oobe bez wibracji i pare innych pytań

Tematy dotyczące świadomego śnienia (LD), doświadczeń pozacielesnych (OOBE) oraz podróży mentalnych. Pytania o sposoby osiągania, ćwiczenia itd LD i OOBE prosimy umieszczać w przyklejonych tematach
Kreescher
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2009-02-02, 23:06

oobe bez wibracji i pare innych pytań

Post autor: Kreescher »

Witajcie, od około 2 tygodniu umiarkowanie staram się o LD. Umiarkowanie gdyż w roku szkolnym po prostu ciężko zajmować się takimi sprawami. Próbowałem kilku znanych technik, no i oczywiście największe efekty (choć nadal nikłe) uzyskiwałem z wbtb (podobno najefektywniejsza-na początku). Sprawdzałem też np wilda ale tutaj na razie nic poza totalnym odrętwieniem nic się nie dzieje, nawet hipnagogów nie ma. TR też przez 2 dni robiłem ale sobie odpuściłem, wole mieć kontrole nad tym kiedy będe miał ld.

Dobrze przejde do mojej pierwszej próby z wbtb. Tutaj trwało to około 5h+45min. Jako, że irytują mnie jakiekolwiek dźwięki z zewnątrz kiedy chcę się skupić, włożyłem moje stopery do uszu (od razu lepiej). Nie był to czysty wbtb ponieważ zamiast skupić się na 1 rzeczy i pozostać świadomy, ja intensywnie wizualizowałem sobie jakąś scenerie. Efektem ubocznym było to że utraciłem świadomość ale wizualizacje były niezwykle wyraźne, i nagle w pewnym momencie wciągnęło (mocnym szarpnięciem!) mnie w sen. Konkretnie w królika biegnącego po jakimś trakcie. Zmysł wzroku i dotyku działały najlepiej i w sumie są to też jedyne z mysły jakimi odczuwam we snach (tzn te pamietam). Zaowocowało to myślą "Naaaareeeszcie!!" po czym wywaliło mnie kopniakiem ze snu. Całość ld trwała w moim mniemaniu z 1 sekundę. Ale rozumiem, że to zawsze dobry początek? :wink:
Ps przed tym nie miałem żadnych hipnagogów. Tylko moje wizualizacje. W sumie to nigdy nie miałem hipnagogów. A pojawiły się one u mnie pierwszy raz około 10 minut po tym nieudanym ld.
Bo po tym ld postanowiłem po prostu zasnąć. A pare minut później rozbudziły mnie potężne hipnagogi słuchowe. Głośne natarczywe brzęczenie. Wzrokowych nigdy nie miałem i nadal ich nie doświadczam. Co ciekawsze nagle poczułem że moja ręka, samoistnie podnosi się do góry, ale nie odczuwam jakiegokolwiek ciężaru, po chwili "uniósł" się nieco mój tułw. Nie był to ld bo nic nie widziałem-tylko ciemność, a głupie krzyki "ostrość x 1000 nic nie dały" :one:
Niestety w tym momencie wpadł mi członek rodziny do pokoju i brutalną siłą zostałęm ściągnięty do żywych (tych bardziej). Czy oobe można osiągnąć bez jakichkolwiek wibracji o których zawsze się mówi? W dodatku bez chęci? Bo wcześniej sobie postanowiłem, że nie będe robił oobe zanim nie opanuje ld. Nigdy wcześniej nie miałem przeżyć typu ld czy oobe (a raczej ich nie pamiętam). Inne pytanie czy są ludzie którzy nie doświadczają hipnagogów wzrokowych (ja tylko słuchowe i lekko dotykowe).

Następnego dnia też jechałem z wbtb i znowu słuchowe i dotykowe, 0 wzrokowych. Ld też nie miałem, ale sny były godne podziwu. W pierwszym leżałem w moim pokoju i chciałem mieć ld. Po czym rozpoznałem, że to sen? Bo do pokoju wpadł brat który jest 500 km odemnie. Dalszej części nie pamiętam, ale potem leżałem w domu mojej ciotki i też chciałem mieć ld, i tu znowu ktoś wparowuje mi do pokoju kogo nie powinno być. Ogólnie śniłem tylko o tym jak śnię.

Cóż kiedyś wyjdę na prostą z moimi snami.
I czy jeśli chciałbym pobawić się caleą to z jakiego sklepu doradzacie? Czy w sklepach typu dopalacze znajdę cokolwiek związanego ze snem i naturalnego?

Ps Czytałem że wszsytkie wizualizacje zawsze nalezy wyobrażać sobie tak jak sam byś je widział. A co jesli ja mam często sny w 3 osobie? Tzn obserwuję się z oddali?

pozdrawiam
Artur28
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 107
Rejestracja: 2007-12-27, 13:12
Lokalizacja: Radomsko

Re: oobe bez wibracji i pare innych pytań

Post autor: Artur28 »

Odpowiem ci tylko na jedno pytanie(bo więcej nie wiem):
''W dodatku bez chęci?''
Tak


Ostatnio przesunięty w górę 2009-02-04, 17:00 przez: Kreescher.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „OOBE, LD, podróże mentalne”