Jak postrzegacie islam?

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: Spock »

Tego typu działania w imię "ochrony kultury europejskiej" powinny zmniejszyć wzrost liczby muzułmanów w Europie bez używania przemocy
To nie przejdzie. Emigrant, po naturalizacji staje się pełnoprawnym obywatelem danego kraju i korzysta ze wszystkich praw przynależnych autochtonom. Każde różnicowanie byłoby dyskryminacją. A wprowadzenie religii państwowej to w rezultacie ograniczenie swobód obywatelskich (już obojętnie muzułmanów czy chrześcijan).
Wiecie, że do 2025 roku muzułmanie będą wynosić 10% populacji europy
Rok 2025 - ilość muzułmanów w Europie: 10%
Rok 2009 - ilość muzułmanów w Europie: 7%

No rzeczywiście, olbrzymi skok. W takim tempie islam zaleje stary kontynent za jakieś 500 lat.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: Sothis »

Każda religia to bagno, mniejsze bądź większe, nacjonalizm to patologia, ale teraz mniejsza o to.
Rzecz w tym, aby emigranci dostosować się musieli do prawa obowiązującego w danym państwie: "mój kraj, moje prawo", gdyby taką zasadę wprowadzono chociażby we Francji w odpowiednim momencie, nie byłoby tylu nieporozumień i nienawiści. Tolerancji absolutnej mówię nie.
A co do tych śmiesznych pomysłów apropos emigrantów to wtóruję Spockowi. Amen. ;]
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: Spock »

Rzecz w tym, aby emigranci dostosować się musieli do prawa obowiązującego w danym państwie
A nie jest tak ? Kamienowanie niewiernych żon raczej podpada pod kodeks karny, nawet jeśli to praktyka religijna.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: Darnok »

Spock- z tego co się orientuję, to w Anglii Imam nie został skazany za wielokrotne gwałcenie swojej córki, ponieważ "trzeba być tolerancyjnym". Już pomijając fakt, że w opiece społecznej pracują tam muzułmanie, którzy pomagają innym muzułmanom. Myślisz, że taka opieka społeczna pomaga się przystosować do nowych warunków i asymilować ze społeczeństwem? zresztą jak wyglądają Niemieckie szkoły, do których w większości chodzą wyznawcy islamu każdy widzi- przy polskich szkołach to pikuś.
Przybysze z muzułmańskich krajów powinni podlegać jakiejś kontroli- wizyty dzielnicowego itp., nawet kosztem poprawności politycznej.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: Spock »

Dzielnicowy może odwiedzić co najwyżej podejrzanych o terroryzm. Oskarżonych odwiedzają antyterroryści i prokurator.
A samo bycie Arabem raczej nie daje podstaw do działań policyjnych.

Nie ma potrzeby wprowadzać żadnego prewencyjnego nadzoru. Wystarczy skutecznie egzekwować istniejące prawo.

PS. Gdzieniegdzie mówi się o oficjalnym dopuszczeniu wielożeństwa. Na razie to tylko prywatne opinie niektórych osób, ale niewykluczone, że kiedyś to nastąpi.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: Darnok »

PS. Gdzieniegdzie mówi się o oficjalnym dopuszczeniu wielożeństwa. Na razie to tylko prywatne opinie niektórych osób, ale niewykluczone, że kiedyś to nastąpi.
Ciekawe pod wpływem jakiej religii? ;)
właśnie o to mi chodzi- modyfikacja prawa pod kogoś. W tym momencie UK zmienia przepisy dot. ubioru Islamskich kobiet- policjantek. Dzisiaj policja, jutro wojsko, a na końcu zmiana prawa cywilnego i kara śmierci za prostytucję.
Pamiętajmy, że w demokracji rządzi tłum, a gdy większością będą muzułmanie, to będziemy mieć problem.
waldi1001
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2009-11-03, 20:45

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: waldi1001 »

Ta raligia napewno jest religią wielkiej wiary może i nadzieji ale czy napewno miłości??? "Nie ma innego Boga prócz Boga jedynego, a Mohamet jest jego prorokiem" "Wszystkie prawa świata wywodzą się z jego woli i mądrości"-(Allaha) ale napewno nie gniew, zemsta, nienawiść i chciwość bo to nie są nażędzia Boga który człowieka umiłował ponad wszystko ale narzędzia szatana który umysły i serca nimi zaśmieca
Islam kojaży mi się z fanatyzmem i terroryzmem bo takim jest najczęściej pokazywany w mediach. Ciogłe ataki ofiary i śmierć a to wszystko w imie czego???????????
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: Kryptozoolog »

Nie lubię żadnej religii (no, może oprócz religii wschodu jak hinduizm i buddyzm).
Wszyscy prowokują do wojen, mordują miliony ludzi przez tysiące lat, mają grupy fanatyków skutecznie zniechęcające mnie do ich wiary, są to złodzieje, bandyci, ludobójcy i kłamcy.
Będąc w Egipcie, poznałem tą dobrą stronę islamu.
Pomaganie biednym, potrzeba pomocy ileś razy do roku w postaci części swoich zysków i mięsa, równość, wysoko rozwinięta kultura...
Jednak większość ludzi woli patrzeć na islam tylko poprzez terrorystów i fanatyków. Dobrze... Więc spytam się, wyznawcy której religii nie mają wśród swoich szeregów tych terrorystów i fanatyków?
Księża przysuwający się na lekcji do chłopaków, zakonnice, które biją dzieci, inkwizycja, krucjaty, konkwistadorzy... Czy to nie jest odpowiednikiem tych całych talibów i Dżihadu? Mordujących ludzi za wiarę i fanatycznie wierzących w stek kłamstw, które obali pierwszy lepszy naukowiec?
Media zmieniają pogląd na inne religie bardzo skutecznie, pokazywanie każdego muzułmanina jako dzikusa z karabinem jest doskonałą propagandą i powodem do kontynuowania wojen. Więc pytam się cały naród białych - wy jesteście lepsi? Wiecie jak oni was pokazują?
Arakhnos
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2009-02-08, 17:38

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: Arakhnos »

Islam to wbrew pozorom zupełnie różna religia. Bóg muzułmański w odróżnieniu od chrześcijańskiego jest bogiem osobowym. Ogólnie mówiąc w islamie są inne wyobrażenia pojęć znanych nam w innej formy.
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: Kryptozoolog »

Arakhnos pisze:Islam to wbrew pozorom zupełnie różna religia. Bóg muzułmański w odróżnieniu od chrześcijańskiego jest bogiem osobowym. Ogólnie mówiąc w islamie są inne wyobrażenia pojęć znanych nam w innej formy.
Dlatego że chrześcijaństwo wymyślono na wzór islamu i judaizmu, a dokładniej jego odłamów. Tylko parę rzeczy zmieniono, a dokładna różnica pojawiła się dopiero setki lat później kiedy ludzie zaczęli różnie interpretować tą religię i trochę się zmieniła.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: Sothis »

Kryptozoolog pisze:
Dlatego że chrześcijaństwo wymyślono na wzór islamu i judaizmu, a dokładniej jego odłamów.
Fail. To islam czerpał z chrześcijaństwa. Inspiracją dla Muhammada było zwłaszcza chrześcijaństwo monofizyckie ;)
Ostatnio zmieniony 2009-11-08, 14:58 przez Sothis, łącznie zmieniany 1 raz.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: Ruskof »

WG mnie islam to religia jak chrzesciansko,buddyzm,i inne religie.Maja dziwne pomysly co do kobiet (nie obrażamy innych nacji - pierwsze i ostatnie upomnienie. Spock) na dzielnicy widzialem nawet dziewczyny w moim wieku lub 2/3 lata starsze w ich kapturach.Co bezsensowne mi się zdaje jeszcze,to ze kobiety do meczetow nie chodza,a mezczyzni musza klekac i glowe na ziemie w stronie Mekki.
A na koniec,prawo Arabii Saudyjskiej?Przeczytajcie szczegolnie to bo wg mnie kazdy kraj ma to zastosowac,chociaz to zbyt drastyczna decyzja.
W Arabii Saudyjskiej obowiazuje takie prawo,ze gdy kradniesz,a zobacza ze np prawa reka kradles,to ci wycinaja prawa dlon.Jesli obiema rekami kradles,i cie przylapia z obiema rekami,to pozegnaj się z dlonmi na zawsze,chyba ze ci przyszyja czyjes inne.Czyz nie dobry pomysl na zbijanie kradziezy na calym swiecie? :diabel2:
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: Spock »

Pomysł zły. Nawet pomijając względy humanitarne, to co zrobić z taką armią inwalidów ? Gdzie będą pracować, jak im ręce poucinamy ?
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: Kryptozoolog »

Sothis pisze:
Kryptozoolog pisze:
Dlatego że chrześcijaństwo wymyślono na wzór islamu i judaizmu, a dokładniej jego odłamów.
Fail. To islam czerpał z chrześcijaństwa. Inspiracją dla Muhammada było zwłaszcza chrześcijaństwo monofizyckie ;)
Fail. Podobno przez parę lat, które przemilczała Biblia Jezus przebywał wśród nich i na ich wierze potem kreował swoje nauki. Tak słyszałem w programie naukowym.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: Ruskof »

Spock pisze:Pomysł zły. Nawet pomijając względy humanitarne, to co zrobić z taką armią inwalidów ? Gdzie będą pracować, jak im ręce poucinamy ?
Nie mowie ze trzeba to zrobic.A ze beda inwalidami,to ich problem,tatus im wczesniej powtarzal ze mieli nie krasc :D
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: Darnok »

Fail. Podobno przez parę lat, które przemilczała Biblia Jezus przebywał wśród nich i na ich wierze potem kreował swoje nauki. Tak słyszałem w programie naukowym.
hahahaha :):):):)
Przestań już oglądać te swoje "programy naukowe", albo zacznij myśleć, bo im więcej postów piszesz, tym większe lenistwo intelektualne wykazujesz.
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Jak postrzegacie islam?

Post autor: Kryptozoolog »

Darnok pisze:
Fail. Podobno przez parę lat, które przemilczała Biblia Jezus przebywał wśród nich i na ich wierze potem kreował swoje nauki. Tak słyszałem w programie naukowym.
hahahaha :):):):)
Przestań już oglądać te swoje "programy naukowe", albo zacznij myśleć, bo im więcej postów piszesz, tym większe lenistwo intelektualne wykazujesz.
To już kwestia naszych wierzeń religijnych, nawet kiedy nie mają nic wspólnego z tematem zawsze człowiek za szybką wierzy w coś, co drugi potępia. Niestety, tego nie da się uniknąć. I nie myśl że jestem jakimś ateistom z onetu, który w każdym nowym artykule piszę tylko ''katole są głupi'' gdyż jasno napisałem że jestem gotów być wyznawcą każdej religii, o ile ona sama da mi znak jej prawdziwości, nie stare dziady, którym po prostu coś się wmawia od dziecka.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”