Apka Paranormalium na Androida

Propozycje nowych audycji, tematów, itd. oraz uwagi i propozycje dotyczące działania strony. W tym dziale są również umieszczane ogłoszenia od administratorów
Marcin1812
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2021-09-04, 18:21

Apka Paranormalium na Androida

Post autor: Marcin1812 »

Witam,
Od kilku miesięcy jestem słuchaczem radia i powiem krótko: Super! Wiele wartościowych audycji, pełen podziw dla pracy i zaangażowania Marka (oraz innych stałych autorów audycji). W zasadzie słucham cały czas ;)
No ale do rzeczy: Ściągnąłem apkę na Androida (na kilka różnych telefonów) i na każdym mam ten sam objaw: Apka zostaje zatrzymana przez system zarządzania energią.
Raz (dosłownie RAZ!) jakimś cudem apka pokazała jakiś inny panel odtwarzania w tle i wtedy jej praca nie była przerywana. Pochwaliłem w ocenie w sklepie, ale niestety praktycznie natychmiast problem powrócił.

Początkowo wydawało mi się, że część odtwarzarki nie działa jako AndroidService i stąd takie zachowanie. No ale skoro raz udało się apce odpalić w poprawnym trybie, to chyba musi być co innego.
Czy to jest napisane w AndroidStudio?

Komu apka odtwarza podcasty poprawnie bez przerywania?
A kto ma podobne problemy do mnie?

Pozdrawiam,
Marcin
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Apka Paranormalium na Androida

Post autor: Ivellios »

Aplikacja "Radio Paranormalium 2019" jest napisana w Android Studio - kupiłem gotowy szablon i dostosowałem do potrzeb radia. Testowałem aplikację zarówno na smartfonie z 4 gigabajtami RAMu jak i na starym smartfonie z 512 megabajtami RAMu i na obydwu urządzeniach nie występowały żadne problemy z ubijaniem apki przez system. Może trzeba dodać apkę do wyjątków w ustawieniach oszczędzania energii?
Marcin1812
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2021-09-04, 18:21

Re: Apka Paranormalium na Androida

Post autor: Marcin1812 »

Hmm... spróbuję jeszcze poszukać i może faktycznie uda się jakoś dodać do wyjątków. Ale mam dwa ważne spostrzeżenia:
1. Apka do internetowego radia "Internet Radio Pro" dzięki której w ogóle znalazłem Waszą audycję, działa w tle bez żadnych zmian w systemie.
2. Jakiś rok temu zrobiłem w AndroidStudio swojego playera do muzyki i tam nadziałem się właśnie na bardzo podobny problem, gdy odtwarzacz zrobiony na zwykłym Activity wyłączał się bardzo szybko po wygaszeniu ekranu (system po prostu ubija apkę w tle i niewiele da się z tym zrobić w trybie Activity).
Poradziłem sobie następująco:
1. Przeniosłem część odtwarzającą muzykę do serwisu. Podaję tu nagłówek tej klasy: public class SVPlayer extends Service {
Zauważ, że ona dziedziczy po Service, a nie Activity

2. Do manifestu dodałem takie wpisy:
<uses-permission android:name="android.permission.WAKE_LOCK" />
<uses-permission android:name="android.permission.FOREGROUND_SERVICE"/>


Zerknij, może to Ci pomoże. Jakby co chętnie pomogę, bo Twoja apka ma super potencjał (szczególnie jeśli chodzi o materiały i dostęp do archiwów). Szkoda żeby jakiś drobny feler zabierał jej funkcjonalność :)
Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.
Marcin
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ogólna dyskusja o Radiu Paranormalium”