Blogi w Paranormalium?

Propozycje nowych audycji, tematów, itd. oraz uwagi i propozycje dotyczące działania strony. W tym dziale są również umieszczane ogłoszenia od administratorów
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Blogi w Paranormalium?

Post autor: Ivellios »

Pytanie wrzuciłem już na nasz facebookowy profil, czas więc zapytać i tutaj :P

Niektóre portale tematyczne oferują swoim użytkownikom system blogów/dzienników (różnie jest to nazywane), przy czym stawiają jeden wymóg - żeby wpisy na takim blogu były zgodne z tematyką serwisu. Czy chcielibyście coś podobnego w Paranormalium?

W tym temacie możecie również zadawać pytania o sposób działania takiego systemu blogów.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Blogi w Paranormalium?

Post autor: Darnok »

W erze internetu społecznego byłby to fajny gadżet, ale wydaje mi się, że pisałoby tam raptem z trzy, cztery osoby i przeważnie na jakieś bzdetne tematy. Można spróbować, bo to nie boli.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Blogi w Paranormalium?

Post autor: Spooky Fox »

Jak najbardziej, tylko właśnie tutaj pojawia się moje pytanie - jakby to miało działać. Bo ogólnie pomysł jest dobry.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Blogi w Paranormalium?

Post autor: Sothis »

Ogólnie pomysł dobry. Tyle, że... płodnych autorów mamy ostatnio jak na lekarstwo tutaj na forum, a co by było, gdyby przybył kolejny byt ( co ja z tym "by", kurde bele? ;) ) wymagający w miarę systematycznych temporalnie dawek nowych tekstów?
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Blogi w Paranormalium?

Post autor: Spooky Fox »

Wydaje mi się, że jeśli przybędzie nowy byt wymagający w miarę systematycznych temporalnie dawek nowych tekstów, to mogą stać się dwie rzeczy

1 - owe dawki się znajdą i tenże nowy byt zostanie u Nas zachwycając się coraz to nowszymi dawkami nowych tekstów lub;

2 - owe dawki się nie znajdą i wówczas owy byt nie pobędzie tutaj...

Tak czy inaczej, można spróbować, bo jakby nie patrzeć, korzyści będą, a wad raczej nie znajdziemy.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Blogi w Paranormalium?

Post autor: Sothis »

Ivellios pisze: W tym temacie możecie również zadawać pytania o sposób działania takiego systemu blogów.
No to ja pytam: jak to działa? :>
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Blogi w Paranormalium?

Post autor: Ivellios »

No więc generalnie zasada działania wyglądałaby mniej więcej następująco:

Każdy użytkownik forum otrzymałby możliwość prowadzenia własnego bloga. Można ustawić wymóg, że blogowanie można zacząć np. po przekroczeniu 10 postów. Założenie bloga będzie się wiązało z koniecznością zaakceptowania regulaminu - i tu dwie opcje, albo powstanie oddzielny regulamin dla "blogarium", albo do obecnego regulaminu zostanie dopisanych parę nowych punktów lub nowa sekcja.

Po utworzeniu bloga użytkownik dostanie coś w typie "kokpitu" z WordPressa - czyli panel do zarządzania blogiem, tam będzie mógł dodawać wpisy, moderować komentarze, itd. Prawdopodobnie edytor notek będzie wyposażony w formie WYSIWYG.

Wpisy w blogach będą musiały spełniać następujące wymogi:
- powinny być napisane w miarę poprawną polszczyzną
- mieć tematykę paranormalną bądź pokrewną, na przykład recenzje książek o tej tematyce, relacja z jakiegoś paranormalnego eventu, itd.

Do "blogarium" dołączony będzie system pozwalający raportować wpisy i komentarze niezgodne z regulaminem, np. o nieparanormalnej tematyce. Dodatkowo moderatorom i administratorom udostępnię opcje pozwalające na moderację lub usuwanie wpisów lub komentarzy do nich, jak się uda to będzie też możliwość zablokowania bloga użytkownikowi łamiącemu regulamin.

Raczej nie planuję podziału na kategorie, aczkolwiek jeśli będzie to niezbędne, to taki podział powstanie.

Naturalnie, postaram się zaimplementować w "blogarium" takie typowo blogowe elementy, jak tagi, tabelki z archiwalnymi wpisami, tabelki z komentarzami, itd. Nie będzie oddzielnej wyszukiwarki, ponieważ do obecnie działającej dodam opcję przeszukiwania blogów.

Prawdopodobnie nie będzie natomiast systemu skórek, a przynajmniej nie w takiej postaci jak w WordPressie czy innych skryptach. Zależy mi na tym, aby "blogarium" było w pełni zintegrowane z forum i resztą portalu i działało bez konieczności rejestrowania nowego konta.
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: Blogi w Paranormalium?

Post autor: amaranth »

Jeżeli jest taka potrzeba, jestem za. Ja osobiście wolałabym pisać na Forum. Jestem osobą zamkniętą w sobie. Trzeba mieć dużo zaufania do ludzi, aby się otworzyć. Może teraz nie zdecydowałabym się pisać, bo przeżywam dramat życiowy.. Jeżeli ktoś z Użytkowników chciałby pisać na temat utworów Lovecrafta, chętnie z nim o tym pogadam. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Blogi w Paranormalium?

Post autor: Veritas »

Moim zdaniem blog jest niepotrzebny. Forum spełnia wszelkie wymagania potrzebne do dyskusji i konwersacji.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Blogi w Paranormalium?

Post autor: Spooky Fox »

Hej, Ivellios, wydaje mi się, że próg 10 postów to zbyt mały próg. Co najmniej 100 postów. Ograniczy to ilość internetowych hejterów i kozaków. Mnie się tak wydaje przynajmniej.
Milena170

Re: Blogi w Paranormalium?

Post autor: Milena170 »

Ja myślę że to dobry pomysł , może za jakiś czas dam rady otworzyć się na ten temat i podzielić się moimi myślami czy doświadczeniami pozdrawiam .. :)
Awatar użytkownika
RuMcAjs124
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2011-04-10, 18:46

Re: Blogi w Paranormalium?

Post autor: RuMcAjs124 »

Według mnie blogi/dzienniki mogłyby być bardzo fajne. Można by było jakieś swoje poszukiwania duchów pisać właśnie w takim dzienniku. Na przykład : ktoś nagrywa EVP i mógłby opisywać to w takim dzienniku np : Dzień xx.xx.xxxx nagrało się to i to. Ja jestem jak najbardziej za !!
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Blogi w Paranormalium?

Post autor: Sothis »

Spooky Fox pisze:Co najmniej 100 postów.
Zdecydowanie, w innym wypadku może nas zalać szambo.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Blogi w Paranormalium?

Post autor: Spock »

Obawiam się, że jak ktoś nie ma za wiele do powiedzenia na forum, to jego blog będzie jeszcze gorszy.

No ale czemu nie, spróbować można. Żeby tylko z blogarium nie wyszło trollarium...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Blogi w Paranormalium?

Post autor: Darnok »

I żeby nikt nie nabijał głupio postów, by mieć dostęp do bloga.
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Blogi w Paranormalium?

Post autor: Veritas »

Mości Panowie! Postuluję ustawić próg na 200 postów.
Awatar użytkownika
Ramiro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2010-06-04, 16:09
Komentarze: 1

Re: Blogi w Paranormalium?

Post autor: Ramiro »

Jestem jak najbardziej za takim pomysłem. Można by w takim dzienniku opisywać swoje doświadczenia ze zjawiskami paranormalnymi. Tylko na jakiej zasadzie to by miało działać? Oprzeć to na jakimś darmowym systemie blogowym czy będzie to zupełnie coś nowego?


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Blogi w Paranormalium?

Post autor: Ivellios »

To będzie coś zupełnie nowego. Integracja z jakimś istniejącym skryptem zajęłaby mi duuużo więcej czasu niż opracowanie nowego :P Z całego "blogarium" jedynie system tagów i edytor WYSIWYG będą gotowcami, reszta to już moja "twórczość".
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Blogi w Paranormalium?

Post autor: Spock »

Można by w takim dzienniku opisywać swoje doświadczenia ze zjawiskami paranormalnymi
Taa, na przykład takimi:

Szukałem telefonu/zapalniczki/kapci i nie mogłem znaleźć, a potem znalazłem chociaż wcześniej tam szukałem i nie było, co to może oznaczać ?

Zrobiłem zdjęcie i jest na nim takie coś z takim czymś, czy to UFO ?

Telewizor mi trzeszczy i światło w pokoju miga, czy to duch ?

Sniło mi się coś tam

Jak zostać wampirem albo czymś innym ?
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Blogi w Paranormalium?

Post autor: Ivellios »

Pozwolę sobie pokazać, jak taki system blogów sprawdza się w serwisie o podobnej tematyce:
http://www.paranormalne.pl/blogs/
Jak widać, wpisy z gatunku tych przytoczonych przez Spocka praktycznie nie istnieją. Owszem, zdarzają się treści mniej ciekawe czy też mniej wartościowe, jednak aż takich śmieci tam nie ma.

Zresztą, nawet gdyby takie się trafiły, to przecież w "blogarium" będzie zaimplementowany system raportów oraz odpowiednie narzędzia moderatorskie, które pozwolą na szybkie wyeliminowanie takich przypadków.

No i taki mały szczegół - Darnok i Spock, powinniście już na stronie głównej serwisu zobaczyć link do testowego panelu zarządzania blogiem (wyświetla się tuż pod logo, narazie jest mało opcji, gdyż panel jest we wczesnej wersji alfa), możecie wejść i coś niecoś tam potestować ;-)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ogólna dyskusja o Radiu Paranormalium”