Historia Paranormalium

Propozycje nowych audycji, tematów, itd. oraz uwagi i propozycje dotyczące działania strony. W tym dziale są również umieszczane ogłoszenia od administratorów
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Historia Paranormalium

Post autor: Darnok »

Lycosa to chyba nawet pamiętam. I przypomniałem sobie, że tak na prawdę to dzięki temu, że kopiowałem twoje artykuły na inne forum (podawałem linka oczywiście) trafiłem tutaj. Przypomniałem sobie również jak kłóciłem się z Tobą, Iv, że tak na prawdę jesteś hakerem, bo napisałeś do mnie dziwnego PM, do dziś się z tego śmieję. :D
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Historia Paranormalium

Post autor: Ivellios »

Darnok, a masz gdzieś tego PM'a zachowanego? :D

EDIT: Liczba gości pokazywana przez licznik na stronie startowej: 666164 :P
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Historia Paranormalium

Post autor: Darnok »

Iv, leci PM :D mam chyba wszystkie Mass PM, tak więc mogę skopiować (jak znajdę czas i chęci) te wiadomości, by przybliżyć formowanie się tego forum, forum kryptozoologicznego oraz paru innych rzeczy :>
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Historia Paranormalium

Post autor: Ivellios »

Co do skopiowania mass PM'ów to jestem za ;)
Najlepiej może z datą wysłania. Tak coby chronologicznie było :D
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Historia Paranormalium

Post autor: Darnok »

Mało tych masówek (znalazłem jedną, może jest tego więcej ale wszystkie są podpisane "Ivellios", a dużo PM tegoż osobnika mam :D), może dam trochę prywatnej korespondencji z osobami, których już od lat tutaj nie ma :)

13 Lut 2005 15:19

Chciałbym Ciebie [you] zaprosić na nowo otwartą przeze mnie stronę poświęconą w całości kryptozoologii :)

http://www.kryptozoo.prv.pl

Jest to portal zintegrowany z naszym Forum i Portalem Zjawisk Paranormalnych.

Gorąco zapraszam

Ivellios


Tutaj moment zwrotny w moim forumowym życiu:

10 Kwi 2005 13:15
czy bylbys zainteresowany posada Junior Admina na tym forum i na forum kryptozoologicznym :?: :)


Tutaj Wynalazca pyta się mnie o jakąś grę Ogame

15 się 2005 18:11
właśnie zaczołem w to grac dasz mi może kilka porad bo za bardzo nie wiem o co tam biega :P a z opisu wynika że w to grasz :D



Tutaj Iv się zbulwersował i oskarżył mnie o coś, czego nie popełniłem (trochę to wygląda, jak pokaz slajdów) :P

07 Wrz 2006 18:11
Konrad, ja wiem, że się z AsaFem nie lubicie jakoś za bardzo, ale z tym usuwaniem jego postów mógłbyś troszeczkę przystopować... ok?


Oczywiście jest tego więcej, ale te są jednymi z ciekawszych. Lubię kolekcjonować pocztę i zapychać przestrzeń :)
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Historia Paranormalium

Post autor: cleric »

Konrad, masz bardzo ladne imie :)
kto to AsaF?:P
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Historia Paranormalium

Post autor: Darnok »

Dziękuję, a teraz taka mała ciekawostka

AsaF to były Administrator, bodajże z jakiegoś połączenia for, ale nie jestem pewny.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Historia Paranormalium

Post autor: Ivellios »

Może nie z łączenia for, po prostu "na mocy paktu" przeniosła się na Paranormalium prowadzona kiedyś przez niego grupa badawcza o nazwie UFO.PL

Mieli oni swoją stronę pod adresem www.ufo.pl, niestety właściciele domeny (konto było w pewnym sensie "pożyczone") za dalsze używanie nazwy "ufo.pl" zażyczyli sobie horrendalnej sumy, nie pamiętam dokładnie ile ale szło o tysiące złotych, więc AsaF, mając już wówczas dużo pozaforumowych spraw na głowie, dał sobie spokój z prowadzeniem grupy badawczej.

Niegdysiejsi członkowie ufo.pl obecnie prawie w ogóle nie dają znaków życia. Albo odeszli na inne fora bądź do innych grup badawczych, albo zajęli się czymś innym.

Mimo to, jeszcze przez jakiś czas na forum "wisiały" działy grupy UFO.PL, do momentu gdy AsaF mnie poprosił o ich usunięcie.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Historia Paranormalium

Post autor: Darnok »

Pamiętam, UFO.PL to był porządny serwis, pod koniec był praktycznie martwy, ale tam stawiałem jedne ze swoich pierwszych kroków w tej tematyce. Szkoda, teraz to adres prowadzący do projektów domów, trochę dziwne powiązanie...
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Historia Paranormalium

Post autor: Ivellios »

Uwaga, zaczynam grzebać w swoim archiwum PW :P

31 paź 2004
Powiadamianie o odpowiedziach już działa

24 lis 2004 - pierwsze "reformy" na forum
Wprowadziłem na forum parę reform jeśli chodzi o kategorie (rzeczywiście bałagan był straszny...)

14 gru 2004
Tutaj wysłałem mass maila o... dziurze w GG.

10 kwi 2005
Propozycja dla Darnoka - info kilka postów wyżej :P

29 Maj 2005
Co prawda nie był to mass mail, ale pisałem z kilkoma osobami w sprawie umieszczonego w "Komputer Świecie" opisu "Portalu Zjawisk Paranormalnych". Screen z tego numeru KŚ w pierwszym poście w tym temacie.

30 maj 2005 - "mała" zmiana w serwisie
Aby móc przeglądać album, trzeba wziąć udział w dyskusjach na forum, pisząc przynajmniej 10 postów.

UWAGA: Posty te muszą być na temat i muszą wnosić coś do dyskusji!

Wówczas galeria była zintegrowana z forum, ukrycie jej przed gośćmi miało na celu zachęcenie ich do rejestracji. Guzik z tego wyszedł...

18 się 2005
Majesttic zakłada stronę Paranormal Hunter, podejmujemy współpracę

26 się 2005
Hunter otrzymuje uprawnienia administratorskie

01 Lut 2006
Yoren donosi o obserwacji mojej dwumetrowej osoby w telewizji :P Prawdopodobnie kamerzysta z TVP sfilmował mnie i mamę podczas wizyty w ZUS'ie... a jako że byliśmy z mamą ubrani na czarno, zapewne pomyślał sobie, że przyszliśmy po zasiłek pogrzebowy (kilka dni wcześniej była katastrofa budowlana na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich)

29 Kwi 2006
Informuję kilka ważnych osobistości forum Paranormalium o moim tłumaczeniu jednego artykułu, które wkrótce ukaże się w "Nieznanym Świecie" (tekst ukazał się w numerze grudzień/2006)

Tu mi się urywają wszelkie ważniejsze PW i mass maile. Był taki okres, że rozsyłałem ogłoszenia wyłącznie drogą emailową, później nastąpił okres, gdy używałem do tego celu wyłącznie prywatnych wiadomości. Może później poszperam w mojej skrzynce emailowej i coś znajdę.

EDIT:

Narazie znalazłem jednego emaila z 3 maja 2008:

Drodzy moderatorzy i administratorzy Paranormalium,

Jest pewna ważna sprawa dotycząca działu "Wiara, religie i sekty".
Powstał mianowicie dość radykalny pomysł całkowitego usunięcia działu lub
wprowadzenia w nim moderacji (posty i tematy miałyby być zatwierdzane przez
moderatorów).

Chciałbym poznać wasze zdanie w tej kwestii, proszę więc o wypowiedzenie
się wszystkich, którym zależy na rozwoju Paranormalium (-;

http://www.paranormalium.pl/viewtopic.php?p=93645#93645

Pozdrawiam
Marek "Ivellios"
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Historia Paranormalium

Post autor: Darnok »

Maj tego roku to jeszcze nie historia :P do dziś myślałem, że Hunter już był, gdy ja dopiero co raczkowałem. W sumie to go nie znam bo raptem napisał parę postów i znikł tak szybko, jak się pojawił.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Historia Paranormalium

Post autor: Ivellios »

Jak tak sobie oglądałem jedną ze starych odsłon czegoś, co dziś zowie się Paranormalium, przypomniał mi się sierpień 2008 i moje eksperymenty graficzne, w tym próba zrobienia logo we flashu :D

W tym okresie na stronie widniała taka oprawa graficzna:
http://www.muzykaseka.piwko.pl/niewyjas ... lowna.html

Coś mi pewnego dnia walnęło w rozumek i zacząłem kombinować. Całe tło zrobiłem czarne, pozostawiłem jedynie te kolorowe paseczki robiące za obramowanie tabel. I w tym momencie znowu mi coś odwaliło, żeby zrobić "stronę samoczynnie dopasowującą się do rozdzielczości monitora usera". Narobiłem więc czegoś takiego, że ustaloną szerokość tabelek, np 250 px, pozamieniałem na procenty. No ok, poszerzało się, zwężało... tylko mnie wnerwiało, że logo jest cały czas tak samo szerokie.

I wtedy w mej łepetynie zagościł iście szatański pomysł: przerobić logo na flasha!

A jako, że pojęcie o flashu miałem (i mam nadal...) raczej nikłe, więc ściągnąłem program o nazwie Swish - takie małe badziewie do robienia prostych dupereli we flashu. Wstawiłem do niego logo i zapisałem je jako swf. Wtedy pomyślałem "No dobra, ale flashe zazwyczaj bywają ruchome...", wobec czego zacząłem główkować, jak by tu to logo uatrakcyjnić. Zrobiłem więc taki bajer, że napisy "duchy", "ufo", "chupacabra" itd się podświetlały jeden po drugim.

Dobra, logo zrobione, wdupiłem je na serwer no i gra... w kodzie HTML oczywiście, zamiast szerokość w pikselach, wpisałem ją w procentach. Niby wszystko grało... właśnie, niby.

Nazajutrz rano spostrzegłem, że na stronie widać wszystko... oprócz loga. Co jest, k***a? Przecież się pokazywało menu typu "zoom in, zoom out"... a loga ni ch*ja nie ma.
Okazało się, że źle ustawiłem mu wymiary. Flashe nie akceptują parametrów ustawionych w procentach. Shit...
Moja nerwica sięgnęła całkiem zenitu, gdy spostrzegłem, że logo we flashu waży grubo ponad 200 kb, co wówczas stanowiło przegięcie i zabójstwo łącza odwiedzającego stronę użytkownika.
A już całkiem byłem dobity, gdy po paru godzinach na gg zaczęła mnie opieprzać Asia (autorka oprawy graficznej, którą sobie "ulepszyłem"), że co to, że skandal, że jakim prawem zmodyfikowałem owoc jej pracy.

Moja pomylona modyfikacja "siedziała" na stronie mniej niż 48 godzin. W trymiga przywróciłem poprzednią, niemodyfikowaną oprawę graficzną autorstwa Asi.

Od tamtej pory nie dotykam Swish'a... xD

Ehh... miało się te 16 lat, było się cholernie niedoświadczonym webmasterem (?) i takie głupstwa się robiło. Były czasy.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Historia Paranormalium

Post autor: Ivellios »

LOL znalazłem przed chwilą tego porażkowego flasha...
http://www.muzykaseka.piwko.pl/niewyjas ... ka/top.swf
(skopiuj linka i wklej do paska przeglądarki - jest włączone zabezpieczenie przed hotlinkowaniem)

A tutaj dźwięk, który witał użytkownika przy wejściu na stronę:
http://www.muzykaseka.piwko.pl/niewyjas ... wwolf1.wav
(skopiuj linka i wklej do paska przeglądarki - jest włączone zabezpieczenie przed hotlinkowaniem)

W momencie, gdy użytkownik wchodził na stronę, wyskakiwało mu takie oto zaproszenie:
Obrazek
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Historia Paranormalium

Post autor: Arek »

Muzyczka spoko , mnie się podoba
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Historia Paranormalium

Post autor: polikopolik »

Za jakiś czas odkryw będzie taką centralą informacyjną dotyczącą tematyki paranormalnej. W sensie ludzie interesujący się takimi zjawiskami będą wchodzić codziennie na odkryw by zobaczyć co nowego na forach, portalach itd. Odkryw będzie takim TVN24 xD
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Historia Paranormalium

Post autor: Ivellios »

Polikopolik, nie przesadzaj.
Przesadzac to może ogrodnik kwiatki.
Awatar użytkownika
Zaara
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 82
Rejestracja: 2008-10-10, 23:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Historia Paranormalium

Post autor: Zaara »

Kurcze ale fajnie tak sobie popatrzeć, poczytać jak to kiedys wyglądało:)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Historia Paranormalium

Post autor: Arek »

Zaara
To prawie wszystko (wszystko?) dzieło Iva, ja sam się zastanawiam kiedy on śpi
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Historia Paranormalium

Post autor: cleric »

wlasnie Iv, czy Ty w ogole sypiasz? :) szkoly, fora, nauka w domu, jak Ty wytrzymujesz to tempo?
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Historia Paranormalium

Post autor: Ivellios »

Jakoś wytrzymuję.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ogólna dyskusja o Radiu Paranormalium”