Zombie,fikcja czy prawda?

Artur1996

Zombie,fikcja czy prawda?

Post autor: Artur1996 »

Witam,dzisiaj przedstawię wam kilka przypadków z udziałem zombie które miały miejsce w USA.W Stanach Zjednoczonych rozprzestrzenia się dziwna przypadłość, którą w najlepszym przypadku można nazwać zbiorowym szaleństwem. Po przypadku człowieka, który zjadł twarz bezdomnemu doszło do kolejnych bulwersujących wydarzeń. Amerykanie zaczynają wierzyć, że szerzy się jakaś choroba powodująca szaleństwo.

Na naszych oczach wydaje się realizować scenariusz filmu Resident Evil. W różnych miejscach USA dochodzi do dziwnych przypadków szaleństwa, o jakie podejrzewać można osoby całkowicie opętane, innymi słowy zombie.

Po przypadku z Miami doszło do bulwersującego przypadku w New Jersey gdzie mężczyzna dźgnął się nożem 50 razy a w policjantów rzucił własnymi jelitami. Funkcjonariusze byli zmuszeni do użycia gazu pieprzowego, aby go opanować.

Oprócz tego jest przypadek z Teksasu gdzie matka zabiła swoje dziecko, zjadła część jego mózgu i odgryzła trzy palce. Do tego dochodzi przypadek studenta z Maryland, którego schwytano po tym, gdy zabił mężczyznę a następnie zjadł jego serce i część mózgu.

Te przypadki są tak drastyczne, że trudno się dziwić, że ludzie zadają pytania o to, dlaczego niektórzy zachowują się jak zombie. Ukuto już nawet termin "zombie apocalypse”, którego używa się w celu określania przypadków takiego szaleństwa. Panuje też przekonanie, że te wydarzenia mogą być efektem działania nowego rodzaju narkotyku o nazwie Phantom. To on ma powodować te straszne irracjonalne zachowania.

Sama idea zombie jest elementem kultury masowej i takie przypadki jakkolwiek wcale nie są śmieszne rozbudzają wyobraźnię. Niektórzy wręcz twierdzą, że strzelanie do zombie mają wytrenowane na Playstation lub Xboxie. Część z nich stwierdza, że szykują już swoją broń a na forach zastanawiają się, jaką muzykę najlepiej wybrać na strzelanie. Oto jeden z pomysłów, zespół The Prodigy w utworze Invader Must Die

A Wy co o tym sądzicie?Zapraszam do dyskusji na ten temat?Co może być przyczyną tego szaleństwa?
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Zombie,fikcja czy prawda?

Post autor: Słowianka »

Prodigy jest spoko, jak najbardziej jestem za :D

http://youtu.be/gTw2YvutJRA

Ale osobiście zalecam klasykę:

http://youtu.be/6DYwrMbemG4

A do zabijania zdecydowanie:

http://youtu.be/QNzIKoAy2pk
lub
http://youtu.be/5KwZrwogLIc

Miałam składankę własnej roboty, którą w samochodzie można puścić dopiero po specjalnych testach psychologicznych ;p
Po postawieniu Opla astry 1,8i w poprzek drogi, przed przejściem dla pieszych i 180 na okrężnicy Gdyni sprawiło, że w aucie słucham Myslowitz ;p

Zapomniałam na śmierć o nieśmiertelnym:
http://youtu.be/xnKhsTXoKCI

Nie skończę tego posta... Tak to jest jak zaczyna się ze mną o muzyce ;p
Niezarejestrowany

Re: Zombie,fikcja czy prawda?

Post autor: Niezarejestrowany »

Nieistotna, chyba pomyliły ci się tematy...

A co do Zombie. Nawet gdyby możliwe było istnienie takiego wirusa to do Zombie-apokalipsy znanej z filmów nigdy nie dojdzie z powodów czysto logistycznych. Skoro bowiem Zombie pożerały by innych ludzi, to pożerały by ich w całości, czy też do tego stopnia, że ofiary po "przemianie" nie miały by już wszystkich mięśni potrzebnych do poruszania się. Poza tym nie mogły by istnieć w "uśpieniu" miesiącami, bo zwyczajnie by się rozłożyli + nie jedząc i nie pijąc niczego przez dłuższy czas, nie mieliby energii do poruszania się.
Reasumując - byłoby ich bardzo mało i żyłyby bardzo krótko.
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Zombie,fikcja czy prawda?

Post autor: Słowianka »

Chyba nie ;p

Piszę o muzyce dobrej do zabijania zombie. Dodatkowo podkreślam "powagę tematu" ;p
Hagath
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2011-08-07, 16:32

Re: Zombie,fikcja czy prawda?

Post autor: Hagath »

Znowu zombie apokalipsa. Zaraz mnie szlag trafi. Co to za pomysł w ogóle?
Ja nie mogę już dłużej... kanibalizm, jakiego dałeś przykład, jest zjawiskiem tak starym, że ciężko tu mówić o czasach ostatecznych. Jeśli kiedykolwiek taka "apokalipsa" miałaby nadejść, to byłoby to za Imperium Majów lub w czasie II wojny światowej (przypadki tego "sposobu" żywienia to Oświęcim, Treblinka, Łagry itp.), a nie w XXI wieku! Za dużo filmów amerykańskich!
Żadnej zombie apokalipsy nie będzie. :evil:
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Zombie,fikcja czy prawda?

Post autor: Vampirio »

Móóóóóóóóóóóóóóóózgóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóów ja chce móóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóózgóóóóóóóóóóóóóóów!!!
A tak na poważnie to całkiem fajne zdarzenia, sprawiliście, że mój świat nabrał więcej odcieni czerni (i to tych radosnych).
Ostatnio zmieniony 2012-06-21, 20:33 przez Vampirio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Zombie,fikcja czy prawda?

Post autor: Sothis »

Artur 1996 - wybrałeś kilka przypadków (jak bardzo wiarygodnych?), które wystąpiły w kraju, który posiada ponad 311 milionów mieszkańców i piszesz o jakiejś zbiorowej formie szaleństwa... Noł ofens, ale to bez sensu ;)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Artykuły”