Magia Runicznych Symboli Ochronnych

Wszystko co związane z runami
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

Vill, tak - natura, to natura, ale czy nie idziesz tym nieco na latwizne...? to tak jak bys stwierdzila... np. jestem zdenerwowana, musze się uspokoic... tak, przyda mi się jakis ryt... czekaj mam tylko czerwona swiece, ale ryt, to ryt, magia, to magia. wiem, ze przyklad nieco wynaturzony, ale nie moge na predkosci wymyslic nic bardziej sensownego... :P tak samo, jak kazdy metal, kamieni, ma inna wibracje i sluzy do czegos innego, tak samo jak zywioly maja swoje zupelnie indywidualne charaktery i wlasciwosci, tak samo jest z drzewami.
skad masz wiedziec..? od czego jest net...? na pewno znajdze się stronka, gdzie poszcze golne gatunki beda opisane, a moze nawet jakies zdjecie się trafi...? ;)

a i jeszcze jedno... tak w skrucie (chociaz teraz to juz musztarda po obiedzie..., ale moze komus się przyda):
no i się skonczylo... jak wroce do domku, to dokoncze (a w zasadzie zaczne :roll: )

[ Dodano: 2005-07-16, 19:24 ]
Ok. juz pisze...
Buk: drzewo dobrotliwe, delikatne. jego drewno doskonale nadaje się na tabliczki runiczne; moc drewna jest dosc neutralna, powsciagliwa, nienarzucajaca się. nadaje się do poczatkowej pracy; jest latwe do obrobki
Dab: drzewo potezne, ktore nielatwo ibalic. nadaje runa niewzruszona moc. tabliczki runiczne z debiny sa odpowiednie dla ludzi oryginalnych.
Cis:Cis jest przypozadkowany bogini Hel i jest najlepszym przewodnikiem po podziemiach. jest potezny, a jego moc moze nas szybko wprowadzic w nasze wlasne i w kosmiczne krolestwo cieni. drewno ma twarde, o pieknych slojach, ale do obrobki jest najtrudniejsze.
Leszczeyna:ma cechy podobne do buka - jest neutraln, emanuje jednak wieksza moca. szczegolnie polecana ludziom, ktorzy poszukuja wlasnej i kosmicznej prawdy.
Olcha: nalezy do dawnych drzew magicznych. jest pod ochrona. mozna z niej wykonac tabliczki runiczne, ktore nadaja się szczegolnie do zglebienia najglebszych wewnetrznych i zewnetrznych zwiazkow.
Czeresnia:drzewo to posiada czula energie, ktora tkwi tez w tabliczkach zrobionych z tero drzewa. kto jest lagodny i ma delikatna skore, winien miec tabliczki z drewna czeresniowego. czeresnia chroni milosc i gwarantje zaufanie.
Lipa: jest podobna do czeresni, choc posiada cechy bardziej erotyczne, pniewaz jej opiekunka jest Freyja. polecana jest ludzia o ognistym teperamencie, potrzebujacych milosci.
wzgledny cytat z ksiazki "swiat run" warneckiego. mam nadzieje, ze komus się przyda. poza tym, jak by tak pczytac o energii drzew (z innych zrodel), to mozna by się bylo wiecej dowiedziec i lepiej dobrac gatunek.
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maestro »

Ktoś napisał, że Villemo idzie na łatwizne z tym rodzajem drzewa (gatunkiem). Ja swoje runy kupiłem na jakiś targach medycyny naturalnej od kolesia o wdzięcznym imieniu Ted . Są to grawerowane runy futhuraktu starszego na muszelkach morskich. Ładne, przyjemne w dotyku i świetnie się z nimi pracuje. Fakt jest taki, że nie ważne jak wykonane zostały runy, a to jak z nich korzystasz. Ja z powodzeniem mógłbym teraz te moje wyrzucić za okno, kupić drugie, albo zrobić i uzyskiwać z nimi równie dobre efekty jak obecnie.
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

To sproboj wyrzucic runy :D:D:D powodzenia :D:D:D:D albo lepiej :D:D wyrzuc jakis Twoj skrypt runiczny :D powiedz od razu gdzie mieszkasz ;] powszechnie wiadome jest ze uzyskujac cos takiego, mozna uzyskac czesciowa kontrole i manipulowac poprzednim posiadaczem :P
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maestro »

Ciemna strona mocy się mnei nie tyka :).

Kilka osób próbowało już z klątwami i próbą kontroli, przemawiali do mnei nawet przez mojego anioła stróża. Ale po co wszystko ? Wiesz jak najlepiej pozbyć się czarnego maga ? otoczyć go tak energią miłości, żeby poczuł się jak czarna plamka na krystalicznie białej kartce. Otoczony przez coś czego nikt ani nic nie sforsuje.
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

O...mądrze powiedziane...właśnie to jest to, co kocham w ludziach...Miłosierdzie nawet za nienawiść. :roll:
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

Oooo dobre rzeczywiscie dobre :P
Watislav
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 166
Rejestracja: 2005-07-20, 10:23

Post autor: Watislav »

Może i dobrze powiedziane, ale to nie usprawiedliwia nieostrożności z runami.
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

To prawda... Wiem, ze jak ze wszystkim - zdan bedzie wiele, ale czytalam, ze runy powinno się spalic i dopiero w tedy mozna zabrac się za inny futhark.
Watislav
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 166
Rejestracja: 2005-07-20, 10:23

Post autor: Watislav »

Runy można spalić, lub zakopać w ziemi, oddając je jednemu z żywiołów. Słyszałem też, że jest jakiś sposób z powietrzem, ale nie wiem jaki.
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

Ja, jak mam cos ofiarowac powietrzu, to to zucam na wiatr. wie... z rounami bylo by ciezko :P . dlatego, kiedy mam "cos wiekszego" do ofiarowania/oddania, to to najpierw pale, a do piero pozniej zucam popiol na wiatr.
Solmyr
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 189
Rejestracja: 2005-06-23, 19:30
Lokalizacja: Okolice warszawy

Post autor: Solmyr »

Pozwole wtrącić swoje dwa grosze można współpacować z rużnymi futhakami ale najlepsze poznanie można osiągnąć w jednym. Podobno najbezpieczniejszy jest armeński.
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

Solmyr, co rozumiesz, przez "najbezpieczniejszy"...?
Solmyr
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 189
Rejestracja: 2005-06-23, 19:30
Lokalizacja: Okolice warszawy

Post autor: Solmyr »

Cuż jest to doś nowy system więc, odnosi się bardziej do naszych czasów Więc jego działanie nie powino być tak nie spowdziewane jak innych starszych wręcz antycznych.
Wiele wiekowych symboli zmienia swe znaczenie w zbiorowej psyche więc działa inaczej lub wcale dlatego wole raczej nowsze metody symbole itp.
Watislav
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 166
Rejestracja: 2005-07-20, 10:23

Post autor: Watislav »

I tu popełniasz (moim zdaniem) duży błąd (wręcz wielbłąd :D ). Te starsze znaczenia są bardziej sensowne. Oto przykład:
Durisaz - runa która początkowo znaczyła "olbrzym". Jej znaczenie anglicy zmienili na "thorn" czyli kolec (tylko dlatego, że jest troszeczkę podobna do kolca.). Powiedz z czym ci się bardziej kojarzy Thor (jeśli znasz mitologię germańską, oczywiście :D ) - z olbrzymią siłą, czy może z malutkim kolcem? Bo to jego właśnie najczęściej kojarzono z tą runą.

A przede wszystkim "zbiorowa psychę" nie ma tu nic do rzeczy! Najważniejsze jest to z czym TOBIE dany znak się kojarzy.
Solmyr
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 189
Rejestracja: 2005-06-23, 19:30
Lokalizacja: Okolice warszawy

Post autor: Solmyr »

No właśnie nie zbiorowa psyche jest tym czego używasz do wpływania na otaczającą cie rzeczywistośc. Bo niewystarczyże ty cś znasz albo coś dlaciebie takie jest tylko musi byc takie dla ogułu żeby działać. Tak jak piszesz oznaczało by że dajmy na to pentagram miał by dla każdego inne znaczene. A ma jedno.
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

Z pentagramem to w ogole jest heca :P Bo w koncu jak z nim jest :| Dwa różkami na dol jest ochronny a jednym na dol ma znaczenie okultystyczne ale przeciez nie jest symbolem szatana :| W sumie kazdy uwaza inaczej :P Ale to wlasciwe znaczenie jest jakie?
Solmyr
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 189
Rejestracja: 2005-06-23, 19:30
Lokalizacja: Okolice warszawy

Post autor: Solmyr »

Bynajmnie odwrucony tego nie znaczy tylko tak prubowany nam wmówić ale nie o to mi chodzi, chodzi mi o to czym mag się właśnie posługuje odziałuje na psyche ludzi otocznia ech.... sam już nie wiem bo jak by tak nie było to po co runy i inne sybole były by ponic by bym sobie dwie kreski narysowł nazwł bym to blabla i stwierdził że odgania demony. Ale tak nie jest bo wswej naiwności kiedyś tak myślałem ale się pomyliłem i to bardzo.

[ Dodano: 2005-07-25, 11:17 ]
Tak wogule szatan to twór kościoła :!:
Watislav
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 166
Rejestracja: 2005-07-20, 10:23

Post autor: Watislav »

Czy "magia" ma wpływać na otoczenie, czy też może na samego "maga", to wywodzi się głównie od niego!
Spójrzmy jeszcze raz na mój poprzedni przykład z runą Durisaz.
Jeden człowiek, znający jej nowsze znaczenie, użyje jej jako ochrony (taki drut kolczasty :D ).
Drugi znający stare znaczenie, użyje jej aby zwiększyć swoją siłę psychiczną, fizyczną, lub też moc zaklęcia.
Obaj w pewnym zakresie (oczywiście jesli znaja się na używaniu run :) ) odniosą sukces.
Najważniejsza jest więc, nie "zbiorowa psychę" o której wspominasz, lecz psychę maga.


Wiesz Fenikt, o pentagramach możemy pogadać dłużej, ale w osobnym temacie, bo tutaj mamy temat o runach.

[ Dodano: 2005-07-25, 11:31 ]
A co do Szatana, to nie jest on wytworem Kościoła.
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

No szatan z pewnoscia nie jest wytworem kosciola :P Co do tego watpliwosci nie powinnismy miec najmniejszych :P A co do pentagramow to zaloze temat ;)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Magia run”