OOBE - pytania

Tematy dotyczące świadomego śnienia (LD), doświadczeń pozacielesnych (OOBE) oraz podróży mentalnych. Pytania o sposoby osiągania, ćwiczenia itd LD i OOBE prosimy umieszczać w przyklejonych tematach
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: OOBE - pytania

Post autor: Darnok »

Dlaczego organizmy wytworzyły w procesie ewolucji oczy? Skąd było wiadomo, że da im to nowy zmysł, a nie będzie to niepotrzebny organ?
Bo wszystko zaczęło się od komórek, które tylko reagowały na światło-nie rozróżniały koloru, kierunku itp. Jak to się stało? kumulacją zmutowanych genów doprowadziła do powstania takiego narządu, a że okazał się pomocny, to rozprzestrzenił się. Do dzisiaj istnieją bakterie z taką prymitywną wersją oka (i tak są bardziej zaawansowane od pierwszych bakterii z takimi komórkami). http://pl.wikipedia.org/wiki/Plamka_oczna
O tych "oczach" powinno być w gimnazjum ;]
Organizmy "nie wiedziały", że wykorzystanie fal elektromagnetycznych da im przewagę. To po prostu się stało, a one to wykorzystały.
kasia_kerry
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2010-05-22, 14:39

Re: OOBE - pytania

Post autor: kasia_kerry »

Witam Wszystkich!
Ja probuje odbyć podróż astralna od miesiąca , i mi nie wychodzi.
Czy sa jakies sprawdzone sposoby , czy techniki?
Chcialabym tego doswiadczyc i nie boje się :)
:mrgreen: :twisted:
Awatar użytkownika
siloam
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 69
Rejestracja: 2010-08-21, 19:01
Lokalizacja: Londyn

Re: OOBE - pytania

Post autor: siloam »

To zacznij się bać:
1.


2.


3.
sens
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2010-11-05, 02:20

Re: OOBE - pytania

Post autor: sens »

niepooleecaaam takiej fazki:) czesto mozna tego doznac po roznych srodkach odurzajacych. strasznie moze zespuc glowee:D

"(...) Po przekroczeniu tego punktu nie będziesz mógł już zawrócić. Zetkniesz się z rzeczywistością jakościowo zupełnie inną niż ta, w której żyjesz. Nie możesz w tej chwili przewidzieć, jaki będzie miało to wpływ na twoje codzienne życie; twoją przyszłość i cały twój światopogląd. W momencie, w którym raz "otworzyłeś" się na inną rzeczywistość, tracisz możliwość zamykania się na nią – i to niezależnie od twoich starań (...)"
Awatar użytkownika
dzidaa
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 68
Rejestracja: 2011-03-15, 14:08

Re: OOBE - pytania

Post autor: dzidaa »

Po 1: sposobów na wejście w OOBE jest w internecie dużo, wystarczy się odrobinkę wysilić i użyć wpisać w google "oobe"
Po 2: nie dziw się, że po miesiącu ci nie wychodzi, ja ćwiczę od 4 miesiąców, mój wujek od roku, niektórym po 2 latach dalej nie wychodzi. Każdy człowiek ma swoje własne tempo rozwoju, swoje indywidualne cechy charakteru, jest po prostu inny, więc i umiejętność podróży astralnej każdy opanuje w innym czasie :)
Pawqq
 
 
Posty: 11
Rejestracja: 2011-05-04, 18:21
Lokalizacja: Bielsko-biała

Re: OOBE - pytania

Post autor: Pawqq »

Wszystko to zależy od naszego umysłu, oraz od stopnia opanowania. Wiadomo, że za pierwszym razem nie osiągniemy stu procent, a zaledwie niewielką namiastkę tego co daje nam OOBE ;]
Artur1996

Re: OOBE - pytania

Post autor: Artur1996 »

Witam poniżej przedstawię metodę na OOBE z jednogo z forów.

Leżysz w łóżku lub siedzisz w fotelu,, w tle słyszysz relaksującą muzyczkę. Co teraz? W tej chwili po prostu myśl o jakiejś przyjemnej dla Ciebie rzeczy, by się zrelaksować psychicznie. Jeśli znasz jakąś metodę relaksacyjną możesz ją teraz zastosować. Ja w tym czasie myślę o tych wspaniałych rzeczach, jakie daje OOBE. Ty zrobisz, jak uważasz. Następnie intensywnie wpatruj się w ciemność przed oczami, tak jakbyś chciał w nią wejść, wniknąć. Po pewnym czasie możesz zobaczyć małe, liczne "światełka".
Co to właściwie jest? Niektórzy uważają, że ma to związek z optyką i ze światłem, a np. Donald de Gracia, badacz OOBE, traktuje je jako bramę do planu astralnego. Jeśli w pogodny dzień spojrzysz w niebo zobaczysz coś podobnego. Są ludzie, którzy widzą je wszędzie i zawsze (np. ja) i może jest to sprawa optyki, ale czasem widoczne są skupienia tych światełek i wokół niektórych ludzi widać różnokolorowe "łuny". Może jest to jakiś zarodek widzenia aury?
Cokolwiek miałoby to znaczyć, nie pytaj, bo na aurach się kompletnie nie znam i się nimi nie interesuję. Z czasem te "światełka" mogą mieć niesamowite kolory i intensywność, aż w końcu mogą przerodzić się w różne obrazy zwane hypnagogiami. Są to niezależne od naszej woli pejzaże, osoby, zwierzęta, rzeczy itd. Jest to sygnał, że jesteś już blisko. Teraz pomyśl o tym, jak przyjemnie byłoby się unosić, latać. Skup się na tej myśli, pogłębiaj ją.
Teraz trudna sprawa. Podczas takiego myślenia (albo wcześniej) możesz po prostu zasnąć! Nie przejmuj się, jest to naturalny odruch. Chcesz osiągnąć stan między snem a jawą, a to trudno osiągnąć jednej nocy. Ale cóż: praktyka czyni mistrza.
zródło- http://www.niesamowite.fora.pl/ezoteryk ... be,35.html

Myślicie że ten sposób jest praktyczny i opłaca się jego praktykowanie czy raczej próbować innym sposobem,czekam na wasze opinie. :wink:
Nacler
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2011-07-18, 11:15

Re: OOBE - pytania

Post autor: Nacler »

Ta odpowiedz powinna być bardzo pomocna dla osób, które jeszcze nie potrafią wywołać OOBE(jest to najłatwiejszy sposób i udało mi się wywołać OOBE,niestety na zbyt krótki czas)
Przez kilka sekund po wyjściu z ciała widziałem mój pokój w 360 stopniach(widok jak w kopule). Niestety trochę się przestraszyłem, że coś nie tak i wróciłem.
2. Jak wejść w trans? - Donald de Gracia

1. Powinieneś wcześniej pójść do łazienki. Jeżeli twoje fizyczne ciało nie oczyściło się, spowoduje to wyciągnięcie cię z projekcji.
2. Najlepiej jest być trochę zmęczonym. Nie powinieneś być bardzo zmęczony bo od razu zaśniesz. Nie powinieneś być również zbyt rozbudzony bo nie będziesz mógł się rozluźnić się dostatecznie by wejść w trans.

3. Upewnij się czy ciało leży wygodnie. Zauważyłem, że najwygodniejszą dla mnie pozycją jest leżenie na plecach z głową wygodnie podpartą na kilku poduszkach i rękami wyciągniętymi wzdłuż ciała lub ułożonymi na piersiach. Z czasem odkryjesz najwygodniejszą dla siebie pozycję.
4. Generalnie powinieneś zminimalizować wszelkie zakłócenia. Odkryłem, że słabe hałasy z zewnątrz nie przeszkadzają mi w wywoływaniu transu. Z drugiej strony dzwoniący telefon wiele razy wyrywał mnie z projekcji astralnej. Sprawdź również czy temperatura ciała jest dla ciebie przyjemna.

Ok., a więc leżysz w łóżku, trochę zmęczony, nie musisz wychodzić do łazienki, jest cicho i jest ci wygodnie, chcesz osiągnąć projekcję astralną. Co dalej? Po prostu rozluźnij się. Wszystko co powinieneś zrobić w tej chwili to rozpocząć proces, o którym mówiłem; powinieneś pozwolić swojemu ciału zasnąć ale w tym samym czasie twój umysł musi pozostać obudzony. Jak to zrobić?
Dwie rzeczy są tu istotne: koncentracja i rozluźnienie. Musisz robić obie na raz. Musisz pozostać rozluźnionym ale gdy pozwalasz swojemu ciału się rozluźnić musisz POZOSTAWIĆ SWÓJ UMYSŁ PRZYTOMNYM. Jak utrzymać przytomność umysłu? W zasadzie możesz myśleć o czymkolwiek chcesz. Niektórzy będą ci mówić, że musisz myśleć o specjalnych rzeczach, albo wizualizować specjalne obrazy i możesz to robić, ale nie musisz. Wszystko co musisz to pozostać przytomnym.
____________________________________________
W moim przypadku po uzyskaniu świadomości w śnie(przez otwarcie umusłu) uświadomiałęm sobie,że to sen wielokrotnie, by go urzeczywistnić, następnie wystarczy "przymknąć oko na fikcje,i zwizualizować siebie poza ciałem.
*************podobno gdy mówisz sobie przed snem o czym
chcesz śnić masz 50% szans że się spełni.Słyszałem też, że gdy widzisz w 180 stopniach w świecie fizycznym , to nie jest to prawdziwe OOBE.Na Początku próbowałem wywoływać wibracje, ale to tylko przeszkadza w przywołaniu PRAWDZIWEGO OOBE, więc postaraj się świadomie zrobić to BEZ WIBRACJI. :mikolaj:
Awatar użytkownika
Vampir
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2011-11-12, 22:37

Re: OOBE - pytania

Post autor: Vampir »

Jestem nowy. Mam pewne spostrzeżenia.
LD i OOBE to jedno, i to samo. Tak tak, oczywiście, są różnice, jak chcecie je sobie wymieniać, to zróbcie sobie liste w notatniku, bo ja doskonale sobie zdaje z nich sprawę. Po drugie, większość Polaków, jako grupa nacjonalistyczna, w.g. wiedzy ezoterycznej, są doświadczonymi i dojrzałymi duszami, gdzie nie spieszno do zabaw z Ezoteryką. Tak, oczywiście, że mogą się rozwijać, ale Ezoteryka to bardziej rozwój naszej nadświadomości w tym ciele, gdy w następnym wcieleniu nic nam nie pozostanie z tej nadświadomości, bo rozwój duchowy to wszystkie sytuacje otaczające nas, a nie magiczne struktury, i zabawe w wychodzenie z ciała. Tak, zwrócicie mi uwage, jestem nowy, i nie mam prawa nic wiedzieć oczywiście ;). Tylko, że nawet Administrator w pierwszym temacie, zrobił większe błędy w określaniu tego "fenomenu" no ale, niech będzie że jest bezbłędny, a ja jestem tylko nowy co robi masę brudu, i czeka na krytykę, bo myśli że wszystko wie. Tak ja myśle, bo ja wiem. Nie straszcie ludzi OOBE, sam pamiętam jak jeszcze o tym nic prawie nie wiedziałem, o strukturach samorozwoju, i myslałem że to jest ściezka w tym kierunku... Już tym bardziej, nie róbcie tego naszym Polskim, nie-starym duszą. Pozdrawiam :).
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: OOBE - pytania

Post autor: Vampirio »

niech będzie że jest bezbłędny, a ja jestem tylko nowy co robi masę brudu, i czeka na krytykę
Nikt nie twierdzi, że administrator jest nieomylny tak samo jak każdy z nas. I KAŻDY niezależnie od stażu może mieć swoje spostrzeżenia, bardziej lub mniej błędne. Na koniec uznajmy, że to nie była próba wywołania niesnasek, kłótni czy jak to tam zwał.
LD i OOBE to jedno, i to samo.
Nie do końca. Podstawową różnicą jest to że LD to rodaj snu a OOBE to rodzaj jawy.
Po drugie, większość Polaków, jako grupa nacjonalistyczna, w.g. wiedzy ezoterycznej, są doświadczonymi i dojrzałymi duszami
Można prosić o źródła.
Sorry jeśli pisałem nieskładnie lub coś ale jestem dzisiaj w nie najlepszej formie.
Szkrabik
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2012-02-13, 04:15

Re: OOBE - pytania

Post autor: Szkrabik »

Cześc od pewnego czasu prubuje wejsc w oobe ale gdy się relaksuje i pojawiaja się hipngogi czy jak to się tam zwie to po chwili odczuwam ze się dusze ale nie wydaje mi się zebym na prawde się dusil to tak jak bym juz prwie spal i byl tego swiadomy i oddychal ale nie odczuwal tego ze oddycham i to mi strasznie utudnia ld i oobe macie jakies rady na to ?
Strefa grozy
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2011-10-19, 10:32
Komentarze: 2

Re: OOBE - pytania

Post autor: Strefa grozy »

Witam.

Ja dziś spróbowałem pierwszy raz wejść w oobe, więc tak położyłem się na łuczku zamkłem oczy i wyobraziłem sobie ze wstaje z łóżka wychodzę na dwór i biegnę 1 kółko do o koła domu potem staję przed wejśćiem do domu i rozglądam się w prawo i w lewo następnie wchodzę do domu i podchodzę do swojego ciała i próbuję do niego wejść i w tym momencie wydawało mi się ze się obracam trwało to parę sekund niestety nie doczekałem końca ponieważ zadzwonił telefon i otworzyłem oczy ale jak wstałem do się trochę kołowałęm jak bym był pijany noki mi się plątały, czy to znaczy ze byłem blisko oobe??

sorka za błędy
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: OOBE - pytania

Post autor: Dagmara »

Strefa grozy, sadzę, że po części doznałeś OOBE jednak nie było one takie płynne bym rzekła, ponieważ powrotne wejście do ciała nie przebiegło tak jak powinno, zresztą sam telefon nie przyczynił się również ku temu dobrze.
Ale poczyniłeś duży postęp :)
Także ćwicz dalej.
Usunięto użytkownika 5972

Re: OOBE - pytania

Post autor: Usunięto użytkownika 5972 »

Strefa grozy mi niestety się wydaje że to nie było oobe. Po prostu wyobrażając sobie, że biegniesz w koło Twój mózg lekko zaszalał i też mu się tak wydawało? :) Być może była to mała drzemka i przyjemny zainkubowany sen?
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: OOBE - pytania

Post autor: Dagmara »

Raczej już się nie dowiemy czy to było OOBE, czy nie bo użytkownik już do tematu nie zagląda.
grothork
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2012-11-08, 20:31

Re: OOBE - pytania

Post autor: grothork »

Witam. Czy mieliscie okazje zobaczyc podczas oobe jakis inny byt ? Jesli tak , to mozecie to opisac ?
I jak postapic kiedy po powrocie do ciala ogarniemy ze nie jestesmy sami ? Lub podczas powrotu wyczujemy ze walczymy o wlasne cialo ?
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: OOBE - pytania

Post autor: Dagmara »

Mnie nic takiego nie spotkało podczas OOBE także niewiele mogę w tej kwestii doradzić, niestety.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „OOBE, LD, podróże mentalne”