Technologie i zagadki budowli

Kazzone
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 375
Rejestracja: 2006-10-26, 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Kazzone »

W kryptach trzymali coś tam ważnego dla nich, nie pamietam co :P. Ostatnio widziałem program w TV o piramidach, główny wątek brzmiał: Dlaczego piramidy?- Mam na myśli dlaczego budowali właśnie takie budowle w takim kształcie, jak chcecie się dowiedzieć w skrócie wam powiem, jak nie to pozostawie to dla siebie(no chyba ze wiecie, pewnie tak :D) bo to troche odchodzi od tematu.
Saard
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2006-12-26, 01:32
Lokalizacja: G-Ce

Post autor: Saard »

Ostrosłupy bo to tak ładniej wyglądało niż graniastosłupy :p.

Myśle ze były zdolne do zbudowania piramid Ofiarnych. (Może najpierw jakiś Szarak dał im projekt :P)
Podziemne krypty chowały złoto.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

jak chcecie się dowiedzieć w skrócie wam powiem, jak nie to pozostawie to dla siebie
Dlatego że łatwiej im było budować ostrosłupy od graniastosłupów ?
Kazzone
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 375
Rejestracja: 2006-10-26, 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Kazzone »

Spock pisze:Dlatego że łatwiej im było budować ostrosłupy od graniastosłupów ?
Dokładnie ;), było im łatwiej stawiać takie budowle i je utrzymać, przykład, ułóż z kostek wieże(jeden na drugim), gdy będzie wyższy, lekkie pchnięcie a się przewróci, zrób tera piramide, będzie twardo stała. Jest jescze druga przyczyna, stawiając piramidy chcieli się znaleść bliżej bogów, a wiadomo że faraona traktowali jak boga.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

ZAPYTAJ NAUCZYCIELA OD HISTORII, on ci na pewno wytłumaczy!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kurde co jak co, ale jak słysze niekiedy jak się "uczeni"
wymądrzają to ma mnie coś žežreć, a tylko dlatego że innych informacji na ten temat nie chce im się (tylko troche) zaakceptować............
Saard
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2006-12-26, 01:32
Lokalizacja: G-Ce

Post autor: Saard »

Oglądałem kiedyśjakiś stary program o piramidach. Pierwsze kilka naście pięter wbijali normalni potem budowali na około kamienne rusztownie a gdy ukończyli piramidy przez następne kilka miesięc, lat (?) wyrównywali to rusztowanie.
Ostatnio zmieniony 2007-06-08, 10:25 przez Saard, łącznie zmieniany 1 raz.
Kazzone
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 375
Rejestracja: 2006-10-26, 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Kazzone »

Właśnie czytam książkę: Bogowie Początków: Piramid nie zbudowali egipcjanie ani legendarni mieszkańczy atlantydy

Jak przeczytam dam wam cynk ;)

[ Dodano: 2007-06-08, 11:50 ]
Saard pisze:Oglądałem kiedyśjakiś stary program o piramidach. Pierwsze kilka naście pięter wbijali normalni potem budowali na około kamienne rusztownie a gdy ukończyli piramidy przez następne kilka miesięc, lat (?) wyrównywali to rusztowanie.
Ja oglądałem prog. że na blokach widać ślady cięcia, jakby używali piły mech. albo cos w tym stylu ;)
De Ruyter
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2005-07-16, 16:14
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: De Ruyter »

Z tego co wiem, Machu Picchu, Sacsahuamán i Tiahuanaco nie są już uznawane za zbudowane przez Inków, tylko przez inna, wcześniejszą kulturę
mija72
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2006-12-28, 11:08
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: mija72 »

Majowie i Inkowie zostawili nam dużo więcej zagadek niż cały starożytny Egipt.
banita
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 90
Rejestracja: 2007-06-05, 11:13
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Technologie i zagadki budowli

Post autor: banita »

Neron pisze:
Po co były im podziemne krypty, w których znajdowały się dziwne urządzenia( słyszałem o pułapkach, czego pilnowali)
Nic prostszego. Służyły do 'omamiania' tłumów przez kastę. Lud raz widział kapłana na jednym szczycie, za chwilę ten znikał i pojawiał się na drugim. I jak tu nie uwierzyć w jego boskość ;)


Neron pisze:Czy te cywilizacje były zdolne do zbudowania piramid ofiarnych...
a czemu nie? Jak Europa była zdolna do spłodzenia Inkwizycji, to czemu w Amerykach nie miałoby być ofiar? ;)
Zresztą to udowodnione, więc cytowany wielokropek jest co najmniej bez sensu.
Neron pisze: Ciekawe czy ich hieroglify, które nie zostały w 100% odkodowane, mają zapisane jakieś sposoby budowli, dobrze by było wiedzieć, czy mieli jakieś maszyny umożliwiające, takie budowanie. Wtedy odpadałby aspekt UFO
To polecam w takim razie zainteresowania się ich Kodeksami. Jak znajdziesz w nich coś na ten wzór to daj mi znać :] hehe
Kazzone
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 375
Rejestracja: 2006-10-26, 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Kazzone »

Majowie i Inkowie zostawili nam dużo więcej zagadek niż cały starożytny Egipt.
A tu bym polemizował... :)
banita
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 90
Rejestracja: 2007-06-05, 11:13
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: banita »

Tego nie da się ocenić.
Chociaż trzeba przyznać, że to często wymawiane zdanie przez archeologów zajmujących się kulturami prekolumbijskimi. Dla Egiptu idzie całe mnóstwo kasy na badania, na Ameryki zaledwie skromny ułamek tego wszystkiego.

btw. czemu piszesz tylko o Majach i Inkach? Gdzie inne cywilizacje indiańskie?
mija72
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2006-12-28, 11:08
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: mija72 »

[

A tu bym polemizował... :)[/quote]

Czemu ??? Wiele miast Majów i Inków jest jeszcze nie odkrytych, nie wiemy do czego służyły tak naprawde piramidy, drogi, baaardzo dużo nie wiemy :)

[ Dodano: 2007-08-10, 18:11 ]
banita pisze:Tego nie da się ocenić.
Chociaż trzeba przyznać, że to często wymawiane zdanie przez archeologów zajmujących się kulturami prekolumbijskimi. Dla Egiptu idzie całe mnóstwo kasy na badania, na Ameryki zaledwie skromny ułamek tego wszystkiego.

btw. czemu piszesz tylko o Majach i Inkach? Gdzie inne cywilizacje indiańskie?

Masz rację, jakoś tak mi to wyszło, może dlatego, że najwięcej czytałam o tych plemionach indiańskich, co nie umniejsza wartości innych szczepów. W najbliższym czasie uzupełnię swoją wiedzę i będę się wypowiadać bardziej ogólnie.
:oops: :grin:
Loucas
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 71
Rejestracja: 2008-12-13, 22:53
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Technologie i zagadki budowli

Post autor: Loucas »

W jednym programie dotyczącym cywilizacji prekolumbijskich wypowiadali się dzisiejsi inżynierowie budownictwa. Te wszystkie bloki skalne jakich używali Majowie do budowy swoich miast i dróg są wyciosane z dokładnością co do milimetra (jeżeli w ogóle są wyciosane). Kamienie są równe i dopasowane do siebie tak ściśle, że nie da się między nie wcisnąć kartki papieru. Według tych inżynierów wykonanie tak idealnie geometrycznych konstrukcji nie jest możliwe nawet dziś, przy pomocy najczulszych laserów jakie są nam dostępne. Więc w jaki sposób wykonał je starożytny, znakomicie wykształcony lud, który potem podbił i zniszczył biały człowiek??

W miejscach kultu Majów, na głazach wyryte są nieznane i nigdzie indziej nie spotykane symbole (które prawdopodobnie mogą być wyobrażeniami istot pozaziemskich, które pomogły w rozwoju cywilizacji Majów)

Autor tematu mówił, że język Majów został całkowicie odkodowany - otóż nie został i do tej pory trudno uzyskać jakiekolwiek informacje z ich zapisków. Jedyne co odszyfrowaliśmy to pismo węzełkowe - takie jakim posługiwali się Sumerowie zanim wynaleźli pismo.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Majowie, Inkowie”