Przeczytaj zanim napiszesz (instrukcja dla nieogarniętych)

Propozycje nowych audycji, tematów, itd. oraz uwagi i propozycje dotyczące działania strony. W tym dziale są również umieszczane ogłoszenia od administratorów
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Przeczytaj zanim napiszesz (instrukcja dla nieogarniętych)

Post autor: Spooky Fox »

Temat przyklejony, żeby każdy, kto chce napisac jakąś petycję, najpierw to przeczytał.

Nie raz i nie dwa, na Naszym forum pojawiali się ludzie, którzy za wszelką cenę chcieli byc super ultra zajebiści i za wszelką cenę pomóc administracji i moderatorom w walce z ogólnie rozumianym złem. Za wszelką cenę, znaczy się nawet wtedy, kiedy administracja i moderacja takowej pomocy nie chcieli. Mieliśmy już bzdurne tematy o reputacji, statusie, redaktorach, zastępcach redaktorów, korekty, zastępcy korektorów, zastępcy zastępców korektorów i wice, wice zastępcach redaktorów do spraw korektorów. Ogólnie każdy taki temat powinien od razu leciec do śmieci, za samą głupotę, ale nie chcemy, aby użytkownicy forum pomyśleli, że ich olewamy, dlatego ciągniemy te bzdurne tematy, odpowiadając zawsze tak samo. Po czym znowu przychodzi jakiś nieogarnięty i zaczyna tą samą jazdę w kółko.

Dlatego właśnie piszę ten temat.
___________________________________________________________

1. Ranga, status i temu podobne duperele - zostały poprawione i raczej już zmieniane nie będą. Nie piszcie zatem, jakby to dobrze było, żeby ktoś miał rango-status: "Użytkownik Forum, Senior, Redaktor Spraw Wszelakich, Zastępca Korekty, Wiceszef Zarządu Kryptozoologów. Czasami Moderator". Sprawy były poruszane kilka razy, przyznam, że również przeze mnie, gdy nie byłem jeszcze moderatorem. Ale jak już wspomniałem - sprawy te są wyjaśnione.


2. Dodatkowe funkcje na forum - ja wiem, że to podnosi morale, miec inny status niż "reszta tej forumowej hołoty". Tak, napisane dosadnie, bo musicie sobie wyobrazic, że byli i nadal są wśród Nas takie osoby, które mając o sobie bardzo mocno wygórowane mniemanie, mają każdego innego za nic nie warte truchło. Prawda jest zupełnie inna - przeważnie są to niekochane przez rodziców "neokidy", czasami nawet studenci, którzy dzięki znajomościom w rodzinie dostali się na jakiś polski Oxford. Potrafią oni nieźle wkurzyc administrację przez zapłakiwanie się, jacy to oni nie są super potrzebni i że bez nich całe Nasze kochane forum upadnie w holender. Otóż forum miało się dobrze bez nich i - wręcz przeciwnie do ich toku "myślenia" bądź "rozumowania" - wcale nie są Nam potrzebni, a wręcz przeciwnie, przeszkadzają. Jeśli forum będzie potrzebowało redaktorów, moderatorów, korektorów czy kogokolwiek innego - będzie o tym stosowny temat. Jeśli takowego tematu nie ma, a TY chcesz się dowiedziec, czy Twoje zdolności mogą Nam się przydac - napisz PW do któregoś z adminów lub moderatorów. Albo do cleric :D

I błagam! Jeśli Ci odmówimy nie zakładaj tematu na jakimś ogólnym forum i płacz tam, jak to Cię spławiliśmy, zwyzywaliśmy Twoją rodzinę i rzucili klątwę na Twojego myszoskoczka. To jest cholernie irytujące, a jedyne, co tym zyskasz, to ban.


3. Pozbywanie nieaktywnych moderatorów/adminów ich funkcji. To też zostało już wyjaśnione. Funkcje nie będą niwelowane tylko dlatego, że komuś z Nas się nie podoba, że jakiś tam moderator/admin nie był u Nas od roku. Funkcji tej dany mod/admin zostanie pozbawiony tylko wtedy, kiedy administracja dojdzie do takiej konkluzji.


4. Biffy, dissy, flame'y. Ostatnia akcja przypomniała mi o jeszcze jednym. Masz problem? Masz PW. Nie płacz i nie zgrzytaj zębami na ogólnym forum, bo jest to niedojrzałe. To tak jak problem w pracy próbowac rozwiązac idąc do swojej kochanej mamusi i naskarżyc jej na swojego szefa. Jeśli masz PW, masz taki mały klawisz, jak Print Screen, dzięki któremu możesz uwiecznic rozmowę i w miarę potrzeb zrzucic to na imageshacka czy innego fotosika, aby miec dowód na złamanie regulaminu lub netykiety. W takim przypadku pisz do moderatora. Admini mogą byc zajęci i nie miec czasu. Wyjątkiem od reguły jest sprawa, w której jedną ze stron jest moderator.

___________________________________________________________________________

Temat ten będę z czasem odświeżał. Mam nadzieję, że post jest zrozumiały dla każdego i nie będzie tutaj więcej bzdurnych tematów. Zostawiłem trzy tematy, specjalnie, żeby każdy widział przykład Petycji:

a) moją petycję z czasów, kiedy jeszcze nie byłem moderatorem;
b) petycję Ruskofa a propos strony internetowej;
c) petycję zblazowanego, aby pokazac, jak nie należy pisac petycji.
___________________________________________________________________________

Mam nadzieję, że jest wszystko czytelne.

Pozdrawiam, Spooky Fox.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Przeczytaj zanim napiszesz (instrukcja dla nieogarniętych)

Post autor: cleric »

czuje się dobitnie wyrozniona :P jestem gleboko wzruszona :P
Zablokowany

Wróć do „Ogólna dyskusja o Radiu Paranormalium”