Horrory...

Machno
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 117
Rejestracja: 2009-10-26, 17:48

Re: Horrory...

Post autor: Machno »

wszystko jak leci? ja lubię gore, ale tak normalnie zrobione, czyli z lekkim jajem, p[olecam twórczość pana Takashiego Miike, w ogóle Japońce mają nawalone we łbach, jeśli o o chodzi, ich pojęcie obrzydzenia jest tak odmienne od naszego, że głowa mała, ciekawe filmy to np Entity z takich starszych czy Zemsta po latach, ewentualnie niektóre filmy Dario Argento z gatunku giallo, świetnie nakręcone z naprawdę potrafiącym zaskoczyć scenariuszem
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Horrory...

Post autor: Chantelle »

Lubie gore , ale nie tylko i nie za duzo naraz :) Uwazam ze one sa tak surrealistyczne , kompletnie oderwane od rzeczywistosci , ze rownoczesnie bardzo pociagajace .
ale gore z moim facetem nie obejrze bo nie lubi , co bys polecil z bardziej psychologicznych horrorow?
Machno
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 117
Rejestracja: 2009-10-26, 17:48

Re: Horrory...

Post autor: Machno »

hmmm, dla mnie ten termin jest taki trochę oderwany od tematyki
to ma być coś w stylu Lśnienia? ewentualnie sprawdź sobie to Entity, po polsku to chyba był Byt, z lat 80tych ale ma niezły klimat, jest jeszcze bardzo klimatyczny film Kena Russella "Odmienne stany świadomości" - niesamowita wizja, ten gościu to ma zryty beret ;)
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Horrory...

Post autor: Chantelle »

Ten drugi musze koniecznie obejrzec, tzn Altered States mam na mysli .

Masz racje, walnelam bez sensu z tym psychologicznym ,ale on zawsze tak ocenia te ktore lubi :)
Ostatnio zmieniony 2010-06-02, 20:35 przez Chantelle, łącznie zmieniany 1 raz.
Machno
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 117
Rejestracja: 2009-10-26, 17:48

Re: Horrory...

Post autor: Machno »

łatwiej mi będzie coś podać, gdy podasz filmy, które się podobały tobie lub wam :)
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Horrory...

Post autor: Chantelle »

Ja to lubie filmy w stylu 'Antychrysta ' Von Triera .
Machno
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 117
Rejestracja: 2009-10-26, 17:48

Re: Horrory...

Post autor: Machno »

akurat tego jeszcze nie widziałem, z nowościami mam zaległości, jakoś na dwa lata, ale jak się wyśpię to coś spróbuję znaleźć w mojej filmotece :)

-- 2010-06-04, 15:30 --

double post, no ale......
to jest jak się nie widziało jakiegoś filmu....
jeśli chodzi filmy z dużą ilości symboliki to ciekawie wychodzą filmy Alejandro Amenabara, chodzi mi o te mistyczne, nie te "normalne", do których on sam się nie chce przyznawać, ciekawie się ogląda Kreta czy Świętą Górę
nie wiem dlaczego, ale przychodzi mi do głowy Silent Hill, ale on ma się pewnie nijak do Antychrysta
więcej tytułów jakbyś podała byłoby łatwiej :)
Maru
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 15
Rejestracja: 2010-01-19, 20:30

Re: Horrory...

Post autor: Maru »

Ja jakoś horrorów nie oglądam tylko czytam fabułę. Piła: denne wykonanie jednak fabuła jest świetna, Piątek trzynastego: całkiem fajny slasher, Haloween: uwielbiam Myersa, Omen: ciekawie zrobiony film.
Awatar użytkownika
Fairy
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 22
Rejestracja: 2010-11-18, 01:22

Re: Horrory...

Post autor: Fairy »

Uhuhu co do horrorów, to mam całkiem sporo do powiedzenia. Ja uważam inaczej niż autorka tematu. Bardziej boję się na filmach o duchach, nawiedzeniach, egzorcyzmach, niż na filmach typu Piła (wiem co mówię, oglądałam wszystkie części włącznie z tą 3D). Mnie krew, latające narządy ludzkie, spalone ciała i wybuchające głowy nie przerażają, wybaczcie ;) Co nie zmienia faktu, że fabuła i przesłanie filmu, że trzeba szanować życie są bardzo ciekawe. Nawet powiem, że jestem fanką Piły w pewnym stopniu :D
Na piątku trzynastego (oryginalnym) zasnęłam w połowie. Wzgórza mają oczy to po mojej recenzji komedia romantyczna, a przez całą "Mgłę" pokładałam się ze śmiechu. "Oko" było nawet niezłe, głównie przez fabułę. "Udręczeni" też mi się podobał, podobnie "Lustra". Ogólnie lubię filmy z tematyką opętań. Mają taki.. nastrój. Co do filmów typu Blair Witch Project czy Paranormal Activity, również mają swój nastrój, bo ani my ani bohaterowie przynajmniej teoretycznie nie wiemy co się zdarzy. To chyba na tyle. Oglądałam dużo więcej horrorów, ale jakbym chciała wszystkie tu opisać to zajęłoby mi to trochę czasu i miejsca, więc poprzestanę na tym co napisałam..
Gość

Re: Horrory...

Post autor: Gość »

Na wstępie podkreślę że filmy po 2008 roku mnie praktycznie nie interesują...
Tylko nie ktore.

- Piła / wszystkie części.
- Paranormal Activity 1 oraz 2
- Jeepers Creepers (Smakosz) 1/2 - czekam z niecierpliwością na 3 część.
- Stracone Dusze
- The Last Exorcism (Ostatni Egzorcyzm)
- Omen 1/2/3
- Lustra
- Rec 1/2


Japan Collection :

- Widmo
- Oko
- Krąg 1/2
- Puls 1/2/3
- Klątwa 1/2/3
- Opowieść o dwoch siostrach
- Nieodebrane połączenie 1/2/3


POLECAM :

- Kwarantanna oraz Rec i Rec 2
- Paranormal Activity 1/2 oraz Paranormal Entity
- The Last Exorcism
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Horrory...

Post autor: Darnok »

OK, robimy porządki. Tu jest już taki temat:
http://www.paranormalium.pl/zainteresow ... 1-180.html
Zablokowany

Wróć do „Rozrywki - testy, gry i inne”