Czerwona i zielona nitka - potężna ochrona.

Magia to praktyki wpływania na ludzi, przedmioty, zdarzenia czy zjawiska fizyczne za pomocą środków mistycznych i paranormalnych, a więc zasadniczo nie poddających się weryfikacji za pomocą metody naukowej, kolidujących z podejściem racjonalistycznym.
Mamba

Post autor: Mamba »

Słyszałam o działaniu ochronnym czerwonej nitki i coś w tym musi być skoro również wg wierzeń ludowych należało nowo narodzonemu dziecku zawiązać czerwoną nitkę na rączce. Miała ona chronić nowo narodzone dziecko przed tzw. "złym okiem" "urokiem" itd.
Titania (usunela konto)
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 312
Rejestracja: 1970-01-01, 03:00

Post autor: Titania (usunela konto) »

@ CNC- rozmowy prywatne/ poglady na gg nie powinne byc tematem rozmow na forum;)

@
Kabbalah ciekawe...wiadomo jedna z najstarszych nauk zydowskich, podobno jej tajemnice do dzisiaj znane sa tylko paru Rabinom a to co dowiadujemy się z ksiazek to tylko to "o czym mozna mowic".

Interesowalam się kiedys "Merkabah" -pojazdem ktory przenosi czlowieka do roznych wymiarow. Pochodzi tez z Kabbali. Ciekawe temat jest rozwiniety w ksiazce D. Melchizedka: Kwiat Zycia.

Pomysle o czerwonej nitce z siedmioma supelkami:), nie wiem czy widzieliscie Madonna tez czesto miala taka "branzoletke".


Czytalam kiedys na temat Kabaly - moim zastrzezeniem jest, ze jej tajemnice byly dozwolone tylko dla mezczyzn, kobiety mialy /maja zakaz w poglebianiu wiedzy w tej dziedzinie.
Mamba

Post autor: Mamba »

dodałabym do Twojej wypowiedzi "najskuteczniejsze" bo o to chyba chodzi :wink:
Xymena
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 51
Rejestracja: 2006-06-08, 18:52
Lokalizacja: war.-maz.

Post autor: Xymena »

Titania6 pisze:nie wiem czy widzieliscie Madonna tez czesto miala taka "branzoletke".
Tak, ale Madonna jest związana z tzw. popkabałą czyli taką popularna amerykańską podróbą kabały.To się tam stalo takie poularne jak scjentolodzy. Taką sama bransoletkę nosi tez Otylia Jędrzejczak. Moim zdaniem, jeśli się nic o tym nie wie i robi się takie rzeczy dla zaszpanowania w pewnych srodowiskach to jest to co najmniej żałosne.
Xymena
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 51
Rejestracja: 2006-06-08, 18:52
Lokalizacja: war.-maz.

Post autor: Xymena »

No więc tak, ewusia i renata, nie chodziło mi przecież o was z ta żałosnością.
ewusia pisze:Nieraz nieświadomie ludzie noszą np; naszyjnik z turmalinu..bo tej osobie się akurat spodobał...a nie ma pojęcia ile dobrego robi dla swojego zdrowia.Po prostu działają intuicyjnie.
Zgodze się z tym, ale niektórzy nosza pewne rzeczy, a raczej się z nimi obnoszą nie mając pojęcia co one znaczą. Przykład: chłopaki z mojej klasy, którzy nosza pentagramy na szyjach, wyrysowują je na kartkach itd., a kiedy pytam: wiesz co to znaczy? Oni na to: Ave satan, znak szatana, no co ty nie wiesz? i temu podobne. I to jest moim zdaniem żałosne...
A czerwona nitka- powiem to raz jeszcze: żałosne nie jest noszenie, a obnoszenie się z czyms i nie chodzi mi o Was ;)
renata pisze:P.S.Nie oglądam Madonny,nie słucham jej bo ona sama jest dla mnie żałosna i szczerze mówiąc to co ona nosi jest mi całkowicie obojętne.
No to jest nas dwie ;)
Xymena
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 51
Rejestracja: 2006-06-08, 18:52
Lokalizacja: war.-maz.

Post autor: Xymena »

ewusia pisze:Xmeno...rozumiem Twoje rozżalenie
rozżalenie? No rozżalona to ja nie jestem, no może troche mi żal niektórych ludzi...
Dobra, kończe już swoje wywody, bo widze że zostalam troche xle zrozumiana. Ale mniejsza o to, po prostu chodzi o, jak juz wyżej wspomniałaś, tą własnie świadomość, zwłaszcza jak się nosi jakieś talizmany. To wszystko.
anexartitous
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2011-04-28, 01:17
Lokalizacja: cracow?

Re: Czerwona i zielona nitka - potężna ochrona.

Post autor: anexartitous »

Mam prośbę kolejną, o pomoc:P
Czy czerwona albo zielona nitka mogłaby ochronić przed wampirem energetycznym (stricte: osobą lub bytem, który przebywa w moim aktualnym domostwie -i albo nieświadomie albo świadomie, ale się do tego nie przyznaje- wysysa ze mnie siły do mentalne?) ? Czy ewentualnie jest jakaś inna ochrona przed takimi "osobami"? Tarcza nie pomaga.
Poza tym, czy są jakieś osoby, które tego próbowały i mogą coś powiedzieć na ten temat: czy zmieniło to ich życie w sposób znaczący?
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Magia”