Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Tematy dotyczące świadomego śnienia (LD), doświadczeń pozacielesnych (OOBE) oraz podróży mentalnych. Pytania o sposoby osiągania, ćwiczenia itd LD i OOBE prosimy umieszczać w przyklejonych tematach
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: amaranth »

Dziewczyna aseksualna...wow...chyba chciała być oryginalna.....A może miała inne powody/kompleksy, ofiara złego dotyku?/. Osobliwe twierdzenie, ale....może ją ta sfera życia nie interesowała....Jest wiele młodych osób z oziębłością płciową/ujmuje to nawet ICD-10/. Odnośnie nauki religii nie zmieniłam zdania. Taka już uparta jestem
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: Vampirio »

Według mnie kościół nie powinien mieć wpływu na szkołę czy rząd. A były takie przypadki np. straszenie ekskomuniką za poparcie ustawy o aborcji. Posłowie się po prostu wystraszyli linczu ze strony moherów i z ustawy nici.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: Darnok »

A były takie przypadki np. straszenie ekskomuniką za poparcie ustawy o aborcji.
Zaraz zaraz. Polityk deklaruje się jako katolik, a przepycha ustawę uderzająco w samo sedno jego religii? i dla Ciebie to jest szantaż?
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: amaranth »

Jak już o tym mowa...niektórzy lekarze boją się wykonać zabiegu przerwania ciąży, nawet jeśli jest to zgodne z ustawą/ciąża zagraża życiu matki/. Nie chodzi tu o niezgodność z ich poglądami, tylko lęk przed "wierzącymi" kolegami. Myślę, że sprawa Alicji Tysiąc też jest jest argumentem świadczącym o nadmiernym wpływie kościoła na życie społeczne
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: Darnok »

nawet jeśli jest to zgodne z ustawą/ciąża zagraża życiu matki/. Nie chodzi tu o niezgodność z ich poglądami, tylko lęk przed "wierzącymi" kolegami.
Ja tam o bojących się lekarzach nie słyszałem. Słyszałem natomiast, że czasem lekarze nie decydują się na taki zabieg ze względów etycznych. Co do sprawy Alicji Tysiąc, to rzeczywiście było to zagrożenie dla zdrowia, natomiast szkoda mi dziecka.
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: amaranth »

Poglądy religijne posłów nie powinny mieć wpływu na uchwalane ustawy. Obecnie wystarczy elementarna wiedza z zakresu antykoncepcji, aby uniknąć niechcianej ciąży. Poza tym to kwestia sumienia danego człowieka. No cóż....poglądy katolickie na aborcję narzucono wszystkim...poprzez ustawę. I to mi się nie podoba.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: Darnok »

Poglądy religijne posłów nie powinny mieć wpływu na uchwalane ustawy.
No cóż....poglądy katolickie na aborcję narzucono wszystkim...poprzez ustawę
Czyli jak narzucają, to zawsze jest to wina katolików, a jak odrzucają, to dlatego, że się katolików nie boją? a czemu nie dopuszczasz do myśli, że polityk po prostu sam z siebie jest za albo przeciw?
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: amaranth »

Pamiętasz tzw. ZCHN? Inicjatorem powstania ustawy był p. Walerian P. A w celu poparcia wprowadzenia ustawy zbierano podpisy również od osób upośledzonych umysłowo. Takich mieszkających w domach opieki prowadzonych przez zakonnice. A czemu księża na kazaniach zamiast mówić o bogu i Biblii mówią, na kogo dobry katolik ma głosować?
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: Vampirio »

U nas ksiądz nie porusza takich tematów jednak słyszałem o takich przypadkach. Według mnie powinno być tak jak w USA. Tam w szkołach nie naucza się religii a w instytucjach państwowych nie można umieszczać symboli religijnych.
Ostatnio zmieniony 2011-06-10, 22:42 przez Vampirio, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: amaranth »

I tak powinno być w Polsce. Wściekłam się, jak leżąc w szpitalu zaczepił mnie ksiądz... Ja sobie księdza nie życzyłam..w szpitalu powinien być personel medyczny...a ksiądz niech przychodzi tylko do tych, którzy mają takie życzenie. Nawet nie zapytał, czy jestem katoliczką....tylko od razu sakramenty....,, Krzyż niech wisi w domu i w kościele. Pamiętacie pewnie szopkę, jaką zrobili katolicy pod Pałacem Prezydenckim...
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: Vampirio »

Z tego co pamiętam działania obrońców krzyża nie podobały się nawet rodzinom zmarłych. Pomnik jest lepszym pomysłem ponieważ nie dyskryminuje mniejszości religijnych. Oczywiście jeśli nie ma na nim żadnych symboli katolickich.
Ostatnio zmieniony 2011-06-10, 22:52 przez Vampirio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: amaranth »

Działania tych fanatyków krytykowali też ludzie deklarujący się jako katolicy...Skrajne poglądy przynoszą tylko szkody...w Stanach notowano przypadki zabójstw ginekologów dokonujących aborcji przez katolików. A "Nie zabijaj" to pies?
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: Vampirio »

Odnośnie ,,Nie zabijaj" jest wiele takich przykładów.
1. Inkwizycja, dobrze że jej teraz nie ma bo poznałbym ciepło płomieni.
2. Krucjaty
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: amaranth »

Opisywano przypadek ekshumacji na przyklasztornym żeńskim klasztorze...jakież było zdziwienie, gdy oprócz zwłok zakonnic znaleziono też zwłoki noworodków...

-- 2011-06-10, 22:44 --

błąd: cmentarzu przyklasztornym powinno być
Artur1996

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: Artur1996 »

Wracając do tematu głównego,fanatyzm w niczym nie wskazany i niezbyt podoba mi się podejście kościoła do różnych praktyk jak np OOBE.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: Darnok »

A czemu księża na kazaniach zamiast mówić o bogu i Biblii mówią, na kogo dobry katolik ma głosować?
A tego nie wiem i jak jeszcze chodziłem do kościoła to się z taką sytuacją nie spotkałem. W szkole też.
Ja sobie księdza nie życzyłam..w szpitalu powinien być personel medyczny...a ksiądz niech przychodzi tylko do tych, którzy mają takie życzenie
No i widocznie
przychodził do takich, co sobie tego życzyli, a uznał, że możesz księdza potrzebować (co on w myślach ma czytać?) nie przesadzaj już.
Pamiętacie pewnie szopkę, jaką zrobili katolicy pod Pałacem Prezydenckim...
Chodzi ci o te studenckie bydło notorycznie łamiące prawo atakując starszych ludzi i obrażając znaki religijne? też się zbulwersowałem...
1. Inkwizycja, dobrze że jej teraz nie ma bo poznałbym ciepło płomieni.
2. Krucjaty
Świetnie, że porównujesz średniowieczną kulturę do czasów współczesnych i do tego jeszcze przez ten pryzmat oceniasz. Tu nawet nie ma z czym dyskutować.
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: amaranth »

Nie pisałam o studentach, tylko o fanatykach stawiających krzyże pod Pałacem Prezydenckim. Wiele z demonstrujących tam osób mogłoby być rodzicami lub dziadkami studentów.To, że nie słyszałeś,aby księża sugerowali, na kogo "dobry katolik" ma głosować, nie oznacza, że takie fakty nie miały miejsca. Krucjaty, św. Inkwizycja....dobre przykłady faryzeizmu i narzucania zasad katolickich innym. Teraz robi się to bardziej "współcześnie"...konkordat, ustawa antyaborcyjna...=:)
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: Vampirio »

Kościół nie jest w żaden sposób wiarygodny, nie tylko w sferze publicznej ale też religijnej. K.K. uznaje za najważniejsze źródło swoich poglądów Pismo Święte a naucza 10 przykazań niezgodnych z tymi zapisanymi w Biblii. Na kursach przedmałożeńskich głoszą też głupoty typu: ,,Jeśli kobieta karmi piersią i daje dziecku smoczka istnieje niewielkie prawdopodobieństwo zajścia w ciążę" (nie wiem co ma z tym wspólnego smoczek).
Ostatnio zmieniony 2011-06-11, 16:08 przez Vampirio, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: amaranth »

Niektórzy księża nie potrafią uszanować symboli religijnych i nawet do świątyń próbują wprowadzić politykę. Przykładem może być kościół św. Brygidy w Gdańsku. Ostatnio w Rumi/okolice Trójmiasta/ ksiądz umieścił figurę zmarłego Chrystusa w czymś, co miało być wrakiem tupolewa. Na jednym z portali katolicy nawet oburzeni byli... Polityka przysłania im boga, w które wierzą =:)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Spotkałem się ostatnio z ciekawą opinią na temat OOBE...

Post autor: Darnok »

Krucjaty, św. Inkwizycja....dobre przykłady faryzeizmu i narzucania zasad katolickich innym.
Chcesz sprowadzać dyskusję do tego, kto był gorszy- kościół, czy Stalin albo Mao? i poczytajcie o inkwizycji, a w szczególności krucjatach i
nie gadajcie głupot. Ja jako kontrargument oczywiście muszę też przedstawić Mieszka I, który siłą podbił inne plemiona. Dzięki Bogu jednak nastał katolicyzm i ci poganie nie musieli już nikogo podbijać!
To, że nie słyszałeś,aby księża sugerowali, na kogo "dobry katolik" ma głosować, nie oznacza, że takie fakty nie miały miejsca.
Oczywiście. Były też akcje, kiedy to ludzie opętani pseudosatanizmem mordowali niewinnych ludzi. Był (i są) sytuacje, w których katolicy są masowo mordowani w Indiach i afryce. Były sytuacje, kiedy to księża byli mordowani. Jeżeli chcesz sprowadzać dyskusję do takich argumentów, to ja widzę, że nie ma sensu dyskutować, bo (z całym szacunkiem) mam do czynienia z osobą, która na kościół jest po prostu obrażona i wyciąga brudy sprzed dosłownie tysiąca lat albo głupoty typu rozbity samolot (gdyby to nie byłby katolik, to na pewno byłaby to tylko forma ekspresji i na pewno dowód na to, że katole są zacofani!).
Nie rozumiem jak można stawiać za zarzut jedną z głównych działalności kościoła wobec jego członków. Przykro mi, ale polityka decyduje o życiu, jeżeli więc politycy chcą zrobić coś wbrew nauczaniom kościoła, to taki ksiądz ma obowiązek powiedzieć która to partia. Dziwi mnie natomiast, że ktoś, kto deklaruje, że do kościoła nie chodzi jest najbardziej tym faktem oburzony (a właściwie nie dziwi mnie, bo wcześniej napisałem dlaczego).
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „OOBE, LD, podróże mentalne”