sen jest aż tak " zły " że mam iść do tych fachowców ? U psychologa byłem dwa razy kiedy zmieniałem profil mojej pracy, ale nigdy nie pytali się jakie mam sny ?
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Świat snów”