Sumerowie

Awatar użytkownika
Dandy_of_Dada69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: 2009-06-29, 12:01

Re: Sumerowie

Post autor: Dandy_of_Dada69 »

Witam ponownie, niestety nie dane mi było wejść tutaj wcześniej :-)
Co do źródła, to najpierw muszę pojechać do domu i odnaleźć tę książkę, bo już trochę lat minęło i zwyczajnie nie pamiętam nazwy ani autora.
O takich szczególikach jak częstotliwość ich przylotów dowiedziałam się od mojego byłego profesora historii sztuki - bardzo interesował się "wpływem" przybyszów z gwiazd na rozwój naszej cywilizacji, szczególnie właśnie Sumerami. Jakie książki czytał, jakie publikacje? Nie mam pojęcia i tego akurat raczej nie jestem w stanie sprawdzić, wybaczcie.
Sama jak widzicie nie napisałam w poprzednim wpisie niczego odkrywczego, tylko dużej mierze podstawowe informacje.

-- 2009-10-03, 22:58 --

Pojechałam do domu, jednak zabrałam chyba nie te książki co trzeba - są wzmianki o Sumerach, jednak jako całość traktują raczej o (tradycyjnie) piramidach i Sfinksie. Będę musiała bardziej się w nie zagłębić przy okazji następnej wizyty.
ORIONUS1939
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2011-11-19, 21:32

Re: Sumerowie

Post autor: ORIONUS1939 »

Jedynie co sądze i jest to moje indywidualne zdanie jest to cyliwizacja od której wszystko się zaczeło i na której cały świat nauki powinien się skupić dla wątpiących polecam obejrzeniu filmu np "Czwarty stopień" oparty na autentycznych wydarzeniach.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Sumerowie

Post autor: Pandemonium »

Z tego co miałem i przeczytałem u mnie na Historii to nie ma tam nic z tego co tutaj przedstawiliście. Mit o Tiamat (mimo ,że czytałem w 2 wersjach) jest zupełnie odmienny od tego co tutaj podajecie. No i mimo wszystko kultura Sumeru mimo ,że była prekursorska i zaawansowana jako tako jak na tamte czasy to oni wcale nie byli ,aż tacy światli i wspaniali.

Pomysł zaś ,że w rozwoju tej cywilizacji mieli pomagać przybysze z kosmosu jest moim zdaniem godny Danikena i fanów teorii ,że kosmici zbudowali piramidy. Musimy pamiętać ,że jest to kultura sprzed 5 tysięcy lat ,więc zdecydowanie nie powinno się interpretować niektórych wersów zbyt dosłownie. Sami Sumerowie mieli dość bogatą wyobraźnie o czym świadczą ich mity (polecam przeczytać) , także ciężko uważać to za jakiekolwiek wiarygodne źródło informacji.
Loucas
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 71
Rejestracja: 2008-12-13, 22:53
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sumerowie

Post autor: Loucas »

Ja jestem w 100% przekonany, że ludzie nie są stąd. Nie jesteśmy wynikiem losowych kombinacji genów, gazów czy czegokolwiek innego. Ludzki organizm, z resztą jak każdy inny organizm żywy jest idealny. Czyli ogólnie rzecz biorąc po Ziemi chodzi 7 miliardów cudów. Wiedza jaką jesteśmy w stanie posiąść i technologie jakie możemy wytworzyć to też nie jakieś wyssane z palca rzeczy. Zapomnieliśmy gdzie nasz dom, dlatego musieliśmy się rozwinąć tu, na Trzeciej Planecie od Słońca :D
Awatar użytkownika
Bowner
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 104
Rejestracja: 2012-04-08, 13:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Sumerowie

Post autor: Bowner »

Ja mam taką myśl , może idiotyczną , może nie , że ludzie są jakby niewolnikami na innej planecie , a nasi pra pra przodkowie z "Ziemi" Zostali tu przywiezieni przez "UFO" bo stwarzali problemy . A inna część naszego gatunku , jest gdzieś tam , na innej planecie , gdzie służą innym gatunkom . Jeśli ktoś by chciał żebym wyjaśnił bardziej moją "Umysłową" tezę , to może napisać na PW lub GG. (10115758)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Sumerowie

Post autor: Darnok »

No rzeczywiście kosztami to Ci kosmici się nie przejmują, skoro marnowaliby czas na takie rzeczy Bowner. Pomijam fakt, że mamy dosyć dobrze wyjaśnione nasze pochodzenie dzięki zapisowi kopalnemu i genetyce
Ja jestem w 100% przekonany, że ludzie nie są stąd. Nie jesteśmy wynikiem losowych kombinacji genów, gazów czy czegokolwiek innego.
Pomijając bzdurę, którą napisałeś, to jedno pytanie co do logiki wypowiedzi - skoro nie jesteśmy wynikiem czegokolwiek, to jak istniejemy?
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Inne cywilizacje”