Aktualizacja oprogramowania w dniu 18 sierpnia 2022

Propozycje nowych audycji, tematów, itd. oraz uwagi i propozycje dotyczące działania strony. W tym dziale są również umieszczane ogłoszenia od administratorów
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Aktualizacja oprogramowania w dniu 18 sierpnia 2022

Post autor: Ivellios »

Informuję, że dokonałem aktualizacji oprogramowania, polegającej na podniesieniu wersji PHP obsługującej serwis Radia Paranormalium oraz podniesieniu wersji phpBB. Ponieważ musiałem również zaktualizować pliki motywów graficznych, forum przez najbliższe parę dni może wyglądać nieco dziwnie, ze względu na brak elementów charakterystycznych dla Radia Paranormalium. Postaram się, aby one jak najszybciej wróciły.

Będę oczywiście niezmiernie wdzięczny za zgłoszenie ewentualnych błędów. Możecie to robić w tym temacie, mailowo lub za pośrednictwem profili społecznościowych radia (Facebook, Instagram, YouTube...).

Do zrobienia:
- przejrzeć wtyczki na forum, zaktualizować te używane i usunąć te nieużywane lub niedziałające
- testować, czy wszystko działa

Do sprawdzenia:
- błąd "mysql_info not defined yet" - sprawdzić przyczynę jego pojawiania się na stronie głównej - ogarnięte
- zbadać, dlaczego przy zmianie skórki na stronie głównej użytkownik sporadycznie jest przerzucany na forum (problem stwierdzony podczas przeglądania strony na smartfonie) - ogarnięte

[19 się 2022 04:17]

Aktualizacja phpBB do wersji 3.8.8 zakończyła się powodzeniem, choć nie obyło się bez małych problemów technicznych - forum chwilowo padło. Na szczęście udało mi się po małym dochodzeniu usunąć usterkę, odbyło się to jednak kosztem usunięcia wszystkich wtyczek - będę je stopniowo przywracał w ciągu najbliższych dni, przynajmniej te najbardziej potrzebne (Tapatalk, uwierzytelnianie dwuskładnikowe, itd.).

[19 się 2022 20:25]

Wtyczki przywrócone, usterki usunięte, wszystko gra i buczy.

Osoby korzystające z uwierzytelniania dwuskładnikowego będą musiały ustawić je sobie jeszcze raz.

Konieczność usunięcia i zainstalowania od nowa wtyczek oznaczała również konieczność zainstalowania i skonfigurowania od nowa przeglądów postów (chodzi o przeglądy aktywności na forum wysyłane drogą emailową). Domyślnie wszyscy mają włączone wysyłanie przeglądów co miesiąc, jeśli ktoś ich nie chce bądź woli je dostawać np. co tydzień, można sobie zmienić to ustawienie w profilu na forum.

[20 się 2022 03:20]

Z przyczyn technicznych musiałem wyłączyć logowanie przy pomocy profili społecznościowych. Wtyczka OneAll Social Login w losowych momentach psuła forum, co skutkowało błędami "500". Jeśli ktoś założył konto przy pomocy np. Facebooka i chce odzyskać dostęp, musi skorzystać z funkcji "Zapomniałem hasła" podczas logowania. Jeśli przypominanie hasła nie działa, można jeszcze napisać na radiowego maila: radio@paranormalium.pl

[22 się 2022 04:13]

Przełączyłem Paranormalium na PHP 8.1. Parę rzeczy wymaga naprawienia:
- wyświetlanie filmów - naprawione
- podstrony z książkami - naprawione
- zamiast notek na blogach wyświetlają się białe strony - naprawione

Dodatkowo do sprawdzenia:
- sprawdzić, czy w panelu zarządzania blogiem wszystko działa jak powinno

[23 się 2022 23:28]

Parę dalszych poprawek błędów stwierdzonych po przejściu na PHP 8.1:
- poprawiłem działanie elementów ładowanych z serwera po uruchomieniu aplikacji Radia Paranormalium na Androida
- naprawiłem integrację forum z aplikacją Tapatalk

Ponadto na forum oraz na stronie zadebiutował wczoraj nowy czat. Zapraszam do korzystania :)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Aktualizacja oprogramowania w dniu 18 sierpnia 2022

Post autor: Ivellios »

Na forum znów jest dostępne logowane przy pomocy profilu z Facebooka i Google (będzie jeszcze Twitter - jestem w trakcie konfigurowania integracji z tą usługą). Tym razem bez używania jakichś wtyczek - cała rzecz działa w oparciu o mechanizm uwierzytelniania dostępny w phpBB. Jak to działa i w ogóle jak z tego korzystać, napisałem w FAQ w dodanej sekcji pt. "Logowanie przy pomocy profili społecznościowych".
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ogólna dyskusja o Radiu Paranormalium”