Jak przywołać ducha żywiłu powietrza

Awatar użytkownika
damianw01
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 9
Rejestracja: 2010-08-08, 13:55

Re: Jak przywołać ducha żywiłu powietrza

Post autor: damianw01 »

Pein mozesz podać te wskazówki ?
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak przywołać ducha żywiłu powietrza

Post autor: Maestro »

Siloam żeby chociaż jedno zdanie które napisałeś w tym temacie było:
a. zgodne z tematem, wniosło coś do dyskusji
b. zdaniem które nie prowadzi do krytyki innych

Po co w ogóle się odzywasz w takich dyskusjach? Moim skromnym zdaniem powinieneś dostać swojego rodzaju upomnienie na forum. Wchodzę na to forum raz na jakiś czas i od dawna widzę jak mało czytelne się ono staje.

Damianw myślę, że nie powinno ci chodzić o znalezienie sposobu na kontrolowanie żywiołu, ale na zrozumienie go. Żywioł powietrza, wiatru to potężny element uzdrawiający także mentalnie, psychicznie. Idealny do początkowych studiów dających poznanie człowieka, zarówno jego fizyczności jak i mentalności, astralności. Jako osoba która więcej poświęciła terminologi hermetycznej poleciłbym Ci odnalezienie tablic pokazujących odwołania, powiązania między poszczególnymi symbolami takimi jak liczby, karty tarota, planety, elementy (tutaj powietrze), kolory, zwierzęta, narzędzia magiczne itd. znalezienie wszystkich skojarzeń z elementem powietrza a następnie poświęcenie się lekturze na ich temat. W internecie można znaleźć całe książki na ten temat. Nie będę podawał linków do nich, używanie wyszukiwarek internetowych na prawdę nie boli a i uczy co nieco.
Innymi źródłami (nie hermetycznymi) jakie wydają mi się wartościowe odnośnie elementu powietrza są wierzenia pochodzące od rdzennych mieszkańców ameryki tzw. Indian, źródeł powiązanych zz szamanizmem. U nich element wiatru, zwierząt totemicznych w postaciach ptaków to elementy bardzo istotne w całej kulturze. Kilka linków prowadzących do stron odnośnie wymienionych w tym temacie możesz znaleźć w moich postach na tym forum. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
DarkElessar
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 23
Rejestracja: 2011-05-18, 23:35
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak przywołać ducha żywiłu powietrza

Post autor: DarkElessar »

Ja mam małe pytanie czy można podświadomie przywołać Sylfa?
Pytam dlatego że nie raz kiedy wpadam powiedzmy w silny gniew rusza się wokół mnie silny wiatr (tylko wokół mnie w dzień w jakim nie ma wcale wiatru). I ewentualnie jak mógłbym nad tym zapanować?
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Jak przywołać ducha żywiłu powietrza

Post autor: Vampirio »

Pytam dlatego że nie raz kiedy wpadam powiedzmy w silny gniew rusza się wokół mnie silny wiatr
W okresie dojrzewania czasami zdarzają się takie rzeczy. Przykładem jest efekt poltergeista często wywoływany przez silne emocje. A jak wiadomo w tym okresie człowiek (w większości) bardziej emocjonalnie wszystko przeżywa.
Awatar użytkownika
DarkElessar
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 23
Rejestracja: 2011-05-18, 23:35
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak przywołać ducha żywiłu powietrza

Post autor: DarkElessar »

W takim razie mam jeszcze jedno pytanie czemu to powietrze które się pojawia wokół mnie formuje się na moje polecenie w konkretnych punktach mojego ciała? Punkty te to: dłonie, stopy, i głowa.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Jak przywołać ducha żywiłu powietrza

Post autor: Vampirio »

Czy ćwiczyłeś kiedyś manipulację energią (z jakimś skutkiem)? Jeśli tak to jesteś przynajmniej w małym stopniu kontrolować ten efekt.
Awatar użytkownika
DarkElessar
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 23
Rejestracja: 2011-05-18, 23:35
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak przywołać ducha żywiłu powietrza

Post autor: DarkElessar »

Trochę ćwiczyłem ale niestety jedyny skutek jaki otrzymałem to dość spory pii ball. :(
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Jak przywołać ducha żywiłu powietrza

Post autor: Vampirio »

Nie mam więcej pytań. Wydaje mi się, że moja teza jest prawdziwa.
Awatar użytkownika
DarkElessar
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 23
Rejestracja: 2011-05-18, 23:35
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak przywołać ducha żywiłu powietrza

Post autor: DarkElessar »

Więc to z czasem przejdzie? (Jak tak to szkoda. :P )
Awatar użytkownika
Darti
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 78
Rejestracja: 2011-10-07, 15:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak przywołać ducha żywiłu powietrza

Post autor: Darti »

Wybaczcie ze odkopuje tak stary temat, jest jednak rzecz ktora mnie zaciekawila. Mianowicie, jak sprawdzic jaki zywiol jest do mnie przypisany? Szukalem w internecie ale nie znalazlem nic sensownego, no, moze z wyjatkiem tego:

http://www.apocalypse2012.fora.pl/freet ... m,234.html

Jednakze nie wiem czy bardziej traktowac to na powaznie czy tez jako cos w rodzaju zabawy. Najbardziej do mnie pasuje woda, jednakze moj znak zodiaku to waga. Oraz, co ciekawe, od malego nie lubilem wody, zawsze bardziej interesowal mnie ogien, chociaz jego opis bardzo odbiega od mojej osobowosci :D
liquid
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2013-10-18, 16:14

Re: Jak przywołać ducha żywiłu powietrza

Post autor: liquid »

moze lektura tego tematu sporo tobie wyjasni

http://www.ezoforum.pl/symbolika-zywiol ... tanie.html
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Magia naturalna”