Medytacja mój problem prosze o pomoc

Awatar użytkownika
Amfan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2012-01-12, 21:25
Lokalizacja: WLKP

Medytacja mój problem prosze o pomoc

Post autor: Amfan »

Powiem wprost od dłuższego czasu mam problem z medytacja osiągnąłem parę pozytywnych rzeczy i nawet więcej niż tylko parę ale przejdźmy do tematu a mianowicie:

Odkąd zacząłem pracować nad czakrą splotu słonecznego czuje się strasznie łapie doły , nie mam zainteresowań nic mi się nie chce , stałem się też mniej otwarty wcześniej natomiast gdy pracowałem nad czakrą sakralna poczułem swobodę w wyrażaniu siebie i zwiększyła się moja otwartość i ogólna akceptacja , jednak teraz wszystko prysło zaczynam mieć wątpliwości tracę wiarę w to wszystko ze mi przynosi to jakieś efekty popadam w skrajność i nie wierze nic nie ma we mnie żadnego ugruntowania w tym co robię , ciągle zmieniam metody i tak draże w tym niekończącym się labiryncie niewiedzy, ale dalej skupie się na moich emocjach stałem się mniej cierpliwy nie jestem tak jak przy otwarciu czakry 1 tu i teraz ,tylko raczej wybiegam często gdzieś myślami przejmuje się błahostkami szybko się denerwuje (gdy zaczynałem prace z 3 czakrą byłem bardzo spokojny i zrównoważony) silnie odczuwam wszelkie emocje i czuje się źle w towarzystwie innych ludzi wcześniej nie byłem tak aspołeczny . Do tego dochodzi totalne rozkojarzenie i brak koncentracji tudzież zazdrość nigdy wcześniej nie byłem o nic zazdrosny a teraz dochodzą do mnie te wszystkie negatywne emocje.I czuje taki dyskomfort gdy jestem z ludźmi w obrębie czakry 3 oka . Staram je się zbijać mantrami "om mani padme hum " bądź "gayatri" czasem pomaga . Jak myślicie nad która czakrą powinienem zacząć pracować ? Zaznaczam ze pracuje nad wszystkimi czakrami tylko bardziej zawsze kładę nacisk na jedną .Na wszelkie pytania bardzo chętnie odpowiem i bardziej sugestywnie opisze swój problem jeśli ktoś zapyta i sprecyzuje dokładnie pytanie . Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc bo naprawdę ciężko mi sobie z tym poradzić na dany moment. Aha i byłbym zapomniał o najważniejszym ostatnio zaczęło mi się wydawać ze jestem jakis skrzywiony a mianowicie ja i moj układ energetyczny , i czakry jakby energia płynęła nie tam gdzie trzeba tylko gdzieś w bok , czuje to z boku w innych miejscach trochę bardziej na prawo trochę na lewo nie tam gdzie powinno czy to możne mieć coś wspólnego z tym w jakiej pozycji medytuje ? częściej robię to na leżąco ale też sporo na fotelu i wtedy siedzę różnie czy taka pozycja niezbyt prosta może mieć negatywny wpływ na mnie podczas medytacji ?
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Medytacja mój problem prosze o pomoc

Post autor: Karoolczak »

Jednym zdaniem to zrobiłeś zamęt w swoim ciele ;) Może pierw "wykończ" w stu procentach jedną czakre i zacznij potem bawić się z następną ? Twój stan emocjonalny jest spowodowany tym, że podzielasz swoje skupienie na trzy czakry i (trudno mi to ubrać w słowa) w jednym momencie "wywalają" swoją energie tworząc chaos w twoim ciele, a to za dużo jak na niedoświadczonego praktykanta. Ja na twoim miejscu zacząłbym z czakrą trzeciego oka. Jak już otworzysz w 100 % procentach to zacznij się bawić z innymi.
A wlasnie i pozycja w jakiej medytujesz nie jest ważna, najważniejsze, aby było Ci wygodnie i żebys mógł wyciszyć swój umysł. Ja np. medytuje ze słuchawkami w uszach z naprawde bardzo ciężkimi brzmieniami. Chodzi tu o to, abyś był w stanie wyciszyć swój umysł

Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Medytacja mój problem prosze o pomoc

Post autor: Pandemonium »

Ja np. medytuje ze słuchawkami w uszach z naprawde bardzo ciężkimi brzmieniami. Chodzi tu o to, abyś był w stanie wyciszyć swój umysł
Wow, o takim procederze jeszcze nie słyszałem :D
Ostatnio zmieniony 2012-05-14, 23:43 przez Pandemonium, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Medytacja mój problem prosze o pomoc

Post autor: Karoolczak »

Każdy robi jak lubi :p Juz pisalem co jest najwazniejsze i tego trzeba się trzymac :p Znam smieszniejsze przypadki. Mam znajomego ktory przez wlasna autosugestie sciaga jedna skarpetke do medytacji 0.o
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Medytacja mój problem prosze o pomoc

Post autor: Pandemonium »

Ja tam lubię sobie pomedytować przy joincie xP
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Medytacja mój problem prosze o pomoc

Post autor: Karoolczak »

Oooooooooooooooooooooooooooooooooooooo tak ;D :diabel:
Awatar użytkownika
Amfan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2012-01-12, 21:25
Lokalizacja: WLKP

Re: Medytacja mój problem prosze o pomoc

Post autor: Amfan »

możecie trzymać się tematu? czy jak otworze najpierw 3oko to wszystko będzie ze mną ok? bo podobno trzeba po kolei otwierać? a nie od 3 oka zaczynac?
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Medytacja mój problem prosze o pomoc

Post autor: Karoolczak »

Mozesz zaczynac od jakiej chcesz
Awatar użytkownika
Amfan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2012-01-12, 21:25
Lokalizacja: WLKP

Re: Medytacja mój problem prosze o pomoc

Post autor: Amfan »

1 mam otwarta a co do drugiej mam wątpliwości , wiec raczej nie jest otwarta , myślę ze posłucham twojej rady i wezmę się za czakrę 3 oka ponieważ ona powinna mnie w dość znacznym stopniu zrównoważyć psychicznie no i odpocznę parę dni od medytacji
Awatar użytkownika
dzidaa
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 68
Rejestracja: 2011-03-15, 14:08

Re: Medytacja mój problem prosze o pomoc

Post autor: dzidaa »

Hmmmm.... A ja zawsze myślałam, że nierównomierny rozwój czakr może być niebezpieczny, a przynajmniej uciążliwy. Coś jak próba wybudowania dachu przy słabych fundamentach. Im niższa czakra, tym bardziej naturalne rzeczy ma przypisane, więc skoro ktoś nie potrafi sobie poradzić z niższymi czakrami, to czy branie się za trzecie oko ma jakiś sens? Oczywiście zawsze zostaje jeszcze fakt, że powinno się podczas pracy z czakrami postępować według swoich odczuć i intuicji oczywiście. Ale zawsze mogę się mylić.
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Medytacja mój problem prosze o pomoc

Post autor: Karoolczak »

Ja otworzyłem jako pierwszą czakre trzeciego oka i nie było problemów...
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Medytacja mój problem prosze o pomoc

Post autor: Vampirio »

Nie tyle co otworzyłeś lecz zwiększyłeś przepustowość energetyczną czakry, że tak to nazwę. Nieproporcjonalne rozwinięcie jednej czakry jak najbardziej prowadzi do zachwiań energetycznych. Najlepszą drogą jest zrównoważony rozwój wszystkich czakr.
Awatar użytkownika
Amfan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2012-01-12, 21:25
Lokalizacja: WLKP

Re: Medytacja mój problem prosze o pomoc

Post autor: Amfan »

Juz sobie poradziłem wziąłem zabieg reiki oczyszczający i harmonizujący , teraz będę pracował nad podstawa , pozdrawiam dzięki za pomoc . Namaste
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Aura i czakry”