Przemiana amuletu w inny przedmiot ?

Magia to praktyki wpływania na ludzi, przedmioty, zdarzenia czy zjawiska fizyczne za pomocą środków mistycznych i paranormalnych, a więc zasadniczo nie poddających się weryfikacji za pomocą metody naukowej, kolidujących z podejściem racjonalistycznym.
kasalia
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2017-02-14, 09:57

Przemiana amuletu w inny przedmiot ?

Post autor: kasalia »

Witam,
mam amulet w formie srebrnego łańcuszka z krzyżem. Został mi przekazany jako ostatni prezent przed śmiercią mojego ojca.
Amulet ma naprawdę dużą energię, w co nigdy nie wierzyłam, a jednak: odkąd go dostałam za każdym razem, gdy trzymam go w rękach lub założę, czuję silne mrowienie i przepływ energii. Jest to bardzo specyficzne odczucie, na które nie mają wpływu uczucia, po prostu czuje się, że to jest coś magicznego. Ojciec dał mi go, aby mnie chronił.

Moje pytanie jest następujące: czy jeśli przetopię go u złotnika, straci on swoje właściwości? Nie ukrywam, że łańcuszek nie wygląda atrakcyjnie dla kobiety, jestem osobą niewierzącą, więc krzyża też nie będę nosić. Chciałabym przetopić go na np. pierścionek, aby móc go nosić przy sobie właśnie ze względu na jego właściwości. Czy straci on wówczas energię, która została mu nadana przez mojego ojca, czy też nic nie powinno się z nim stać?

Jest to katolicki krzyż z ukrzyżowanym jezusem, z tyłu ma natomiast na planie krzyża napisane "semper". Nie widziałam jeszcze nigdy takiego połączenia.

Będę wdzięczna za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Przemiana amuletu w inny przedmiot ?

Post autor: Słowianka »

A nie mogłaś zapytać mnie???
Ech... Jest bardzo duża szansa, że straci swą moc. Nic z nim nie rób.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Przemiana amuletu w inny przedmiot ?

Post autor: Ivellios »

Zawsze możesz nosić go np. schowanego pod koszulą, lub w kieszeni, torebce, itd. Nie jest nigdzie powiedziane, że łańcuszek koniecznie musi być widoczny.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Magia”