CZY DUCHY MOGĄ NAS RANIĆ I CIĄĆ RĘCE JAK ŚPIMY

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Awatar użytkownika
atakducha3456
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2011-06-01, 20:32

CZY DUCHY MOGĄ NAS RANIĆ I CIĄĆ RĘCE JAK ŚPIMY

Post autor: atakducha3456 »

Siemka mam problem zazwyczaj spalem normalnie ale pewnej nocy przydarzyło mi się cos dziwnego majpierw moje łózko się obrucilo nieznacznie a potem poczulem ból na moich ramionach gdy się juz obudzilem zobaczylem nademnom pewien cien który znikl po paru sekundach ale wrucny do moich ramion widzialem na nich pare sladow któwe prawie ze krwawily prosze o pomoc
Altair123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: 2011-03-28, 12:03

Re: CZY DUCHY MOGĄ NAS RANIĆ I CIĄĆ RĘCE JAK ŚPIMY

Post autor: Altair123 »

Masz jakieś zwierzaki w domu ?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: CZY DUCHY MOGĄ NAS RANIĆ I CIĄĆ RĘCE JAK ŚPIMY

Post autor: Darnok »

Takie rzeczy są normalne podczas zaburzeń snu. Musiałaś się ruszać, drapać i odpychać. Dlatego przesunięte łóżko i ślady. Co do cienia, to przy gwałtownych przebudzeniach mamy czasem takie mgliste zwidy.
Altair123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: 2011-03-28, 12:03

Re: CZY DUCHY MOGĄ NAS RANIĆ I CIĄĆ RĘCE JAK ŚPIMY

Post autor: Altair123 »

wyjaśnienie Darnok jest bardzo dobre ale dodał bym jeszcze np. jeśli mieszkasz na wsi lub masz zwierzaka ze to on cię podrapał albo sam się podrapałeś ( w sensie na spacerze lub szkole/pracy ) a zauważyłeś to dopiero jak się obudziłeś
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: CZY DUCHY MOGĄ NAS RANIĆ I CIĄĆ RĘCE JAK ŚPIMY

Post autor: FaKtoMaaN »

zwykłe duchy może i nie... ale demony owszem
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: CZY DUCHY MOGĄ NAS RANIĆ I CIĄĆ RĘCE JAK ŚPIMY

Post autor: Ivellios »

To nawet nie muszą być duchy. Zwierząt też nie trzeba mieć, podobnie nie jest wymagane drapanie się po dupie przez sen :P
Kiedyś tłumaczyłem artykuł Anthony'ego North'a próbujący tłumaczyć tajemnicze okaleczenia po "wzięciach przez UFO". Jednym z możliwych wyjaśnień według niego jest osobliwie silna autosugestia. Podczas hipnozy niektórym pacjentom wmawiano, że pali im się skóra, doznają oparzeń i innych rzeczy - i na ich ciałach pojawiały się ślady przypominające oparzenia.
Myślę, że podobnie może się dziać w przypadku niektórych "raniących snów".
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: CZY DUCHY MOGĄ NAS RANIĆ I CIĄĆ RĘCE JAK ŚPIMY

Post autor: Arek »

Ja też mam rany ale to z powodu uczulenia, gdy śpię rozdrapuję to a po obudzeniu widzę krew, dla mnie to nic szczególnego. Ale jak poczytasz art. w paranormalium to znajdziesz taki o ataku demona który gryzł w biały dzień pewnego człowieka.
Twój przypadek wolę nie komentować, może to zwykła prowokacja, może zwykły przypadek okaleczenia podczas snu? kto to wie?
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: CZY DUCHY MOGĄ NAS RANIĆ I CIĄĆ RĘCE JAK ŚPIMY

Post autor: Vampirio »

Ja ostatnio widziałem w takiej jednej komedii przypadek w którym pewien mężczyzna brał tabletki nasenne. Następnie jego żona nacinała go nożem żeby się zemścić. z pewnością komedie nie są dobrym źródłem informacji jednak to wyjaśnienie jest prawdopodobne. Czy bierzesz tabletki nasenne? :P
Quantian
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2011-05-24, 22:23

Re: CZY DUCHY MOGĄ NAS RANIĆ I CIĄĆ RĘCE JAK ŚPIMY

Post autor: Quantian »

Powyzszy post to skrajnosc i jest to prawdopodobne jak wygranie w totolotka. Owszem moze się zdarzyc ale prawdopodobienstwo jest tak nikle ze wrecz pomijalne.

Ktos z przedmowcow stwierdzil ze jestesmy w stanie wywolac na swoim ciele obrazenia sila woli. Mysle o tym ze w glebokim snie lub hipnozie wydaje nam się ze na przyklad się palimy lub się skaleczylismy. Tak samo tlumacze sobie stygmaty. Przez wiare w cos koncentrujemy energie w okreslonych miejscach na ciele. Dzialanie tego zjewiska wyjasniilbym nastepujaco:

Powiedzmy ze się oparzylismy. Skutkiem oparzenia jest slad na ciele spowodowany uszkodzeniem skory w wyniku dzialania temperatury. Wysoka temperatura powoduje odpowiednia reakcje chemicna w naszym organizmie ktora to znowu wywoluje impulsy elektrzyczne przekazywane poprzez nasz uklad nerwowy do mozgu.
To ze w tej sytuacji odczuwamy "realny" bol to tylko skutek reakcji naszego mozgu na impulsy nerwowe.

Wyobrazmy sobie taraz odwrotna sytuacje. W naszym mozgu powstaje reakcja biochemiczna identyczna z ta jaka powstalaby na skutek oparzenia poiwiedzmy w reke. Na skutek tej teakcji poprzez uklad nerwowy zostaje przekazana informacja ze w tym momencie skora w danym miejscu na rece się pali.... Jednym zdaniem caly ciag wydarzen zostaje odwrocony.

Gdzies o tym kiedys czytalem i uwazam ze jest to prawdopodobne. Co do przypadku z tematu jako najbardziej prawdopodobne wyjasnienie uwazam jakas wystajaca sprezyne z materaca plus niespokojny sen. Albo uczulenie na jakis skladnik proszku do prania. Podejrzewam ze wyjasnienie jest calkiem przyziemne.
Awatar użytkownika
atakducha3456
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2011-06-01, 20:32

Re: CZY DUCHY MOGĄ NAS RANIĆ I CIĄĆ RĘCE JAK ŚPIMY

Post autor: atakducha3456 »

nie biore zadnych tabletek a poza tym do pierwszego postu to obudzilem się w tej samej pozycji w ktorej poszlem spac a co do reszty nie mam zony która by mnie ciela w nocy :P i zwierzeta wszystkie jakie mam to moje 2 ptaszniki i 2 jaszczurki wszystkie są zamkniete wiec raczej nie a col do tego cienia to on cie ruszal gdy mialem glowe w jednej pozycji i widzialem jakby czlowieka wiec sorki ale macie dobre pomysly dzieki
Quantian
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2011-05-24, 22:23

Re: CZY DUCHY MOGĄ NAS RANIĆ I CIĄĆ RĘCE JAK ŚPIMY

Post autor: Quantian »

a moglbys chociaz przyblizyc jak ten cien wygladal?
Awatar użytkownika
atakducha3456
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2011-06-01, 20:32

Re: CZY DUCHY MOGĄ NAS RANIĆ I CIĄĆ RĘCE JAK ŚPIMY

Post autor: atakducha3456 »

ta jak cien kogos wysokiego chyba nawed bez dloni bo rece byly nie równe moze byc ?? a poza trym w drugiej rece cos trzymal
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: CZY DUCHY MOGĄ NAS RANIĆ I CIĄĆ RĘCE JAK ŚPIMY

Post autor: amaranth »

Jaki masz powód, aby sądzić, że to duchy...Próbowałeś skontaktować się z
jakimiś istotami? Mieszkasz w pobliżu miejsca, gdzie wydarzyła się tragedia? Uwzględniłeś alergię lub ugryzienie przez owady? Jestem alergikiem od zawsze...zmiana płynu do płukania, proszku do prania, ugryzienie przez owada powoduje, źe drapię się do krwi. Nie kontroluję tego podczas snu... Budzę się, gdy mnie boli....tak porządnie.....
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: CZY DUCHY MOGĄ NAS RANIĆ I CIĄĆ RĘCE JAK ŚPIMY

Post autor: Dagmara »

Moim zdaniem ten temat może być niczym innym jak zwykłą prowokacją, świadczy o tym sam fakt dodawania co nowszych elementów historyjki np. że niby teraz okazuje się iż nieznany cień trzymał coś w rękach, nonsens.

Jak dla mnie, miałeś zwykłe omamy po gwałtownym przebudzeniu, a rany przez sen mogłeś zadać sobie sam.
Ja też pare razy obudziłam się z zadrapaniami na ciele, co nie świadczyło wcale o jakimś ataku bytu astralnego, tylko po prostu przez sen się zraniłam.
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: CZY DUCHY MOGĄ NAS RANIĆ I CIĄĆ RĘCE JAK ŚPIMY

Post autor: amaranth »

Albo jest to prowokacja, jak sądzi Dagmara, albo...w zwykłej rzeczy Użytkownik dopatruje się czegoś nadzwyczajnego. Nie wierzę w ingerencję istoty z" innego świata" w tym przypadku.,
BlackKnight
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2011-05-27, 14:58

Re: CZY DUCHY MOGĄ NAS RANIĆ I CIĄĆ RĘCE JAK ŚPIMY

Post autor: BlackKnight »

Rany zrobiłeś sobie sam podczas spania a co do cienia to zdajesz sobie sprawe z tego że jak człowiek po przebudzeniu w nocy otwiera oczy to przez pare sek. widzi różne plamy po swoim pokoju?
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: CZY DUCHY MOGĄ NAS RANIĆ I CIĄĆ RĘCE JAK ŚPIMY

Post autor: Spooky Fox »

A ja mam takie pytanie, abstrahując zupełnie od tematu - uprzedzam, że pytanie jest czysto retoryczne i nie oczekuję odpowiedzi, a jedynie pragnę Wam zwrócić na coś uwagę. Oto pytanie:

Czy nikt z Was, normalnych użytkowników, nie potrafi zwrócić uwagi komuś, kto pisze jak analfabeta, który najwyraźniej nie zna ojczystego języka, mało tego pisze o rzeczach idiotycznych, od których na odległość setek kilometrów czuć prowokacją osoby, której zbyt wcześnie podłączono internet?

Temat zamykam. I apel do tych, których jeszcze razi kalectwo językowe - raportujcie posty pełne błędów. Po to jestem tutaj ja i Sothis, żeby takie coś poprawiać, a delikwentów karać.

I jeszcze apel do autora tematu - w czasie snu różne rzeczy się dzieją. Pewnie jeszcze doświadczysz koszmarów nocnych, paraliżów sennych, a jak w końcu wejdziesz w okres dojrzewania, to będziesz przeżywał coś takiego, jak zmazy nocne.

Tyle ode mnie. Zamiast na necie, to proponuję siedzieć z nosem w książkach i przy słownikach.
Zablokowany

Wróć do „Życie po śmierci”