Harmonia wnętrza medytacja

Praca z energią, sposoby na gromadzenie, ćwiczenia itp.
Awatar użytkownika
Amfan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2012-01-12, 21:25
Lokalizacja: WLKP

Harmonia wnętrza medytacja

Post autor: Amfan »

Witam , a więc mianowicie mój problem jest następujący potrzebuje ćwiczeń podstawowych w medytacji dzięki którym będę w stanie wzmocnić następujące emocje takie jak :

głęboki spokój duchowy , wzrost zaufania do siebie tudżież swojej intuicji , wiary we własne możliwości i siebie .Również byłbym niezmiernie wdzięczny za pomoc w walce z bezsennością.
Ogólnie harmonia wewnętrzna.

Mile widziane wszelkie techniki także joga i wszelkie alternatywy którę mogą mi trochę pomóc.

Pozdrawiam , W razie jakich kolwiek pytań odpowiem chętnie na pytania.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Harmonia wnętrza medytacja

Post autor: Dagmara »

Od kiedy cierpisz na bezsenność i na ile nocy w tygodniu Ci się ona zdarza?
Sądzę, że w dużej mierze przez Twoje nie wysypianie się możesz mieć również problemy z koncentracją, co się później odbija niekorzystnie na medytacji.
Bo jak wiadomo dobre samopoczucie człowieka zależne jest przede wszystkim od jego wysypiania i odpoczynku organizmu.
Czy ze swoim problemem konsultowałeś się kiedykolwiek z lekarzem?
Czy próbowałeś brać jakieś ziołowe leki na sen?
Awatar użytkownika
Amfan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2012-01-12, 21:25
Lokalizacja: WLKP

Re: Harmonia wnętrza medytacja

Post autor: Amfan »

Brałem uspokające ziołowe sporo ich bylo , a na sen vicodin noc ,teraz mam melatonine ale zaprzestałem jej używania gdyż nie odnosiła rezultatu a tylko wpływała negatywnie na moje samopoczucie . A cierpie na chroniczną bezsenność potrafie siedzieć do 5-6 nad ranem przespać się godzine i już nie mogę zasnąć dalej , i tak dzień w dzień noc w noc . Jedyne panaceum jakie znam to piwo na moją przypadłość ale nie mam zamiaru chlać dzień w dzień . Głównie dlatego też zacząlem medytować wierze że ona mi pomoże. Krok po kroku do celu
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Harmonia wnętrza medytacja

Post autor: Dagmara »

Tak, po piwie często chce się spać, nawet ja tak mam.

Naprawdę trudno mi stwierdzić z jakich przyczyn występuje u Ciebie ta bezsenność, może wiedziesz dość monotonny dla Twojego organizmu tryb życia, więcej ćwiczeń, spacerów, wysiłku by się przydało? Próbowałeś może tak porządnie zmęczyć organizm?
Awatar użytkownika
Amfan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2012-01-12, 21:25
Lokalizacja: WLKP

Re: Harmonia wnętrza medytacja

Post autor: Amfan »

Cwiczyłem nie pomagało , rzadko siedze na miejscu raczej nie jestem domatorem , ostatnio troche pracowalem nad czakrą splotu slonecznego podobno pomaga na bezsennosc i jest lepiej , śpie troche dłużej gdzieś przeczytałem że leczy tą przypadłość może to placebo nie ważne grunt że działa :)

-- 2012-03-06, 18:38 --

Nie wiem czy coś to wniesie nowego ale dodam coś więcej do siebie gdyż może ktoś może mieć podobny problem z bezsennością . Pomogło mi mi afirmowanie sobie w medytacji . "Akceptuje swoją bezsenność" tudzież "Pozwalam swojemu ciału ,umysłowi odpocząć " dzięki tym dwóm dość łatwym prostym afirmacjom wyleczyłem się prawie całkowicie z bezsenności , jeszcze zalecam prace nad czakrą splotu słonecznego pozdrawiam ;)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Energia”