Szukam książek o tematyce magicznej

Magia to praktyki wpływania na ludzi, przedmioty, zdarzenia czy zjawiska fizyczne za pomocą środków mistycznych i paranormalnych, a więc zasadniczo nie poddających się weryfikacji za pomocą metody naukowej, kolidujących z podejściem racjonalistycznym.
Awatar użytkownika
electrix18
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2012-10-18, 01:34
Lokalizacja: Liverpool
Imię i nazwisko: Damian

Szukam książek o tematyce magicznej

Post autor: electrix18 »

Hey jak w tytule
poszukuję książek o tematyce, niewyjasnionej lub mroczne np:
demonologia, necronomicon, oobe, tarot, sekty, ufo, potwory, demony, duchy, czakry , iluminati.itp, jesli zna ktos fajne ksiazki lub chociaż spokrewnione tematy które moglyby mnie zainteresować to bardzo proszę o informację.
barthpaul37
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2022-05-06, 20:29

Re: Szukam książek o tematyce magicznej

Post autor: barthpaul37 »

Ja również jestem zainteresowana :)
Prawicowy Brudas
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2022-08-08, 01:42
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Szukam książek o tematyce magicznej

Post autor: Prawicowy Brudas »

Ze swojego doświadczenia nie polecam nic.Co ma się zdarzyć to się przydarzy samo typu tak zwane"UFO"(w postaci swiateł na niebie itd),jakieś cienie otwierające się same drzwi.Paraliż senny i różne cuda na niebie które w sumie nie tylko ja widziałem.To raczej był chyba pstyczek w nos od losu,aby się tym za bardzo nie interesować,bo to wszysto istnieje.
Jofar
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2022-07-28, 11:33

Re: Szukam książek o tematyce magicznej

Post autor: Jofar »

Chętnie też bym coś poczytała w tej tematyce. W internecie niby można znaleźć jakieś tytuły, ale wolałabym coś poleconego, bo szybko się zniechęcam do książek.
kaszulc
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2023-08-03, 15:18
Komentarze: 0

Re: Szukam książek o tematyce magicznej

Post autor: kaszulc »

Ma ktoś jakieś rekomendacje? Też szukam książek o tej tematyce
edalcontext
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2023-11-27, 06:23
Komentarze: 0

Re: Szukam książek o tematyce magicznej

Post autor: edalcontext »

Jeśli interesują Cię książki poruszające niewyjaśnione lub mroczne tematy, oto kilka rekomendacji obejmujących szereg tematów, o których wspomniałeś:

1. Demonolog: niezwykła kariera Eda i Lorraine Warrenów” Geralda Brittle’a – bada rzeczywiste przypadki badaczy zjawisk paranormalnych Eda i Lorraine Warrenów, znanych z pracy nad nawiedzeniami i opętaniami demonicznymi.snake game

2. Necronomicon” H.P. Lovecraft - fikcyjny grymuar często pojawiający się w Mitach Cthulhu Lovecrafta, znany ze swojej mrocznej i nieziemskiej zawartości.

3. Podróże poza ciałem” Roberta Monroe – szczegółowo opisuje osobiste doświadczenia autora z doświadczeniami poza ciałem (OBE) i bada naturę świadomości poza ciałem fizycznym.

4. Biblia Tarota” Sarah Bartlett — zawiera kompleksowy przewodnik po Tarocie, zawierający znaczenia kart, rozkłady kart oraz techniki wróżenia i samopoznania.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Magia”