Aleicester Crowley a środowiska PL-wykład w Krakowie-13.01

Czyli nagłe i niespodziewane zejścia z tematu. Rozmowy o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
blood.luna
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 69
Rejestracja: 2008-12-13, 19:49
Lokalizacja: tylko Kraków!

Aleicester Crowley a środowiska PL-wykład w Krakowie-13.01

Post autor: blood.luna »

W Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie 13 stycznia 2011 roku (czwartek) o godzinie 9:00 odbędzie się otwarta obrona pracy doktoranckiej Zbigniewa Łagosza. Proszę szukać sali 30.

Temat pracy: "Wpływ Aleicestera Crowleya na środoiwsko magiczne w Polsce XX wieku".
Promotorem tejże pracy jest dr. hab. Kazimierz Banek z Instytutu Religioznawstwa.




Sama postaram się być, jeśli czas dopisze. Tematyka dość ciekawa.
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aleicester Crowley a środowiska PL-wykład w Krakowie-13.01

Post autor: Maestro »

Szkoda, że tak późno pojawiła się ta informacja. Chętnie bym się wybrał, ale praca zoobowiązuje (przynajmniej tydzień wcześniej musiałbym załatwić sobie wolne)
tak

Re: Aleicester Crowley a środowiska PL-wykład w Krakowie-13.01

Post autor: tak »

..a będzie tam to "środowisko magiczne" czy tylko czcza, przeteoretyzowana gadanina na niesprawdzalny temat?

Bo jeśli "środowisko" będzie, to się tam wybiorę. :diabel2:
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Aleicester Crowley a środowiska PL-wykład w Krakowie-13.01

Post autor: Spock »

A jak myślisz ?
To obrona doktoratu - każdy może przyjść i zadawać pytania nt pracy, ale na jakieś "środowisko magiczne" to bym nie liczył.
Będzie promotor, rezenzenci, pracownicy naukowi, ewentualnie inni doktoranci i jacyś znajomi broniącego się.
Machno
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 117
Rejestracja: 2009-10-26, 17:48

Re: Aleicester Crowley a środowiska PL-wykład w Krakowie-13.01

Post autor: Machno »

I Tak rzucający "koła ratunkowe" :)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Aleicester Crowley a środowiska PL-wykład w Krakowie-13.01

Post autor: Arek »

Nie wydaje mi się żeby "środowisko magiczne" miało tam szansę podebatować o swoim światopoglądzie
tak

Re: Aleicester Crowley a środowiska PL-wykład w Krakowie-13.01

Post autor: tak »

Nie wydaje mi się również, aby podmiot - "środowisko magiczne w Polsce XX wieku" miało w związku z tym Arku szansę ustosunkować się w jakikolwiek sensowny sposób do założeń, przemyśleń i wniosków zawartej w w/w pracy. Czyli całość jest nie do zweryfikowania, w dodatku na temat dość oderwany od rzeczywistości. Niespecjalnie zatem dostrzegam sens takiej pracy..

..ale to jest religioznawstwo, czyli działka w której inżynierowie nie zawsze i nie do końca orientują się tak jak gdyby chcieli, a poza tym nigdy dotychczas nie byłem jeszcze świadkiem obrony doktoratu, zatem.. komu w drogę, temu ciepły płaszcz przeciwdeszczowy :diabel2:

-- 2011-01-13, 16:20 --

Jak rzekł to jeden z recenzentów: Ta praca powinna mieć tytuł "Crowley a dwudziestowieczna magia w Polsce". Bo wpływ to trzeba najpierw udowodnić.

Na sali, wśród słuchaczy było wielu wąsiastych profesorów z żonami, kilkoro znajomych doktoranta, kilkuletnia dziewczynka w różowych rajstopkach, Tak i trzy spóźnialskie wampiry. Aż mnie rozbolała głowa.
Wysłuchałem rytualnej dyskusji w skupieniu, podałem Zbyszkowi rękę w gratulacyjnym geście i wyszedłem z Collegium Novum pełen dość specyficznego niedosytu..

Na pewno napisałbym coś więcej, gdybym tę pracę czytał.. :) .. i pewnie napiszę, kiedy ją w końcu przeczytam.
Ostatnio zmieniony 2011-01-13, 10:03 przez tak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
blood.luna
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 69
Rejestracja: 2008-12-13, 19:49
Lokalizacja: tylko Kraków!

Re: Aleicester Crowley a środowiska PL-wykład w Krakowie-13.01

Post autor: blood.luna »

Taaa, na pewno rozbolała Cię głowa od spóźnialskich wampirów, zwłaszcza, że jedyną obeznaną w wampiryzmie byłam wśród naszej trójki ja. :P

Swoją drogą, mam nadzieję, że faktycznie praca ukaże się drukiem, bo o tym Czesławie trzeba by nieco rozpowszechnić informacje. Na razie dowiedziałam się tylko, że w międzywojniu pisywał artykuły okultystyczne "o podejściu naukowym" do kilku czasopism. Jak znajdę chwilę, to przegrzebię Jagiellonkę i może jakiś znajdę i opublikuję w necie. Może to być ciekawe- porównać takie forumowe dywagacje z takiego rodzaju dywagacjami sprzed prawie stu lat.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Off-topic”