Różne talie...

Wszelkie tematy związane z Tarotem i jego zastosowaniem
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Różne talie...

Post autor: Chantelle »

Owszem zgodze się ale krysztaly sluzace do pracy z innymi innymi ludzmi , a nasze osobiste sluzace do ochrony , leczenia medytacji nie powinny byc przez innych dotykane.
Mnie daje to taki komfort psychiczny jesli moge to tak nazwac.

Mysle , ze jest to bardzo osobista sprawa i taka jest moja prywatna opinia.
Awatar użytkownika
FearTheReaper
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 80
Rejestracja: 2010-04-07, 19:01
Lokalizacja: Obywatel Wszechświata
Komentarze: 8

Re: Różne talie...

Post autor: FearTheReaper »

Przedmioty osobiste takie jak amulety, talizmany, karty tarota są zintegrowane, w jedności, nasycone energią właściciela. Stają się nim, a on/ona nimi. Zresztą nie jest istotny amulet/talizmat/tarot jako materiał, tworzywo tylko treść, symbole jakie zawiera. Dlatego nie są czymś całkowicie przypisanym do świata fizycznego, bo ich treść nie jest fizyczna. A więc w świecie symboli mają pewną energię, ciało symboliczne, które integruje się z ciałem symbolicznym, energetyką właściciela. Nie są obiektywnie tworem materialnym przez to co w sobie zawierają. Forma może być materialna, ale treść jest niefizyczna, a to treść nadaje właściwości formie. To świadomość kształtuje byt a nie odwrotnie. Tym można tłumaczyć, że w moim wypadku te karty zniknęły i dlaczego w każdym innym wypadku następuje te głębokie sprzężenie, przesiąknięcie, wymieszanie. Zanika granica między właścicielem a takim narzędziem. Dlatego karty lub kryształy na obcą energię reagują agresywnie, chyba że celem ich jest też współpraca z inną energią, podświadomością innej osoby.
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Różne talie...

Post autor: Chantelle »

No moze nie do tego stopnia , ale o to chodzi. Musze czuc ze dany przedmiot odroznia się od wszystkiego innego. Moze to jest tylko w mojej glowie , ale moje nastawienie psychiczne wzmacnia dzialanie danej rzeczy. Musze czuc ze np to wahadelko jest takie 'moje ,moje' , przesiakniete mna , moja energia , zapachem...
Awatar użytkownika
FearTheReaper
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 80
Rejestracja: 2010-04-07, 19:01
Lokalizacja: Obywatel Wszechświata
Komentarze: 8

Re: Różne talie...

Post autor: FearTheReaper »

Przypomniałem sobie, co to wtedy były za karty:
http://www.tarotnet.pl/galeria-tarota/7 ... tarot.html
Wyglądają zwyczajnie, więc nie wiem co było w nich takiego niezwykłego że to się stało (miałem niekompletną talię, bo tylko wszystkie 22 Duże Arkana). :wink:
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Tarot”