Układy kart...

Wszelkie tematy związane z Tarotem i jego zastosowaniem
Drevni Kocur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2012-03-29, 17:10

Układy kart...

Post autor: Drevni Kocur »

Witajcie,

tak sobie pomyślałam, żeby założyć temat odnośnie układów kart.
W miniksiążeczce Shadowscapes mam dwa ciekawe układy m.in. Dreams Come True...

Czy są układy przypisane konkretnym taliom? Czy są dodane do miniporadników na zasadzie ciekawostki?

Jakie układy polecacie stosować?

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Układy kart...

Post autor: Dagmara »

Ja jakoś nigdy nie korzystam z rozkładów z książek, posiadam rozkłady swojego autorstwa i praktycznie z nich tylko korzystam.
Ale dla zainteresowanych to zdecydowanie polecam rozkłady tarocistki Joanny Stawińskiej, są naprawdę bardzo dobre i dopracowane, oraz Joanny Wiśniewskiej mojej ukochanej tarocistki. Tutaj daje Wam linka do jej bloga i możecie sobie pooglądać filmiki gdzie przedstawia ona ciekawe rozkłady.
http://wrozkajoanna.bloog.pl/kat,32721,index.html
Drevni Kocur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2012-03-29, 17:10

Re: Układy kart...

Post autor: Drevni Kocur »

Wrzucam kilka ciekawostek, może ktoś skorzysta - ja na tym mam zamiar pracować :)

Są to rozkłądy autorstwa Barbary Moore

A: rozkłąd jednokartowy (tu kluczem jest odpowiednio zadawane pytanie)

B: Rozkłady trzykartowe:
(Barbara proponuje użyć któegoś z tych lub wymyślic własny):
1. (Przeszłosć) (Teraźniejszość) (Przyszłość)
2. (Sytuacja) (Problem) (Rozwiazanie)
3. (Decyzja) (Wybór 1) (Wybór 2)
4. (Sytuacja) (Co Zrobić) (Czego NIE Zrobić)

Następnie podany jest piękny krzyż celtycki, aczkolwiek ma kilka nieco inne przypisane znaczenia niz zazwyczaj spotkałam.
(Dokładniej karta po lewej od karty centralnej czyli (Ja) to Korona czyli najbardziej upragniony przez pytającego efekt. Poprzednie ukłądy które znałam stosowały to jako najbliższą przyszłość.

Następny rozkład: Czy milość jest Zapisana w Gwiazdach? - rozkład dla luczi szukających miłości
(Rozkład z pięciu kart, jak w rogach penagramu.1 i 2 to "nóżki" 3 4 to ramiona odpowiednio lewe i prawe a 5 to czubeczek na górze. Interpretacja:
1. Ready (Gotowy/a) - karta przedstawia sposób, w jaki jesteś gotowa na miłość w swoim życiu
2. Or Not - karta pokazuje sposób, w jaki nie jesteś jeszcze gotowa na miłość. Zwróć na nią uwagę
3. Do It - ta karta da Ci radę jak wejśćna ścieżkę miłości
4. Stop It - ta karta jest ostrzeżeniem przed tym, co aktywnie robisz żeby nie wpuścić miłości do swojego życia
5. Wynik - To jest Twoja odpowiedź. Jeśli jest pozytywna to zwrócenie uwagi na 2 i 4 tylko pomoże. Jeśli jest negatywna to pracuj nad problemami 2 i 4 i staraj się powiększyć te energie, któe są uazane w 1 i 3. Spróbuj tego rozkładu za jakis czas, może będzie lepszy.

Następny rozkład: Czy to wytrwa? - rozkłąd dla tych, któzy chcą siedowiedzieć czy ich związek ma szanse wytrwać. Trzeba dokladnie badać zależności miedzy kartami - porównywać karty nadziei i karty lęków - jak sieróżnią, jak są podobne - zarówno swoje jak i drugiej osoby)
Kart jest 7, 123 w górnym rzędzie, 456 w dolnym rzędzie i 7 na końcu, między rzędami).
1. Twoje Nadzieje - to co chciałąbyś, by sięwydarzyło
2. nadzieje Ukochanej Osoby
3 - Siła - to jest siła związku
4. Twój Lek - to, czego Ty się boisz w tym zwiazku
5. lęki Ukochanej osoby
6. - Słabość - co jest słabe w tym związku
7. Możliwy wynik: jeśli negatywny - pracuj nas słabymi stronami i pielęgnuj silne. Jeśli pozytywny - pracuj i tak, by zwiazek był jeszcze lepszy.

No i zaczynają się rozkłady, do których Barbarę zainspirowały karty namalowane przez Stephanie:

Balancing Act - rozkłąd zainspirowany przez Dwa Pentakle. - pozwala zajrzeć w Twoje życie jako balansowanie różnymi rzeczami - co wybierasz, co tworzysz, co niszczysz?)
(Rozkąłd z czterech kart w formie rombu. 1 dolny róg 2 3 nad 1 od lewej, 4 - górny róg)
1. Ty - karta pokazuje coś, co musisz widzieć o sobie. Pokazuje też w jaki sposób pozytywnie lub negatywnie oddziałujesz na sytuację
2. Tworzenie: pokazuje co w tej sytuacji jest tworzone
3. Niszczenie: pokazuje coś, o w tej sytuacji jest niszczone.
4. Wiatr - jak zefir w Dwóch Pentaklach pokazuje siły otoczenia, które działaja na sytuację.

Podróż - rozkład zainspirowany Ósemką Kielichów i Eremitą. Kiedy chciałabyś wyruszyć w drogę swojego życia i chcesz dowiedzieć się co Cię zatrzymuje i czego potrzebujesz by iść naprzód . Warto przeanalizować zależności między kartami: "czemu idziesz w drogę" i "co Ci przyświeca", jak te karty majasiedo celu? Podobnie - czy jest coś wspólnego między kartami wyjścia a wyzwaniem?

Układ z siedmiu kart:
Obrazek
(Karty w układzie są dziwnie rozłozon, dwie grupki ;)

1-3 - Leaving 0 ruszajac w drogę: te karty pokażą co zostawiasz za sobą, co Cięnie satysfakcjonuje, co Cię zatrzymuje. To mogą być trzy różne rzeczy lub kilka cech opisujących tę samą rzecz.
4. Dlaczego? - karta pokazuje dlaczego jesteś wzywana w tę podróż w tym czasie
5. Gwiazda: trochejak gwiazda w latarni Eremity pokazuj co Cięprowadzi w tej podróży
6. Wyzwaznie: karta pokazujaca trudnosci, któe spotkasz na drodze
7. Cel - pokazuje cel, do którego Twoje "ja" chce dotrzeć.


Wiadomosc od Wszechświata:
Rozkład czterech kart, jedna nad drugą, czytane od dołu. Moze bycbardzo silny. Warto go połączyć z wizualizowaniem "wchodzenia" w karty
1: ciało - pokazuje wiadomość od Wszechświata odnośnie Twojego ciała - jak się o nie troszczysz, jak o nim myślisz, cy traktujesz je z szacunkiem.
2. Serce: pokazuje wiadomość od Wszechświata odnośnie Twojego serca, jak je chronisz, jak dzielisz sięswoja miłością, jak czujesz i roli jaką emocje mają w Twoim życiu
3. Umysł: to jest wiadomość od Wszechświata odnoście Twojego Umysłi. Czy i jak go używasz, jak myślisz o świecie i jak podchodzisz do problemów.
4. Duch - To jest wiadomoscod Wszechświata o Twoim Duchu Moze to coś, co musisz zrobic dla swojego duchowego dobra, moze to sposób uhonorowania swojego Ducha albo zaproszenia go do codziennego życia.

Dream Come True
Jeśli masz marzenie, któe chciałabyś zrealizowac ten rozkład może Ci pomóc. Pokazuje czego mozesz użyć, na co musisz uważać i co mozesz zrobić aby spełnić swój sen. Zwróć uwagę na karty 4 i 5 oraz tego jak mogą wykorzysta dobrą energię z kart 1 i 2 lub pokonać aspekt przedstawiony na karcie 3.

Obrazek

1. Najsilniejszy aspekt: to jest najsilniejszy aspekt Twojego celu czy też marzenia, coś na czym możesz budować dalej
2. Pomocne energie - to jest pomocna energia, z której mozna czerpać lub karta reperzentujaca osobę, która może Ci pomóc (w szczegolnosci jeśli to figura z małych arkanów), miejsce w któym mozesz znaleźć informacje lub inną pomoc
3. Najsłabszy aspekt - to jest najsłabszy aspekt Twojego planu, tutaj potrzebujesz najwięcej pomocy, masz największe potrzeby lub wyzwanie, któremu musisz stawić czoło
4 - 5 Do zrobienia - karty które reprezentują dwie rzeczy, które możesz zrobić, dwa kroki na drodze do Twojego celu lub do spełnienia Twojego marzenia
6. Wynik - to jest karta prezentująca wynik, któy otrzymasz jesli wykorzystasz rady zawarte w tym rozkładzie. Jeśli wynik nie jest taki, jak byś chciała rozważ zmianę planu dotarcia do swojego celu i spróbuj rozkłądu ponownie.

Co myślicie o tych rozkładach? ;)

Mam nadzieję, że ciekawe... :roll:

Pozdrawiam serdecznie,
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Tarot”