Magia Runicznych Symboli Ochronnych

Wszystko co związane z runami
Solmyr
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 189
Rejestracja: 2005-06-23, 19:30
Lokalizacja: Okolice warszawy

Post autor: Solmyr »

Na ten temat pogadamy za dwa lata bo do tego się dochodzi.
Watislav
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 166
Rejestracja: 2005-07-20, 10:23

Post autor: Watislav »

Temat Run, Szatana, czy może Pentagramów?
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

O Szatanie można sobie podyskutować w temacie Biblia jak mi się zdaje ;). W końcu jest on wytworem tej właśnie Księgi(przynajmiej w religii chrześcijańskiej). W innych wierzeniach Szatana nazywa się chyba nieco inaczej... :roll:
Watislav
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 166
Rejestracja: 2005-07-20, 10:23

Post autor: Watislav »

Bardzo zeszlismy tu z tematu :D .
Nie jestem pewien czy Szatan tak bardzo pasuje do tematu Biblii, ale na pewno lepiej niż do run, więc jak ktoś chce o nim pogadać, to chodźmy tam.
Watislav
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 166
Rejestracja: 2005-07-20, 10:23

Post autor: Watislav »

Gore skoro wróżyłeś z run, to napisz coś o tym w dziale Wróżenie/Runy. Chętnie bym o tym coś przeczytał, a jak na razie nikt o tym nie pisał.
A może używałeś run jako ochrony, amuletu, talizmanu? Tworzyłeś kiedyś bindruny? Co wiesz o Galdrach? Opowiedz nam, bo jak na razie, to w tym dziale coraz częściej schodzimy z tematu i przydałby się jakiś powiew świeżości.
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

Watislav pisze:Tworzyłeś kiedyś bindruny?
ja zawsze robie bindruny ("zawsze" - czytaj od kad wiem, co to jest :P ) symbole graficzne, kombinowanie nowych znakow, przemawia do mnie bardziej niz skrypty. tzn. moge kozystac ze skryptu, ale i tak wole z niego zrobic kombinacje i stworzyc zupelnie nowy symbol graficzny. to bardziej przemawia do mojej podswiadomosci. poza tym, kiedy mysle nad odpowiednim polaczeniem, spedzam wiecej czasu nad danym symbolem, wiaze się z nim emocjonalnie.

kolega kiedys mi powiedzial, ze najmocniejsze bindruny/runy/skrypty sa w tedy, kiedy wycina się je na skorze, ewentualnie tatuuje. ja planuje stworzyc "zywya" bindrune mojego "imienia"
zywe bindruny/runy sa ponoc tez bardzo silne, ale o tym dowiem się za jakis czas :P
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maestro »

Jako że nie zauważyłem nigdzie tematu pentagram:
http://www.teksty.gildia.pl/kormak/pentagram/pentagram

Podstawowe informacje o historii pentagramu. Nic nadzywczajnego, ale wyjaśni dlaczego ten z dwoma do góry jest 'złyyyy' a odwrotny jest 'dobry (czyt. Good, gut)'

Ogólnie pentagram to nie tylko te pięć kresek i koło - podstawowa wiedza o magicznych symbolach mówi, że: pentagram - figura magiczna składająca się z pięciu linii, często zamykana, wpisywana w okrąg.

Podobnie heksagramy - heksa - sześć ... itd. itp.
Watislav
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 166
Rejestracja: 2005-07-20, 10:23

Post autor: Watislav »

Robię to co ty. Skrypty znaczą dla mnie tyle co nic (może przesadzam, ale użyłem jednego tylko raz na początku), za to bindrun używam kiedy tylko tego potrzebuje.
Tatuowanie/wycinanie na skórze run? Nie, dzięki. No, chyba że chodzi o kawałek skóry zwierzęcej.
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

Watislav pisze:Tatuowanie/wycinanie na skórze run? Nie, dzięki. No, chyba że chodzi o kawałek skóry zwierzęcej.
Nie Watislav... chodzilo o tat./wycinanie na naszej skorze/ciele. nie przejmuj się... ja tez podziekuje :P ale zywy bind run, jak najbardziej, tylko jeszcze teraz nie dam rady (ja, jak ja, bo to raczej nie od mnie zalezy :P )

interesuje mnie cos jeszcze...
chodzi mi tu o podzial run: aktywne/pasywne
o co w tym chodzi dokladnie i jakie to ma znaczenie, przy dobieraniu run w sigilach/bindrunach/etc.
znam podziel (tzn. ktore runy sa jakie) niestety brak mi informacji praktcznych - co to oznacza i jak powinno się to stosowac... bo rozumiem, ze nikt nie wymyslil sobie tego podzialu od tak sobie, bo mu się nudzilo! (mam przynajmniej tak nadzieje... ;) )
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maestro »

Watislav pisze:Tatuowanie/wycinanie na skórze run? Nie, dzięki. No, chyba że chodzi o kawałek skóry zwierzęcej.
Ja zbieram się od dluższego czasu żeby naprawić maszynkę do tatuażu znajomego i wytatuować jednemu z towarzyszów magyi układ runiczny na plecach.

Jest to decyzja przemyślana i dorosła, do której zbieramy się od ponad roku. Praktycznie zloży się to na kilko-dniowy rytuał (wpierw przygotowanie skóry, ciała i ducha znajomego, potem pierwsze rysy czyli robienie kontur tatuażu, następnego dnia cieniowanie run, znaków, pare dni później (3-4) wypełnienie wzoru. Na koniec ostateczna konsekracja).
Sam będe się pewnie przygotowywał do tego kilka tygodni.
Zaszczytem jest możliwość zrobienia czegoś takiego (może też dlateego że nie każdy umie tatuować).
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

oj, Vill... bo ty delikatna jestes :P a tak po za tym, to ponawiam swoje pytanie... czy moze mi ktos na nie odpowiedziec...? tzn. psywnosc/aktywnosc run... szczegoly kilka postow temu...
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

Vill po cholere runom krew?:| jakbys uprawiala magie VooDoo to jeszcze rozumiem tam to krew i nie tylko potrzebna, ale runom? :|
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

Fenikt, nieraz jest napisane, zeby runy byly wykonane (narysowane) z krwi. to taki symbol mocy, wiekszego zaangarzowania i zwiazku emocjonalnego z magiem i jego dzielem....
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

jak dla mnie bezsensu ale ok mnie runy srednio interesuja :P
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

Ale to nie chodzi tylko o runy... prawie wszedzie spotkasz się z jakimis wzmiankami o krwi... nie zaleznie od tego ktora dziedzina magii cie interesuje... nie wiem... moze to taki przesad, ze co jest wyrysowane krwia, to ma wieksza moc...
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

No przesady maja tez swoja moc jesli tylko się w nie wierzy. Pewnie ze krew ma spore znaczenie magiczne. Tylko po co się okaleczac jak sa lepsze sposoby :P
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

Jak ktos lubi... :P
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maestro »

runy na swojej skórze... na stałe... na wieki, po grób?
eee dzięki... a jak się coś odmieni? jak się stwierdzi, że to jednak nie tak, nie tam nie siak
miało być?
Pracuje w branży sąsiednej do tatuażu i siedząc czasami w jakimś salonie widze jak przychodzą małolaty i każą sovbie wydziargać delfinka na łopatce czy pajączka na piersi. Jeśli jednek koleś zastanawia się nad tym kilka lat, i jest dojrzałym, prawidłowo myslącym człowiekiem, to nie widze przeszkód żeby zrobił sobie taki tatuaż.
Fenikt, nieraz jest napisane, zeby runy byly wykonane (narysowane) z krwi. to taki symbol mocy, wiekszego zaangarzowania i zwiazku emocjonalnego z magiem i jego dzielem..
Właściwioś, że krew jest lepszym czynnikiem wiąże się z kilkoma przyczynami: 1)między magiem a jego krwią istnieje tzw. nić sympatyczna, która bezpośrednio wiąże z nią maga zarówno fizycznie jak i magicznie, emocjonalnie 2)krew jest naturalnym fluidem zaopatrzonym w ogromne pokłady energi (no chyba tylko sperma posiada jej więcej) 3)samo okleczanie się już silnie oddziaływuje na psychike i występuje tu coś tak jak w przypadku sigilizacji - świadomość przy zacinaniu się odchodzi na bok, a wszystko co się dzieje głęboko zagnieżdża się w psychice 4)krew właśnie z racji przesądów i wierzeń lepiej oddziaływuje na psychike i bardziej zagnieżdża się w podświadomości.


Osobiście nie lubie okaleczania się i nie widze w tym sensu, lecz jeśli ktoś chce to robić, to nie widze przeszkód. [/quote]
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Magia run”