Ujawnienie kosmitów - symulacja

Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Ujawnienie kosmitów - symulacja

Post autor: IteratorZX81 »

W kręgach wojskowych często przeprowadza się różnego rodzaju symulacje czy to na papierze, czy w postaci "gier wojennych", aby być przygotowanym na wypadek zaistnienia przedmiotu symulacji ;).t

Postanowiłem więc stworzyć taką "symulację" dot. ujawnienia kosmitów, jak to by mogło wyglądać, z obu stron.

Oczywiście jest to w dużej mierze gdybanie, gdyż nie wiemy jak Oni reagują, więc nie oczekuję zgody ze wszystkimi moimi teoriami, jak pewien Pan który był w GBG i na forum, ale już go wśród nas nie ma :diabel2:. Powiem więcej - ja chcę dyskusji. Być może wy przekonacie mnie, być może ja was.

No to zaczynamy.
---------------
Kosmici pojawiają się w naszym układzie, lub już w nim są ale się w jakiś sposób maskują przed naszymi urządzeniami. Postanawiają się ujawnić. Jak to zrobić najlepiej?

Przed ujawnieniem

Oczywiście obcy, o ile nie chcą nas zniszczyć (jeśli wiedzą o nas od dłuższego czasu, a wiele wskazuje że tak, mogliby to zrobić już dawno, więc można spokojnie tą ewentualność wykluczyć), powinni przez jakiś czas monitorować nas celem choćby poznania naszej kultury czy języka, aby móc się z nami porozumieć czy uniknąć faux pas - ten gest: :fuckyou: np. może być u nich równoznaczny z :one: i vice versa, a wiadomo co one dla nas znaczą ;).
Co do sposobów owego monitoringu mogą być one różne - od monitorowania naszej telewizji i radia aż po umieszczenie "agentów" wyglądających jak my (o ile ich fizjologia i/lub technologia na to pozwalają).

Ujawnienie

Moim zdaniem ujawnienie w stylu tego z serialu V (nowej wersji, nie tej z lat 80), czyli w***enia się statkami w ziemską przestrzeń powietrzną jest wykluczone. Mogło to bowiem zostać uznane za akt agresji.
Myślę jednak, że przejęcie satelit odpowiedzialnych za komunikację i wysłanie wiadomości nie byłoby uznane za zbyt agresywne ani nie byłoby zbyt niebezpieczne (w statek może walnąć samolot pasażerski no i wiadomo - sytuacje typu "kosmici zabili mi dziadka/ojca/wujka/matkę/brata", nawet jeśli byłby to jedynie wypadek).
Myślę, że jeśli w fazie pierwszej ("Przed Ujawnieniem") zdobyli o nas jako takie pojęcie wybraliby to, a nie np. informowanie rządów (te mogą sprawę zataić).
Oczywiście wywołałoby poruszenie wśród ludzi, możliwe że nawet panikę, jednakże tej ostatniej nie dałoby się uniknąć nawet gdyby nie wiadomo jak ludzkość przygotowywać na spotkanie.
Wojsko, jak to wojsko - ocenia ryzyko militarne ze strony kosmitów i wdraża odpowiednie procedury, służby medyczne przygotowują spotkanie (nie można wykluczyć obecności jakichś niebezpiecznych dla nas a bezpiecznych dla nich bakterii czy wirusów, choć IMO nasze fizjologie byłyby na tyle różne że transfer w obie strony chorób nie byłby możliwy - zupełnie jak np. tygrysa nie można HIV-em czy ludzką żółtaczką zarazić).
Oczywiście kosmici na punkt spotkania wybierają publiczne miejsce, takie które nawet przy kwarantannie można łatwo z zewnątrz obserwować - znowu, w obawie przed zatajeniem czegokolwiek.
Ludzkość musi teraz wybrać przedstawicieli. Moim zdaniem w tej grupie powinien się znaleźć prezydent kraju w którym nastąpi kontakt (lub ekwiwalent w wypadku gdy dany kraj nie ma takiej funkcji, jak np. Wielka Brytania), naukowcy (biolog, fizyk oraz chemik), przedstawiciel władzy samorządowej (burmistrz, prezydent miasta, itd.) oraz grupa zwykłych obywateli wybranych w drodze losowania.
Ze strony wojskowych nie spodziewałbym się ataku na obcych - ludzkość wciąż nie wie jaką technologią oni dysponują. Owa obca technika może też przynieść ludziom niepoliczalne korzyści.
Z obu tych powodów atak jest mało prawdopodobny - nawet jeśli pewnymi osobami powodowałaby chciwość, zawsze byłby strach, że mogą rozpylić ludzi na atomy w razie złapania.
Oczywiście owy kontakt jest transmitowany na cały świat - jeśli ludzie by się nie zgodzili albo by majstrowali przy przekazie, zawsze można znowu się do satelit podłączyć...

Co dalej?

Oczywiście to zależy zarówno od obcych jak i od ludzi. Jednak myślę, że jeśli obie strony byłyby rozsądne zarówno oni jak i my mogliby skorzystać na tym. Obcy głównie na wymianie kulturalnej, bo raczej żadnej technologii dla nich wartościowej nie posiadamy, my na wymianie technologicznej.

Podsumowanie

Jak widać sam proces kontaktu jest bardzo skomplikowany. Mógłbym o tym nawijać jeszcze długo, jednak niezbyt mam na to czas. Mam jednak nadzieję, że temat ten będzie dobrym przyczynkiem do dyskusji.
Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Re: Ujawnienie kosmitów - symulacja

Post autor: ifar15 »

Bardzo fajny temat. Podoba mi się :) Takie dywagacje są niezwykle ciekawe. Ja myślę że przy ujawnieniu rozpętała by się burza. Przecież taka wiadomość całkowicie by zniszczyła światopogląd setek tysięcy ludzi. Masa ludzi nigdy w życiu nawet się nie zastanawiała nad istnieniem kosmitów. Dla innych to totalna abstrakcja i bajka. Dla innych to jest wręcz śmieszne i żałosne. Gdyby doszło do oficjalnego ujawnienia tak żeby nikt nie mógł zaprzeczyć to ludzie by mieli straszny chaos w głowach. Całkowita zmiana światopoglądu........
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Ujawnienie kosmitów - symulacja

Post autor: IteratorZX81 »

Zgadzam się. Jednakże gdyby ludzie zostali "poprowadzeni" w odpowiedni sposób, możnaby zminimalizować panikę. Zresztą nawet teraz ludzie oglądający Star Treka czy inne filmy z kategorii SF są w pewnym stopniu przygotowani. Nawet jeśli uważają to za bujdę na resorach.

Chodzi mi o to, że dla takich osób ujawnienie się obcych stanowiłoby zdecydowanie mniejszy szok niż dla takich co nic nie wiedzą o ich istnieniu i zupełnie się tymi rzeczami nie interesują, a z seriali/filmów to tylko M jak Miłość i CSI.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Artykuły”