Porządek na forum

Propozycje nowych audycji, tematów, itd. oraz uwagi i propozycje dotyczące działania strony. W tym dziale są również umieszczane ogłoszenia od administratorów

ODPOWIEDZ PO PRZECZYTANIU! Czy podane zmiany powinny zajśc

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Porządek na forum

Post autor: Spooky Fox »

Dział "Petycje do Admina" nie powstał pewnie bez powodu i w chwili obecnej dziękuję za niego. Pewnie nie tylko ja, ale i grupa użytkowników, którzy przestraszyli się tego, co się od pewnego czasu na forum dzieje.

Ja wiem, że moje początki również nie były udane, a i w chwili obecnej czasami mnie ponosi i piszę jakieś głupoty, później jest mi głupio, ale żal się do tego przyznac. Ale to, co w chwili obecnej się dzieje sprowokowało mnie do jakiegoś działania.

Mam nadzieję, że to, iż nie jestem adminem, ani nie jestem w żadnej grupie moderatorskiej, nie oznacza od razu, że petycja zostanie odrzucona. Mam również nadzieję, że wstawią się za mną inni, starzy użytkownicy, którzy od pewnego czasu (mam na myśli więcej niż pół roku), na tym forum są, udzielają się i dyskutują.

Ale do rzeczy. W zasadzie, to petycje mam dwie, a każdą z nich skomentuję i uzasadnię.



1

Widzimy, jaki nieporządek (żeby nie napisac bardziej dosadnie - burdel) dzieje się na forum. Ktoś pisze, że sobie otarł wacusia, ktoś inny o zmazach nocnych, a w offtopie to już po prostu czasami przechodzi ludzkie pojęcie, co tam się dzieje. Dlatego chciałbym, aby dział "wolne forum", do którego należą "Wydarzenia z kraju i ze świata", "Witaj Przybyszu", oraz ten nieszczęsny "Offtop" był poza licznikiem postów. Piszemy tam o sprawach nie związanych ze zjawiskami paranormalnymi, więc myślę, że to dobry pomysł. Na wielu forach problem ten jest właśnie w ten sposób rozwiązany i nikomu to nie przeszkadza, a i porządek jest lepszy i ładniej to ogólnie wygląda i nikt się nie pcha na siłę, żeby nastukac postów i pisac o du*ie Maryny więcej, niż o zjawiskach paranormalnych, przez które przecież się tutaj zarejestrował.

Uzasadnienie: Jak już wspomniałem, ograniczyc to *może* stukanie sobie postów i świrowanie przed wszystkimi, że po dwóch miesiącach jest się seniorem forum. To jest Status, drodzy Państwo. Po to on jest, żeby sobie na niego ZASŁUŻYĆ. Zasłużyc nie pisaniem bzdur, ale udzielaniem się w prawdziwych, forumowych tematach. Zakładac ciekawe tematy, które prowokują do ogólnie rozumianej dyskusji. Odpowiadac rzeczowo i na temat. Jak już napisałem - Status jest po to, żeby się nim chwalic. Żeby każdy nowy użytkownik wiedział z kim ma do czynienia.


2

Nowa, bardziej restrykcyjna forma Statusu. Jego zmiana to nie jest przecież masa roboty. To jest góra godzina siedzenia przed panelem administratorskim. Na końcu napiszę mój własny pomysł na niego i mam nadzieję, że się spodoba.

Uzasadnienie: Aby szczycic się mianem Seniora Forum czy Naukowca, nie można nabic sobie 250 postów w offtopie i 50 w prawdziwych, forumowych tematach. Pierwsza petycja wiąże się z drugą. Aby nowi użytkownicy uważali Ciebie za seniora, kogoś, kto się zna na rzeczy, musisz sobie na to zapracowac.

Oto mój pomysł na nowy Status na naszym forum:

0 - 20 postów - Amator - Bez Płomyczka
21 - 150 postów - Poszukiwacz - Jeden Płomyczek
151 - 300 postów - Tropiciel - Dwa Płomyczki
301 - 400 postów - Wtajemniczony - Trzy Płomyczki
401 - 500 postów - Badacz - Cztery Płomyczki
501 - 700 postów - Uczony - Pięc Płomyczków
701 - 800 postów - Specjalista - Sześc Płomyczków
801 - 1000 postów - Naukowiec - Siedem Płomyczków
1001 < - Senior Forum - Osiem Płomyczków

Czekam na wypowiedzi starszych, którzy już na tym forum mają jako taką renomę.

Pozdrawiam :alien: :alien: :alien:
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Porządek na forum

Post autor: Ruskof »

Nie jestem "starszym" uzytkownikiem tego forum,ale napisze swoje.Jesli masz na mysli mnie jesli chodzi o range,to mnie nie obchodzi ranga,chyba ze sa dzieci ktorym naprawde zalezy na jakims seniorze forum i wtedy pisza tylko w off-topie.Rozumiem twoje niezadowolenie z powodu postow itp...Ale off-top to jest temat ktory moze choc troche odbiec od paranormalnosci,taki "spacefun".
Oczywiscie,off-topic moze się nie zaliczac do postow,jak i pare innych zakladek,w takim razie niektorzy przestana tam pisac (mam na mysli biedne dzieci ktore po uaktualnieniu takich regul nie beda mogly sobie postow nabijac),a niektorzy (zapewne ci ktorzy juz swoje osiagneli,albo im tak na rangach nie zalezy) po prsotu dalej beda tam pisac.Co do wydzielonego z "seks astralny" to celowo nie bylo to zrobione,myslalem ze takie cos mogloby byc zwiazane wlasnie z tym i o tym napisalem.
Awatar użytkownika
Isen
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 64
Rejestracja: 2009-09-06, 22:00
Lokalizacja: szczecin/gorzów wlkp

Re: Porządek na forum

Post autor: Isen »

Ja podobnie jak kolega nie zaliczam się do weteranow forum, ale pomysl popieram. Rozwiazanie wydaje się proste i skuteczne, a to najwazniejsze. Jestem za wprowadzeniem zmian, bo faktycznie niektore przypadki przechodza ludzkie pojecie, nie oznacza to, ze sa to pomysly kosmitow xD
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Porządek na forum

Post autor: Spooky Fox »

Ruskof, nie chodzi mi o Ciebie. Powiem Ci, że naprawdę, jak na trzynastolatka, jestem pod wrażeniem twoich wiadomości, które posiadasz.

I błagam, niech nikt nie odbiera tego jako atak na jego osobę! To jest tylko próba mojego wkładu w porzadek na forum. Tylko tyle.
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Porządek na forum

Post autor: FaKtoMaaN »

P O P I E R A M ! !



Jeszcze kiedyś pamiętam, było coś takiego na profilu użytkownika najbardziej aktywny, na forum... w temacie... ITD. to mi sią też podobało, ale tego już nie widzę, chyba że mi się coś w kompie sypło:P
Ostatnio zmieniony 2009-11-13, 22:39 przez FaKtoMaaN, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Porządek na forum

Post autor: Spock »

A gdyby status (rozumiany jako ilość postów) w ogóle usunąć ? Jak juz wiadomo, nie jest on zbyt miarodajny. Mielibyśmy za to stopnie funkcyjne:

- Użytkownik
- Redaktor
- Moderator
- Administrator

Plus oczywiście jakieś stopnie pośrednie. Rangi wiązałyby się z konkretnymi uprawnieniami, na które trzeba by zapracować. Kryteria awansu (i degradacji) też byłyby jaśniejsze.

Co wy na to ?
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Porządek na forum

Post autor: Spooky Fox »

Spock pisze:A gdyby status (rozumiany jako ilość postów) w ogóle usunąć ? Jak juz wiadomo, nie jest on zbyt miarodajny. Mielibyśmy za to stopnie funkcyjne:

- Użytkownik
- Redaktor
- Moderator
- Administrator

Plus oczywiście jakieś stopnie pośrednie. Rangi wiązałyby się z konkretnymi uprawnieniami, na które trzeba by zapracować. Kryteria awansu (i degradacji) też byłyby jaśniejsze.

Co wy na to ?
Wiesz, Spock. Jak dla mnie, to już by było za dużo roboty. Na razie zmiana statusu, a dopiero potem, w miarę upływu czasu, można by się połasic o stopnie funkcyjne i dostępne dzięki nim uprawnienia. Jak dla mnie - cool.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Porządek na forum

Post autor: Sothis »

Spock dobrze prawi, polać mu. ;]
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Porządek na forum

Post autor: FaKtoMaaN »

no ale żeby od razu liczbę postów kasować?? ;p Patrz Spock jak Tobie ta czterocyfrowa liczba ładnie wygląda, Każdy kto jest nowy, wie że nie jesteś tu od miesiąca..
A zasłużone stopnie pośrednie też by były fajne, np. jakąś inna czcionką czy kolorem, ażeby danego osobnika wyróżniać.
Ostatnio zmieniony 2009-11-13, 23:42 przez FaKtoMaaN, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Porządek na forum

Post autor: Ivellios »

Z naliczaniem postów w działach offtopowych jest tak, że one od początku istnienia forum były wyłączone z naliczania, jednakże aktualizacja do phpBB3 spowodowała włączenie naliczania. Tak naliczało do dziś, na dodatek twórcy phpBB3 byli tak "mądrzy", że w znacznym stopniu utrudnili zmianę ustawienia naliczania postów w działach (trzeba je ustawiać oddzielnie dla każdej grupy userów - istne nieporozumienie). Na dodatek ustawienie to nie powoduje ponownego przeliczenia postów - dopiero od wprowadzenia ustawienia posty w wybranych działach nie są zliczane (nie można zaktualizować liczników w profilach).

Ustawienie zliczania postów w działach offtopowych zostało właśnie zmienione, niedługo się przekonamy, czy to działa ;-)

Co do rang, to przychylam się bardziej do propozycji Spocka - rangi na podstawie liczby postów wywalić i zostawić same "Admin", "Użytkownik", "Moderator" + ewentualnie jakieś funkcyjne.
Póki co zmieniłem próg "Seniora" i od teraz należy mieć co najmniej 1000 postów, by dostać tą rangę.
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Porządek na forum

Post autor: Crowley »

No i fajnie. Ale byłem kiedyś na forum na którym było takie coś jak oceny przez użytkowników. Czyli każdy mógł dać każdemu komentarz i daną ilość punktów. Punkty są podliczane i wszystko świetnie. Wiem że to duże zmiany i dlatego nie nalegam:p
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Porządek na forum

Post autor: Dagmara »

Jestem jak najbardziej za tymi zmanami na forum, bo naprawdę niektóre posty i tematy to normalnie ręce opadają...

Aha i ja bym chciała jeszcze coś dodać, otóż takie tematy jak ''Świat to dżungla'' czy '' Super ziółka'' i tego typu podobne bzdety, żeby nie były zamykane tylko od razu KASOWANE, bo naprawdę przyznam, że przez tego typu tematy to wstydze się podać linka paranormarium znajomym i innym, bo ktoś nowy jak przeczyta pare takich bzdur to naprawdę szybciej stąd ucieknie, niż się zaloguje.
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Porządek na forum

Post autor: Crowley »

Albo jeszcze lepiej: nie naliczać postów z offtopu i zrobić tam na górze coś takiego jak: zobacz nieprzeczytane posty i osobno: zobacz nieprzeczytany offtop. To by wiele załatwiło, bo jak widzę np. 120 nieprzeczytanych postów, to aż mi się odechciewa tam wchodzić.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Porządek na forum

Post autor: Ivellios »

zobacz nieprzeczytany offtop
Niestety do phpBB3 nie ma takiego moda... a przynajmniej ja się z taką modyfikacją nie spotkałem.

Możnaby wprowadzić w "zobacz nowe posty" selekcję tematów według działu - ale to też dość sporo roboty, na pewno nie na jeden weekend.
Aha i ja bym chciała jeszcze coś dodać, otóż takie tematy jak ''Świat to dżungla'' czy '' Super ziółka'' i tego typu podobne bzdety, żeby nie były zamykane tylko od razu KASOWANE
Gdy zobaczysz taki temat, możesz wysłać raport - ikonka "Obrazek", wówczas moderator przejrzy raport i zrobi z tematem co trzeba.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Porządek na forum

Post autor: Arek »

A gdyby status (rozumiany jako ilość postów) w ogóle usunąć ?
Tak jest, jestem za
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Porządek na forum

Post autor: Kryptozoolog »

O ile pamiętam ten licznik postów w offtopie zaproponowałem zdaje się wczoraj w shoutboxie. Więc naturalnie popieram te pomysły.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Porządek na forum

Post autor: Spooky Fox »

No jak dla mnie, to teraz czekamy cierpliwie na efekty :P

Dziękuję serdecznie za przychylnośc forumowiczow. Mam nadzieję, że nie zrobiłem zbyt wielkiego halo.

Temat w sumie uważam za zamknięty i jeszcze raz dziękuję.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Porządek na forum

Post autor: Ivellios »

Dobra, tera pytanie natury technicznej :P
Sprawdzał ktoś, czy po napisaniu postów w offtopach zwiększył mu się licznik?
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Porządek na forum

Post autor: Ruskof »

Tak,juz napisalem na shoutboxie ze napisalem probny post i nic się nie zwiekszylo. :)
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Porządek na forum

Post autor: Crowley »

Nareszcie. Ale rozumiem, że te napisane przed wprowadzonymi zmianami, nadal się wliczają do postów?
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ogólna dyskusja o Radiu Paranormalium”