Teoria Geocentryczna.

Artur1996

Teoria Geocentryczna.

Post autor: Artur1996 »

Od zawsze zastanawiałem się nad prawdziwością Teorii Heliocentrycznej,szukałem w internecie wiele naukowych publikacji,dowiedziałem się że moje przypuszczenia są trefne.Heliocentryzm jest niczym nie popartą teorią naukową,w dodatku jest sprzeczna z Biblią.Dla mnie jako chrześcijanina jest to sprawa dziwna.Od zawsze mi się wydawało że to słońce krąży wokół ziemi.
Potwierdzenie znajdujemy w nieomylnym słowie bożym. Film do którego dam link poniżej stanowi pośredni dowód na to, ze Bóg unieruchomił na pewien okres Słońce - nie Ziemię!
http://www.youtube.com/watch?v=cfRBavaX ... r_embedded
Nie jest możliwe w jednoznaczny sposób udowodnić jakiegokolwiek ruchu Ziemi. Świat naukowy nie daje się wciągać w jakąkolwiek dyskusję na ten temat, ponieważ wie on doskonale, że dowodów na to nie ma.
Polecam też film do którego linki zamieszczę poniżej:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... dyn5laWric(Ziemia w centrum wszechświata cz1)
http://www.youtube.com/watch?v=OPtGetgp ... r_embedded(Część druga)
Szukałem w internecie strony która potwierdza ruch ziemi ale takiej nie znalazłem,uważam że heliocentryczny system jest kłamstwem szatana i jest poważnym atakiem na słowo stwórcy.
Powyższe filmy warto obejrzeć.W jakiś dziwny sposób owego ruchu Ziemi nie można w żaden przekonywujący sposób ani wykryć, ani udowodnić. To zakrawa niemal na ironię.
Nie wydaje się wam to dziwne?
Słońce, które jest w centrum tego okręgu jest okrążane przez wszystkie planety, poza Ziemią.
Słonce okrąża Ziemię wraz z planetami krążącymi wokół Słońca po eliptycznych orbitach.
W systemie geocentrycznym wokół Ziemi krąży jedynie Księżyc oraz Słońce. Pozostałe planety krążą wokół Słońca, które z kolei krąży wokół Ziemi wraz z okrążającymi Słońce planetami. Według tego schematu wszystkie obliczenia zaćmień czy innych zjawisk dają nam prawidłowe rezultaty.
Przypominam że dawniej wszelkie wyliczenia robiono opierając się o geocentryzm.
Wszelkie dowody rzekome na ruch ziemi są fałszywe,można odszukać to w internecie.
Myślę że tak jak z wyprawą na księżyc,smoleńskiem i wieloma innymi rzeczami nas okłamują w żywe oczy.Radzę się zastanowić nad tym.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: Sothis »

Żywię głęboką nadzieję, że to ponury żart. Ale niestety, chyba jest to kolejny dowód na to, jak dalece ideologia może wykrzywić percepcję rzeczywistości i doprowadzić do wyjałowienia poznawczej wartości rozumu ludzkiego.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: Vampirio »

Udowodniono to poprzez porównywanie ruchów ciał niebieskich. Na dodatek podróże w kosmos <różnego rodzaju sondy itd.> pozwalają na obserwację ruchu planet w układzie słonecznym.
Jednak religia prowadzi do zacofania.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: Pandemonium »

Nie karmcie trolla. Przecież to ewidentna prowokacja. Nie wierzę w tak dalece posuniętą ludzką głupotę.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: Sothis »

Obyś się nie mylił.
pytol
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2012-08-09, 11:26

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: pytol »

Wszyscy jesteście w błędzie. Ruch jako zjawisko jest względny, więc twój tyłek względem twojego fotela znajduje się w stanie spoczynku, ale względem samochodu, który przejeżdża za oknem to ty się poruszasz, nie on. Tak samo nie można jednoznacznie stwierdzić, czy ziemia nie znajduje się w centrum wszechświata, teoretycznie nawet mój mały palec lewej nogi może być takim centrum jeśli tylko przyjmę, że jest on w tym wypadku punktem odniesienia. Więc zamiast się podniecać, jaka ta religia jest niefajna, pokażcie mu jakieś argumenty za heliocentryzmem (ale trochę dokładniej niż "jakieś sondy").
Artur1996

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: Artur1996 »

Właśnie,wszyscy atakujecie mnie a nie możecie przyjąć do wiadomości tego że możecie się mylić,świat naukowy zdaję sobie sprawę że heliocentryzm jest niepoparty żadnymi dowodami.Kopernik nie podał nam żadnego niepodważalnego dowodu na ruch Ziemi i jego słynna praca - "O obrotach sfer niebieskich" była jedynie teorią, która została rozpowszechniona w późniejszym czasie, po jego śmierci.Nie było to nic więcej jak tylko teoria.Dlaczego więc w szkole nie uczą dwóch teorii?
Bo chodzi o to żeby wypromowana była jedna z nich,czyli szatański heliocentryzm,który jest niezgodny ze słowem bożym,np długi dzień Jozuego,mowa o tym że słońce się zatrzymało a nie ziemia.Gdzie zajdzie ludzkość jak kwestionuje się pismo św?
Podobnie jest z teorią wielkiego wybuchu,ewolucją,jesteśmy zmuszani do akceptacji owych teorii jako pozbawionej krytyki prawdy.Najważniejszym dotychczas dowodem na ruch obrotowy Ziemi jest tzw. efekt Coriolisa.
Ogólnie efekt ten występuje w poruszających się ciałach, na które działa siła odśrodkowa Ziemi, ponieważ Ziemia obraca się wzdłuż własnej osi. Według powyższych definicji nie jest pewnym, ze ów ruch powoduje ten efekt oraz że ruch owych ciał jest precyzyjny oraz czy jest możliwy do doskonałych i przekonywujących pomiarów.
Cytując Wikipedię - Odkrywcą tego efektu był francuski inżynier i matematyk Gaspard-Gustave Coriolis, zaś pierwszego eksperymentalnego potwierdzenia efektu dla Ziemi dostarczył swym wahadłem Jean Bernard Léon Foucault. Link do artykułu o tym eksperymencie w Wikipedii. http://pl.wikipedia.org/wiki/Jean_Berna ... n_Foucault
Podano tam lakonicznie, że... W lutym 1851 roku za pomocą wahadła zawieszonego w Paryskim Obserwatorium Astronomicznym udowodnił ruch obrotowy Ziemi.
Czyli Mikołaj Kopernik nie dostarczył żadnego dowodu na swoja teorię, a teoria już była do roku 1851 uznawana za fakt, który dopiero Foucault podobno naukowo udowodnił.
Dziwne,prawda? Komuś musiało niezle zależeć żeby teorie Kopernika uznać za obowiązującą prawdę.
Wahadło udowadnia albo ruch Ziemi, albo ruch wszechświata.Nie jesteśmy w stanie stwierdzić który ruch jest udowodniony.
Cytat z książki Stephena Hawkinsa-Krótka historia czasu,pozwolę podać cytat.
"Wszelkie dowody, że wszechświat wygląda jednakowo w jakimkolwiek kierunku nie patrzymy wyglądają na sugestię że jest coś specjalnego w naszym miejscu we wszechświecie. W szczególności wygląda na to, że że jeżeli wszystkie galaktyki uciekają od nas, w tym przypadku musimy być w centrum wszechświata."
Z Biblii dowiadujemy się, że Bóg jest Stwórcą Ziemi oraz otaczającego nas wszechświata. Bóg jest także stwórcą człowieka, ludzkiej pary, wszystkich zwierząt oraz roślin. Opis stwarzania Boga jest niezwykle prosty, przejrzysty, logiczny i każdy człowiek, nawet bez specjalnego wykształcenia czy studiów jest w stanie ów opis zrozumieć.
Dlatego atak na słowo boże to między innymi heliocentryzm,ewolucja i wielki wybuch.One nam mówią że nie jesteśmy dziełem stwórczym Boga.
Poza biblijnym opisem stwarzania posiadamy jedynie zupełnie nielogiczne teorie.
Dlatego,powiem wam tyle,że padliście ofiarą zwodzenia,Ci którzy przyjęli heliocentryzm bez żadnego zastanowienia.
Pozdrawiam błądzących.
Awatar użytkownika
Monomagnum
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 364
Rejestracja: 2009-01-06, 23:08
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 58

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: Monomagnum »

Uwaga, przemawia katolik.
@Artur1996 Nie wiem skąd wziąłeś takie teorie. W zasadzie mało mnie to obchodzi. Zapytam czy znasz stanowisko kościoła na ten temat? No chyba że instytucja ta nie jest Twoim zwierzchnikiem, a sam należysz do jakiejś sekty - to nie mamy o czym rozmawiać. Nie wiem tez co próbujesz udowodnić, przecząc teorii Kopernika? Że co, że Ziemia jest pępkiem wszechświata, a do tego ludzie to jedyna inteligentna rasa stworzeń we wszechświecie? Jeśli chodzi o Pismo święte niczego takiego tam niema. Ba! Wręcz odwrotnie.
chyba jest to kolejny dowód na to, jak dalece ideologia może wykrzywić percepcję rzeczywistości i doprowadzić do wyjałowienia poznawczej wartości rozumu ludzkiego.
Myślę że opieranie się na zdaniu jednostki i uogólniane jej wywodów do rangi dogmatów wiary chrześcijańskiej jest niepoważne.
Pozdrawiam!
Artur1996

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: Artur1996 »

A czemu Ty jesteś taki pewny że ziemia krąży wokół słońca?
To jest tylko teoria którą z niewiadomych przyczyn przyjęto za fakt naukowy.
Druga sprawa jest taka że Biblia zawiera wiele cytatów na to że ruchome jest słońce a a nie ziemia.Co do UFO to mogą być to demony,które chcą się ogłosić naszymi stwórcami,nie wiemy czy to materialne,cielesne byty.
Zauważ że Kościół popiera też ewolucję i stawia ją ponad Kreacjonizm,gdy prof. Maciej Giertych walczył z ewolucją w szkołach to zwierzchnicy Kościoła katolickiego go zaatakowali że głosi dziwne teorie kreacjonistyczne.Na marginesie to podobnie jak Maciej Giertych jestem zwolennikiem młodego wieku ziemi a teoria ewolucji to zwykła bajeczka i teoria zarazem.Też jest Katolikiem i nie przeszkadza mi by być kreacjonistą,raczej kreacjonizm pochodzi od protestantów ale nie zgadzam się z nimi w kwestii tego że Chrystus nie jest obecny w Eucharystii.W Katolicyzmie z kolei nie podoba mi się że ewolucje się popiera ale z kolei wiele dogmatów w tym o trójcy św,unii hipostatycznej i wiele innych popieram.Kościół też błądził zabijając w imię Boga dlatego nie można wierzyć że wszystko co głoszą to prawda,szczególnie popierając niczym nieudowodnione teorie.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: Pandemonium »

Nie mam sił na komentowanie katolickiego bełkotu także odniosę się do kwestii naukowej.

1) Ciało o większej masie ma większą grawitację niż to o mniejszej. Ziemia ma mniejszą grawitację niż słońce więc wokół niego krąży.

2) Nie wszystkie galaktyki się od ziemi oddalają. To tylko złudzenie. Np. galaktyka andromedy się do nas zbliża i za kilka miliardów lat się nawet z naszą zderzy. Skąd to wiemy ? Dzięki badaniom widma za pomocą spektrometru.

3) To bardzo zaskakujące, że na wikipedii temat jest lakonicznie opisany. Bardzo.

4) ach !@#$% to, jaki to ma !@#$% sens gadać z niedorozwojem.

Sothis, wybacz. Nie wierzyłem.

ps. jeszcze tylko jedno. Szukasz twardych dowodów na potwierdzenie teorii heliocentrycznej, a biblii ufasz bez namysłu. Nie uważasz, że to skrajna hipokryzja ?
Ostatnio zmieniony 2013-02-10, 17:29 przez Pandemonium, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: Spock »

not sure if trolling or really stupid

Z ta wzglednoscia ruchu, to nie do konca prawda, poniewaz cialo ktore się "naprawde" porusza ma swoj wlasny moment pedu, a cialo pozostajace w spoczynku nie. Ten moment pedu powoduje miedzy innymi splaszczenie Ziemi na biegunach. Nie jest wiec wszystko jedno.

Zreszta - co ci bede tlumaczyl. Dowodow na prawdziwosc teorii heliocentrycznej jest mnostwo, dwa z nich (efekt Coriolisa i wachadlo Fucaulta) sam przytoczyles. Jesli ich nie rozumiesz, to juz twoj problem.
Artur1996

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: Artur1996 »

Problem w tym że dowodów na heliocentryzm nie ma,bardziej rozsądny jest geocentryzm.Dowody które podałem nic nie udowadniają!
Biblii wierze bo jest nieomylnym słowem od Boga!
Wy przyjmujecie za to z łatwością bez żadnego zastanowienia każdą bezsensowną teorię,która przeczy zdrowemu rozsądkowi.
Czekam na dowody rzeczowe które wskazują na ruch ziemi
pytol
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2012-08-09, 11:26

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: pytol »

Spock: "Moment pędu" powoduje spłaszczenie Ziemi na biegunach... taaa... a mnie się wydawało, że wpływa na to ruch obrotowy (czyli wokół własnej osi). No cóż, człowiek codziennie dowiaduje się o nowych rzeczach.
Pandemonium: Skoro ciało o większej masie zawsze ma "większą grawitację" (jak jedno z dwóch ciał działających na siebie może mieć "większą grawitację" od drugiego skoro to pojęcie określa oddziaływanie tych właśnie dwóch ciał na siebie? tego uczą w gimnazjach) to wyjaśnij mi jakim cudem fotony, a więc obiekty nie mające masy spoczynkowej, oddziałują grawitacyjnie? Pewnych rzeczy nie da się wyjaśnić jedynie prawem powszechnego ciążenia i jeśli się zamierza podejmować takie tematy, to wypadałoby się nimi zainteresować.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: Spock »

Masz racje pytol - za splaszczenie na biegunach odpowiada oczywiscie ruch Ziemi wokol osi, z tym ze, ruch ten rowniez wytwarza jakis moment pedu.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: Pandemonium »

Wchodzisz w "ciężką astrofizyke" nie wiadomo po co. Wiem, że światło się załamuję pod wpływem grawitacji, dlatego czarna dziura jest czarna. Nie zmienia to jednak faktu, że cięższe tysiące razy słońce ma większą grawitację od lżejszej ziemi, która w okół niego krąży. Mam temu idiocie wygłaszać regułki fizyczne jak on nie wie podstawowych rzeczy ? Spójrz jeszcze raz na temat tego topicu (najepiej dwa razy), na swoją wypowiedź, na moją i przemyśl to...
Ostatnio zmieniony 2013-02-10, 20:24 przez Pandemonium, łącznie zmieniany 1 raz.
pytol
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2012-08-09, 11:26

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: pytol »

Myślę, że właśnie wyjaśnienie mu od podstaw mechanizmów działania kosmosu może coś zmienić. I z tego co wiem nazywanie kogoś "idiotą" raczej nie wpływa pozytywnie na skłonności tej drugiej osoby do uznania Twoich racji. A chyba cały ten wątek ma na celu przekonanie drugiej strony, że jest tak, a nie inaczej. Może faktycznie uczepiłem się szczegółu, bez hejtów plz.
Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: ifar15 »

No faktycznie właściwie Ziemia nie krąży wokół słońca........ Ziemia i słońce krąża wokół wspólnego środka masy. Razem, jednocześnie. Ale jako że Słońce ma o wiele większą masę ten środek wypada gdzieś blisko samego centrum słońca i stąd efekt krążenia Ziemi wokół słońca.

Tak to wygląda
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... Orbit4.gif
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: Vampirio »

Najpierw mówisz, że Słońce wokół Ziemi a teraz że oba krążą. Zdecyduj się jeśli łaska.
Ostatnio zmieniony 2013-02-11, 01:00 przez Vampirio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: Sothis »

"A jednak się kręci Słońce dookoła Ziemi, zaświadczą o tym księża palcami swemi!"
Zindoktrynowany umysł nie przyjmie żadnych, nawet najlepiej skonstruowanych argumentów i dowodów. Innymi słowy: dajcie se siana. Amen.
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Teoria Geocentryczna.

Post autor: IteratorZX81 »

Pandemonium pisze:Nie wierzę w tak dalece posuniętą ludzką głupotę.
A ja nie mogę uwierzyć że taka osoba prześlizgnęła się do GBG. Jasne, może mamy mały zastój, ale żeby takie rzeczy dawać? Te strony to jeden wielki religijny bełkot, na równi z tym co produkuje radio które Maryja i telewizja Sram. Idź ty lepiej do nautilusa... a nie czekaj takie rzeczy to są nawet poniżej ich standardów. Zadzwoń do Ojca Dyrektora, może cię wciśnie w ramówkę.
Zablokowany

Wróć do „Artykuły”