Islam

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Islam

Post autor: Ruskof »

Nie trzeba religii kasowac i zakladac zasady etyki.Tych ludzi,przez ktorych wojny wybuchaja,trzeba nauczyc szacunku do innej religii.Muzulmanina do chrzescijana,chrzescijana do buddysty itp..Kasacja tu nic nie da.To nie dzieci rozpetuja wojny tylko 40 letni rzadowcy,maja a tyle dojrzaly mozg zeby im dac do zrozumienia ze nienawisc do innej religii powoduje straty u ludzi z tejze religii,ale i rownierz z ich religii (wyznawcow religii,jesli wolicie).
zblazowany

Re: Islam

Post autor: zblazowany »

Każda religia ma swój zbiór zasad etycznych którymi się kieruje. Ten kodeks zasad często nie jest przestrzegany w praktyce. Łamanie tych zasad często uchodzi płazem osobom które są w danej religii wysoko postawione np. duchownych itp a zwykli ludzie są krótko trzymani , daje się im twarde prawo którego złamanie lub nawet naruszenie ma poważne konsekwencje.
jaki jest problem z islamem? już piszę-tam przywódcy duchowi pełnią również rolę przywódców politycznych i wtedy następuje mieszanie tych funkcji które są razem ciężkie do pogodzenia. Z tego właśnie się biorą takie sceny że jakiś muła nawołuje do wojny z innym krajem lub inną religią bo ma w tym własny interes polityczny i religijny. W Polsce jednak nie ma takie łączenia stanowisk biskup-polityk czy ksiądz-polityk. Ludzie wierzący i dorośli nie mają dojrzałych mózgów, bo człowiek z dojrzałym mózgiem nie traktuje przykazań koranu jak świętości i bezwzględnych nakazów. Nie można być rozsądnym człowiekiem i nawoływać do wojny w imię jakiejś nagrody w niebie. Że jak się wysadzi w powietrze to dostanie nagrodę w postaci iluś tam dziewic.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Islam

Post autor: Ruskof »

zblazowany pisze:Każda religia ma swój zbiór zasad etycznych którymi się kieruje. Ten kodeks zasad często nie jest przestrzegany w praktyce. Łamanie tych zasad często uchodzi płazem osobom które są w danej religii wysoko postawione np. duchownych itp a zwykli ludzie są krótko trzymani , daje się im twarde prawo którego złamanie lub nawet naruszenie ma poważne konsekwencje.
Strzez się slow swych.Muzulmanie przestrzegaja religii niekiedy cale zycie i na niczego innego nie poswieca minuty czasu na inne rzeczy.Modla się kilka razy dziennie w strone Mekki,obchodza co roczny Ramadan,wykonuja chociaz jedna w zyciu pielgrzymke do Mekki itp...Chociaz z Ramadanem się nie zgodze bo w miescie podczas Ramadanu coraz wiecej mlodych arabow piwo pije (wg ich religii nie powinno się alkoholu spozywac).Ale to raczej mlodzi,troche starsi ode mnie o pare lat,bo staruchy to wiadomo,obchodza jakby mieli zarznac za jeden blad..
zblazowany

Re: Islam

Post autor: zblazowany »

Pisałem ogólnie. To akurat nie tyczyło się wyłącznie islamu. Wiadomo tam jest to bardziej rygorystycznie przestrzeganie niż w Polsce.
zblazowany

Re: Islam

Post autor: zblazowany »

Wczoraj w Warszawie odbył się protest przeciwko budowie meczetu http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/1,460848.html
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Islam

Post autor: Leanna »

Wiem, ze budowa meczetów może NAM zagrozić, ale to jakby dyskryminacja, czy coś... W sumie sama nie chcę, by je budowano, ale również nie podoba mi się, ze odbieramy muzułmanom możliwość do modlitwy... Sama nie wiem już co myśleć :/
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Islam

Post autor: Darnok »

ze odbieramy muzułmanom możliwość do modlitwy... Sama nie wiem już co myśleć :/
Nikt im możliwości nie odbiera, tylko Polacy nie chcą, by w przyszłości jakiś imam darł się rano z tego meczetu i wszystkich budził. Żyjemy w demokracji, a nas- innowierców jest więcej.
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Islam

Post autor: Leanna »

Ale to co? Gdyby mężczyzn było mniej, to zlikwidowaliby męskie toalety, szatnie ? Może wy nie mielibyście nic przeciwko, ale jak to wygląda? Wiem, dość dziwny przykład, ale po prostu tak to odbieram.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Islam

Post autor: Spock »

Oprócz tego co pisał zblazowany (brak rozdziału sacrum od profanum), są jeszcze dwa problemy z islamem:

1. Brak centralnego sterowania. W islamie, każdy może interpretować Koran po swojemu. Nie istnieje żaden islamski papież, który mógłby się oficjalnie odciąć od herezji i potępić zbrodnicze akty. Islamski fanatyk zawsze znajdzie wsparcie duchowe.

2. W historii islamu nie było okresu analogicznego do europejskiego oświecenia. Nie było islamskiego Voltera, Rousseau ani wojującego ateizmu. Muzułmanom, którzy chcieliby uchodzić za światłych i wyzwolonych, brakuje wsparcia.
zblazowany

Re: Islam

Post autor: zblazowany »

Polska na szczęście nie jest tak atrakcyjnym krajem dla muzułmanów jak np. Francja dlatego tam się osiedlają najwięcej. Budowa meczetu pod hasłami o szerzeniu kultury, tolerancji to jest tylko przykrywka do innych działań. To normalne każdy na starcie chce dobrze wypaść żeby go przyjęto. Ale patrząc na inne kraje nie można się na takie coś nabrać.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Islam

Post autor: Darnok »

Ale to co? Gdyby mężczyzn było mniej, to zlikwidowaliby męskie toalety, szatnie ? Może wy nie mielibyście nic przeciwko, ale jak to wygląda? Wiem, dość dziwny przykład, ale po prostu tak to odbieram
Nikt im nie każe przyjeżdżać do polski- przyjeżdżając tutaj wiedzą, że Polska to kraj katolicki, a nie Islamski i nie mają prawa wymuszać na katolikach dostosowania się, bo nie są na swoim terenie. Sam jestem ateistą, ale wychowałem się w katolickiej kulturze i nie zamierzam zamieniać jej na żadną inną, ani wzbogacać, bo tylko idioci mówią "możemy się nawzajem uczyć tolerancji itd.". Tatarom nie przeszkadzał brak meczetu, a teraz, gdy meczet ma być sponsorowany z pieniędzy, które pochodzą z bliskiego wschodu nagle wszyscy tym tatarom chcą dogodzić, bo bycie politycznie poprawnym idiotą jest w modzie. Meczet jest budowany dla muzułmanów, którzy mają tyle wspólnego z tatarami co ja z Bushem. Zobaczysz, co się będzie dziać za 10-20 lat w krajach, które są politycznie poprawne (jeżeli teraz tego nie widzisz). Nie zrozum mnie źle- nie chodzi mi o to, by prześladować muzułmanów za ich wiarę- niech sobie wierzą, ale na swoich terenach. Na naszych mają przestrzegać naszych zasad, a nie mieć fory (tak się właśnie w Anglii dzieje- mogą wychodzić na ulicę i straszyć morderstwem, a nikt ich a to nie karze, a anglik krzyczący "śmierć muzułmanom" w 30 sekund miałby już wyrok). Niech sobie w swoich państwach mordują kobiety, kiedy chcą, niech mordują homoseksualistów, niech mordują katolików, ale nie zamierzam przyglądać się, jak zmieniają Europę w taką afrykę czy Azję.
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Islam

Post autor: Leanna »

Wiem, że to co mówisz jest prawdą. Dlatego napisałam, że sama nie wiem co o tym myśleć. Jako niewierząca sama wolę żyć w religii katolickiej. Rozumiem, że islam się rozprzestrzenia.
Mieszkam blisko Kruszynian- miasta/wsi, gdzie stoi meczet i ogólnie jest tam taki "tatarski zakątek". Dla mnie zwiedzanie czegoś takiego było po prostu zabawą, ale widząc ludzi, którzy to wszystko biorą na poważnie miałam wrażenie naruszania ich prywatności.
Może(na pewno) i budowanie meczetów nie jest dobre dla katolickiej religii i polityki. Nie wnikam też w to jak będzie za paredziesiąt lat, bo ciekawie nie będzie na 100%, ale jednak nie wydaje mi się, by takie nastawienie do obcych religii było czymś dobrym.
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Islam

Post autor: Kryptozoolog »

A moim zdaniem to i tak dyskryminacja mniejszości. Co, boicie się że zburzą kościoły i to na ich miejscu będą meczety? Polska mentalność... bez niej kraju by dawno nie było, ale w tym okresie chyba warto sięgnąć po chupa chups polecam stronę wyluzuj.org
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Islam

Post autor: Ruskof »

No to czytajac to wszystko mysle ze mozna to w kilku punktach opisac.


1)Sa ludzie ktorzy sobie zyja.Jedni w europie,drudzy w afryce,inni w azji,na oceanii,w ameryce albo bog wie gdzie.Arabow coraz wiecej w europie,ten problem zaczyna rowniez Polski dotyczyc.Francja,Anglia,Niemcy,mozna uwazac za kraji juz wzietych.

2)Te kraje sa wziete,bo,jak juz wczesniej napisalem,w chaosie powojennym te kraje (francja szczegolnie) potrzebowala reki manewru,zeby miasta odbudowac,i kraj do porzadku doprowadzic.Tyle się arabow,murzynow nazbieralo,pracowali,wykupili mieszkanie,rodziny przywizli,rodziny zaczely się mnozyc,przez te wszystkie lata tak bylo.

Niemcy nie sa przez arabow tak zapasozytowane,lecz turkami.Przyklad maly?podczas euro 2008,w cwiercfinale czy tam w polfinale byl mecz Niemcy-Turcja.Co bylo na ulicach berlina?Flagi czerwone z jakims ksiezycem dziwacznym,na pierwszy rzut oka przypominajacego flage ZSRR.

3)Rodziny te,osadzajac się masowo,zachcialy praktykowac swoja religie jak we wlasnym kraju-Zaczela się budowa meczetow.W paryzu,w Lyonie,w Marsylii,a takze w moim avinionie sa.Wlasciwie oni nie chca zle,jak juz wspomnialem,chca religie swa praktykowac.Dlaczego nam to przeszkadza?Te je*ane meczety nie maja nic wspolnego z taka francja (choc masowo nabieraja),a w europie nigdy oficjalna religia poszczegolnego kraju nie byl islam.Nie chcemy meczetow,bo to tak jak bym mieszkal w Iraku,w takiej dzielnicy gdzie sami chrzescijanie mieszkaja,i chce kosciol wybudowac.Po co?Mam kosciol u siebie,w swoim kraju,po h*j mi tu kosciol.Chce się pomodlic to jechac gdzie jakis kosciol jest.

4)Z nimi jest tak samo,tyle ze tyle jest ich,ze gdyby ktos probowal im np rozbrojic meczet,to by cale rodziny przyszly po nas,i by nam pokazaly,kto co tu potrafi.Za pozno jest zeby cokolwiek zdzialac.Masowe wypieprzanie do ojczystych krajow?Och nie,za duzo pracy dla sil bezpieczenstwa,i mozliwego zbyt duzego zamieszania w wyniku.

5)Dlatego chyba nic nie pozostaje jak pogodzenie się z sytuacja,ale budowa meczetow np w polsce konieczna nie jest.Tak im tylko pomagamy w swojej ekspansji,poki nasz rzad nie bedzie mial araba na ministra spraw zagranicznych to chyba jednak tego nie zrozumie.Taki jest wlasnie Kaczor,czy prezydent warszawy (ten ktory finansowal budowe tego meczetu),chetnie bym go wzial tu,zeby zobaczyl jak moze zycie wygladac za kilka lat jesli się ten meczet wybuduje,a pozniej to muzulmanskie gow*o budowac.
zblazowany

Re: Islam

Post autor: zblazowany »

Krypto oglądałeś filmik wstawiony przez Szymko? jak nie to zobacz i powiedz czy nadal uważasz że nie ma się czego bać

Wartości które promuje islam są zupełnie różne od naszych, i to właśnie jest powodem że nie należy tak łatwo odpuszczać. Z fanatyzmem jeszcze nikt nie wygrał i my tez nie wygramy.
Awatar użytkownika
CheeTaH
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 2010-03-19, 23:40

Re: Islam

Post autor: CheeTaH »

zblazowany pisze:Widzę że zebrała się grupa mądralów i próbuje mi wmawiać że islam to religia pokoju.
Udowodnij mi , że jakakolwiek inna religia jest religią pokoju.
zblazowany

Re: Islam

Post autor: zblazowany »

buddyzm jest religią pokoju.
Awatar użytkownika
CheeTaH
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 2010-03-19, 23:40

Re: Islam

Post autor: CheeTaH »

udowodnij
zblazowany

Re: Islam

Post autor: zblazowany »

To jest temat o islamie a nie o buddyzmie. Pisz na temat.

To ty mi najpierw udowodnij że nie jesteś wielbłądem.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”