"W Poszukiwaniu Wielkiej Stopy" - dokumentalizowany

Bigfoot, Yeti, Chupacabra i inne zwierzęta, które istnieją wg rozmaitych podań, legend i relacji świadków, a których istnienie aktualnie odrzuca współczesna zoologia
Igrek5
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 13
Rejestracja: 2006-10-20, 16:25
Lokalizacja: Rybnik

"W Poszukiwaniu Wielkiej Stopy" - dokumentalizowany

Post autor: Igrek5 »

Witam,
od dawna interesuje mnie temat istnienia Wielkiej Stopy więc postanowiłem nakręcić dokumentalizowany film (w konwencji "BlairWitchProject") właśnie o tym stworzeniu. Nie ukrywam, iż wcześniej nakręciłem tylko jeden film amatorski więc chciałbym przeczytać co sądzicie o takim projekcie: komentarze, ewentualne pomysły, fakty, spekulacje na temat Wielkiej Stopy które można by wykorzystać przy dalszym kręceniu. Póki co odsyłam do krótkiej zapowiedzi tegoż filmu (brak w niej ujęć z projektu, jest to zlepek wywiadów, wypowiedzi znalezionych w internecie i przerobionych w 2 minutowy preview)

Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: "W Poszukiwaniu Wielkiej Stopy" - dokumentalizowany

Post autor: Veritas »

Witam. Chcesz kręcić? Czyli wybierasz się w Himalaje? :wink:
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: "W Poszukiwaniu Wielkiej Stopy" - dokumentalizowany

Post autor: DanaS »

Himalaje? Ja myślałam, że oni tam Yeti mają a Wielka Stopa to kryptyda amerykańska...Czy może się mylę?
Igrek5
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 13
Rejestracja: 2006-10-20, 16:25
Lokalizacja: Rybnik

Re: "W Poszukiwaniu Wielkiej Stopy" - dokumentalizowany

Post autor: Igrek5 »

No w Himalaje to się nie wybieram. Kręcić będę w polskich górach - okolice Wisły/Ustronia Póki co to jestem na etapie kombinowania nad strojem :) główny aspekt filmu a nic mi do głowy nie przychodzi..
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: "W Poszukiwaniu Wielkiej Stopy" - dokumentalizowany

Post autor: IteratorZX81 »

Poszukaj po ciuchbudach futer (ale takich o długim włosiu). Następnie porozcinaj i pozszywaj odpowiednio. W kwestii maski, to poszukaj takich realistycznych masek goryli lub orangutanów - na alledrogo z pewnością znajdziesz, sprawdzą się b. dobrze.
leszek

Re: "W Poszukiwaniu Wielkiej Stopy" - dokumentalizowany

Post autor: leszek »

DanaS napisała:
Himalaje? Ja myślałam, że oni tam Yeti mają a Wielka Stopa to kryptyda amerykańska...Czy może się mylę?
Tak, Sasquach znany także jako Big Foot jest kryptydą z regionów Ameryki Północnej, natomiast Yeti , Człowiek Śniegu - z regionu Himalajów (Indie, Nepal, Tybet, Bhutan) oraz Syberii. Jest także Yowie – w wierzeniach rdzennych mieszkańców Australii, Aborygenów, tajemniczy "dziki człowiek" o wzroście ok. 3 metrów oraz mongolski odpowiednik - Alma (almas, ałmas, ałmasti, albast, albasti, polskie źródła podają czasem nazwę "ałmys")
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: "W Poszukiwaniu Wielkiej Stopy" - dokumentalizowany

Post autor: Arek »

19 marca zostaną zaprezentowane nagrania z akcji poszukiwania skinwalkera, podobno nagrano nie tylko jego odgłosy ale i go samego , 30 świadków widziało wtedy jego ślady , znaleziono sierść, dopiero w jaskini urwał się trop.

źródło
http://www.cryptomundo.com/cryptozoo-news/skinwalker/

http://www.kpho.com/video?autoStart=tru ... Id=6797538
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: "W Poszukiwaniu Wielkiej Stopy" - dokumentalizowany

Post autor: Pandemonium »

No to czekamy na 19 marca.
Niezarejestrowany

Re: "W Poszukiwaniu Wielkiej Stopy" - dokumentalizowany

Post autor: Niezarejestrowany »

Co do filmu, to owszem przez jakiś czas filmu będziesz musiał pokazać choć kawałek pana wielkostopnego, ale radziłbym by było go jak najmniej i nie chodzi tu o kiepski strój. W horrorach zawsze najbardziej straszy to czego nie widać.

Jeśli chcesz kręcić horror handheld (stylizowany na dokument) to kluczową kwestią jest znaleźć dobrych aktorów i napisać dobry scenariusz. W filmie stylizowanym na amatorski nie ugrasz nic ujęciami ani montażem, bo wszystko kręcisz brzydką trzęsącą się kamerą. Musisz zatem stworzyć naprawdę ciekawą historię, żeby widz się zwyczajnie nie znudził gapiąc się cały czas na to samo brzydkie ujęcie. A czym straszyć? Najlepiej odgłosami, jakiś pomruk gdzieś blisko, ciemno jest, coś ucieka, bohaterowie nie wiedzą co się dzieje itd. Do zagrania wielkostopnego weź jakiegoś bardzo wysokiego kolegę i kręć go tylko z daleka i w gęstwinie lasów. Straszne by było ujęcie gdyby stwór bardzo szybko biegł z daleka prosto na kamerzystę.

To tyle lat ode mnie. Należę do kółka filmowego i miesiąc temu kręciłem film z ekipą z włoch, więc trochę wiedzy zdążyłem liznąć. Chętnie sam bym wziął udział w twoim projekcie ale do wakacji jestem zawalony doszczętnie różnymi projektami, w tym filmowymi.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: "W Poszukiwaniu Wielkiej Stopy" - dokumentalizowany

Post autor: Arek »

Dla zainteresowanych , ciekawy art. o polowaniu na skinwalkera.

http://infra.org.pl/wiat-tajemnic/niezw ... nwalkera-1

Badania przeprowadziła grupa NIDS, jeżeli ktoś się bardziej interesuje badaniami tej grupy to odsyłam do googla. NIDS udostępnia całe raporty, sam chętnie je czytam i mogę powiedzieć że treścią naprawdę powalają człowieka z nóg
Ostatnio zmieniony 2012-03-17, 02:27 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: "W Poszukiwaniu Wielkiej Stopy" - dokumentalizowany

Post autor: Pandemonium »

Już po 19 marca - wiadomo coś na temat filmiku ?
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: "W Poszukiwaniu Wielkiej Stopy" - dokumentalizowany

Post autor: Arek »

Po komentarzach w artykule widać że film był, linka do filmu nie posiadam, może by poszukać na jutubie?

-- 24 Mar 2012 23:45 --

A więc:
""W ramach nakręcania dokumentalnej serii "Navajo cops" grupa z National Geographic razem z lokalnymi tzw. Navajo-Rangers zarejestrowała dziwne wycie które przypisuje się skinwalkerowi, wycie wydawało się pochodzić z pobliskiej jaskini, z odległości sfilmowano w czeluściach jaskini coś jakby parę "świecących oczu", po krótkim czasie dotarto do jaskini gdzie owe wycie ustało a para oczu zniknęła. Nie ustalono co było przyczynó dżwięków ani reflektujących oczu, nie ustalono także naturalnej przyczyny wystąpienia takiej anomalii

Obrazek

oraz wspomniany film



źródło
http://grenzwissenschaft-aktuell.blogspot....phic-zeigt.html


Ostatnio przesunięty w górę 2012-03-25, 01:46 przez: Arek.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Kryptozoologia - nieznane zwierzęta”