Metoda 4+1

Tematy dotyczące świadomego śnienia (LD), doświadczeń pozacielesnych (OOBE) oraz podróży mentalnych. Pytania o sposoby osiągania, ćwiczenia itd LD i OOBE prosimy umieszczać w przyklejonych tematach
Kratharin
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2006-09-03, 05:31
Lokalizacja: Wrocław

Metoda 4+1

Post autor: Kratharin »

Witam.
Wczoraj, a wlasciwie dzisiaj , pierwszy raz zastosowalem ta metode. Obudzilem się po kolo 4-5 godzinach snu, nastepnie przez 50 minut bylem budzony co chwila przez budzik bo mi się nie chcialo wstac. Potem godzina rozbudzania. Polozylem się, polezalem troche i zaczynalem miec hipnagogi - pierwszy raz mialem cos takiego. Te obrazy wygladaly tak jakbym ogladal jakis film albo cos. Ciagle się zmienialy rozmazywaly i znow wyostrzaly. Zadnychj dzwiekowych nie mialem.

Teraz pytanie ... co robic dalej? Dalej lezec ?? (moj stan się poglebial, ale potem się rozproszyl i probowalem 2 raz i podobne efekty byly).
Czy moze zastosowac metode liny badz jakas inna??

Ogolnie ta metoda 4+1 na mnie dziala rewelacyjnie jesli chodzi o wprowadzenie się w stan transu. Zadne inne nie przynosily efektow takich jak ta:]
szczurek
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 22
Rejestracja: 2006-10-28, 20:06
Lokalizacja: Józefów n. Wisłą

Post autor: szczurek »

Spróbuj metodą liny. Ja też tak miałem i pomogło.
Chmurka
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2006-11-13, 12:47
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Chmurka »

Moja rada:
staraj się nie zapomnieć o utrzymaniu świadomości
obserwujesz te hipnagogi które zdają się najbardziej wyraźne (najsilniejsze), jakby za nimi podążasz- obserwujesz ale biernie, nie staraj się w nich nic zmieniać, badasz je jakby, interesujesz się fakturami i elementami jakie przedstawiają- pojawią się następne, albo przekształcą się w coraz bardziej realne (powinny dojść inne zmysły) Cały czas musisz pamiętać o świadomości. Najlepiej jeżeli hipnagogi przedstawiają jakieś miejsca (możesz się skupić na tym początkowo i je nakierować). Kiedy zaczynasz czuć "grunt pod nogami" skup się na tym (np jesteś na jakiejś dróżce i idziesz i czujesz kamienie pod nogami) W pewnym momencie wszystko cie wyostrza i jesteś- jeżeli udało ci się "donieść" swoją świadomość do końca. U mnie te sny mają największą wyrazistość.
Hunter
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 144
Rejestracja: 2005-01-09, 14:46
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Hunter »

Hmm... próbowałem i tej metody... pierwsza próba - postanowiłem obudzić się samemu, udało się. Tylko 30 minut leżałem, bo nie chciało mi się wstać, heh, to takie głupie uczucie. Wkońcu wstałem pochodziłem po mieszkaniu, wc oczywiście zaliczyłem, potem siedziałem i nic... ciemno, co mam robić? Nie chcę rodziców pobudzić, po 45 minutach zrezygnowałem, chciałem iść spać, ale skoro już tyle przesiedziałem to może spróbuję to oobe, nic... nie udało się, poszedłem tak szybko spać jak postanowiłem o próbie. Druga próba - tak samo, obudziłem się godzinę za późno (pewnie ze zmęczenia), poszedłem spać. Trzecia próba - 15 minut po wyznaczonej godzinie, trudno - wstaję, prawie tak samo jak w 1 próbie, ale dotrwałem do końca, nadszedł czas na próbę, niestety nic... zero, nie wiem co jest, może szybciej się rozluźniłem, ale nic po za tym się nie pojawiło, poszedłem spać. Czwarta próba - nie obudziłem się, piąta tak samo, szósta wszystko tak jak w trzeciej, tyle że punkt się obudziłem. Potem miałem przerwę nic nie robiłem, nie myślałem nawet o oobe, aż nagle przyszedł okres w którym budziłem się ciągle punkt 0300 i nie mogłem zasnąć. Przesrane... do 0500 leżałem, bez skutku, nie mogłem zasnąć ani nic, wstałem porozglądałem się, lekki stresik, bo nie wiem o co chodzi, poszedłem do wc, 0520... myślę sobie niedługo będzie jasno, to jeszcze spróbuję spać, nic... może troszkę byłem w transie, ale tak to nic po za tym, wstałem o 0630 wkurzony i zastanawiałem się co jest nie tak. Tak 4-5 dni pod rząd, potem znikło, po kilku tyg znowu ale po 2-3 dni, zaznaczam, że nie wmawiałem sobie, żebym się budził czy co, w okresie 2-3 dni chciałem już na prawdę zasnąć bez skutku, samo przeszło.
jager3223
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 141
Rejestracja: 2008-10-31, 21:09

Re:

Post autor: jager3223 »

Hunter pisze:Hmm... próbowałem i tej metody... pierwsza próba - postanowiłem obudzić się samemu, udało się. Tylko 30 minut leżałem, bo nie chciało mi się wstać, heh, to takie głupie uczucie. Wkońcu wstałem pochodziłem po mieszkaniu, wc oczywiście zaliczyłem, potem siedziałem i nic... ciemno, co mam robić? Nie chcę rodziców pobudzić, po 45 minutach zrezygnowałem, chciałem iść spać, ale skoro już tyle przesiedziałem to może spróbuję to oobe, nic... nie udało się, poszedłem tak szybko spać jak postanowiłem o próbie. Druga próba - tak samo, obudziłem się godzinę za późno (pewnie ze zmęczenia), poszedłem spać. Trzecia próba - 15 minut po wyznaczonej godzinie, trudno - wstaję, prawie tak samo jak w 1 próbie, ale dotrwałem do końca, nadszedł czas na próbę, niestety nic... zero, nie wiem co jest, może szybciej się rozluźniłem, ale nic po za tym się nie pojawiło, poszedłem spać. Czwarta próba - nie obudziłem się, piąta tak samo, szósta wszystko tak jak w trzeciej, tyle że punkt się obudziłem. Potem miałem przerwę nic nie robiłem, nie myślałem nawet o oobe, aż nagle przyszedł okres w którym budziłem się ciągle punkt 0300 i nie mogłem zasnąć. Przesrane... do 0500 leżałem, bez skutku, nie mogłem zasnąć ani nic, wstałem porozglądałem się, lekki stresik, bo nie wiem o co chodzi, poszedłem do wc, 0520... myślę sobie niedługo będzie jasno, to jeszcze spróbuję spać, nic... może troszkę byłem w transie, ale tak to nic po za tym, wstałem o 0630 wkurzony i zastanawiałem się co jest nie tak. Tak 4-5 dni pod rząd, potem znikło, po kilku tyg znowu ale po 2-3 dni, zaznaczam, że nie wmawiałem sobie, żebym się budził czy co, w okresie 2-3 dni chciałem już na prawdę zasnąć bez skutku, samo przeszło.
Wydaje mi się że to z przyzwyczajenie to takiego wstawania, Zaprogramowało Ci się to w psychice. To tak jak z ćwiczeniem LD opisanym w traktacie żeby sprawdzać czy jest się w śnie co godzinę w czasie dnia i później przyzwyczajasz się do tego i sprawdzasz twoją świadomość w śnie i bum masz LD :grin:
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „OOBE, LD, podróże mentalne”