Tarot

Wszelkie tematy związane z Tarotem i jego zastosowaniem
Spotter
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2006-10-04, 13:56
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Spotter »

a ja ostatnio bylem u wrozki i mi zrobila takiego tarota ze nawet mi powiedziala jak u mnie z seksem:) niczego o mnie nie wiedziala ale bylem w szoku ile rzeczy o mnie powiedziala.jestem pod wrazeniem
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

A czy pasjanse są bliskie tarotowi? a wracając do tarota, którymi taliami to robicie? czyto ma znaczenie?
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Serephinea »

karty taorta to nie zabawi- to po pierwsze. sama zajmuje się czytaniem z kart.karty czesto zle "obslugiwane" moga odwrocic się od wlasciciela. poza tym z nich moze korzystac tylko jedna osoba. jesli ktos bedzie chcial postawic tarota z nie swoich kart to wtedy moze mu się krzywda stac, nawet moze oslepnac:/

Darnok- pasjans to gra, a tarot to specjalne ulozenie kart. bo karty maja swoje znaczenie i w pasjansie jest ono zupelnie inne niz w tarocie. rozrozniajac oczywiscie czytanie z kart zwyklych- co jest sztuka trudna, ktora ja się zajmuje, a czytanie z Taroka( Male Arkana lub Wielkie Arkana). Male Arkana zajmuja sioe sprawami blizszymi bardziej prymitywnymi itp, a Wielkie Arkana to sprawy glebsze, duchowe, psychiczne i dalsza przyszlosc...zalezy co kogo interesuje. w kartach zwyklych podzialu niema, tylko pelna talia da ci odp na wszystko:)
Sabaeth
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 79
Rejestracja: 2009-07-02, 18:59

Re: Tarot

Post autor: Sabaeth »

Chciałam dokładniej dowiedzieć dlaczego niektórzy z Was porzucili tarota? Jeden z przedmówców mówił o braniu odpowiedzialności na siebie za to co zobaczył. Skąd taka tendencja?
zalewa
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 106
Rejestracja: 2009-03-02, 12:22
Lokalizacja: A co chcecie wpaść?

Re: Tarot

Post autor: zalewa »

Dla mnie to te karty to bujda wymyślone przez cyganów żeby mogli oni uszczęśliwiać niewinnych ludzi i przy okazji się wzbogacać ich kosztem.
zalewa
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 106
Rejestracja: 2009-03-02, 12:22
Lokalizacja: A co chcecie wpaść?

Re: Tarot

Post autor: zalewa »

Kultura!!!

Wiesz co? Wogóle nie da się według mnie przepowiedzieć przyszłości co będzie to będzie tyle na temat

-Dziękuje...
Sabaeth
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 79
Rejestracja: 2009-07-02, 18:59

Re: Tarot

Post autor: Sabaeth »

Ja od niedawna zajmuję się tarotem. Podobno mam dar ale osoba która to stwierdziła nie była zdziwiona, gdyż twierdzi że ciemne moce mi bardzo sprzyjają. Bardzo mnie zadziwiło jak dobrze to funkcjonuje. Dopiero to w sobie odkrywam. Odpowiedzi konkretne i głębokie.
Terao
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 2009-02-20, 01:42

Re: Tarot

Post autor: Terao »

Jak widzę jest tu trochę doświadczonych tarocistów. Ja się trochę skurczybyka boję ale kusi mnie i to bardzo. Korzystam z książki J.W.Suligi i mam pytanie - jak widzicie kwestię interpretacji odwróconej karty? Czy interpretować odwrotnie (jak zwykle radzi Suliga) czy zignorować ustawienia? Po Tarocie mam zwykle szum informacyjny. Jeśli chodzi o możliwość przepowiadania przyszłości to osobny temat - moim zdaniem będzie taka jaką sobie stworzymy a wróżby mówią o potencjałach. I to jest , moim zdaniem sensem wróżenia - dowiedz się wcześniej w jakie g.....o prowadzi Cię droga którą podążasz:)
Sabaeth
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 79
Rejestracja: 2009-07-02, 18:59

Re: Tarot

Post autor: Sabaeth »

Voozie pisze: Z jakiej talii korzystasz? Jeżeli, którejś z hmmm... "ciężkich" to lepiej nie wymieniaj nazwy. x)
* A.E.W £ P.C.S
Terao
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 2009-02-20, 01:42

Re: Tarot

Post autor: Terao »

Dzięki Voozie za odpowiedź. Jakie rozkłady poleciłbyś - mnie podoba się Krzyż Celtycki. Ale mam czasem problem z natłokiem informacji, zapewne potrzeba doświadczenia...:(
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Tarot”