poczekalnia

Propozycje nowych audycji, tematów, itd. oraz uwagi i propozycje dotyczące działania strony. W tym dziale są również umieszczane ogłoszenia od administratorów
pytol
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2012-08-09, 11:26

poczekalnia

Post autor: pytol »

Witam,

tydzień temu zacząłem nowy temat w dziale Demonologia i wyświetlił mi się komunikat, że temat musi być zaakceptowany przez admina zanim będzie wyświetlany. Moje pytanie - czemu został odrzucony?
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: poczekalnia

Post autor: Ivellios »

Gdyby temat został odrzucony, otrzymałbyś powiadomienie o tym fakcie.

Gdy rejestruje się nowy użytkownik, pierwsze napisane przez niego posty musi przejrzeć i zatwierdzić moderator. To zabezpieczenie wprowadziłem w związku z tym, iż jakiś czas temu mieliśmy na forum prawdziwy wysyp spamerów reklamujących "poznanie daty śmierci" wymagające wysłania dwóch SMS-ów, przy czym łączny koszt takiej zabawy wynosił ponad 60 złotych (oczywiście podawana w wiadomości zwrotnej "data śmierci" była po prostu pierwszą lepszą datą wygenerowaną przez ich system). Spamerzy rejestrowali się, wysyłali po kilka-kilkanaście tematów i słuch po nich ginął. Pewnie niektórzy starsi użytkownicy jeszcze pamiętają ostrzeżenie o sankcjach prawnych za rozsyłanie spamu, jakie wywiesiłem po tych incydentach :P

Aby zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości, postanowiłem wprowadzić wspomniany wymóg zatwierdzania kilku pierwszych postów przez moderatora (celowo nie podaję, ile tych postów musi zostać zatwierdzone). Gdy użytkownik pomyślnie przejdzie tę weryfikację, dalej może pisać już bez zatwierdzania.

A wspomniany przez Ciebie temat czekał tyle czasu, bo mamy okres wakacyjny i nie każdemu chce się siedzieć przed komputerem i klikać "zatwierdź"... "zatwierdź"... "odrzuć"... "zatwierdź"... ;)
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: poczekalnia

Post autor: Pandemonium »

Jeżeli mam być szczery to mi się wydaję ,że ten system odstrasza nowych użytkowników.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: poczekalnia

Post autor: Ivellios »

Obojętnie, czy to kogoś "odstrasza", czy nie, to zabezpieczenie nie zostanie wyłączone.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: poczekalnia

Post autor: Pandemonium »

Jak tam sobie chcesz. Twoje forum :P
pytol
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2012-08-09, 11:26

Re: poczekalnia

Post autor: pytol »

Już wszystko ok :P dzięki
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: poczekalnia

Post autor: IteratorZX81 »

A nie lepiej zabezpieczenie Are you a human w formie "gierki" podczas pisania nowego postu?
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: poczekalnia

Post autor: Ivellios »

Po co? Poczekalnia sprawdza się świetnie.
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: poczekalnia

Post autor: IteratorZX81 »

Chociażby po to, abyście nie musieli co chwila patrzeć w kolejkę moderacji. Are you a human to świetne zabezpieczenie przed spambotami.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: poczekalnia

Post autor: Spooky Fox »

Oczywiście że tak. Pod warunkiem, że piszący rzeczywiście nie jest człowiekiem. A my mieliśmy po prostu do czynienia ze skurwysynami, którzy za nic mieli cudzą pracę. Dostali zapłatę i zaczęli śmiecić.

Zabezpieczenie nie powinno być wyłączone. Jesteśmy górną półką bo idziemy w jakość, a nie w ilość. Jak się komuś nie podoba, to "hit the road, Jack" i krzyżyk na drogę.
AstroMesjasz

Re: poczekalnia

Post autor: AstroMesjasz »

Witam

No widzę " SAMA ELITA ADMINISTRATORÓW " :)
To może odpowie mi ktoś z Was na pytanie które od tygodnia wysyłam i nie mam odpowiedzi z administracji:
Dlaczego, z jakiego powodu został zablokowany mój temat: " Kontakt z pozaziemskiej cywilizacji ! " ???
Mimo zablokowanego tematu - wyświetleń wzrosło od " BLOKADY " o 100 % !
Myślę że, któremuś z " ADMINISTRATORÓW " ten temat był " ZA DOBRY " :D
A co do powiadomienia - TO BZDURA ! NIE ZOSTAŁEM POWIADOMIONY O ZABLOKOWANIU TEMATU !
I dlatego dobijam się do administracji o szczegóły w tym temacie !
Uważam że jest to NIE FER !

Serdecznie pozdrawiam
Wasz AstroMesjasz
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: poczekalnia

Post autor: Spock »

Temat zamknąłem, ponieważ nie wnosił tak naprawdę nic istotnego. Normalnie, zlikwidowałbym go od razu, ale ze względu na "sezon ogórkowy", postanowiliśmy dać Ci szanse go jakoś ciekawie rozwinąć. Mimo to, przez kilka dni nie dało się wycisnąć żadnej konkretnej dyskusji - w kółko tylko "kosmici mnie ostrzegali". Przykro mi, ale porządek musi być.
Powiadomienia o zamknięciu nie dostałeś, ponieważ nie było takiej potrzeby aby je wysyłać (Regulamin ode mnie tego nie wymaga).
AstroMesjasz

Re: poczekalnia

Post autor: AstroMesjasz »

Witam

Ok ! Dziękuję za odpowiedź !
Zrozumiałem powód zablokowania - i bardzo proszę o odblokowanie tematu a zapewniam że rozwinę temat o dalsze wątki !

Pozdrawiam serdecznie
Wasz AstroMesjasz
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: poczekalnia

Post autor: Słowianka »

Zgodzę się tylko pod warunkiem, że mój post, w tym wątku zostanie przywrócony. Inaczej, będzie to niesprawiedliwe! :roll:
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: poczekalnia

Post autor: Spock »

Nic z tego. Temat od początku był miałki.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: poczekalnia

Post autor: Ivellios »

AstroMesjasz właściwie powinien dostać ostrzeżenie za pięciokrotne (!) wysłanie na redakcyjnego emaila ponagleń do wyjaśnienia, dlaczego temat został zablokowany. Człowieku, moderatorzy i administratorzy to też ludzie, też mają swoje życie poza forum, i w zakresie ich obowiązków nie leży ślęczenie na forum 24 godziny na dobę i sprawdzanie co pięć minut, czy czasem jakiś nowicjusz nie wysłał nowego tematu, czy czasem nie trzeba czegoś przejrzeć, zatwierdzić, odrzucić, czy nie przysłał ktoś jakiegoś emaila, itd. Takie wielokrotne ponaglanie i pisanie caps lockiem to jest po prostu zwykłe chamstwo, i tyle. Dorosły człowiek, a zachowuje się jak mały obrażony dzidziuś. Więcej cierpliwości polecam na przyszłość... wystarczy RAZ napisać
AstroMesjasz

Re: poczekalnia

Post autor: AstroMesjasz »

Witam Szanowną Elitę !

Tak, faktycznie było ! Może jestem trochę jak na swój wiek niecierpliwy ale dalej nie zgadzam się z zablokowaniem mojego tematu !
Uważam że Kol. " Spock " jest troszeczkę niesprawiedliwy !
Na początku daje szansę - a potem jak widzi że temat dał przez tydzień spotów tyle co On na początku miał przez 7 miesięcy - to go ZABLOKOWAŁ ! Może z ZAZDROŚCI !?
Może to był dla niego nie temat " miałki " - ale temat za dobry !
Czegoś tu nie rozumie ! JAK MOŻNA ZABLOKOWAĆ TEMAT KTÓRY DAŁ REKORDOWĄ ILOŚĆ SPOTÓW W TAK KRÓTKIM CZASIE ?!
Przecież miał temat wzięcie !?
Kolego " Spock " - uważam że albo jesteś zbyt młody na to " stanowisko " albo " nie przygotowany " !!! ( bez urazy ! )
Nie potrafisz dojrzeć sedna danego tematu a tym bardziej sensu ! - a nie wspomnieć o rozeznaniu popularności tematu !
Przecież to nie " komuna " ten portal " Paranormalium " żeby ktoś bawił się w " CENZURĘ " tematyczną - bo Mi Ty kolego przypominasz Te lata Komuny !
Podejrzewam że Ty wtedy jeszcze chodziłeś do przedszkola ! - i dlatego nie zrozumiesz pewnych spraw !
BO JA Z KOMUNĄ WALCZYŁEM ! - żebyś TY miał LEPIEJ !
Chyba że byłeś jednym z tych co przedstawia zdjęcie przy Twoim profilu ??? :wink:
Jesteś fotogeniczny ! :grin: :wink:
Oczywiście żartuję ! bez urazy ! :wink:

Pozdrawiam serdecznie
Wasz AstroMesjasz
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: poczekalnia

Post autor: Karoolczak »

AstroMesjaszu... W trzecim poście próbuje Ci przemówić do rozsądku. Do seniorów forum odnosimy się z szacunkiem. I twoimi bezpodstawnymi zarzutami, śmiem twierdzić, iż komune to ty widziałeś w podręcznikach od historii ;) Nie sądze aby twój marny temacik (Których było tu juz z miliard) miał jakąś rekordową liczbę postów (czy jak ty to nazywasz spotów XD, a moze to ja zle rozumuje) jest tylko zwykłą szarą myszką, w której są pisane co raz to większe głupoty.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: poczekalnia

Post autor: Ivellios »

AstroMesjasz pisze:Tak, faktycznie było ! Może jestem trochę jak na swój wiek niecierpliwy ale dalej nie zgadzam się z zablokowaniem mojego tematu !
Nie dość, że niecierpliwy, to jeszcze nerwowy. Same wykrzykniki stawiasz...
AstroMesjasz pisze:Uważam że Kol. " Spock " jest troszeczkę niesprawiedliwy !
Na początku daje szansę - a potem jak widzi że temat dał przez tydzień spotów tyle co On na początku miał przez 7 miesięcy - to go ZABLOKOWAŁ ! Może z ZAZDROŚCI !?
No tak, jak się nie ma kogoś o co oskarżyć, to najlepiej oskarżyć o zazdrość.
AstroMesjasz pisze:Może to był dla niego nie temat " miałki " - ale temat za dobry !
Nie sądzę. Temat był pod wieloma względami bardzo słaby, głównie merytorycznie (jakieś "przekazy ŹRÓDŁA pochodzącego z kosmosu"? ja też potrafię coś takiego wymyślić i do mediów rozesłać).
AstroMesjasz pisze:Czegoś tu nie rozumie ! JAK MOŻNA ZABLOKOWAĆ TEMAT KTÓRY DAŁ REKORDOWĄ ILOŚĆ SPOTÓW W TAK KRÓTKIM CZASIE ?!
Przecież miał temat wzięcie !?
No tak, "rekordowa ilość postów w tak krótkim czasie" to świetny powód, aby pozostawić temat otwarty! A że temat był cholernie słabo ugruntowany (żeby nie powiedzieć wcale, bo takie "przekazy z kosmosu" są raczej mało wiarygodne), to już taki tam nieistotny szczegół...
AstroMesjasz pisze:Nie potrafisz dojrzeć sedna danego tematu a tym bardziej sensu ! - a nie wspomnieć o rozeznaniu popularności tematu !
Skłonny jestem stwierdzić, że takie tematy z "przekazami z kosmosu" nie mają ani sedna, ani sensu, więc za bardzo nie ma czego się w nich doszukiwać...
pytol
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2012-08-09, 11:26

Re: poczekalnia

Post autor: pytol »

... chill out ludzie, Astro nie możesz po prostu założyć nowego tematu o tym samym? Pozwólcie mu zrobić to co chce a jak po tygodniu temat się wcale nie rozwinie będziecie go mogli z czystym sumieniem zamknąć i nie podejmować ponownie tej jałowej dyskusji.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ogólna dyskusja o Radiu Paranormalium”