Aborcja,Poronienie

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Aborcja,Poronienie

Post autor: Ruskof »

Co rok,miliony kobiet na calym swiecie abortuje dziecko,ktore jeszcze nienarodzone jest w pelni bezbronne.Co rok,wiekszosc z tych aborcji odbywa się nielegalnie,w drastyczny sposob,i w sumie bez zadnego godnego argumentu zeby tak postapic.Coraz wiecej mlodych nastolatkow zglasza się do lekarzy zeby abortowali ich dziecko,bo szkola,bo chlopak grozil ze opusci,bo rodzina nie wspomoze.Psychiczne dreczenie popedza najmlodsze mamy do aborcji.I jaki jest z tego wynik?Miliony dzieci,ktore mogly się urodzic,prowadzic normalne zycie,miec szanse na sukces w tym zyciu,nie moga,przez lekkomyslnosc czlowieka.Ale pozatym,sa kobiety ktore maja dobry powod zeby abortowac dziecko,tak jak np zagrozenie zycia przez ciaze.Wtedy sa dwie mozliwosci,ale jedna jest niemalze ciagle wybierana.Nie wskaze wam jaka,sami się domyslcie.

1)Abortowac,zeby uratowac swoje zycie i,niestety,usmiercic wlasne dziecko,
2)Nie abortowac,i umrzec,a nasze dziecko tez umrze.

Tu wklejam link z wideo o aborcji: http://video.dlapolski.pl/04/01/aborcja ... mment-1963
A teraz pilnie-Ogladnijcie uwaznie film od momentu 3:26.Nie skomentuje tego,ale chce przemowic do ludzi ktorzy sa w moim wieku,lub co maja kilka lat wiecej,bo to moze się wam przydac: Aborcji w takich sposob nie brakuje,a jesli chcecie z soba tak robic,zeby "wykurzano" wam dziecko,to sory...Ale naprawde psychiki nie macie.

A teraz troche pomowie o poronieniu.Porojenie nastepuje w 22 tygodniu ciazy,wtedy mama rodzi martwe dziecko.Dlaczego chce o tym napisac?Wiem,pewnie niektorzy powiedza ze zmyslam,zeby koloryzowac itp...Ale moja matka mowila mi,ze gdy byla w ciazy to o malo co mnie nie poronila.W 3 miesiacu brzuch ja bolal jakich malo,i byla w szpitalu.Lekarz jej powiedzial ze mozliwe ze mnie poroni,a wtedy mowila mi jak bardzo w nocy nie chciala mnie poronic,modlila się,zeby mnie nie poronic,i naszczescie nie poronila mnie.
Jesli chodzi o poronienie jeszcze,to nielegale nie przepuszczaja tego.Dziecko ktore bez zgody matki jest spalane w krematorium itp...To wszystko jest przykre,ale niestety jest prawda.
A ty co o tym wszystkim myslisz?


Pozdrawiam,Mateusz.
Ostatnio zmieniony 2010-05-24, 23:10 przez Ruskof, łącznie zmieniany 1 raz.
zblazowany

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: zblazowany »

W polskim prawie sytuacja wyglada tak

* W przypadkach dopuszczalnych przez polskie prawo ciążę można przerwać:

* Bez ograniczeń czasowych, gdy zagraża zdrowiu lub życiu kobiety;
* do chwili osiągnięcia przez płód zdolności samodzielnego życia poza organizmem matki - w przypadku, gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu,
* do 12 tygodnia w przypadku, gdy ciąża powstała w wyniku przestępstwa;


I według mnie jest to dobre rozwiązanie kompromisowe.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Ruskof »

Bez ograniczen czasowych?To juz we wloszech oficjalnie mozna do 24 tygodnia usunac dziecko.
I nie umiem to konca zrozumiec tego:
zblazowany pisze:* do chwili osiągnięcia przez płód zdolności samodzielnego życia poza organizmem matki - w przypadku, gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu,
Chodzi o to,ze gdy dziecko juz moze zyc poza cialem matki nie mozna go abortowac?
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Chantelle »

No tak ,wtedy kiedy jest mozliwosc uposledzenia.

Ogolnie zgadzam się z tym prawem, robilam badania prenatalne, nie wiem czy bym usunela gdyby okazalo się np z zespolem Downa , pewnie nie . Ale dobrze wiedziec wczesniej i się przygotowac, albo usunac , kiedy wie się ze się nie podola...

A jesli chodzi o inne punkty, jak dla mnie wszystko jasne i przejrzyste , w innych przypadkach niz podane jestem przeciwko aborcji, nawet jesli matka jest bardzo mloda.
Ostatnio zmieniony 2010-05-25, 00:07 przez Chantelle, łącznie zmieniany 1 raz.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Darnok »

Osobiście jestem przeciwnikiem aborcji, ale nie jestem kobietą, więc nasze głosy (mężczyzn) się nie liczą- to brzuchy kobiet, one zdecydują co robić ze swoim życiem.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Arek »

Uważam że ten filmik który Mateusz tutaj zaprezentował powinien być już w szkole na lekcjch dla 15nastolatków wałkowany
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Chantelle »

A ja uwazam ze to nie sprawa tylko kobiet, ktos im te dzieciaki robi przeciez!! Zalamka po prostu :/

Poza tym uwazam ze jak decyduje się na seks z facetem , decyduje się na ewentualna ciaze . Koniec kropka , nie ma na sto procent niezwodnych srodkow antykoncepcyjnych . Gdy juz ta ciaza się pojawi jest się juz odpowiedzialnym nie tylko za siebie ale i za nowe zycie .
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Ruskof »

Chantelle pisze:A ja uwazam ze to nie sprawa tylko kobiet, ktos im te dzieciaki robi przeciez!! Zalamka po prostu :/
Jasne,ze robi,ale kobieta tez,i nie jest temu calkowicie bezradna,jesli przyjmiemy ze ciaza to nie wynik gwaltu.Mozna zrobic badania,ktore moglyby wskazac czy podczas ciazy moze cos kobiecie zaszkodzic.
Chantelle pisze:Poza tym uwazam ze jak decyduje się na seks z facetem , decyduje się na ewentualna ciaze . Koniec kropka , nie ma na sto procent niezwodnych srodkow antykoncepcyjnych . Gdy juz ta ciaza się pojawi jest się juz odpowiedzialnym nie tylko za siebie ale i za nowe zycie .
Ale moze byc 100% szans na to zbey ciazy nie bylo,po prostu w dni plodne seksu nie uprawiac.A jesli jakas nastolatka to zlekcewarzy,na imprezce da się wyruchac z pelna swiadomoscia,i zajdzie w ciaze,to jeszcze jest inne wyjscie niz abrocja.Nie wiem jak to się po polsku nazywa,ale lekarze biora nasienie,i przekazuja je innym,bezplodnym kobietom ktore chca miec dziecko.To moze naprawde wiele istnien uratowac,tylko pewnie pozostaje problem z cena,napewno za darmo to nie jest.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Darnok »

Poza tym uwazam ze jak decyduje się na seks z facetem , decyduje się na ewentualna ciaze
Niestety nie wszystkie kobiety są tak mądre. Po prostu uważam, że to kobiety mają najwięcej do powiedzenia i jeżeli posłowie chcą przy tym prawie grzebać, to tylko przy pomocy referendum (się okaże, ilu mamy praktykujących katolików).
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Spock »

Temat o aborcji był już wałkowany. Wszystkie argumenty już padły i nic nowego nie wymyślicie.
Wątek do zamknięcia, albo do połączenia.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Arek »

No cóż,,, człowiek jest mądrzejszy jak swoje przeżyje.
A być może ten filmik da młodzieży coś do przemyślenia
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: DanaS »

Arku, cokolwiek by się młodzieży nie pokazało, to i tak zrobi po swojemu. Nie ważne jak człowiek będzie wykształcony i wyedukowany. Wpadki się zdarzają, aczkolwiek ja bardziej popieram oddanie dziecka do adopcji niż aborcję. Ja np. wolałabym żyć ze świadomością, że moje dziecko ma gdzieś lepiej, jesli ja nie mogłabym zapewnić mu miłości i bytu niż żyć z poczuciem, że zabiłam własne dziecko. Oczywiście nie mówię tu o przypadkach gwałtu, skrzywień genetycznych itp.

Spock zgadzam się z Tobą. Temat jest niepotrzebną areną walk. Polecam zamknąć.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Ruskof »

DanaS pisze:cokolwiek by się młodzieży nie pokazało, to i tak zrobi po swojemu. Nie ważne jak człowiek będzie wykształcony i wyedukowany.
Tu się z toba zgadzam,jak w polsce z niektorymi kolezankami rozmawialem o tym,albo teraz jeszcze na gg,to mi mowia ze pomimo filmu z zabezpieczeniami by to robily itp...Coz,nie bede ich zmuszal do podporzadkowywania się moim myslom o tym wszystkim i tym czy w takiej sytuacji się znajda..Tylko wtedy to wszystko zrozumieja.
DanaS pisze:Spock zgadzam się z Tobą. Temat jest niepotrzebną areną walk. Polecam zamknąć.
Nie musi byc,bo i tak chyba wiekszosc jest przeciw,i co najwyzej powymieniamy się zdaniami i podyskutujemy o nich :)
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Spock »

Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Arek »

Wpadki się zdarzają,
Ok, jasne, zgadzam się. Ale nic nie pozostaje bez skutku, czym bardziej będzie się młodzież uwrażliwiać na takie tematy tym wiącej będzie pouczona. Wiadomo że nie od zaraz, ale trzeba patrzeć z perspektywy czasu , nauczanie zawsze pomaga
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Chantelle »

Stuprocentowa antykoncepcja jest tylko i wylacznie wstrzemiezliwosc seksualna. Albo seks z partnerem tej samej plci.
zblazowany

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: zblazowany »

W przypadku gwałtu wstrzemięźliwość przestaje mieć znaczenie.
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Chantelle »

Wczesniej pisalam ze w takim wypadku aborcja jest dla mnie dobrym rozwiazaniem, czytaj ze zrozumieniem.

Moj post byl odpowiedzia na post Ruskofa.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: Ruskof »

Czasem nawet w nieprzewidalnej chwili moze przestac miec znaczenie http://www.wiadomosci24.pl/artykul/moja ... 03119.html
zblazowany

Re: Aborcja,Poronienie

Post autor: zblazowany »

Ludzie wymyślają różne metody żeby wyciągnąć kasę z odszkodowania.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”