Co po początku?

[R]aven
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2011-03-22, 10:04

Re: Co po początku?

Post autor: [R]aven »

NightRaven pisze:.
[R]aven - Powtórzę po raz trzeci i ostatni, jeśli znowu mnie zignorujesz, więcej się w Twojej sprawie nie odezwę. Mówisz, że nie wiesz jaką drogą podążać. Jest to zrozumiałe. Ja np. bardzo chętnie Ci tą drogę wskażę. A przynajmniej początek. Ale, cholera, odpowiedz mi wreszcie DOKĄD ma być ta droga? DLACZEGO zająłeś się magią? Jaki jest Twój CEL? Dopóki nie odpowiesz na to pytanie, nikt nie będzie Ci w stanie pomóc..

Więc spróbuję. NightRaven, nie chodzi o to, że Cię igonorowałem tylko o to, że chciałem poznać cele innych. Być może mógłbym wzorować się na kimś lepszym(Przynajmniej na początku)

Magią zająłem się, ponieważ pragnąłem tego od zawsze i zawsze mnie ona pociągała. Choć traktuję ją bardzo poważnie to szukam w niej rozrywki, uważam że nauka magii to ciekawe zajęcie. Chcę się jej uczyć, aby pomagać sobie nią w życiu codziennym i poznawać odpowiedzi na różne pytania.

Moim celem jest opanowanie jak największej ilości wiedzy magicznej do tego stopnia, żebym mógł posługiwać się magią zawsze kiedy będzie mi to potrzebne i żeby mi ona pomagała w rozwiązywaniu problemów i urozmaicała życie.

Nie umiem napisać nic więcej, przelać słów które bym chciał. Ale zromcie mnie, jestem początkujący i zajmując się magią od paru dni nie mogę dokładnie i na 100% odpowiedzieć
"Dokąd ma iść moja droga"


ElohimMihael napisałeś
"chciałbym uczyć się czegoś w czym jest możliwie dużo zaklęć a mnniej rytuałów." - to sobie odpuść całą magię. Zaklęcia są nieodzownym elementem większych, mniejszych rytuałów itp. Nie ominiesz elementów rytualnych. A jak chcesz ominąć to sobie odpuść.

Nie zrozumiałeś mnie. nie napisałem że chcę omijać rytułały czy wcle ich nie praktykować tylko że chciałbym żeby więcej od nich było zaklęć. I nie wybrzydzam tylko chcę zachować to co robię w tajemnicy przed rodziną i innymi, a np. rozkładanie w pokoju świeczek w okrąg nie jest zbyt dyskretne:)
NightRaven
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 157
Rejestracja: 2010-08-31, 19:39

Re: Co po początku?

Post autor: NightRaven »

Wybaczcie, że odpowiadam dopiero teraz, ale ostatnio nie miałem czasu wchodzić na forum.
Cyril pisze:nie określiłbym tego tak, że proponujemy jakiś system dlatego że jest naszym ulubionym, tylko raczej dlatego że do jego słuszności i wartości jesteśmy szczerze przekonani.
Właśnie zdefiniowałeś co miałem na myśli pisząc "ulubiony". ;)
stellamystica pisze:Ja to wiem, ale autor wątku chyba pragnie iść na łatwiznę By the way, ja mówiłem tylko o tym, że bariera istnieje (w pewnym stopniu, choć to po prostu troszkę więcej pracy, a nie przeszkoda), a nie o tym, że pokonywanie jej trzeba sobie darować. Proszę mi nie przypisywać czegoś, czego nie napisałem.
Magia nie jest dziedziną, w której pójście na łatwiznę przynosi jakiekolwiek korzyści. Miałem raczej na myśli ogólną zasadę, że jeśli ktoś nie może pokonać tej bariery, to nie będzie dobrym magiem, niż odniesienie tego do Ciebie.

[R]aven. Nie piszesz zbyt konkretnie, ale z Twojej wypowiedzi można wywnioskować jedną rzecz. Mianowicie, Ty nie masz takiego celu. Albo raczej go masz, ale nie jesteś tego świadom. Proponuję zatem, aby Twoim "chwilowym" celem stało się teraz odnaleznienie tego prawdziwego celu. Jeśli posłuchasz mojej rady, to tu już Ci mogę pomóc. Przede wszystkim dobrze by było gdybyś się zapoznał z wieloma różnymi systemami magicznymi. Wypróbował je. Europejska magia ceremonialna, różnorakie systemy Wschodu, hermetyzm, Kabała, crowleyowska Thelema, co tam zechcesz. W pracy nad sobą i poszukiwaniu własnej ścieżki niezastąpiony jest, imho, szamanizm. Możesz też zajrzeć do Wicca. Co tam zechcesz. Ważne abyś zobaczył, które elementy Ci się podobają i na tej podstawie stworzył własny system, bo prawda jest taka, że jest ich tyle ile magów. Każdy ma własny. Tak więc baw się tym, eksperymentuj, szukaj własnej ścieżki.
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co po początku?

Post autor: Maestro »

Rytuałów nie da się uniknąć, skierowanie swojego życia na magiczny tor to zmiana sposobu myślenia, umiejętność czynienia każdego dnia swoistym rytuałem, przyciągającym ku Tobie pewne wibracje. To właśnie do rytuałów powinniśmy uciekać.
Bo rytuał jest narzędziem skutecznym. Rytuał jest zbiorem wielu czynników, które oddziaływając w określony sposób, potęgują się nawzajem. Zbiór wielu czynników!
Zaklęcie jest jednym z czynników rytuału, ew. mniejszym zbiorem elementów takich jak wibracja głosu, wibracja słów, rzadko kiedy zaklęcia stosuje się jako coś samodzielnego.
Liczba elementów im większa tym łatwiej wpływa na osobę która stara się wprowadzić w odpowiedni stan. Stan tej magicznej świadomości to wszystko do czego dążymy jeśli chodzi o większość systemów magicznych. Dlatego pora odprawienia rytuału, odpowiednie otoczenie, zaklęcia i inne powiązane z tym rzeczy to elementy wzmacniające naszą świadomość magiczną.
Po długim czasie praktykowania systemów ceremonialnych można zrozumieć, że jedynym narzędziem potrzebnym do czynienia tego wszystkiego jest umysł, który ćwiczyliśmy przez te wszystkie dni/tygodnie/miesiące/lata do osiągania pewnego stanu.
Odwołując się do początku nauki - na samym początku uczysz się o oobe, świadomości magicznej, psi balach itp. i przechodzisz do ceremonialnej magii traktując to jako drugi krok. Po przejściu tego kroku pojmujesz, że wszystko co do tej pory robiłeś było jedynie treningiem do tego trzeciego. Nie ma znaczenia z jakiego systemu filozoficznego/magicznego będziesz korzystał, bo wszystkie będą uczyć cię takiego samego pojęcia o mechanizmie astralu, o tym jak Twoje myśli i wola oddziaływając na niego, powodują następnie zmiany w świecie rzeczywistym. To nie jest gra komputerowa gdzie rośnie ci skill Magia natury.
Musisz znaleźć system którego filozofia, sposób praktykowania wprowadza Cię w stan komfortowy, który dobrze Ci się kojarzy. Polecam Ci bibliotekę internetową http://www.sacred-texts.com/ gdzie powinieneś znaleźć wszystkie interesujące Cię systemy, publikację i zapewne odpowiedzi na Twoje pytania.
Awatar użytkownika
Soczek
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2011-02-06, 16:24

Re: Co po początku?

Post autor: Soczek »

Więc, może podajcie jakieś ciekawe rytuały. Nie za trudne jak na początek ;p
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Magia naturalna”