Paranormalium - temat ogólny

Propozycje nowych audycji, tematów, itd. oraz uwagi i propozycje dotyczące działania strony. W tym dziale są również umieszczane ogłoszenia od administratorów
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Paranormalium - temat ogólny

Post autor: Ivellios »

Zakładam ten temat w celu przekazywania na bieżąco informacji o działalności Paranormalium i funkcjonowaniu serwisu. Czyli będą tutaj informacje np o zbliżających się przerwach technicznych, ewentualnych awariach, pracach przy serwisie, wyczerpującym się transferze, a także o cenzurze na niektóre artykuły (!).

Tutaj możecie również zamieszczać opinie wszelakie dotyczące artykułów na Paranormalium.

I od cenzury pragnę ten temat zacząć. Otóż zmuszony byłem do usunięcia z serwisu artykułu o niewytłumaczalnych zjawiskach mających miejsce w Szpitalu Rehabilitacyjno-Profilaktycznym MSWiA dla Dzieci i Młodzieży w Górznie. Otrzymałem kilka dni temu emaila od jednego z pracowników szpitala z żądaniem natychmiastowego usunięcia artykułu ze strony.

[hide]Szanowni Państwo,

Na Państwa stronie widnieje artykuł opisujący w niepochlebny sposób
Szpital Rehabilitacyjno-Profilaktyczny MSWiA dla Dzieci i Młodzieży w
Górznie(http://www.paranormalium.pl/artykul.php?id=691).
Dyrekcja Szpitala nie wyrażała zgody na umieszczenie na Państwa (ani
żadnej innej) stronie informacji oraz zdjęć dotyczących szpitala
(oficjalna strona szpitala jest umieszczona pod adresem
www.rehabilitacjadzieci.pl). Bardzo prosimy o niezwłoczne usunięcie w/w
treści, wtedy nie będziemy wyciągać konsekwencji prawnych z
zaistniałego zdarzenia.[/hide]

Artykuł zastąpiłem komunikatem:
Na prosbe dyrekcji Szpitala Rehabilitacyjno-Profilaktycznego MSWiA dla Dzieci i Mlodziezy w Gorznie artykul zostal usuniety z serwera <i>z powodu niepochlebnego opisu szpitala</i> (?).

Zaznaczam, iz artykul ten <b>nie mial na celu oczernienia personelu szpitala ani kogokolwiek z osob tam pracujacych</b>, zas okreslenie "personel zyje w strachu" w domysle mialo oznaczac niechec personelu do wypowiadania się na temat rzekomo zachodzacych na terenie szpitala niewytlumaczalnych zjawisk.
Jeśli ktoś chce się z tym artykułem zapoznać i ocenić, czy rzeczywiście było w nim coś niepochlebnego, może napisać do mnie na PW.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

zyli jednak mają coś na sumieniu, bo to byłą reklama przecież :D
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

Poprostu obrażeni że ktoś o nich pisze że "personel zyje w strachu",,,,jakby o tobie tak pisali też by chyba się nie podobało
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Arek, gdyby napisali, że żyję w strachu przed jakimś duchem, to o co miałbym się obrazić zakładając, że nie wierzę w duchy? jeżeli jednak założymy, że duchy istnieją to można się przyczepić :)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

[hide]Pewnie chodziło o to że
"personel żyje w strachu" = w szpitalu panuje mobbing :P

Napisałem emaila do sekretariatu szpitala, może uda się artykuł przywrócić po drobnej edycji. A jak nie... to będę go rozpowszechniał drogą gadulcową.[/hide]
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

Darnok,
Wiesz jacy ludzie są, może myślą że teraz inni nabijają się teraz z nich " bo ich duchy straszą"
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

To normalne że nikt nie lubi gdy pisze się o nim źle. Ale Chyba nie trzeba niczyjej zgody aby napisać artykuł ? Wolnośc prasy.
banita
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 90
Rejestracja: 2007-06-05, 11:13
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: banita »

Pozwolę sobie skopiować wiadomość, którą wysłałem na PW Ivowi.

Wydaje mi się, że najlepszym sposobem na przywrócenie artykułu bez jakichkolwiek konsekwencji i skarg, jest opublikowanie go w jakimkolwiek czasopiśmie "papierowym" bądź internetowym, które jest zarejestrowane. Problem tkwi tylko w tym, że Paranormalium nie podchodzi pod prawo prasowe, jako że jest niezarejestrowany.
A tak to wystarczy się powołać na sam art.6 pkt 4 i niczego nie mogą zrobić.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

banita pisze:Pozwolę sobie skopiować wiadomość, którą wysłałem na PW Ivowi.

Wydaje mi się, że najlepszym sposobem na przywrócenie artykułu bez jakichkolwiek konsekwencji i skarg, jest opublikowanie go w jakimkolwiek czasopiśmie "papierowym" bądź internetowym, które jest zarejestrowane. Problem tkwi tylko w tym, że Paranormalium nie podchodzi pod prawo prasowe, jako że jest niezarejestrowany.
A tak to wystarczy się powołać na sam art.6 pkt 4 i niczego nie mogą zrobić.
Na pewno artykułu już nie przywrócę. Raz że nie wyraża na to zgody dyrekcja szpitala, a dwa - te relacje z których korzystałem były pełne bzdur (o czym mnie uświadomili pracownicy szpitala - w incydencie z kolesiem który wpadł przypadkowo na oszklone drzwi i się pochlastał nie brały udziału żadne duchy, a jedynie inny koleś, któremu się na bójki zebrało :P w jadalni nie ma lustra o jakim wspomniano w relacji, zaś córka Kurta Mullera żyje i ma się dobrze - autor relacji pisał że już dawno jest "is dead").
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Paranormalium - temat ogólny

Post autor: Ivellios »

Cichy94, to jest temat o serwisie Paranormalium, a nie o duchach!
Kolejny taki post zostanie nagrodzony blokadą pisania.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ogólna dyskusja o Radiu Paranormalium”