Co zrobić, żeby żyło się lepiej

Propozycje nowych audycji, tematów, itd. oraz uwagi i propozycje dotyczące działania strony. W tym dziale są również umieszczane ogłoszenia od administratorów
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Co zrobić, żeby żyło się lepiej

Post autor: Spock »

... Czyli porozmawiajmy o ogólnej kondycji portalu i jak ją poprawić.
Awatar użytkownika
Darti
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 78
Rejestracja: 2011-10-07, 15:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Co zrobić, żeby żyło się lepiej

Post autor: Darti »

Przez chwile wyobrazilem sobie wizje w ktorej nikt tak naprawde nie odpisal na tego posta, w pewnym sensie wydaje się paradoksalnie zabawna, a w innym niestety dosyc smutna. Kto wie czy sam tej wizji nie zlamalem :|

Kondycja portalu jest slaba, mowie tu glownie o aktywnosci na forum poniewaz same artykuly sa jak zwykle fajne i ciekawe. Bardzo dobrze ze taki temat powstal, bo nieraz ubolewalem nad mala popularnoscia tego serwisu. Jak dla mnie ma to cos, jest klimatyczny, kolorystycznie idealny, uzytkownicy rowniez jak juz jacys sa, to sa naprawde w porzadku (W odroznieniu od pewnego bardzo popularnego serwisu paranormalnego o podobnej nazwie). Pomijajac moje przywiazanie i sentyment do tej strony z kilku lat wstecz, po prostu czuc na niej atmosfere tajemniczosci, klimat, wie się ze jest się na stronie o tematyce paranormalnej i poniekad ezoterycznej (Zapewne wielka role odgrywa tutaj wczesniej wspomniana kolorystyka i moja ulubiona skorka "OldTimes", no ale jak tu jej nie kochac :roll:)

Mozliwe ze mylaca role moze pelnic tutaj nazywanie tego portalu "Radiem Paranormalium". Ludzie z zewnatrz kojarza sobie wtedy ta strone wylacznie z tym, bo cala uwaga skupia się na radiu a strona i forum staja się sprawa bardzo drugorzedna. Nie mowiac juz o tym, ze samo radio rowniez nie przyciagnie przypadkowego goscia, badz tez raczkujacego osobnika w sferach paranormalnych, bo przeciez hej, kto w dzisiejszych czasach slucha radia? Zwlaszcza bedac na komputerze i robiac kilka rzeczy jednoczesnie :P

Samej ramowce tez w koncu nic zlego nie zarzuce, bo nie ma czego. Wydaje mi się ze pomocne w tej sytuacji byloby zastanowienie się nad strategia promowania strony, bo najwyrazniej tego potrzebuje. Chociaz sam nie potrafie wiecej juz dac od siebie, to wzrost popularnosci tego portalu bardzo by mnie cieszyl :oops:

@Edit

A, no i jest jeszcze jeden ciekawy myk. Zamiast na stronie glownej pod artykulem dawac sekcje komentarzy, moznaby bylo umieszczac odnosnik do tematu na forum o tej samej nazwie, gdzie dla zachowania estetycznosci rowniez znajdowalaby się tresc artykulu, pamietajac oczywiscie o zacheceniu przed odnosnikiem do forum do dyskusji

Z kolei shoutbox moglby znajdowac się na gorze poniewaz nie wiem jak inni, ja sam czesto zapominam o jego istnieniu. Jego proporcje rowniez moglyby zostac poprawione, bo, pozwole sobie powtorzyc, nie wiem jak u was, ale u mnie wyglada tak: http://s16.postimg.org/7b7qxb477/image.png

W mojej skromnej opinii tak jakos... dziwnie i nieczytelnie :mikolaj:
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Co zrobić, żeby żyło się lepiej

Post autor: Spock »

Przypomne główne wątki z shoutboxa:
Vampirio (19.12.2014 16:54:28) pisze:Jak teżpewnie zauważyliście nowych tematów jest jak na lekarstwo. A jak już się pojawiają to "mam w domu ducha" albo coś kompletnie dennego jak ezoteryczny kamień antykoncepcyjny. Może trzeba jakoś porobić nowe tematy, wywalić stare, powiedzmy nieużywane od więcej niż roku do jakiegoś archiwum i tyle.
Ivellios (17.12.2014 14:41:32) pisze:@Pandemonium, ale kto ma tworzyć forum, administracja i moderatorzy czy użytkownicy? Moim zdaniem ci ostatni. Poza tym, jak już wcześniej wspomniałem, na Paranormalium zdecydowanie więcej życia jest w komentarzach pod publikowanymi treściami. Są artykuły, newsy, itd -> w takiej czy innej formie jest zapodany temat -> ludzie przychodzą i komentują. Nie jest powiedziane, że tylko na forum się dyskusje toczą
Pandemonium (17.12.2014 13:09:51) pisze:Nie ma kto odpowiadać na posty, nie ma najnowszych doniesień, które warto komentować. Ludzie powinni tutaj trafiać wpisując konkretne hasło w internecie np. "noga kosmity w krzakach pod kukurykami". Po za tym fora faktycznie stały się przestarzałe. Ludzie teraz nie chcą pisać dużo i na temat, tylko rzucić swoją krótką myśl na jakiś temat i ew. się pokłócić pod obrazkiem z kwejka :P
Pandemonium (16.12.2014 23:58:25) pisze:Moim zdaniem formuła tego forum jest błędna. Admini i moderatorzy powinni wyszukiwać wszelkie newsy na tematy mogące interesować czytelników i prowadzić jednocześnie konto na FB, gdzie informowało by się ludzi o dodaniu nowości. Takie jest moje zdanie.
Podkreśliłem to, co moim zdaniem jest szczególnie warte uwagi.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Co zrobić, żeby żyło się lepiej

Post autor: Ivellios »

Darti pisze:Ludzie z zewnatrz kojarza sobie wtedy ta strone wylacznie z tym, bo cala uwaga skupia się na radiu a strona i forum staja się sprawa bardzo drugorzedna.
Bzdura. Duża część odwiedzających, oprócz audycji, zwraca też uwagę na inne treści publikowane w tym serwisie, głównie czytają artykuły i notki na blogach. Większość internautów odwiedza Paranormalium w poszukiwaniu konkretnych informacji - jeśli zajrzawszy na forum znajdzie to, czego potrzebuje, w którymś z już istniejących i niejednokrotnie wyczerpanych już tematów, to jest zadowolony. Nie musi się nawet rejestrować. To jest zupełnie normalne.
Darti pisze:Nie mowiac juz o tym, ze samo radio rowniez nie przyciagnie przypadkowego goscia, badz tez raczkujacego osobnika w sferach paranormalnych, bo przeciez hej, kto w dzisiejszych czasach slucha radia?
Kolejna bzdura. Spójrz sobie na licznik słuchaczy na dolnym pasku, szczególnie w czasie emisji audycji na żywo (najbardziej przebojowe pod tym względem są "Teoria Chaosu" i niedzielne pasma z debatami ufologicznymi). Zajrzyj na stronę i spójrz na ten licznik w środku tygodnia, pod wieczór, a najlepiej w nocy. Zdziwisz się.
Darti pisze:Zwlaszcza bedac na komputerze i robiac kilka rzeczy jednoczesnie
No bo nikt nie używa smartfonów, tabletów, a stacjonarnych odtwarzaczy do słuchania radia internetowego nikt nie produkuje...

Co do tej promocji, to właściwie nie mamy jakiegoś wielkiego pola manewru. Jedyna naprawdę skuteczna promocja to taka prowadzona w mediach o zbliżonej tematyce. Wzajemną promocję z zaprzyjaźnionymi serwisami prowadzę już od czasów gdy ta strona nie nazywała się jeszcze nawet Paranormalium. Efekty może nie są jakieś super zachwycające, bo jak by nie było to jednak tematyka paranormalna nie jest w naszym kraju zbyt popularna, ale coś to jednak daje.

Jedynie promocja w mediach społecznościowych typu Facebook może jeszcze coś dać. W to jednak też trzeba włożyć sporo pracy, często aktualizować profil, odpowiadać fanom na wiadomości i komentarze, krótko mówiąc trzymać z nimi regularny kontakt.
Darti pisze:A, no i jest jeszcze jeden ciekawy myk. Zamiast na stronie glownej pod artykulem dawac sekcje komentarzy, moznaby bylo umieszczac odnosnik do tematu na forum o tej samej nazwie, gdzie dla zachowania estetycznosci rowniez znajdowalaby się tresc artykulu, pamietajac oczywiscie o zacheceniu przed odnosnikiem do forum do dyskusji
IMO za dużo kombinowania, poza tym ja już widziałem jakie efekty takie rozwiązanie dawało na innych forach typu paranormalne.pl, zjawiskaparanormalne.pl. Mając na uwadze to, co tam się dzieje, nigdy w życiu nie zastosuję czegoś podobnego tutaj.

Shoutbox na górze? Why not ;) Ale w tym miejscu chyba tylko na głównej? Bo jakoś niespecjalnie mi się widzi tabelka z shoutboksem nad listą tematów czy nad treścią wątku.
Pandemonium pisze:Admini i moderatorzy powinni wyszukiwać wszelkie newsy na tematy mogące interesować czytelników i prowadzić jednocześnie konto na FB, gdzie informowało by się ludzi o dodaniu nowości.
Konto na Faceboooku przecież jest prowadzone. Są tam wstawiane zajawki artykułów, zapowiedzi audycji, newsy, ogłoszenia, linki do tematów na forum, wraz z linkami. I co? Wejdzie taki na forum, popatrzy, poczyta... i nic, w większości przypadków. Czasami kliknie "Lubię to", ale to wszystko.

Nie wiem, być może to wynika po prostu ze specyfiki for takich jak Paranormalium. Jak by nie patrzeć to nasze forum jest jednak dość hermetyczne i nowemu użytkownikowi z zewnątrz trudno "wstrzyknąć" się w jego społeczność, że tak powiem. Łatwiej skomentować coś na fejsie, gdzie siedzą "wszyscy" i "wszystko" jest i panuje pełen luz i wolna amerykanka, łatwiej też nawet bez logowania skomentować treść artykułu na stronie i wdać się w ten sposób w dyskusję z innymi czytającymi i komentującymi. Może to nasze forum jest za mało otwarte. Może stare forum lepiej byłoby zarchiwizować, a w jego miejsce postawić nowe, może inaczej poukładane jeśli chodzi o kategorie, grupy użytkowników, itd?
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Co zrobić, żeby żyło się lepiej

Post autor: Arek »

Ja nie wiem czego ma tutaj brakować. Są i nowe artykuły, jest radio które przyciąga wiele słuchaczy, jest czat, są galerie gdzie można oglądać i dokładać zdjęcia. Jest tutaj więcej możliwości niż na przykład na forum infra a jednak tam są codziennie nowe posty i to nie dwa albo trzy. Wprawdzie nie mam 18-ście lat ale uważam że takie fora gdzie się pisze wcale nie są przeżytkiem, to może funkcjonować nadal, a fejs wcale nie musi przeszkadzać w prowadzeniu konkretnych rozmów tak jak kiedyś było.
Naprawdę nie wiem dlaczego wtedy nagle ludzie przestali pisać, były wprawdzie mniejsze i większe kłótnie ale to normalka, tak jest na wszystkich forach.
Normalnie wszystko mamy co pozwala na funkcjonowanie forum, ba, mamy nawet więcej niż dziesięć lat temu jak forum powstało i dziwnie że mamy mniej ludzi którzy chcą się odzywać
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Co zrobić, żeby żyło się lepiej

Post autor: Spooky Fox »

Według mnie to mimo wszystko jest to wina zmieniającego się stanu rzeczy w internecie.

Duża ilość for informacyjnych powoli umiera ze względu na dużą dostępność takich informacji ogólnie w sieci, bez potrzeby rejestracji, logowania itp.

Z drugiej strony fora stricte 'pomocnicze' takie jak motoryzacyjne czy z zakresu informatyki zawsze będą potrzebne z uwagi na szybką pomoc ludzi ogarniętych w sytuacji.

Paranormalium niczego wg mnie nie brakuje, jednak wina nie leży po stronie Ivelliosa czy administracji. Nie wiem czy w ogóle można kogoś za to winić.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Co zrobić, żeby żyło się lepiej

Post autor: Spock »

Macie rację, że forum to nie cały świat. Radio i artykuły żyją, tylko forum zamiera.

Ludzie najwyraźniej chcą materiałów porządnie zredagowanych, o których można powiedzieć, że autor "wie co mówi" - czyli właśnie artykuły, audycje, blogi. Radosna twórczość, którą dawniej żyły fora, przenosi się do społecznościówek.

Użytkownicy stali się wybredni. W sumie to i dobrze, bo prawdziwe dziennikarstwo odżyje.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Co zrobić, żeby żyło się lepiej

Post autor: Spooky Fox »

Poza tym internet nieuchronnie zmierza do zamknięcia :)

Jak to Mix Kolanko trafnie powiedział - Obama ma pełno guziczków, które może regulować i jeden guziczek, którego nie można. A owy odpowiada za internet. Z roku na rok coraz bliżej nam do powstania odpowiednich służb internetowych.

Drugie wyjście to obumarcie społecznościówek. To tylko moda bez żadnych dodatków. Tylko kwestia czasu, kiedy ludzie przestaną sprzedawać swoje prywatne informacje i wrócą do "normalnego" interneta :D
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Co zrobić, żeby żyło się lepiej

Post autor: Ivellios »

Czy ja wiem, społecznościówki raczej nie wymrą, prędzej będą się "wymieniać użytkownikami" na zasadzie jedna społecznościówka się znudziła to motłoch wali do następnej.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Co zrobić, żeby żyło się lepiej

Post autor: Spock »

Nie znikną zupełnie, ale wielkie molochy, w rodzaju facebooka, w końcu załamią się pod własnym ciężarem, a na ich miejsce powstaną mniejsze sieci pasjonatów jednego tematu.

Ale co to oznacza dla nas?
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Co zrobić, żeby żyło się lepiej

Post autor: Spooky Fox »

Spock pisze:Ale co to oznacza dla nas?
Cóż, pozwól że zacytuję :D
Spock pisze:w końcu załamią się pod własnym ciężarem, a na ich miejsce powstaną mniejsze sieci pasjonatów jednego tematu
Trzeba sobie powiedzieć jasno, że właśnie w ten sposób powstały tematyczne fora dyskusyjne. Oznacza to dla Nas tylko to, że będzie się trzeba 'wgrać' w nowe sposoby dotarcia do zainteresowanych.

Swoją drogą przeraża mnie coś innego - postępująca...hmm...George Carlin w jednym ze swoich 'stendapów' nazwał to po angielsku "pussy-fication"...nie wiem jak to spolszczyć...cipowatość? Jakkolwiek, chodzi o samo zdegenerowanie i - no w sumie zcipowacenie - młodszych ludzi poprzez wszystko co posiada przedrostek "smart" lub "i" (czytaj: aj). Chodzi mi o to, że większość ma po prostu głęboko w dupie takie zjawiska. Jeszcze nie tak dawno temu pełno było wyobraźni, pomysłowości, otwartości umysłu. Teraz jest biberyzacja i inne ch*jstwa które robią kisiel z mózgu nastolatków.

Summa summarum coraz więcej takich sponiewieranych kotów w zasadzie nie zwraca uwagi na to co się dzieje dookoła nawet jeśli poltergeist napierniczałby talerzami po całym mieszkaniu. A już o patrzeniu w niebo podczas gwieździstej nocy to już nawet nie mówię.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Co zrobić, żeby żyło się lepiej

Post autor: Spock »

Tzw. "global cool teen", czyli doskonały konsument - jamochłon. Bezrefleksyjna, jednolita biomasa, uzależniona od kupowania, jedzenia i pieprzenia. W to usiłują nas zmienić.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Co zrobić, żeby żyło się lepiej

Post autor: Ivellios »

Spooky Fox pisze:Summa summarum coraz więcej takich sponiewieranych kotów w zasadzie nie zwraca uwagi na to co się dzieje dookoła nawet jeśli poltergeist napierniczałby talerzami po całym mieszkaniu. A już o patrzeniu w niebo podczas gwieździstej nocy to już nawet nie mówię.
Hm... z tym zwracaniem uwagi to ja bym był raczej skłonny stwierdzić, że owszem, zwróciliby uwagę, zamiast jednak opisywać takie zjawiska na otwartym, ogólnodostępnym forum, prędzej zrobią to w którejś z takich grup, które najczęściej są "zamknięte" lub "tajne" - czyli dostęp do wysyłanych tam wpisów mają tylko członkowie (najczęściej jest to de facto kółko wzajemnej adoracji, gdzie jeden drugiego utwierdza w przekonaniu, że tamten widział "zjawisko paranormalne którego nie da się wyjaśnić") i gdzie praktycznie nie ma ryzyka, że wpis zobaczą np. koledzy ze szkoły.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Co zrobić, żeby żyło się lepiej

Post autor: Spooky Fox »

Spock pisze:Tzw. "global cool teen", czyli doskonały konsument - jamochłon. Bezrefleksyjna, jednolita biomasa, uzależniona od kupowania, jedzenia i pieprzenia. W to usiłują nas zmienić.
Trzeba zapamiętać nazwę "jamochłon" do używania na innych, bardziej restrykcyjnych forach zamiast używania spolszczenia do słowa pussy-fication :D

Ale co prawda, to prawda. Nas w to raczej nie zmienią, ale w zasadzie ci urodzeni po roku 2000 mają już zakodowane, że będą "jamochłonami" i podejrzewam że tylko kilku uda się zauważyć w co się zmienili.

Najpierw były "baby boomers" - rock'n'roll, drugs, sex, a kiedy dożyli do sędziwego wieku tego samego próbują zabraniać. Pokolenie "I WANT THAT! THAT IS MINE! oraz "SEX, DRUGS & ROCK'n'ROLL" zamieniło się w pokolenie "SAY NO TO DRUGS".

To samo będzie z tymi "baby cool teen". Sami mają wszystko, a gdy zobaczą jak to wpłynęło na ich życie to już za kilkadziesiąt lat będą mówili "say no to smartphone".



Mareczku:

W końcu ktoś zauważy, że takie grupy nie są w stanie im pomóc, a tylko głośno gdakać. Teraz mamy boom na fejsa i fejsopodobne cholerstwa, ale jestem pewien że przyjdzie taki czas kiedy w końcu ktoś znowu zacznie szukać pomocy tam, gdzie będzie największa szansa ją otrzymać, a nie tam gdzie będzie dużo pierdzielenia o dupie maryny, a pomocy żadnej.

Trzeba po prostu czekać :)
Awatar użytkownika
czyzo3
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 161
Rejestracja: 2013-04-23, 00:25
Lokalizacja: Malbork
Komentarze: 1

Re: Co zrobić, żeby żyło się lepiej

Post autor: czyzo3 »

Właśnie ta degeneracja ludzkości jest czymś, co wywołuje u mnie uczucie smutku. Spooky, masz sporą rację w tym co piszesz o zmianie myślenia pokoleń i jest to w pewnym stopniu naturalne. Jednak obserwuję jeszcze inne niepokojące zjawisko. Bo rzeczywiście obecnie "pussy-fication" jest aplikowane młodszym ludziom, bardzo podatnym na tego typu manipulacje, jednak - coraz częściej widzę, jak myślący i wartościowi ludzie wieku średniego, przykładowo 30 - 40 lat - sami temu "pussy-fication" ulegają. Ludzie z którymi kiedyś można było normalnie rozmawiać, wlepiają się teraz w monitory smartfonów, to jest przykre ;-/ A poziom samodzielnego myślenia drastycznie spada...

Zaś jeśli chodzi o kondycję portalu, to również myślę, że nie mamy na to większego wpływu. Fora internetowe jednak wciąż mają siłę przebicia i jak dla mnie są najlepszym, co w internecie można spotkać - bo to właśnie na nich zbierają się ogromne zasoby wiedzy poparte praktyką jego użytkowników. Dzięki takim forom przykładowo zebrałem ogromna, rzetelną wiedzę na temat profesjonalnego produkowania alkoholi domowego wyrobu, czy nauczyłem się knife-makingu. Jak ojciec czy znajomi (oprócz tych co mnie lepiej znają), słyszeli, że buduję piec kowalski i będę wykuwał noże, to śmiali się, że to niemożliwe samemu się nauczyć. A jednak...

Najgorsze w tym wszystkim i związane z tematem naszej rozmowy jest to, że jak na początku internet był traktowany jako źródło rozpowszechniania wiedzy - tak teraz praktycznie jest sprowadzany tylko do tematu rozrywki. Mało jest już ludzi szukających tutaj wiedzy, bo albo nie wiedzą że można ją tutaj znaleźć, albo nie wiedzą jak ją szukać. Większość ludzi nie ma pojęcia jaka potęga wiedzy drzemie w internecie i doceniają tylko to, że mogą pooglądać demotywatory czy kwejka i podzielić się bzdurami na facebooku.

Dodajmy teraz do tego faktu hermetyczne grono zainteresowań nad zjawiskami paranormalnymi, bądź ezoteryką i mamy efekt taki, jaki jest teraz.

Na tym forum jest jeszcze ogrom rzeczy do powiedzenia, wytłumaczenia, przedstawienia i daje to ogromny potencjał. Chciałbym by był tutaj większy ruch, jednak osobiście uważam, że nie musi on być wiele większy. Bo przykładowo fora (bardzo dobre fora z ogromem wiedzy), w których gdy przychodzę z pracy i mam 60 postów nieprzeczytanych też mnie odstraszają - za dużo cennego czasu musiałbym marnować na ogarnięcie tego wszystkiego i zazwyczaj na takich forach ograniczam się tylko do bycia obserwatorem.

Jednak podsumowując, bardzo dobrze że to forum istnieje. Myślę, że ten kto ma tutaj trafić, to trafi. Cieszę się, że reprezentujemy jakiś poziom, może nie mamy 15 postów dziennie, jednak patrząc na to co dzieje się na innych forach tego typu, to wolę już by było tak, jak jest teraz. Inne fora o tej tematyce odwiedziłem raz w życiu lub wcale, tutaj, chociaż baaardzoo długi czas byłem obserwatorem, siedzę wciąż i mam zamiar siedzieć :-)

A wpływ jaki miało to forum na moje życie osobiste jest ogromny i nieporównywalny z żadnym innym.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ogólna dyskusja o Radiu Paranormalium”