Jak postrzegacie islam?

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: Darnok »

Mnie nie obchodzi orientacja religijna innych osób, dopóki nie pokazują tego nadmiernie. Po prostu Islam jest tysiąc lat starszy od Jezusa, więc nie ma takiej możliwości, by Jezus się od nich uczył ;)
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: Ruskof »

Tylko porownaj mniej wiecej date powstania bibli do koranu,jest 6 wiekow. Jak autorzy bibli mieli inspirowac się z koranu zeby napisac swieta ksiege katolikow, jak koran powstal winkle pozniej? Nie wydaje mi się to zbyt logiczne :?

Darnok-Nie tysiac tylko ok. 630 lat :)
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: Kryptozoolog »

Tylko że nawet daty religie mają inne :D
Ja nie pokazuje niczego nadmiernie, to robiła inkwizycja, talibowie, fanatycy i terroryści. Ludzie, to paranoja by wymordować cały świat przez to że od dziecka wmawiano im inne wierzenia i dali sobie to wmówić... A póki co islam i chrześcijanie cały czas to robią i robili przykładem są fanatycy religijni odpowiadający za jakieś zamachy, terroryści islamscy, inkwizycja, krucjaty...
Awatar użytkownika
Zaara
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 82
Rejestracja: 2008-10-10, 23:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: Zaara »

Ruskof pisze: na dzielnicy widzialem nawet dziewczyny w moim wieku lub 2/3 lata starsze w ich kapturach.Co bezsensowne mi się zdaje jeszcze,to ze kobiety do meczetow nie chodza,a mezczyzni musza klekac i glowe na ziemie w stronie Mekki.
To nieprawda, że kobiety nie chodzą do meczetów ;) Może nie tak często jak mężczyźni, ale chodzą. Modlić się oczywiście też muszą.
A co do 'kapturów' - jeśli jest im dobrze z hijabem, to czemu mają go nie nosić? Nie mówię to o hijabie, zza którego kompletnie nic nie widać, ale tako odsłaniający twarz to nic złego. Żydówki też nie powinny pokazywać włosów (żeby nie nosić chustek, wiele z nich nosi peruki) i jakoś nikomu to nie przeszkadza. W niektórych kościołach chrześcijańskich kobiety także zakrywają głowę, przynajmniej na czas nabożeństwa. Moim zdaniem wcale nie jest to takie złe. Oczywiście jeśli kobieta sama jest przekonana, że powinna zakryć głowę;)
Kryptozoolog pisze:
Sothis pisze: Fail. To islam czerpał z chrześcijaństwa. Inspiracją dla Muhammada było zwłaszcza chrześcijaństwo monofizyckie ;)
Fail. Podobno przez parę lat, które przemilczała Biblia Jezus przebywał wśród nich i na ich wierze potem kreował swoje nauki. Tak słyszałem w programie naukowym.
Hmm...interesujące, szczególnie dlatego, że Muhammad żył w czasach, w których chrześcijaństwo już istniało, a Jezus już dawno po ziemi nie chodził ;) Skoro więc Muhammad jest twórcą islamu...jak Jezus mógł się czegokolwiek uczyć od muzułmanów? Z drugiej jednak strony, wg wyznawców islamu wszyscy prorocy byli muzułmanami, a Jezus wcale na krzyżu nie zginął.
Racja, dużo zależy od tego, w co się wierzy i czy się w ogóle wierzy.
Co do terrorystów - wyznawcy islamu, chrześcijaństwa, judaizmu, hinduizmu...wszędzie znajdą się fanatycy gotowi zabijać w imię religii, jak i normalni wierzący ludzie :)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: Darnok »

gotowi zabijać w imię religii, jak i normalni wierzący ludzie :)
Jakoś w Islamie ten odsetek jest zatrważająco wysoki ;)
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: Kryptozoolog »

Darnok pisze:
gotowi zabijać w imię religii, jak i normalni wierzący ludzie :)
Jakoś w Islamie ten odsetek jest zatrważająco wysoki ;)
Bo mają dużo wyznawców, a my nie prowadzimy ankiet na temat katolików, którzy zostali psychopatami, pedofilami lub terrorystami.
To wina dobrowolnego interpretowania Koranu.
Ponad to mamy też dużo odłamów, więc czy zaliczać też protestantów, luteran i prawosławnych? Islam też ma swoje odłamy, które różnią się zasadniczo.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: Ruskof »

Kryptozoolog pisze:Tylko że nawet daty religie mają inne :D
Ja nie pokazuje niczego nadmiernie, to robiła inkwizycja, talibowie, fanatycy i terroryści. Ludzie, to paranoja by wymordować cały świat przez to że od dziecka wmawiano im inne wierzenia i dali sobie to wmówić... A póki co islam i chrześcijanie cały czas to robią i robili przykładem są fanatycy religijni odpowiadający za jakieś zamachy, terroryści islamscy, inkwizycja, krucjaty...
Jesli się nie myle to wg kalendarzu islamskiego,mamy 1430 rok :)
Hmm...interesujące, szczególnie dlatego, że Muhammad żył w czasach, w których chrześcijaństwo już istniało, a Jezus już dawno po ziemi nie chodził Skoro więc Muhammad jest twórcą islamu...jak Jezus mógł się czegokolwiek uczyć od muzułmanów? Z drugiej jednak strony, wg wyznawców islamu wszyscy prorocy byli muzułmanami, a Jezus wcale na krzyżu nie zginął.
W islamie jezus jest prorokiem,a czy umarl na krzyzu czy w inny sposob to juz nie wiem.

Nie wiedzialem ze jednak kobiety chodza do meczetow,myslalem ze wg ich religii,ich zadaniem bylo rodzic dzieci,sprzatac i zmywac w domu,i nie wychodzic nigdzie,ale to juz zaliczam do seksismu.
A co do hijabow,to zal mi takich dziewczyn (te mniej wiecej w moim wieku) bo niektore naprawde sa ladne,ze az szkoda nie patrzec na nie :| :D
Awatar użytkownika
Zaara
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 82
Rejestracja: 2008-10-10, 23:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: Zaara »

W islamie jezus jest prorokiem,a czy umarl na krzyzu czy w inny sposob to juz nie wiem.
Wg islamu Jezus (Isa) nie umarł w ogóle ;) Pojmano i powieszono na krzyżu kogoś innego, a Jezus po pewnym czasie został wzięty do nieba (razem z ciałem)
A co do hijabow,to zal mi takich dziewczyn (te mniej wiecej w moim wieku) bo niektore naprawde sa ladne,ze az szkoda nie patrzec na nie
Ładne są :D To jest jeden z powodów, dla których muszą się zakrywać. Wg muzułmanów kobieta jest jak cenny klejnot, a takie zawsze są niepozorne, ukryte (np. diament w szarej skale) dlatego również kobieta powinna się zakrywać. Wbrew pozorom jest sporo młodych dziewczyn, które zakładają hijab całkowicie dobrowolnie, po prostu mają takie przekonanie. Aczkolwiek na pewno coraz więcej młodych dziewczyn chciałoby się go pozbyć.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: Ruskof »

No a jak...kto chcialby taki hijab nosic bodajze w bagdadzie,gdy tam w lecie pali po 47°C :P
Awatar użytkownika
Zaara
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 82
Rejestracja: 2008-10-10, 23:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: Zaara »

Muzułmanki mówią 'kwestia przyzwyczajenia i tego, że po prostu chodzi się wolniej zamiast się spieszyć' :D Ja nie dałabym rady i nie jestem pewna, czy do tego w ogóle da się orzyzwyczaić...
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: Ruskof »

Zbyt bardzo oddaja się religii.Szkoda mi ich...
waldi1001
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2009-11-03, 20:45

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: waldi1001 »

Kryptozoolog pisze:Nie lubię żadnej religii (no, może oprócz religii wschodu jak hinduizm i buddyzm).
Wszyscy prowokują do wojen, mordują miliony ludzi przez tysiące lat, mają grupy fanatyków skutecznie zniechęcające mnie do ich wiary, są to złodzieje, bandyci, ludobójcy i kłamcy.
Będąc w Egipcie, poznałem tą dobrą stronę islamu.
Pomaganie biednym, potrzeba pomocy ileś razy do roku w postaci części swoich zysków i mięsa, równość, wysoko rozwinięta kultura...
Jednak większość ludzi woli patrzeć na islam tylko poprzez terrorystów i fanatyków. Dobrze... Więc spytam się, wyznawcy której religii nie mają wśród swoich szeregów tych terrorystów i fanatyków?
Księża przysuwający się na lekcji do chłopaków, zakonnice, które biją dzieci, inkwizycja, krucjaty, konkwistadorzy... Czy to nie jest odpowiednikiem tych całych talibów i Dżihadu? Mordujących ludzi za wiarę i fanatycznie wierzących w stek kłamstw, które obali pierwszy lepszy naukowiec?
Media zmieniają pogląd na inne religie bardzo skutecznie, pokazywanie każdego muzułmanina jako dzikusa z karabinem jest doskonałą propagandą i powodem do kontynuowania wojen. Więc pytam się cały naród białych - wy jesteście lepsi? Wiecie jak oni was pokazują?


Wiele religi ma na sumieniu życie ludzkie, bo żle interpretują pisma święte co nikogo nie usprawiedliwia. Każdy kto twierdzi że zabija w imie Boże BLUŻNI przeciw Bogu który tak bardzo umiłował człowieka. Tylko Bóg ma prawo do tego aby świadomie odebrać życie które nam ofiarował i niepotrzebuje do tego pośredników gdyż nasza dusza już nim jest................
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: Kryptozoolog »

waldi1001 pisze:
Kryptozoolog pisze:Nie lubię żadnej religii (no, może oprócz religii wschodu jak hinduizm i buddyzm).
Wszyscy prowokują do wojen, mordują miliony ludzi przez tysiące lat, mają grupy fanatyków skutecznie zniechęcające mnie do ich wiary, są to złodzieje, bandyci, ludobójcy i kłamcy.
Będąc w Egipcie, poznałem tą dobrą stronę islamu.
Pomaganie biednym, potrzeba pomocy ileś razy do roku w postaci części swoich zysków i mięsa, równość, wysoko rozwinięta kultura...
Jednak większość ludzi woli patrzeć na islam tylko poprzez terrorystów i fanatyków. Dobrze... Więc spytam się, wyznawcy której religii nie mają wśród swoich szeregów tych terrorystów i fanatyków?
Księża przysuwający się na lekcji do chłopaków, zakonnice, które biją dzieci, inkwizycja, krucjaty, konkwistadorzy... Czy to nie jest odpowiednikiem tych całych talibów i Dżihadu? Mordujących ludzi za wiarę i fanatycznie wierzących w stek kłamstw, które obali pierwszy lepszy naukowiec?
Media zmieniają pogląd na inne religie bardzo skutecznie, pokazywanie każdego muzułmanina jako dzikusa z karabinem jest doskonałą propagandą i powodem do kontynuowania wojen. Więc pytam się cały naród białych - wy jesteście lepsi? Wiecie jak oni was pokazują?


Wiele religi ma na sumieniu życie ludzkie, bo żle interpretują pisma święte co nikogo nie usprawiedliwia. Każdy kto twierdzi że zabija w imie Boże BLUŻNI przeciw Bogu który tak bardzo umiłował człowieka. Tylko Bóg ma prawo do tego aby świadomie odebrać życie które nam ofiarował i niepotrzebuje do tego pośredników gdyż nasza dusza już nim jest................
A skąd wiesz że Bóg?
A czemu nie Bogowie?
Albo jaki Bóg?

Jestem bardzo ciekaw twojego zdania na te pytania... skoro już mówisz ogólnie o religii, to zaakceptuj też że to nie tylko Chrześcijaństwo, Islam, Prawosławie i ktoś tam jeszcze. Jest wiele innych religii, a każda (oprócz buddystów) ma na swoim koncie masowe mordy w imię swoich Bogów i religii.
Święta Wojna - Krucjaty (nie tylko na ziemię świętą, też np. wypędzenia Maurów z półwyspu iberyjskiego i na prawosławie)
Prawo Islamu łamiące prawa człowieka i cały system - Inkwizycja, Konkwistadorzy błogosławieni przez Papieża w imię szerzenia chrześcijaństwa.
Taaak, idealne religie... może jak założą rękawiczki i zniszczą wszystkie światowe archiwa i materiały historyczne.
waldi1001
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2009-11-03, 20:45

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: waldi1001 »

Kryptozoolog

Przyjmuje to do wiadomości i zgadzam się z Tobą. W mojej wypowiedzi właśnie te religie miałem na myśli a w szczegulności Chrześcijaństwo i islam. Co do Boga.... Każdy ma wolną wole a ja, nikomu nic nie nażucam choć zastanawia mnie fakt, że każdy człowiek ma dusze i tu nasuwa się pytanie kto stwożył dusze???????? Ale to już inny temat
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: Ruskof »

Moim zdaniem lepiej wierzyc w cos,poniewaz czasami "wiara czyni cuda",chociaz te cuda w wiekszosci sa zwyklym oszustwem :|
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: Kryptozoolog »

Tak, dobrze w coś wierzyć ale po co teraz robić sobie zakazy, skoro życie jest takie krótkie i nie ma na to dowodów? Po śmierci mogę iść do raju, ale zadowolę się tymi dziewicami czy co tam ma być...
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: Ruskof »

Wierzac w cos nie musze się ograniczac,mimo ze bog jest moim "stworca" to nie ma nic do powiedzenia temu co robie,nie zakazuje mi niczego,dal mi zycie,a jesli sobie je zpieprze to moj problem.Oczywiscie,nawet zyjac bez religijnych zakazow ograniczam się do odpowiednich czynow,poniewaz nie jestem dziki. :)
waldi1001
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2009-11-03, 20:45

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: waldi1001 »

Kryptozoolog pisze:Tak, dobrze w coś wierzyć ale po co teraz robić sobie zakazy, skoro życie jest takie krótkie i nie ma na to dowodów? Po śmierci mogę iść do raju, ale zadowolę się tymi dziewicami czy co tam ma być...
Nie zrozum mnie żle pisze tyko to oczym słyszałem ale to chyba menczennikom islamu [fanatycznym samobujcom] wciska się bzdury że jeśli wykonają zadanie to znajdą się w raju a z nimi 72 HURYSY wieczne dziewice dla każdego.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: Ruskof »

Tak,wg islamu,prawdziwy muzulman ma umrzec za swoja religie,a zarazem zabic wyznawcow innych religii,poniewaz muzulmanie uwazaja innych za "wrogow" bo nie wierza w to co oni :lol:
Z tad te wszystkie zamachy.
waldi1001
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2009-11-03, 20:45

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: waldi1001 »

Ruskof pisze:Tak,wg islamu,prawdziwy muzulman ma umrzec za swoja religie,a zarazem zabic wyznawcow innych religii,poniewaz muzulmanie uwazaja innych za "wrogow" bo nie wierza w to co oni :lol:
Z tad te wszystkie zamachy.
Z tych samych pobudek fanatycznych chrześcijańscy krzyrzowcy prześladowali i mordowali wyznawców innych religi (wyprawy krzyrzowe). Konkwistadorzy z Kolumbem na czele mordowali indian obu ameryk. A inkwizycja paliła na stosie tych którzy jej zdaniem blużnili przeciw bogu oskarrzonych o czary i szarlatanów. A muzeumanie uważają swoją religie za idealną i nie widzą niczego złego w tym ze zabijają ludzi. Jak napisałeś niewierni allachowi to ich wrogowie
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”