Indianie - Rdzenni Amerykanie - potomkowie... ?

Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Indianie - Rdzenni Amerykanie - potomkowie... ?

Post autor: UFOszaman »

Indianie, rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej, zamieszkiwali niegdyś cały rozległy kontynent, żyjąc w harmonii z amerykańską przyrodą.
Przybycie osadników z Europy było początkiem " KOŃCA INDIAŃSKIEGO ŚWIATA " , bezpowrotnie zniszczyło całą tradycję i kulturę mieszkańców tej ziemi.
Filmy i książki, które stworzyły legendę Dzikiego Zachodu, ukazywały jedynie mały wycinek historycznego dziedzictwa Indian północnoamerykańskich.
" Czerwonoskórzy " nie byli jednym narodem, lecz dzielili się na wiele różnych grup i plemion o odmiennej kulturze, obyczajach i języku.
Pierwsi ludzie przybyli na kontynent amerykański około 35 tysięcy lat temu z Syberii na Alaskę przez Cieśninę Beringa.
Rozprzestrzenili się w obu Amerykach, przystosowując się do tamtejszych warunków, rozwijając rozmaite kultury i różnicując się na wiele plemion.
Kim byli ich potomkowie ...?
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Indianie - Rdzenni Amerykanie - potomkowie... ?

Post autor: Sothis »

Boże, widzisz i nie grzmisz... Potomkowie Indian? A nie chodziło Ci czasem o przodków?
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: Indianie - Rdzenni Amerykanie - potomkowie... ?

Post autor: UFOszaman »

Tak, chodziło mi o przodków !
Dziękuję bardzo za zwrócenie mi bardzo istotnej uwagi.Pisałem ten temat po nie przespanych dwóch nocach ( powody są nie istotne ) i zrobiłem tą paskudną " literówkę ".
Jeszcze raz bardzo dziękuję ! Jednak są potrzebni Moderatorzy i za to im chwała.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Majowie, Inkowie”