Sumerowie

Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Sumerowie

Post autor: Ivellios »

Zadziwiające jest to, że tysiące lat temu tak prymitywny lud posiadał wiedzę z astronomii dorownującą dzisiejszej. Znali dokładne położenie 10 planet układu słonecznego (tą dziesiątą miała być Nibiru) oraz wiedzieli, że Ziemia jest okrągła, a wszystkie planety okrążają Słońce. Jeszcze ciekawsze były ich wierzenia. Według nich Ziemia była częścią planety Tiamat, która rozpadła się po zderzeniu z Nibiru (wtedy miał powstać pas asteroidów między Marsem a Jowiszem), natomiast człowiek ma być wynikiem stworzenia przez 'bogów' z tejże planety jako siła robocza. Co ciekawe pierwsze udane serie ludzi nazwali Adamu. Według Sumerów przybysze eksploatowali surowce ziemskie, które skończyły się na ich rodzimej planecie. Informacje te odnaleziono wyryte pismem klinowym na glinianych tabliczkach mających prawie 6 tys. lat.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Sumerowie

Post autor: cleric »

napewno nie jest to ich wymysl lub dzielo przypadku.. prawdy raczej się nie dowiemy, jak to tam bylo, skad to wiedzieli itd. chyba tylko pozostaje wierzyc ze wiedza dana im byla 'z gory'..
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Sumerowie

Post autor: Sothis »

Ivellios pisze: Informacje te odnaleziono wyryte pismem klinowym na glinianych tabliczkach mających prawie 6 tys. lat.
Ale informacje o czym? O tym, że ufoludki eksploatowały surowce z sumeryjskich kopalń?
Poprosiłbym o te informacje, napisane oczywiście alfabetem łacińskim. To jest raz :)

Dwa. Jeżeli chodzi o rzekome przedstawienie naszego układu słonecznego na jednej z glinianych tabliczek

Kod: Zaznacz cały

http://www.xfacts.com/lemshay.jpg
to najprawdopodobniej jest to jeden z gwiazdozbiorów, a nie planety. Polecam artykuł autorstwa Krzysztofa Sykty.

Kod: Zaznacz cały

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,432
Jak zwykle, prawda leży zapewne gdzieś pośrodku, być może bez pozaziemskich przybyszów, co moim zdaniem nie ujmuje nic z aury tajemniczości jaką spowity jest ten rejon świata.
Tomaszz19
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2009-05-07, 19:31

Re: Sumerowie

Post autor: Tomaszz19 »

nasza rasa jest stworzona prze nature a nie przez Boga a jesli z tym Planeta Nibru roku 2012 jest prawda to powinni USA ,Rosja albo Nato stworzyc rakiete co zniszczy Planete Nibr
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Sumerowie

Post autor: FaKtoMaaN »

jeśli takoba planeta by istniała, i była by tak wielka, jak o niej mowa, to już powinna być widoczna..
2 jeśli jej przelot ma spowodować kataklizm, to czemu ma to trwać tylko 3 dni? a nie dłużej?? jeśli się będzie zbliżała, to jej oddziaływanie powinno się stopniowo nasilać, a nie tak od razu palnąć, 21grudnia 2012r czy kiedyś tam.. nie wiem może się myślę ale tak sobie to wyobrażam o NIBURU..
jager3223
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 141
Rejestracja: 2008-10-31, 21:09

Re: Sumerowie

Post autor: jager3223 »

Może dlatego tak szybko powiększali swoją wiedzę, że nie mordowali ludzi przedstwawiających nowe teorie, jak to miało miejsce w średniowieczu.
Ich życie było zależne od pogody, a więc musieli wymyśleć kalendarz.
Poszli w kierunku astronomii i dobrze ją rozwinęli.
Justice
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2009-05-04, 00:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Sumerowie

Post autor: Justice »

Eh, no właśnie, cywilizacja się tak ładnie rozwijała, sumerowie, grecy, rzymianie itp., potem przyszło chrześcijaństwo i na kilkanaście wieków dorobek ludzkości szlag trafił i zapanowała ciemnota. A szkoda, bo może gdyby nie to dziś bylibyśmy już dużo mądrzejsi niż jesteśmy.
Awatar użytkownika
Dandy_of_Dada69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: 2009-06-29, 12:01

Re: Sumerowie

Post autor: Dandy_of_Dada69 »

"Archeolodzy zaczęli kopać. Natrafili na jedną cywilizację, zachwycili się jej zaawansowaniem. Cywilizacja ta twierdziła, że wszystko co wie, wie od swych przodków. Kopali głębiej. Natrafili na kolejną. Ona także twierdziła, że wszystko zawdzięcza przodkom. (...) W końcu natrafili na Sumerów. Oni uważali, że całą wiedzę otrzymali od bogów. I na tym ślad się kończy".
Sumerowie uważali, że ich bogowie przylecieli z gwiazd w swoich ognistych rydwanach. Stworzyli ludzi rzeczywiście jako siłę roboczą, bez możliwości naturalnego rozmnażania się i własnego życia. Dopiero bóg Enki się zbuntował, dał ludziom zdolność rozmnażania się oraz z tego co pamiętam podarował ogień (jak Prometeusz :-)). Innym bogom się to nie spodobało i został wyklęty.
Plany budowy świątyń ludzie też otrzymywali od bogów. Mieli do tych świątyń przylatywać raz na miesiąc w celu komunikacji z ludnością. Jest to opisane na jednej z rzeźb, która na szczęście się zachowała (siedzący władca trzymający na kolanach plany budowy kolejnej świątyni i wyjaśnienie, że dostał je od tego a tego boga, jak znajdę to wrzucę).
Tyle na chwilę obecną pamiętam. Nie wiem jeszcze czy to ta cywilizacja opisała bitwę dwóch bogów o Ziemię. Mieli toczyć ją w powietrzu w swoich "ognistych rydwanach" strzelając do siebie "kulami ognia". W końcu chyba żaden z nich nie wygrał ostatecznie.

Zapomniałabym dodać, że wg Sumerów bogowie byli nieśmiertelni - ale może po prostu żyli o wiele dłużej od nich. Zazdrościli bogom tej nieśmiertelności, a bogowie mimo że podobno mogli, nie dali im jej. Nie wiem, czy powstał z tego jakiś bunt lub coś w tym stylu i czy Enki znowu próbował zadziałać.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Sumerowie

Post autor: Sothis »

Skąd te informacje? Źródło jakieś może? Hę? Byłbym wdzięczny.
Fluxres
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 106
Rejestracja: 2008-12-25, 21:37
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Sumerowie

Post autor: Fluxres »

Ciekawe.
Tomaszz19 pisze:nasza rasa jest stworzona prze nature a nie przez Boga
A masz pewność. Skąd wiesz, że nie stworzył nas jakiś absolut ktory teraz wszystko obserwuje?


[quote="
Justice pisze:
Eh, no właśnie, cywilizacja się tak ładnie rozwijała, sumerowie, grecy, rzymianie itp., potem przyszło chrześcijaństwo i na kilkanaście wieków dorobek ludzkości szlag trafił i zapanowała ciemnota. A szkoda, bo może gdyby nie to dziś bylibyśmy już dużo mądrzejsi niż jesteśmy.
Bo to o to chodzi. Wszystko się zapętla i teraz zaś mamy się rozwijać.
Sothis pisze:Skąd te informacje? Źródło jakieś może? Hę? Byłbym wdzięczny.
A może sam do czegoś doszedł.

A co do tych kuli ognia to mogło by być zaobserwowanie zjawska wybuchu wulkanu i tłumaczenie sobie tak wyrzucania lawy w powietrze. Lub jednej z teori wyginiecia dinozaurów(Deszcz meteorytów)
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Sumerowie

Post autor: Sothis »

Fluxres pisze:
A może sam do czegoś doszedł.
Na pewno, wiedza spłynęła na niego sama. ;]
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Sumerowie

Post autor: DanaS »

Chętnie bym jakiś tekst źródłowy zobaczyła bo jak na razie to to do mnie nie trafia. Człowiek ewoluował i się udoskonalił dzięki naturze i prawom ewolucji. Wszystkie wynalazki typu astronomia, budownictwo itp. moim zdaniem powstały z konieczności. Obserwując niebo i gwiazdy można baaaardzo wiele zrozumieć. Znajomość planet też nie czyni trudności bo przy odpowiednim ustawieniu planet można przy pomocy prostych soczewek zobaczyć naprawdę dużo. Potzreba matką wynalazku. Prędzej uwierzę, że byli inteligentniejści od nas i znali lepiej astrofizykę niż w to że przylatywali do nich bogowie w ognistych rydwanach (z częstotliwością co miesiąc !).
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Sumerowie

Post autor: DanaS »

Dobrze Voozie. Niech Ci będzie TEORIA. Jakkolwiek byś tego nie nazwał. Jednak badania naukowe potwierdzają że takie zjawisko zachodzi, i to nie tylko i ludzi ale u większości gatunków na Ziemi. Znam i biologię i anatomię i historię i fizykę. Dla mnie, powtarzam, dla mnie (bo zaraz znowu mnie pogryziesz) ewolucja nie jest tylko teorią a jest stwierdzonym faktem. To że używa się sformułowania "teoria ewolucji", OK. Ja mam swoje zdanie. Do którego mam prawo.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Sumerowie

Post autor: DanaS »

Nie sądzę żeby ktoś sobie robił notatki z postów tutaj więc każdy kto zaliczył choć parę lekcji biologii wie, że jest to TEORIA EWOLUCJI. NIe róbmy z ludzi idiotów. Nikt tu nikomu nic nie wmawia. Szukasz teorii spiskowych Voozie ;)
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Sumerowie

Post autor: Spock »

Teoria ewolucji nie jest "tylko teorią", a to dlatego, że w nauce pojęcie "teorii" znaczy co innego niż w języku potocznym. Pomysły niesprawdzone, które dopiero czekają na udowodnienie, noszą nazwę HIPOTEZY. Kiedy coś zyskuje status TEORII, to znaczy że jest już dobrze zbadane i uzasadnione.

Wiem że marudzę. Ale ostatnio moja wiara w rozsądek społeczeństwa została mocno zachwiana, dlatego mówię drukowanymi literami...
bolek

Re: Sumerowie

Post autor: bolek »

Jestem tu nowy i poszukuję informacji na temat (teorii) jak Sumerowie opracowali system sześćdziesiątkowy, bo szukałem w internecie ale znalzłem tylko jak on wyglądał a nie ma informacji jak powstał, podobno ma związek z obserwacjami nieba gwiazd i faz ksężyca
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Inne cywilizacje”