LD - pytania i odpowiedzi

Tematy dotyczące świadomego śnienia (LD), doświadczeń pozacielesnych (OOBE) oraz podróży mentalnych. Pytania o sposoby osiągania, ćwiczenia itd LD i OOBE prosimy umieszczać w przyklejonych tematach
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Lucid Dreams

Post autor: Ivellios »

Pokrótce wyjaśniam, o co biega.

Zasypiasz. Jesteś w jakimś miejscu, nie wiesz, że tak naprawdę śpisz. Wszystko wokół Ciebie wykonuje Twoje rozkazy, nawet wtedy, gdy ich nie wymawiasz na głos. Po prostu rządzisz wszystkim, co wokół Ciebie. W pewnym momencie zdajesz sobie sprawę z tego, że to sen, i budzisz się...

Mnie się to zdarza dość często.

A Ty, miewasz czasem takie przeżycia
Ostatnio zmieniony 2005-06-13, 09:23 przez Ivellios, łącznie zmieniany 1 raz.
Mr Brightside
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 2004-09-12, 00:26
Lokalizacja: Z Etyki

Post autor: Mr Brightside »

Tiaa.. To się niestety dość rzadko zdarza, ale czasami.. Kiedyś, jak miałem 10 lat i miałem dużo koszmarów, próbowałem świadomie przejmować kontrolę nad snem i nawet 2 razy mi się udało. Ale za każdym razem w umysł nagle wbijała mi się tabliczka "to rzeczywistość. nie możesz kontrolować rzeczywistośći" i się budziłem ;)
Daisy

Post autor: Daisy »

Spotkało mnie coś takiego. Śniła mi się osoba, którą uwielbiam. Dotknęła mnie w rękę, a ja rano się budzą pamiętałam ciepło i delikatność tej dłoni. Takie przyjmne, ale niestety nie prawdziwe tylko zwykła wyobraĽnia, która niedługo mnie chyba przerośnie w tych snach;)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

[LD] Techniki wejścia w stan LD

Post autor: Ivellios »

Jak wchodzisz w sen kontrolowany :?:

Ja, jeśli mam takie widzimisię ( ;) ), w Lucid Dream wchodzę, przed snem myśląc o czymś baaardzo intensywnie... zasypiam i mam pełną kontrolę nad tym, co wokół mnie się "dzieje"
Ostatnio zmieniony 2005-06-13, 09:23 przez Ivellios, łącznie zmieniany 1 raz.
Mr Brightside
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 2004-09-12, 00:26
Lokalizacja: Z Etyki

Post autor: Mr Brightside »

Trzeba właśnie przed snem bardzo mocno myśleć o tym, że będziesz miał nad nim pełną kontrolę. W podobny sposób można też np. ustalić godzinę, o której masz się obudzić (sam sprawdziłem i się udało! różnica 2x z rzędu wynosiła ok 6 min).
Grzybu123
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 76
Rejestracja: 2004-09-12, 18:07
Lokalizacja: http://szort.pl/sycow

Post autor: Grzybu123 »

Wypijam kawę przed snem.

Swoją drogą, to jak pamiętam sen, to zawzyczaj jest on kontrolowany (tzn. wiem, że śnię) więc nie mam z tym większych problemów. Kawa jest raczej po to, żeby lepiej pamiętać sen.
Aphrodisiana
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 85
Rejestracja: 2004-08-30, 20:13
Lokalizacja: Noc i mrok

Post autor: Aphrodisiana »

Tak, najszybciej jest uzyskac LD gdy przed zasnieciem intensywnie myslimy, marzymy o czyms, ale zdarza się- bynajmniej mi się zdarzalo, ze snilam nieswiadomie i dopiero w czasie trwania takiego snu wracala moja swiadomosc- jest to stan tuz przed wybudzeniem i naprawde mocno trzeba się skupic, zeby się nie wybudzic a dalej snic swiadomie... :grin:
Hunter
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 144
Rejestracja: 2005-01-09, 14:46
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Hunter »

he ja też tak potrafię z tą godziną, ale u mnie dokładność 0 min :)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Eee... mów jaśniej, nie kapuję... o co chodzi z tym 0 min :?:
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

chodzi o to ze mozna sobie ustalic kiedy się obudzimy (najlepsi robia to z dokladnoscia do jednej minuty)
Gość

Post autor: Gość »

ja bez ćwiczen budze się 2 minuty przed budzikiem , ale to pewnie przewrażliwienie ...

a co do LD , to dobrze jest wyłapać moment zaśnięcia.
Eugi
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 21
Rejestracja: 2005-04-08, 18:52
Lokalizacja: Słubice

Post autor: Eugi »

Ja dokładnie to nie wiem...czasami wiem że to sen, a czasami poprostu sen. Czy to ze wiem że to sen to moze być LD?
Eugi
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 21
Rejestracja: 2005-04-08, 18:52
Lokalizacja: Słubice

Post autor: Eugi »

Spotkało mnie coś takiego. Śniła mi się osoba, którą uwielbiam. Dotknęła mnie w rękę, a ja rano się budzą pamiętałam ciepło i delikatność tej dłoni. Takie przyjmne, ale niestety nie prawdziwe tylko zwykła wyobraĽnia, która niedługo mnie chyba przerośnie w tych snach;)
U mnie też się coś takiego zdarza...
Ale jakoś nie mogę wejść ani w OOBE, ani w LD :-(
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

często jak sobie zdasz sprawę że to sen to się budzisz...
Hunter
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 144
Rejestracja: 2005-01-09, 14:46
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Hunter »

Kiedyś ćwiczyłem LD i tak mi raz wyszło, a potem coraz lepiej mi wszystko wychodziło... muszę znowu zacząć ćwiczyć ld
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Ech ja ostatnie ld "z prawdziwego zdarzenia" miałem jakieś 10 miesięcy temu... pamiętam, jak kontrolowałem, co robię w centrum Katowic z dawną przyjaciółką :) Oj działo się, a działo...

Muszę wreszcie wygospodarować trochę czasu i zacząć to od nowa trenować :roll:
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

WILD

Post autor: Ivellios »

WILD jest specyficznym rodzajem LD, który wywołujemy poprzez bezpośrednie przejście z jawy w sen, nie tracąc przy tym świadomości. Zazwyczaj robimy to w środku nocy, po zamierzonym przebudzeniu. Wskazane jest wtedy usiąść i przez conajmniej kilkanaście minut poczytać na jakikolwiek temat (najlepiej o LD:). Następnie, bez przerwy w świadomości (bez zasypiania, albo inaczej zachowujemy świadomość w trakcie zasypiania) zagłębiamy się w sen. Metoda ta charakteryzuje się dużą intensywnością, wysokim poziomem świadomości i łatwością wpływania na bieg snu. Jest to najintensywniejszy i najprzyjemniejszy rodzaj świadomego snu. Mimo że faza REM (ta w której mają miejsce sny) pojawia się ok. 45 min. po zaśnięciu jeśli przyglądniesz się grafowi, który zamieściliśmy wcześniej, każdy sen rozpoczyna się od bardzo krótkiej (wręcz kilkudziesięciosekundowej) fazy REM i mimo trudności jakich wymaga wejście w taki sen, to warte są one każdych włożonych w to kosztów. Choćbyś przeżył(a) tylko jeden taki sen już nigdy go nie zapomnisz!

Polecam ten artykuł:
http://members.lycos.co.uk/alkagdyniank ... e.php?id=6
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „OOBE, LD, podróże mentalne”