magia kamieni

Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: magia kamieni

Post autor: Chantelle »

Oh piekny jest ten kamien zgadzam się.
Ciemny ( po angielsku blue goldstone) wspomaga komunikacje i podroze astralne. Drobinki miedzi generuja cieplo i dzialaja delikatnie przeciwbolowo :) Laczone z czakra gardla.
Mozna rowniez dostac ten kamien w czerwonym i zielonym kolorze i one juz troseczke inaczej dzialaja.
Awatar użytkownika
Mimoza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 2010-07-01, 23:34
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk

Re: magia kamieni

Post autor: Mimoza »

Ten czerwony to piasek pustyni. Z tego co się orientuje to kamień ten
* odnawia siłę, nośnik pozytywnej energii, wzmacnia wiarę
* symbolizuje ludzką pomysłowość w poprawianiu swojego życia,
* nie jest odpowiedni dla osób nieśmiałych i skromnych
* powoduje pozytywne i racjonalne myślenie
* uaktywnia czakry
* chroni centralną część ciała, stymuluje psychikę, stabilizuje energię i nastrój, pomaga usunąć napięcie brzucha [spowodowane na przykład stresem]

Razem z Nocą Kairu został wynaleziony przez przypadek przez XVI-wiecznych alchemików, którzy poszukiwali sposobu na otrzymanie złota.

Doczytałam też, że Noc Kairu nazywany jest kamieniem czarnoksiężników, ponieważ często wybierają go osoby rozumiejące mroczną stronę życia. Aby naładować go energią należy pozostawić go na oknie w gwiaździstą noc.

A ten zielony o który wspomniałeś niestety nie pamiętam jak się nazywa :(

Skoro wypisali tyle właściwości to chyba fakt, że są to kamienie syntetyczne nie wpływa na możliwość ich aktywowania. Ja przynajmniej próbowałam i żyję w przekonaniu, że udało mi się tego dokonać :D
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: magia kamieni

Post autor: Chantelle »

Wydaje mi się ze to dzialanie glownie zawdzieczamy tym drobinkom miedzi , ktore sa w nich umieszczone.
A pierwsze podobno powstaly w laboratoriach alchemikow, ktorzy probowali stworzyc zloto :)
Niestety nie znam polskiej nazwy tego zielonego.
Ostatnio zmieniony 2010-07-10, 12:34 przez Chantelle, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: magia kamieni

Post autor: Dagmara »

Noc kairu, czy piasek pustyni to kryształy syntetyczne, do ich wyrobu stosowane są tańsze surowce, na przykład szkło awenturynowe.
Podczas wytwarzania takiego szkła do surowców dodawana jest miedź metaliczna, która daje efekt dużej ilości mikroskopijnych drobinek.
W dawnych czasach również znano metodę wytwarzania tego typu szkieł, lecz ten proces był przez setki lat pilnie strzeżoną tajemnicą, dopiero w XIX wieku zostało wszystko ujawnione...
Przez niektórych noc kairu stosowana jest z pracą czakry trzeciego oka, niby sprzyja wizją astralnych światów, wewnętrznej podróży.
Technika wytwarzana tego szkła została doskonalona już w XVII wieku, surowiec kojarzony ze średniowieczem i nazywany był ponoć ''złotem mnichów''.
Jeśli natomiast mowa o stosowaniu syntetycznych surowców w medytacji, lub otwieraniem czakr, to osobiście jestem temu przeciwna, niekrystaliczna natura w ogóle mnie nie pociąga.
Bioenergoterapeuci również twierdzą iż nie powinno się z takimi sztucznymi kamieniami pracować, ponieważ taki kamień nie może przecież oddziaływać na energię skutecznie.
Ale z drugiej jednak strony jeśli ktoś ogromnie wierzy iż taka sztuczność ma na daną osobę pozytywny wpływ, niech sobie takie kamyczki stosuje, podobnie jest w przypadku amuletów jeśli się wierzy to one działają ;)
A kamieniem czarnoksiężników był od zawszę czarny onyks ;]
Awatar użytkownika
Mimoza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 2010-07-01, 23:34
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk

Re: magia kamieni

Post autor: Mimoza »

dagmara pisze: A kamieniem czarnoksiężników był od zawszę czarny onyks ;]
Znalazłam wiele źródeł, gdzie Noc Kairu porównuje się właśnie do Onyksu :D np.:
http://www.onyks.org.pl/oferta.php?catagory_id=3
http://galeriaturkusowa.pl/sklep/rocks.php

Tak więc coś w tym jest :D
Awatar użytkownika
supolo
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 59
Rejestracja: 2010-04-01, 12:53

Re: magia kamieni

Post autor: supolo »

Ja słyszałem że Noc Kairu ma te same właściwości co onyks, więc prawda że wzmacnia słuch i kości?
Awatar użytkownika
Mimoza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 2010-07-01, 23:34
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk

Re: magia kamieni

Post autor: Mimoza »

supolo pisze:Ja słyszałem że Noc Kairu ma te same właściwości co onyks, więc prawda że wzmacnia słuch i kości?
Znalazłam, że Noc Kairu pomaga w artretyzmie, reumatyzmie i innych stanach bólowych. Co do słuchu to nic nie wspominali. No ale skoro podkreślają, że właściwości są identyczne to może coś w tym jest.

W każdym razie jeśli ktoś wierzy, że dany kamień w taki czy inny sposób ma mu pomóc to będzie szukał znaków, że tak jest. Podświadomie sobie pomoże. Najważniejsza jest wiara w moc daną konkretnym minerałom.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Magia naturalna”